Poängliga - Juniorallsvenskan B Dam



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Julia Zachrisson Täby FC IBK 10 12 3 15 4
2. Moa Gustafsson KAIS Mora UIF 3 7 6 13 0
3. Isabel Sohlin Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 10 9 3 12 0
4. Ellen Gunnarsson KAIS Mora UIF 7 9 2 11 0
5. Linnea Hammar Storvreta IBK 9 6 5 11 0
6. Clara Hellgren IBF Falun Ungdom 3 3 8 11 0
7. Tilde Klermyr Hagunda IF / FBC Uppsala 10 7 3 10 2
8. Lovisa Abrahamsson KAIS Mora UIF 6 5 5 10 0
9. Jonna Jonsson KAIS Mora UIF 8 5 5 10 6
10. Melinda Berggren Täby FC IBK 10 6 3 9 0
11. Marina Eriksson Hagunda IF / FBC Uppsala 10 7 1 8 0
12. Vilma Olsson Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 8 7 1 8 0
13. Frida Hellgren IBF Falun Ungdom 3 5 3 8 0
14. Isabel Balzano Täby FC IBK 7 4 3 7 4
15. Klara Strömbeck Hagunda IF / FBC Uppsala 10 2 5 7 4
16. Viktoria Hübinette Storvreta IBK 9 6 0 6 2
17. Moa Björk Storvreta IBK 9 4 2 6 2
18. Moa Lindén IBF Falun Ungdom 9 4 2 6 2
19. Maia Kollberg Täby FC IBK 10 3 3 6 0
20. Annie Perås IBF Falun Ungdom 10 3 3 6 5
21. Madelene Pousette IBF Falun Ungdom 8 2 4 6 0
22. Mathilda Ekdahl-Skytt Storvreta IBK 10 2 4 6 0
23. Lisa Svantesson IBF Falun Ungdom 6 5 0 5 2
24. Joanna Söderlund IBF Falun Ungdom 7 4 1 5 2
25. Elsa Sild Löhman Hagunda IF / FBC Uppsala 10 4 1 5 2
26. Johanna Lind Hagunda IF / FBC Uppsala 9 2 3 5 0
27. Emilia Jernberg Täby FC IBK 7 2 3 5 0
28. Ida Karvia Täby FC IBK 9 1 4 5 2
29. Jenny Nässén Hagunda IF / FBC Uppsala 9 4 0 4 0
30. Ellen Kivelä-Löfberg Storvreta IBK 10 4 0 4 0
31. Alva Almgren IBF Falun Ungdom 7 3 1 4 0
32. Demi Selemark Täby FC IBK 9 3 1 4 0
33. Linn Martinsson IBF Falun Ungdom 7 3 1 4 2
34. Hanna Klementz Storvreta IBK 9 2 2 4 0
35. Emelie Brolin Hagunda IF / FBC Uppsala 9 2 2 4 0
36. Elin Blom IBF Falun Ungdom 10 2 2 4 0
37. Fanny Virgin Täby FC IBK 10 2 2 4 2
38. Frida Ågren Hagunda IF / FBC Uppsala 5 2 2 4 2
39. Josefin Eriksson Storvreta IBK 10 2 2 4 4
40. Karin Henriksson Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 10 1 3 4 2
41. Evelina Önnegren Storvreta IBK 10 0 4 4 0
42. Frida Wennberg Storvreta IBK 3 3 0 3 0
43. Emilia Käll IBF Falun Ungdom 3 2 1 3 0
44. Selma Johansson Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 9 2 1 3 0
45. Hanna Sjöberg Täby FC IBK 7 2 1 3 0
46. Jennifer Forsberg Täby FC IBK 7 2 1 3 0
47. Emma Persson Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 10 2 1 3 2
48. Helena Johansson Täby FC IBK 10 2 1 3 4
49. Moa Andersson KAIS Mora UIF 2 2 1 3 4
50. Jenna Taivaloja KAIS Mora UIF 4 1 2 3 0
51. Tilda Määttälä Täby FC IBK 9 1 2 3 0
52. Tilda Sidhage IBF Falun Ungdom 4 1 2 3 0
53. Märta Strömme Hagunda IF / FBC Uppsala 8 1 2 3 0
54. Elvira Andersson Hagunda IF / FBC Uppsala 3 1 2 3 2
55. Carolina Myrvoll Täby FC IBK 10 0 3 3 0
56. Vilma Schulat Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 5 2 0 2 0
57. Kaltrina Qufaj KAIS Mora UIF 9 2 0 2 0
58. Lisa Molin Storvreta IBK 10 2 0 2 0
59. Frida Jansson IBF Falun Ungdom 6 2 0 2 0
60. Tilde Nilsson IBF Falun Ungdom 6 2 0 2 2
61. Frida Garpedal IBF Falun Ungdom 8 2 0 2 4
62. Alva Ros IBF Falun Ungdom 8 1 1 2 0
63. Thea Johansson Hagunda IF / FBC Uppsala 10 1 1 2 0
64. Maja Olsson Hagunda IF / FBC Uppsala 3 1 1 2 0
65. Viktoria Lindström KAIS Mora UIF 2 1 1 2 0
66. Ella Rappich Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 7 1 1 2 0
67. Elin Lundqvist Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 7 1 1 2 0
68. Elin Ekarv Storvreta IBK 7 1 1 2 2
69. Elin Johansson Hagunda IF / FBC Uppsala 8 0 2 2 0
70. Olivia Kruse Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 9 0 2 2 0
71. Josefine Johansson Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 9 0 2 2 0
72. Josefine Strid Täby FC IBK 6 0 2 2 0
73. Elsa Rendalen IBF Falun Ungdom 4 0 2 2 0
74. Agnes Sandström Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 7 0 2 2 0
75. Rebecka Brostedt Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 9 0 2 2 2
76. Sara Helleberg Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 10 1 0 1 0
77. Unn Hörlin IBF Falun Ungdom 4 1 0 1 0
78. Maja Schneider KAIS Mora UIF 1 1 0 1 0
79. Lina Nordahl Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 8 1 0 1 2
80. Ellen Olsson KAIS Mora UIF 5 0 1 1 0
81. Julia Tenlén KAIS Mora UIF 4 0 1 1 0
82. Ellen Jansson KAIS Mora UIF 7 0 1 1 0
83. Olivia Almlund-Ek KAIS Mora UIF 2 0 1 1 0
84. Linnea Stenqvist KAIS Mora UIF 3 0 1 1 0
85. Johanna Åkerfeldt Storvreta IBK 7 0 1 1 0
86. Julia Viberg Storvreta IBK 6 0 1 1 0
87. Hanna Eriksson IBF Falun Ungdom 5 0 1 1 0
88. Nora Bergdahl Jansson IBF Falun Ungdom 3 0 1 1 0
89. Josefine Åström IBF Falun Ungdom 1 0 1 1 2
90. Carolina Kronsteiner Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 10 0 1 1 4
91. Ida Haag Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 10 0 0 0 0
92. Julia Lundgren Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 2 0 0 0 0
93. Fanny Åström Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 1 0 0 0 0
94. Ella Widström Täby FC IBK 3 0 0 0 0
95. Anna-Kajsa Lövefors Täby FC IBK 1 0 0 0 0
96. Maja Dahlin Täby FC IBK 2 0 0 0 0
97. Josefin Lundström Täby FC IBK 1 0 0 0 0
98. Anastasia Mikhailovski Täby FC IBK 2 0 0 0 0
99. Alma Pethrus Täby FC IBK 5 0 0 0 0
100. Ida Johansson Täby FC IBK 3 0 0 0 0
101. Isabella Backryd Täby FC IBK 3 0 0 0 0
102. Emma Ållas KAIS Mora UIF 4 0 0 0 0
103. Moa Beronius KAIS Mora UIF 3 0 0 0 0
104. Elin Karlmats KAIS Mora UIF 1 0 0 0 0
105. Jennifer Frisk KAIS Mora UIF 1 0 0 0 0
106. Elin Johansson KAIS Mora UIF 1 0 0 0 0
107. Frida Ljudén KAIS Mora UIF 1 0 0 0 0
108. Ellen Nylen IBF Falun Ungdom 2 0 0 0 0
109. Ida Karlgren IBF Falun Ungdom 5 0 0 0 0
110. Lydia Pernling KAIS Mora UIF 7 0 0 0 0
111. Mathilda Engeroth KAIS Mora UIF 4 0 0 0 0
112. Alva Zakrisson KAIS Mora UIF 7 0 0 0 0
113. Saga Grudin KAIS Mora UIF 6 0 0 0 0
114. Tova Teledahl IBF Falun Ungdom 1 0 0 0 0
115. Jonetta Hallström IBF Falun Ungdom 3 0 0 0 0
116. Denise Lindström IBF Falun Ungdom 1 0 0 0 0
117. Elsa Kamlin Storvreta IBK 2 0 0 0 0
118. Julia Forslund IBF Falun Ungdom 1 0 0 0 0
119. Ida Hedén IBF Falun Ungdom 5 0 0 0 0
120. Alina Redberg IBF Falun Ungdom 7 0 0 0 0
121. Linn Siirilä Storvreta IBK 6 0 0 0 0
122. Matilda Wallin Storvreta IBK 8 0 0 0 0
123. Denise Hydling Storvreta IBK 2 0 0 0 0
124. My Olsson Storvreta IBK 5 0 0 0 0
125. Moa Ededahl Storvreta IBK 9 0 0 0 0
126. Ebba Sellberg Storvreta IBK 2 0 0 0 0
127. Minna Olsson Storvreta IBK 5 0 0 0 0
128. Daniella Johansson Storvreta IBK 2 0 0 0 0
129. Maja Lindberg Hagunda IF / FBC Uppsala 1 0 0 0 0
130. Lovisa Nilsson Hagunda IF / FBC Uppsala 9 0 0 0 0
131. Wilma Wallin Hagunda IF / FBC Uppsala 4 0 0 0 0
132. Tilde Karlsson Hagunda IF / FBC Uppsala 5 0 0 0 0
133. Alva Wanselow Hagunda IF / FBC Uppsala 8 0 0 0 0
134. Ebba Costow Hagunda IF / FBC Uppsala 1 0 0 0 0
135. Josefine Eriksson Hagunda IF / FBC Uppsala 2 0 0 0 0
136. Linda Blohm Karlsson Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 8 0 0 0 0
137. Vilma Wikegård Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 2 0 0 0 0
138. Tova Norrman Hagunda IF / FBC Uppsala 5 0 0 0 2
139. Frida Arkebäck Hagunda IF / FBC Uppsala 9 0 0 0 2
140. Matilda Bernström Storvreta IBK 7 0 0 0 2
141. Emma Viberg Storvreta IBK 7 0 0 0 2
142. Tilde Fernqvist Täby FC IBK 10 0 0 0 2
143. Emma Lemon KAIS Mora UIF 9 0 0 0 2
144. Felicia Svärdh Täby FC IBK 5 0 0 0 2
145. Siri Ahlbom Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 2 0 0 0 2
146. Emelie Brunell Täby FC IBK 9 0 0 0 4
147. Alva Skoglund Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 7 0 0 0 4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis