Poängliga - Damer division 2



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Johanna Bjelkmark Nykvarns IBF Ungdom U-lag 11 23 8 31 0
2. Maja Ericson FBC Nyköping D2 12 18 5 23 0
3. Molly Dahbo Strängnäs IBK 11 15 8 23 2
4. Tilde Lovén Strängnäs IBK 11 13 8 21 0
5. Selma Busch Palm Strängnäs IBK 11 7 13 20 0
6. Kajsa Alm Strängnäs IBK 10 6 12 18 0
7. Malin Lövgren Kolpenäs IBF 12 7 10 17 6
8. Helena Herrala Nykvarns IBF Ungdom U-lag 11 11 4 15 0
9. Eulalia Flike FBC Nyköping D2 12 8 6 14 4
10. Lovisa Girfalk Endre IF U-lag 10 12 1 13 2
11. Stephanie Frögren Sjöström FBC Nyköping D2 11 11 2 13 0
12. Ella Netz Kolpenäs IBF 12 9 4 13 0
13. Emmelie Jönsson FBC Nyköping D2 12 7 6 13 0
14. Sarah Dahlström FBC Nyköping D2 11 1 12 13 0
15. Ida Fällman Katrineholms IBF 10 6 6 12 0
16. Eeva Saunamäki Kolpenäs IBF 12 6 6 12 2
17. Felicia Cedgren FBC Nyköping D2 9 5 7 12 2
18. Ebba Karlsson Endre IF U-lag 12 11 0 11 2
19. Moa Nyqvist IK Standard 10 10 1 11 0
20. Linn Andersson Pershagens SK 9 7 4 11 2
21. Elsa Vestberg Endre IF U-lag 11 6 5 11 0
22. Maja Hellberg Katrineholms IBF 12 6 5 11 2
23. Mathilda Skeppström Pershagens SK 10 3 8 11 0
24. Isabella Blixt Katrineholms IBF 11 8 2 10 4
25. Moa Gustafsson Nykvarns IBF Ungdom U-lag 10 3 7 10 0
26. Ellen Berglund Pershagens SK 10 6 3 9 0
27. Alexandra Söderlund Nykvarns IBF Ungdom U-lag 10 6 3 9 0
28. Melinda Mangs Kolpenäs IBF 13 6 3 9 0
29. Nelly Thomasdotter Pershagens SK 10 0 9 9 2
30. Johanna Jensen Ericson Katrineholms IBF 12 7 1 8 2
31. Ella Onoya-Hoshmand Strängnäs IBK 9 6 2 8 2
32. Sanna Lindqvist Onyx IBS U-lag 10 5 3 8 0
33. Klara Sundqvist Strängnäs IBK 11 4 4 8 14
34. Emma Andersson IK Standard 10 3 5 8 0
35. Elsa Turborn Strängnäs IBK 10 7 0 7 2
36. Ulrica Nilsson Onyx IBS U-lag 6 4 3 7 0
37. Camilla Henriksson Kolpenäs IBF 12 3 4 7 0
38. Felicia Lindholm Onyx IBS U-lag 10 2 5 7 0
39. Josefine Söderström IK Standard 10 2 5 7 2
40. Emelie Arringe Pershagens SK 8 6 0 6 0
41. Maya Adolfsson IK Standard 9 4 2 6 0
42. Ebba Zellin Strängnäs IBK 5 4 2 6 0
43. Michaela Norman Kolpenäs IBF 10 3 3 6 0
44. Edith Ahlby Endre IF U-lag 11 3 3 6 0
45. Alice Ekelund Endre IF U-lag 8 3 3 6 0
46. Anna Sederström Nykvarns IBF Ungdom U-lag 6 3 3 6 0
47. Sofie Bjurström Pershagens SK 6 3 3 6 0
48. Louise Hjelm IK Standard 9 3 3 6 2
49. Therese Larsson Katrineholms IBF 8 3 3 6 2
50. Nora Särnå Strängnäs IBK 11 3 3 6 2
51. Klara Eriksson FBC Nyköping D2 7 2 4 6 0
52. Isabella Wilander IK Standard 10 2 4 6 2
53. Johanna Alenius Katrineholms IBF 7 1 5 6 0
54. Amanda Örnesved Nykvarns IBF Ungdom U-lag 10 1 5 6 0
55. Elenor Dahl Kolpenäs IBF 7 5 0 5 2
56. Cecilia Englund FBC Nyköping D2 12 4 1 5 0
57. Irma Alm Strängnäs IBK 11 4 1 5 0
58. Gabriella Karlsson IK Standard 10 4 1 5 0
59. Vilma Bjur Pershagens SK 8 4 1 5 0
60. Elsa Roos Endre IF U-lag 9 3 2 5 0
61. Alva Callhammar Katrineholms IBF 12 3 2 5 2
62. Wanna Nyberg Endre IF U-lag 4 2 3 5 0
63. Maja Rudelius Endre IF U-lag 9 2 3 5 0
64. Alice Strömberg Strängnäs IBK 4 2 3 5 0
65. Alva Hagberg Strängnäs IBK 11 2 3 5 0
66. Freja Holmstedt Endre IF U-lag 10 1 4 5 2
67. Julia Andersson Katrineholms IBF 12 3 1 4 0
68. Elin Svedling FBC Nyköping D2 11 3 1 4 0
69. Vanessa Backeliv IK Standard 7 3 1 4 0
70. Elina Salenius Pershagens SK 1 3 1 4 0
71. Sanna Loftenius Pershagens SK 5 3 1 4 0
72. Tilly Lyrmark Katrineholms IBF 5 2 2 4 0
73. Emilia Engberg Onyx IBS U-lag 6 2 2 4 2
74. Jonna Maria Emilia Narva Nykvarns IBF Ungdom U-lag 9 2 2 4 2
75. Astrid Norragård Endre IF U-lag 8 1 3 4 0
76. Hanna Olofsson Endre IF U-lag 6 0 4 4 2
77. Camilla Örnebro Onyx IBS U-lag 10 3 0 3 0
78. Estrid Flike FBC Nyköping D2 13 3 0 3 0
79. Alexandra Lindgren Kolpenäs IBF 13 2 1 3 0
80. Frida Blom Katrineholms IBF 7 1 2 3 0
81. Olivia Bolin Solblad Endre IF U-lag 5 1 2 3 0
82. Linnéa Edlund IK Standard 10 1 2 3 0
83. Elin Torsson Endre IF U-lag 3 1 2 3 2
84. Matilda Lagerkvist Katrineholms IBF 4 1 2 3 2
85. Jenny Söderberg Onyx IBS U-lag 9 1 2 3 2
86. Anna Jylhä FBC Nyköping D2 11 0 3 3 0
87. Malin Förde Denstedt Endre IF U-lag 9 0 3 3 0
88. Lovisa Westbom Nykvarns IBF Ungdom U-lag 11 0 3 3 0
89. Julia Lindh Nykvarns IBF Ungdom U-lag 7 0 3 3 0
90. Tindra Oknefjell Onyx IBS U-lag 5 0 3 3 2
91. Nora Jakobsson Endre IF U-lag 1 1 1 2 0
92. Therese Odebäck Kolpenäs IBF 6 1 1 2 0
93. Cecilia Snecker Kolpenäs IBF 2 1 1 2 0
94. Elin Karlsson Kolpenäs IBF 12 1 1 2 0
95. Tilda. Eriksson Onyx IBS U-lag 8 1 1 2 0
96. Chanette Jädersten Onyx IBS U-lag 2 1 1 2 0
97. Sofia Krusell Onyx IBS U-lag 7 1 1 2 0
98. Nellie Dahl Onyx IBS U-lag 1 1 1 2 0
99. Jenna Narva Nykvarns IBF Ungdom U-lag 3 1 1 2 0
100. Stephanie Lindström Pershagens SK 5 1 1 2 0
101. Linda Johansson IK Standard 6 1 1 2 0
102. Emilie Bjelkmark Nykvarns IBF Ungdom U-lag 7 1 1 2 0
103. Emma Sjöblom Nykvarns IBF Ungdom U-lag 7 1 1 2 2
104. Maximilia Hollinder IK Standard 9 1 1 2 4
105. Linnea Corneliusson Katrineholms IBF 9 1 1 2 4
106. Natalie Rosenholm Katrineholms IBF 3 0 2 2 0
107. Linnéa Bergman Kolpenäs IBF 3 0 2 2 0
108. Lova Edwall Endre IF U-lag 8 0 2 2 0
109. Bianca Sernbrant Nykvarns IBF Ungdom U-lag 3 0 2 2 0
110. Elsa Barck Endre IF U-lag 12 0 2 2 2
111. Isabell Kotz Endre IF U-lag 1 1 0 1 0
112. Minou Melin Franklin Endre IF U-lag 2 1 0 1 0
113. Jenny Dahl Onyx IBS U-lag 6 1 0 1 0
114. Lisa Borg Onyx IBS U-lag 9 1 0 1 0
115. Maja Lundberg Onyx IBS U-lag 3 1 0 1 0
116. Sandra Bergentoft Onyx IBS U-lag 7 1 0 1 0
117. Therese Esberg Onyx IBS U-lag 2 1 0 1 0
118. Saga Örnebro Onyx IBS U-lag 1 1 0 1 0
119. Annie Peiponen Strängnäs IBK 3 1 0 1 0
120. Elin Wallin IK Standard 6 1 0 1 0
121. Lina Lundqvist Razai Pershagens SK 1 1 0 1 0
122. Wilma Frisch Pershagens SK 4 1 0 1 0
123. Emmi Emanuelsson Nykvarns IBF Ungdom U-lag 6 1 0 1 0
124. Isabella Sveronius Nykvarns IBF Ungdom U-lag 1 1 0 1 0
125. Alva Ejdetjärn IK Standard 3 1 0 1 2
126. Ella Fröberg Onyx IBS U-lag 5 1 0 1 2
127. Agnes Immonen Onyx IBS U-lag 2 1 0 1 2
128. Renée Öbrink Katrineholms IBF 3 1 0 1 2
129. Ottilia Sollerman Endre IF U-lag 1 0 1 1 0
130. Louise Hesse Strängnäs IBK 11 0 1 1 0
131. Ella Malmquist Strängnäs IBK 8 0 1 1 0
132. Desirée Bergman FBC Nyköping D2 2 0 1 1 0
133. Hanna Wennersten FBC Nyköping D2 5 0 1 1 0
134. Emelie Briheim FBC Nyköping D2 11 0 1 1 0
135. Jennifer Mendelson FBC Nyköping D2 5 0 1 1 0
136. Emma Hedberg IK Standard 7 0 1 1 0
137. Jenna Mäkinen Nykvarns IBF Ungdom U-lag 11 0 1 1 0
138. Caroline Elisabeth M Nordsten Nykvarns IBF Ungdom U-lag 9 0 1 1 0
139. Alva Weinmark Nykvarns IBF Ungdom U-lag 1 0 1 1 0
140. Meghan Lindqvist-Borup Pershagens SK 2 0 1 1 0
141. Amanda Skeppström Pershagens SK 3 0 1 1 2
142. Erika Arnkvist Pershagens SK 3 0 1 1 2
143. Beatrice Hägglund Nykvarns IBF Ungdom U-lag 4 0 1 1 2
144. Alicia Palmgren Endre IF U-lag 7 0 1 1 2
145. Michaela Karlsen Katrineholms IBF 2 0 1 1 2
146. Matilda Håkansson Katrineholms IBF 12 0 1 1 4
147. Ida Lundholm IK Standard 9 0 1 1 4
148. Maja Blomquist IK Standard 7 0 0 0 0
149. Stella Söderberg IK Standard 1 0 0 0 0
150. Tilde Nordell IK Standard 5 0 0 0 0
151. Nathalie Cardestål IK Standard 9 0 0 0 0
152. Kajsa Jansson IK Standard 2 0 0 0 0
153. Johanna Ottosson Nykvarns IBF Ungdom U-lag 1 0 0 0 0
154. Ellen Landin IK Standard 2 0 0 0 0
155. Jacqueline Rodriguez IK Standard 1 0 0 0 0
156. Lovisa Hellman Egholt Pershagens SK 3 0 0 0 0
157. Zara Sansoni Pershagens SK 1 0 0 0 0
158. Hanna Salenius Pershagens SK 2 0 0 0 0
159. Emelie Smith Pershagens SK 2 0 0 0 0
160. Ellen Sjöström Pershagens SK 1 0 0 0 0
161. Nina Zelahn Pershagens SK 8 0 0 0 0
162. Hailie Jalkebo Nykvarns IBF Ungdom U-lag 3 0 0 0 0
163. Wilma Högqvist Nykvarns IBF Ungdom U-lag 1 0 0 0 0
164. Thilde Gardevåg Nykvarns IBF Ungdom U-lag 4 0 0 0 0
165. Amelia Ahlström Katrineholms IBF 11 0 0 0 0
166. Filippa Andersson Katrineholms IBF 3 0 0 0 0
167. Amanda Öhlin Katrineholms IBF 1 0 0 0 0
168. Alva Lyrmark Tronelius Katrineholms IBF 6 0 0 0 0
169. Josefine Spångberg Katrineholms IBF 5 0 0 0 0
170. Suphinya Setho Katrineholms IBF 12 0 0 0 0
171. Clara Dahlberg Eriksson Kolpenäs IBF 1 0 0 0 0
172. Sari Saunamäki Kolpenäs IBF 8 0 0 0 0
173. Elvira Berzelius Endre IF U-lag 3 0 0 0 0
174. Julia Wiklund Endre IF U-lag 2 0 0 0 0
175. Maja Sandelin Endre IF U-lag 2 0 0 0 0
176. Beatriz Benitez Endre IF U-lag 1 0 0 0 0
177. Bianca Malmqvist Endre IF U-lag 1 0 0 0 0
178. Elina Alvin Onyx IBS U-lag 3 0 0 0 0
179. Matilda Aringe Onyx IBS U-lag 1 0 0 0 0
180. Josefin Nilsson Kolpenäs IBF 12 0 0 0 0
181. Sara Söderstrand Endre IF U-lag 2 0 0 0 0
182. Liv Robertson Endre IF U-lag 3 0 0 0 0
183. Alma Bark Endre IF U-lag 2 0 0 0 0
184. Matilda Kindell Gabrielsson FBC Nyköping D2 6 0 0 0 0
185. Angelica Erhardsson FBC Nyköping D2 8 0 0 0 0
186. Ida Syrjänen FBC Nyköping D2 13 0 0 0 0
187. Cornelia Berglund FBC Nyköping D2 3 0 0 0 0
188. Malin Linde Strängnäs IBK 1 0 0 0 0
189. Emily Nilsson Fornstedt IK Standard 9 0 0 0 0
190. Johanna Jokinen Strängnäs IBK 1 0 0 0 0
191. Amalia Hietanen Onyx IBS U-lag 2 0 0 0 0
192. Sara Zetterström Onyx IBS U-lag 1 0 0 0 0
193. Melissa Kjellberg Onyx IBS U-lag 3 0 0 0 0
194. Nellie Rickmo Onyx IBS U-lag 3 0 0 0 0
195. Tilda Eriksson Onyx IBS U-lag 1 0 0 0 0
196. Ines Mattiasson Onyx IBS U-lag 2 0 0 0 0
197. Wiktoria Sowinska Onyx IBS U-lag 3 0 0 0 0
198. Wilma Valberg-Kindborn Onyx IBS U-lag 1 0 0 0 0
199. Lotta Eriksson Onyx IBS U-lag 9 0 0 0 0
200. Nathalie Andersson Onyx IBS U-lag 2 0 0 0 0
201. Alice Östling Onyx IBS U-lag 4 0 0 0 0
202. Katarina Qureshi Onyx IBS U-lag 1 0 0 0 0
203. Amanda Andersson Onyx IBS U-lag 10 0 0 0 0
204. Tilde Zetterström Onyx IBS U-lag 6 0 0 0 0
205. Livia Dahlrot Onyx IBS U-lag 2 0 0 0 0
206. Isabella Edström Kolpenäs IBF 6 0 0 0 2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis