Poängliga - Juniorallsvenskan A HJ18



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Viktor Jonth Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 14 24 29 53 2
2. Ludwig Blomberg IBF Dalen 13 20 20 40 0
3. Tim Jansson Öjebyns IBF 15 25 14 39 2
4. Jonathan Nordin Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 13 21 17 38 0
5. Hampus Nydenfeldt RIG Umeå IBF 13 13 25 38 2
6. Noah Sedin RIG Umeå IBF 14 23 12 35 4
7. Felix Berggren IBK Luleå 15 19 14 33 2
8. Gustav Klinth RIG Umeå IBF 12 21 10 31 2
9. Hugo Edström Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 15 14 17 31 8
10. Jordan Andersson IBF Dalen 14 22 8 30 0
11. Oscar Envall RIG Umeå IBF 14 22 8 30 4
12. Lucas Hägglund RIG Umeå IBF 14 18 11 29 2
13. Isac Hallén Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 14 15 14 29 0
14. Eric Gren RIG Umeå IBF 15 16 10 26 8
15. Max Bergström IBF Dalen 15 16 9 25 14
16. Arvid Lundholm RIG Umeå IBF 14 15 10 25 0
17. Arvid Bergström Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 14 16 8 24 4
18. Herman Karlsson Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 11 14 9 23 0
19. Jöns Redin Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 16 11 12 23 8
20. Philip Da Rocha Eriksson IBF Dalen 13 9 14 23 2
21. Lukas Viklund IBK Luleå 15 16 6 22 0
22. Tim Nilsson Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 8 8 14 22 6
23. Adam Vilhelmsson Täfteå IK/Sandåkerns SK 15 7 14 21 0
24. Vilmer Gunneriusson Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 15 14 6 20 2
25. Alex Holmberg Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 10 13 7 20 4
26. Nico Johansson Öjebyns IBF 15 12 8 20 2
27. Elton Wiklund Täfteå IK/Sandåkerns SK 15 12 8 20 2
28. Liam Karlsson IBF Dalen 14 12 8 20 2
29. Vilmer Nordström IBK Luleå 13 9 10 19 4
30. Felix Johannsson Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 14 7 12 19 14
31. Victor Jensen RIG Umeå IBF 12 9 9 18 0
32. Otto Rylander RIG Umeå IBF 14 9 9 18 2
33. Lukas Eskelind Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 14 9 9 18 6
34. Lean Sundkvist Garnelis Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 13 12 5 17 0
35. William Nordin RIG Umeå IBF 8 5 12 17 2
36. Ludvig Kalldin RIG Umeå IBF 15 3 14 17 6
37. Pugh Westling Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 13 12 4 16 2
38. Neo Granholm Täfteå IK/Sandåkerns SK 15 10 6 16 12
39. Simon Jonsson Öjebyns IBF 13 8 8 16 14
40. Oskar Petersson RIG Umeå IBF 15 5 11 16 4
41. Alve Engelbrektsson Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 14 5 11 16 6
42. Benjamin Chehrehnegar Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 14 9 6 15 6
43. Valter Holma Örnsköldsvik IBF 9 10 4 14 0
44. Valter Hydling Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 14 10 4 14 12
45. Valter Träthaug Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 13 9 5 14 2
46. Emil Forsberg Gimonäs Umeå IF 11 8 6 14 4
47. Philip Ekberg Örnsköldsvik IBF 15 8 6 14 6
48. Benjamin Lerviken IBK Luleå 15 7 7 14 2
49. Rasmus Nyback IBF Dalen 15 7 7 14 4
50. Isak Sundberg IBK Luleå 15 4 10 14 2
51. Simon Ekberg Öjebyns IBF 15 4 10 14 6
52. David Johannesson RIG Umeå IBF 8 8 5 13 0
53. Jakob Nordenback Gimonäs Umeå IF 8 8 5 13 10
54. Filip Emteryd Gimonäs Umeå IF 7 7 6 13 0
55. Leon Arnlund Täfteå IK/Sandåkerns SK 11 8 4 12 0
56. Oliver Bergström Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 14 8 4 12 2
57. Noah Mauree IBF Dalen 14 8 4 12 2
58. Ludvig Granström Gimonäs Umeå IF 9 7 5 12 2
59. Leon Persson RIG Umeå IBF 11 7 5 12 6
60. Wilmer Svensson Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 13 6 6 12 4
61. Timmy Blomqvist IBF Dalen 14 9 2 11 0
62. Alex Holmberg Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 5 7 4 11 0
63. Vilgot Lindehell Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 12 6 5 11 2
64. Hugo Lundberg Öjebyns IBF 13 4 7 11 2
65. Pontus Andersson RIG Umeå IBF 15 2 9 11 2
66. Viggo Rönnlund Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 12 8 2 10 10
67. Oscar Aronsson Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 14 7 3 10 2
68. Linus Carlsson Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 7 7 3 10 2
69. Erik Grubbström Täfteå IK/Sandåkerns SK 14 7 3 10 6
70. Leo Lindgren Gimonäs Umeå IF 10 6 4 10 0
71. Fabian Martinell Örnsköldsvik IBF 14 6 4 10 8
72. Axel Sundin Örnsköldsvik IBF 14 5 5 10 2
73. Oliver Mendoza Nyberg RIG Umeå IBF 9 5 5 10 2
74. Rasmus Hörling Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 13 4 6 10 4
75. Alexander Dahlqvist Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 13 3 7 10 6
76. Teo Degerman Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 7 2 8 10 0
77. Viktor Rosenqvist Gimonäs Umeå IF 11 2 8 10 0
78. Hugo Nording IBF Dalen 9 2 8 10 2
79. Noah Lindholm IBK Luleå 14 2 8 10 4
80. Hampus Andersson Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 15 6 3 9 2
81. Alex Sjögren Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 14 6 3 9 4
82. Emil Jönsson IBK Luleå 15 4 5 9 6
83. Emil Alm IBF Dalen 11 3 6 9 0
84. Hugo Persson Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 16 3 6 9 2
85. Hugo Holmberg Gimonäs Umeå IF 9 3 6 9 2
86. Tor Cowley Gimonäs Umeå IF 7 3 6 9 14
87. Theodor Malmström Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 14 2 7 9 0
88. Mille Kny Westerlund IBF Dalen 10 4 4 8 0
89. Nils Eriksson Öjebyns IBF 12 3 5 8 2
90. Olle Westling Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 14 6 1 7 2
91. David Gustafsson Öjebyns IBF 14 5 2 7 2
92. Kalle Forssten IBK Luleå 13 5 2 7 12
93. Leo Marklund Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 15 4 3 7 6
94. Samuel Vilhelmsson Täfteå IK/Sandåkerns SK 15 4 3 7 6
95. Linus Schelin Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 13 3 4 7 10
96. Lowe Jellnor RIG Umeå IBF 11 2 5 7 0
97. Tim Nilsson Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 4 2 5 7 0
98. Ludvig Lundin Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 13 2 5 7 2
99. Alwin Winberg IBF Dalen 8 5 1 6 2
100. Gustav Ydreborg RIG Umeå IBF 11 5 1 6 2
101. Douglas Nord Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 4 4 2 6 2
102. Lukas Alatalo Öjebyns IBF 14 4 2 6 2
103. Sebastian Arnlund RIG Umeå IBF 8 3 3 6 0
104. Leopold Abnersson Björnebrink Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 9 3 3 6 0
105. Benjamin O'Loghlen RIG Umeå IBF 8 3 3 6 2
106. Sixten Lindberg Gimonäs Umeå IF 9 3 3 6 2
107. Noah Niemi Bergström IBF Dalen 15 3 3 6 4
108. Lukas Jonsson Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 7 2 4 6 0
109. Theo Bergström Täfteå IK/Sandåkerns SK 13 5 0 5 0
110. Viggo Skogfält IBK Luleå 13 5 0 5 0
111. Anton Ohlin Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 16 4 1 5 2
112. Albin Karlsson Gimonäs Umeå IF 7 4 1 5 4
113. Emil Andersson Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 11 3 2 5 0
114. Arvid Flodström Öjebyns IBF 9 3 2 5 0
115. Jack Lindmark Gimonäs Umeå IF 10 3 2 5 2
116. William Blixt Örnsköldsvik IBF 15 3 2 5 6
117. Wilgot Lindberg Öjebyns IBF 13 3 2 5 6
118. Mille Forsberg IBF Dalen 6 1 4 5 0
119. Karl Lundgren Örnsköldsvik IBF 9 1 4 5 4
120. Svante Stenlund Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 9 1 4 5 10
121. Felix Söderlind Täfteå IK/Sandåkerns SK 15 4 0 4 0
122. Ville Jonsson Örnsköldsvik IBF 15 3 1 4 6
123. Lucas Björcman Örnsköldsvik IBF 15 3 1 4 28
124. Edvard Nyström Öjebyns IBF 15 2 2 4 0
125. Thim Norlin Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 9 2 2 4 0
126. Hugo Harr Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 9 2 2 4 0
127. Hjalmar Bergstedt Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 10 2 2 4 2
128. Alex Nordin Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 10 2 2 4 2
129. Filip Carlstedt Gimonäs Umeå IF 13 2 2 4 2
130. Jakob Nordenback IBF Dalen 5 2 2 4 2
131. Lukas Nilsson Öjebyns IBF 14 2 2 4 2
132. Silas Nylander Täfteå IK/Sandåkerns SK 15 2 2 4 8
133. Pascal Kaplan IBK Luleå 15 1 3 4 0
134. Hugo Barkemo Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 8 1 3 4 2
135. Alvin Nording Täfteå IK/Sandåkerns SK 12 1 3 4 2
136. Henrik Jonsson Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 13 1 3 4 2
137. Elias Nyström Gimonäs Umeå IF 10 1 3 4 4
138. Viktor Persson Gimonäs Umeå IF 6 1 3 4 6
139. Filip Emteryd Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 3 0 4 4 0
140. Max Granholm Täfteå IK/Sandåkerns SK 10 0 4 4 2
141. Samuel Lindberg Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 11 0 4 4 4
142. Felix Nilsson IBF Dalen 6 0 4 4 16
143. Hampus Marklund Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 4 3 0 3 0
144. Felix Mattsson Gimonäs Umeå IF 6 3 0 3 0
145. Josef Vängbo Gimonäs Umeå IF 11 3 0 3 0
146. Edvin Strömsöe Gimonäs Umeå IF 9 3 0 3 0
147. Liam Hälldal Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 8 3 0 3 0
148. Viggo Stadin-Maglic IBK Luleå 11 3 0 3 4
149. Jonah Nestander Täfteå IK/Sandåkerns SK 15 2 1 3 0
150. Svante Lundberg RIG Umeå IBF 12 2 1 3 0
151. Joel Thoren IBF Dalen 8 2 1 3 0
152. Ville Utterberg Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 1 1 2 3 0
153. Viktor Vikström IBK Luleå 13 1 2 3 0
154. Gustav Wallin IBK Luleå 10 1 2 3 0
155. Melvin Rylander IBK Luleå 14 1 2 3 2
156. Gustav Eriksén Örnsköldsvik IBF 14 1 2 3 4
157. Gustav Ekros Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 13 0 3 3 0
158. Filip Silverhall IBF Dalen 9 0 3 3 2
159. Olle Skyttberg Gimonäs Umeå IF 13 2 0 2 0
160. Jonah Munter IBK Luleå 3 2 0 2 0
161. David Sedholm IBK Luleå 8 1 1 2 0
162. Wilmer Westin Örnsköldsvik IBF 14 1 1 2 0
163. Victor Norberg Gimonäs Umeå IF 8 1 1 2 0
164. Axel Johansson Gimonäs Umeå IF 10 1 1 2 0
165. Håkan Strömberg IBF Dalen 3 1 1 2 0
166. Malte Lidberg Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 2 1 1 2 0
167. Samuel Ackemo IBF Dalen 3 1 1 2 0
168. Felix Bergström Öjebyns IBF 11 1 1 2 2
169. Gustav Nordenmark Örnsköldsvik IBF 9 1 1 2 4
170. Axel Sahlman Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 7 1 1 2 4
171. Simon Dahl IBK Luleå 13 1 1 2 16
172. Arvid Nordström IBK Luleå 10 0 2 2 0
173. Axel Norden Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 3 0 2 2 0
174. Åke Wetter Täfteå IK/Sandåkerns SK 13 0 2 2 0
175. Ricky Johansson Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 8 0 2 2 2
176. Jens Westberg Örnsköldsvik IBF 10 0 2 2 2
177. Herman Tossavainen Gimonäs Umeå IF 2 0 2 2 2
178. Hugo Karlsson Gimonäs Umeå IF 11 1 0 1 0
179. Svante Ericson-Martti IBF Dalen 12 1 0 1 0
180. Axel Slotte IBF Dalen 3 1 0 1 0
181. Ivar Frank Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 4 1 0 1 0
182. Simon Vestberg Örnsköldsvik IBF 11 1 0 1 0
183. Melker Backvid Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 2 1 0 1 0
184. Melvin Johansson Täfteå IK/Sandåkerns SK 5 1 0 1 0
185. Kasper Risberg Öjebyns IBF 7 1 0 1 0
186. Hugo Holmlund Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 9 1 0 1 0
187. Noah Stare Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 2 1 0 1 0
188. Bedirhan Kaya Örnsköldsvik IBF 8 1 0 1 16
189. Harry Stokka Täfteå IK/Sandåkerns SK 13 0 1 1 0
190. Axel Holmgren Täfteå IK/Sandåkerns SK 10 0 1 1 0
191. Olov Cowley Täfteå IK/Sandåkerns SK 5 0 1 1 0
192. Albin Strömgren IBK Luleå 3 0 1 1 0
193. Noel Nord Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 5 0 1 1 0
194. Oscar Söderström Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 3 0 1 1 0
195. Patric Blomqvist IBF Dalen 12 0 1 1 0
196. Joel Hedlund IBF Dalen 3 0 1 1 0
197. Olle Ådahl Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 13 0 1 1 0
198. Isac Renström Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 8 0 1 1 0
199. Linus Moritz Gimonäs Umeå IF 2 0 1 1 0
200. Sixten Blomquist Gimonäs Umeå IF 3 0 1 1 0
201. Philip Sjöberg RIG Umeå IBF 13 0 1 1 0
202. Rasmus Hedberg RIG Umeå IBF 12 0 1 1 0
203. Milo Olofsson IBF Dalen 11 0 1 1 2
204. Noa Ekwall IBF Dalen 11 0 1 1 2
205. Karl Lundgren Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 3 0 1 1 2
206. Albin Larsson Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 9 0 1 1 2
207. Alex Nordin IBF Dalen 6 0 1 1 2
208. Emil Karlsson Örnsköldsvik IBF 12 0 1 1 6
209. Jack Wendel Täfteå IK/Sandåkerns SK 14 0 1 1 12
210. Oskar Bergström Öjebyns IBF 15 0 0 0 0
211. Oscar Lundgren Andersson Öjebyns IBF 15 0 0 0 0
212. Algot Lundström Öjebyns IBF 15 0 0 0 0
213. Hugo Lundström Öjebyns IBF 4 0 0 0 0
214. Benjamin Vikberg Öjebyns IBF 1 0 0 0 0
215. Viggo Rehn Täfteå IK/Sandåkerns SK 2 0 0 0 0
216. Viktor Landberg Täfteå IK/Sandåkerns SK 8 0 0 0 0
217. Nino Andersson Täfteå IK/Sandåkerns SK 4 0 0 0 0
218. Leo Säfsten Täfteå IK/Sandåkerns SK 1 0 0 0 0
219. Theodor Alfengård Täfteå IK/Sandåkerns SK 7 0 0 0 0
220. Emil Granström Täfteå IK/Sandåkerns SK 1 0 0 0 0
221. Axel Hägglund Täfteå IK/Sandåkerns SK 3 0 0 0 0
222. Felipe Andersson Örnsköldsvik IBF 1 0 0 0 0
223. Erik Vestberg Örnsköldsvik IBF 15 0 0 0 0
224. Wilmer Nyman Örnsköldsvik IBF 13 0 0 0 0
225. Konrad Göransson Örnsköldsvik IBF 4 0 0 0 0
226. Leo Persson Örnsköldsvik IBF 1 0 0 0 0
227. Linus Vestin Örnsköldsvik IBF 6 0 0 0 0
228. Ludvig Larsson Örnsköldsvik IBF 11 0 0 0 0
229. Wille Berglund Örnsköldsvik IBF 1 0 0 0 0
230. Marcis Berzins Örnsköldsvik IBF 11 0 0 0 0
231. Ali Al-Majidy Örnsköldsvik IBF 3 0 0 0 0
232. Emric Almstedt Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 3 0 0 0 0
233. Elliot Tunebro Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 9 0 0 0 0
234. Dexter Aldred Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 1 0 0 0 0
235. Noah Åkerlund Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 12 0 0 0 0
236. Felix Andersson Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 7 0 0 0 0
237. Elias Åström IBK Luleå 6 0 0 0 0
238. Otto Karlsson IBK Luleå 4 0 0 0 0
239. Herman Frishammar IBK Luleå 3 0 0 0 0
240. Samuel Strandljung IBK Luleå 5 0 0 0 0
241. Nils Vesterlund IBK Luleå 14 0 0 0 0
242. Milton Andersson IBK Luleå 2 0 0 0 0
243. Måns Larsson IBK Luleå 5 0 0 0 0
244. Wilmer Schavon Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 1 0 0 0 0
245. Alex Öberg Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 10 0 0 0 0
246. Noah Granholm Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 2 0 0 0 0
247. Casper Nordin Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 5 0 0 0 0
248. Ville Nordlund Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 13 0 0 0 0
249. Edward Cunningham Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 2 0 0 0 0
250. Elias Pääjärvi IBF Dalen 2 0 0 0 0
251. Hugo Sandberg IBF Dalen 1 0 0 0 0
252. Didrik Axelsson IBF Dalen 8 0 0 0 0
253. Rasmus Andersson IBF Dalen 1 0 0 0 0
254. Hugo Wallström Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 1 0 0 0 0
255. Bertil Björk Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 7 0 0 0 0
256. Nils Ramnefält Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 11 0 0 0 0
257. Neo Andersson Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 7 0 0 0 0
258. William Olofsson Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 6 0 0 0 0
259. Alvin Klaminder Gimonäs Umeå IF 1 0 0 0 0
260. Almar Berggrund Gimonäs Umeå IF 5 0 0 0 0
261. Alfred Eriksson Gimonäs Umeå IF 3 0 0 0 0
262. Felix Lindqvist Gimonäs Umeå IF 2 0 0 0 0
263. Vigon Berggrund Gimonäs Umeå IF 12 0 0 0 0
264. Jonathan Mazzarolli Gimonäs Umeå IF 1 0 0 0 0
265. Gustav Karlström Gimonäs Umeå IF 3 0 0 0 0
266. Filip Andersson Gimonäs Umeå IF 1 0 0 0 0
267. Filip Taflin Gimonäs Umeå IF 2 0 0 0 0
268. Albin Johansson Gimonäs Umeå IF 2 0 0 0 0
269. Robin Jonsson IBF Dalen 1 0 0 0 0
270. Edwin Örnberg IBF Dalen 1 0 0 0 0
271. Albin Isaksson Gimonäs Umeå IF 2 0 0 0 0
272. Ossian Sorsén Gimonäs Umeå IF 7 0 0 0 0
273. Samuel Jönsson Dolke RIG Umeå IBF 5 0 0 0 0
274. Viktor Nyberg Gimonäs Umeå IF 10 0 0 0 2
275. Filip Johansson Gimonäs Umeå IF 8 0 0 0 2
276. Petter Nyström Gimonäs Umeå IF 9 0 0 0 2
277. Filip Vestberg Örnsköldsvik IBF 7 0 0 0 2
278. Max Syväkuru Östberg Täfteå IK/Sandåkerns SK 12 0 0 0 2
279. Leon Stålnacke Öjebyns IBF 6 0 0 0 2
280. Emil Nyman IBK Luleå 9 0 0 0 4
281. Charlie Vedin IBK Luleå 2 0 0 0 4
282. Viktor Lindbladh Gimonäs Umeå IF 6 0 0 0 4
283. Emil Nyberg Gimonäs Umeå IF 5 0 0 0 20

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis