Poängliga - Herrar Division 2 Södra



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Samuel Persson Örnsköldsvik IBF 18 38 13 51 36
2. Anton Sigvardsson Spöland Vännäs IF 18 14 37 51 17
3. Emilio Westergren Meucci Gimonäs Umeå IBF 17 36 14 50 8
4. Kristoffer Moström Team Thorengruppen Ungdom SK 17 24 24 48 0
5. Filip Nordström IBS Dalen 15 33 14 47 4
6. Daniel Johansson Team Thorengruppen Ungdom SK 16 10 30 40 10
7. Christoffer Ström Team Thorengruppen Ungdom SK 17 22 12 34 4
8. Zebastian Vestin Örnsköldsvik IBF 15 23 9 32 20
9. Andreas Andersson IBS Dalen 18 12 20 32 4
10. Gustav Karlsson Team Thorengruppen Ungdom SK 16 12 19 31 18
11. Samuel Westin Örnsköldsvik IBF 17 11 20 31 8
12. Tobias Ernlund IK SPIF Umeå 17 8 23 31 2
13. Kristian Sjöberg Gullänget-Kroksta IBS 17 12 17 29 18
14. Kasper Jeremias Team Thorengruppen Ungdom SK 13 18 10 28 12
15. Erik Morin IK SPIF Umeå 15 16 11 27 6
16. Richard Konradsson IK SPIF Umeå 17 16 9 25 10
17. Joel Boman IK SPIF Umeå 14 11 14 25 2
18. Peter Olsson Gullänget-Kroksta IBS 18 18 6 24 6
19. Emil Grudin Gimonäs Umeå IBF 16 14 9 23 16
20. Jesper Sarri Team Thorengruppen Ungdom SK 17 13 10 23 2
21. Tadeas Melisek Gimonäs Umeå IBF 6 5 17 22 5
22. Jesper Engström IK SPIF Umeå 15 13 8 21 4
23. Per Lundberg Spöland Vännäs IF 18 14 6 20 6
24. Simon Bergmark IK SPIF Umeå 15 13 7 20 2
25. André Johansson Gullänget-Kroksta IBS 12 12 8 20 6
26. Jonathan Paulsson-Smedborn Gimonäs Umeå IBF 10 10 10 20 6
27. Andreas Berggren IK SPIF Umeå 11 5 15 20 6
28. André Juneblad Spöland Vännäs IF 13 16 3 19 0
29. Jonathan Åström Team Thorengruppen Ungdom SK 10 11 7 18 2
30. Daniel Blomqvist Örnsköldsvik IBF 14 9 9 18 4
31. Robin Sjöberg Gullänget-Kroksta IBS 13 6 12 18 12
32. Fredrik Zemrén Spöland Vännäs IF 14 11 6 17 8
33. Arvid Hamberg Gullänget-Kroksta IBS 18 10 7 17 8
34. Viktor Vestin Gullänget-Kroksta IBS 17 10 7 17 12
35. Ludwig Andersson Gimonäs Umeå IBF 11 8 9 17 8
36. Samuel Hallin Gimonäs Umeå IBF 17 4 13 17 24
37. Dennis Granlöf Gullänget-Kroksta IBS 8 12 4 16 2
38. Fredrik Lindqvist IK SPIF Umeå 9 12 4 16 6
39. Markus Haglund Gimonäs Umeå IBF 16 9 7 16 4
40. Patrik Lindberg Gimonäs Umeå IBF 8 8 8 16 0
41. Ludvig Wikström IBS Dalen 16 10 5 15 2
42. Kalle Zetterström IK SPIF Umeå 7 10 5 15 4
43. Alexander Öberg Gimonäs Umeå IBF 17 9 6 15 0
44. Hugo Englund IBS Dalen 11 9 6 15 4
45. Adam Eriksson Spöland Vännäs IF 17 8 7 15 0
46. Felix Sjögren-Kroon Örnsköldsvik IBF 11 7 8 15 21
47. Elliot Strömmer IBS Dalen 13 5 10 15 2
48. Lukas Berggren Team Thorengruppen Ungdom SK 7 9 5 14 0
49. Niklas Lidgren Gimonäs Umeå IBF 17 5 9 14 4
50. Tony Strindlund Gullänget-Kroksta IBS 5 11 2 13 6
51. Wiktor Lindström Spöland Vännäs IF 15 7 6 13 0
52. Markus Strömberg Team Thorengruppen Ungdom SK 18 9 3 12 12
53. Samuel Åslin Spöland Vännäs IF 15 8 4 12 10
54. Mathias Gunnarsson IK SPIF Umeå 15 8 4 12 10
55. Ludvig Essebro Spöland Vännäs IF 12 5 7 12 12
56. David Raiting IBS Dalen 15 4 8 12 16
57. Filip Fahlberg Örnsköldsvik IBF 7 7 4 11 0
58. Martin Dahlberg Örnsköldsvik IBF 17 6 5 11 4
59. Johan Frohm Spöland Vännäs IF 11 5 6 11 4
60. Albin Bredberg IBS Dalen 14 5 6 11 4
61. Rikard Edlund Gullänget-Kroksta IBS 17 5 6 11 6
62. Anton Lundholm Gullänget-Kroksta IBS 14 1 10 11 9
63. Marcus Lindfors Team Thorengruppen Ungdom SK 13 7 3 10 10
64. Fredrik Månsson Örnsköldsvik IBF 17 3 7 10 2
65. Pontus Nordin Jonsson Spöland Vännäs IF 15 8 1 9 6
66. Ludvig Morin Team Thorengruppen Ungdom SK 9 5 4 9 0
67. Erik Enström IK SPIF Umeå 11 5 4 9 8
68. Robin Molin Gullänget-Kroksta IBS 5 4 5 9 2
69. Elias Stenvall Team Thorengruppen Ungdom SK 15 4 5 9 8
70. Emil Genberg Örnsköldsvik IBF 11 2 7 9 2
71. Tobias Ekstrand IK SPIF Umeå 9 7 1 8 6
72. Fabian Karlstén IBS Dalen 4 4 4 8 0
73. Hugo Olsson Gimonäs Umeå IBF 5 4 4 8 2
74. Alexander Lundberg Gullänget-Kroksta IBS 7 4 4 8 2
75. Jesper Eriksson Örnsköldsvik IBF 8 4 4 8 12
76. Alvin Löfgren IBS Dalen 18 4 4 8 16
77. Mattias Lejon IK SPIF Umeå 12 2 6 8 2
78. Patrik Brännström Team Thorengruppen Ungdom SK 9 1 7 8 0
79. Klas Nordin Gullänget-Kroksta IBS 4 6 1 7 0
80. Gustav Fihlman Gimonäs Umeå IBF 12 3 4 7 4
81. Olof Bylund IK SPIF Umeå 14 2 5 7 4
82. Niklas Eriksson Gullänget-Kroksta IBS 18 2 5 7 18
83. Oskar Lundberg IK SPIF Umeå 12 6 0 6 2
84. Jonatan Sahlsten Spöland Vännäs IF 8 4 2 6 2
85. Robin Hasselryd Gimonäs Umeå IBF 7 4 2 6 2
86. Jacob Holmlund IBS Dalen 12 4 2 6 2
87. Jesper Ranered Gimonäs Umeå IBF 18 4 2 6 6
88. Filip Olofsson Gullänget-Kroksta IBS 13 4 2 6 38
89. Casper Huuva Jönsson Gimonäs Umeå IBF 2 3 3 6 0
90. Kevin Hagström Örnsköldsvik IBF 8 1 5 6 2
91. Erik Olofsson Gimonäs Umeå IBF 17 4 1 5 0
92. Anton Marklund Gimonäs Umeå IBF 9 4 1 5 4
93. Johan Mitterer Spöland Vännäs IF 12 3 2 5 2
94. Filip Brändström-Nyström Spöland Vännäs IF 7 3 2 5 4
95. Arvid Svedmark Spöland Vännäs IF 8 2 3 5 0
96. Daniel Marklund IK SPIF Umeå 8 2 3 5 4
97. Erik Carlsson Örnsköldsvik IBF 15 2 3 5 5
98. Marcus Holmqvist IK SPIF Umeå 7 1 4 5 0
99. Isac Kronsten Örnsköldsvik IBF 4 1 4 5 4
100. Elias Lindgren Gullänget-Kroksta IBS 8 1 4 5 4
101. David Månsson Gullänget-Kroksta IBS 6 1 4 5 4
102. Edvin Johansson IBS Dalen 15 0 5 5 10
103. Gustaf Olsson IK SPIF Umeå 3 3 1 4 0
104. Elias Beimark Örnsköldsvik IBF 3 2 2 4 0
105. Viktor Sjödin Örnsköldsvik IBF 5 2 2 4 2
106. Robin Rosander Gimonäs Umeå IBF 16 2 2 4 2
107. Felix Boman Gullänget-Kroksta IBS 3 1 3 4 2
108. Albin Sjödin Örnsköldsvik IBF 14 1 3 4 2
109. Andreas Persson Team Thorengruppen Ungdom SK 13 0 4 4 8
110. Jonas Höglund IBS Dalen 6 3 0 3 0
111. Igor Sandberg IBS Dalen 13 3 0 3 0
112. Victor Edman Örnsköldsvik IBF 13 3 0 3 2
113. Lukas Bergström IBS Dalen 13 3 0 3 4
114. Jesper Jonsson Spöland Vännäs IF 10 2 1 3 0
115. Carl Nordquist Gullänget-Kroksta IBS 4 2 1 3 0
116. Zakarias Liljemark IK SPIF Umeå 10 2 1 3 4
117. Emanuel Karlsson Örnsköldsvik IBF 5 2 1 3 6
118. Pierre Bryntesson Gimonäs Umeå IBF 11 2 1 3 18
119. Tim Engström Team Thorengruppen Ungdom SK 13 1 2 3 0
120. Simon Andersson IBS Dalen 15 1 2 3 8
121. Filip Oskarsson Gimonäs Umeå IBF 7 0 3 3 2
122. Jesper Viggeborn Örnsköldsvik IBF 8 2 0 2 0
123. Jacob Railert Gimonäs Umeå IBF 7 2 0 2 2
124. Isak Nilsson Gimonäs Umeå IBF 5 1 1 2 0
125. Emil Strömberg Spöland Vännäs IF 11 1 1 2 0
126. Rasmus Lindberg Spöland Vännäs IF 12 1 1 2 0
127. Joel Pasma Örnsköldsvik IBF 5 1 1 2 0
128. Enea Moretti IBS Dalen 4 1 1 2 0
129. Emil Edberg IBS Dalen 14 1 1 2 0
130. Pieter-Jan Maekelbergh Gimonäs Umeå IBF 9 1 1 2 4
131. Simon Lundberg IBS Dalen 12 1 1 2 8
132. Johan Östensson Örnsköldsvik IBF 1 1 0 1 0
133. Kasper Jonsson Spöland Vännäs IF 4 1 0 1 0
134. Samuel Wiklund Team Thorengruppen Ungdom SK 6 1 0 1 0
135. Erik Johansson Team Thorengruppen Ungdom SK 2 1 0 1 0
136. Jonathan Granath Team Thorengruppen Ungdom SK 2 1 0 1 0
137. Kristoffer Carlsson Spöland Vännäs IF 4 1 0 1 2
138. Gustav Westerberg Spöland Vännäs IF 5 1 0 1 2
139. Daniel Ström IBS Dalen 13 1 0 1 2
140. Samuel Melin IBS Dalen 8 1 0 1 18
141. Vincent Bonn IBS Dalen 14 0 1 1 0
142. Joel Kroik Spöland Vännäs IF 8 0 1 1 0
143. Valter Jonsson Spöland Vännäs IF 2 0 1 1 0
144. Morgan Poopuu IK SPIF Umeå 5 0 1 1 0
145. Oscar Tideman Gimonäs Umeå IBF 6 0 1 1 0
146. Isak Bergström Team Thorengruppen Ungdom SK 9 0 1 1 0
147. Magnus Sundelin Gullänget-Kroksta IBS 1 0 1 1 0
148. Axel Östman IK SPIF Umeå 4 0 1 1 2
149. Fredrik Nilsson IK SPIF Umeå 11 0 1 1 2
150. Tim Jangenmalm Gimonäs Umeå IBF 4 0 1 1 4
151. William Schill Örnsköldsvik IBF 9 0 1 1 4
152. Janis Luks IBS Dalen 16 0 0 0 0
153. Mattias Aronsson IBS Dalen 3 0 0 0 0
154. Markus Bjurbäck IBS Dalen 4 0 0 0 0
155. Pontus Johansson IBS Dalen 10 0 0 0 0
156. William Boström IBS Dalen 1 0 0 0 0
157. Elias Jonsson Örnsköldsvik IBF 1 0 0 0 0
158. Helmer Abrahamsson Örnsköldsvik IBF 7 0 0 0 0
159. Oskar Ahnlund Örnsköldsvik IBF 1 0 0 0 0
160. Jacob Hållberg IBS Dalen 7 0 0 0 0
161. Johan Jonsson IBS Dalen 10 0 0 0 0
162. Andreas Jonsson Gimonäs Umeå IBF 1 0 0 0 0
163. Petter Brattsand Gimonäs Umeå IBF 3 0 0 0 0
164. Kalle Forsehag Gimonäs Umeå IBF 18 0 0 0 0
165. Gustav Haarstad Nyberg Örnsköldsvik IBF 1 0 0 0 0
166. Felix Öberg-Mårtensson Örnsköldsvik IBF 11 0 0 0 0
167. Willy Sedin Örnsköldsvik IBF 4 0 0 0 0
168. Viktor Engström Gimonäs Umeå IBF 1 0 0 0 0
169. Wilmer Wiklund Gimonäs Umeå IBF 1 0 0 0 0
170. Gabriel Wiklund Gimonäs Umeå IBF 1 0 0 0 0
171. Samuel Adolfsson Gimonäs Umeå IBF 10 0 0 0 0
172. Mattias Edin Gimonäs Umeå IBF 1 0 0 0 0
173. Erik Jakobsson Gimonäs Umeå IBF 6 0 0 0 0
174. Jonas Israelsson Gimonäs Umeå IBF 7 0 0 0 0
175. Sebastian Carlsson Spöland Vännäs IF 1 0 0 0 0
176. Viktor Åström Spöland Vännäs IF 2 0 0 0 0
177. Erik Jonsson Spöland Vännäs IF 1 0 0 0 0
178. Robin Svensson Spöland Vännäs IF 15 0 0 0 0
179. Anton Arnqvist Team Thorengruppen Ungdom SK 17 0 0 0 0
180. Jonathan Persson Spöland Vännäs IF 7 0 0 0 0
181. Aron Renström Spöland Vännäs IF 3 0 0 0 0
182. Leo Karlsson Spöland Vännäs IF 2 0 0 0 0
183. Jonas Näslund Team Thorengruppen Ungdom SK 4 0 0 0 0
184. Klas Mellberg Team Thorengruppen Ungdom SK 6 0 0 0 2
185. Max Brändström-Nyström Spöland Vännäs IF 4 0 0 0 2
186. Joel Westerlund Örnsköldsvik IBF 4 0 0 0 2
187. Emil Sehlin Gimonäs Umeå IBF 3 0 0 0 2
188. Emil Flatholm Gimonäs Umeå IBF 4 0 0 0 2
189. Robin Kallin Örnsköldsvik IBF 2 0 0 0 2
190. David Hansson IBS Dalen 3 0 0 0 2
191. Zebastian Lundberg Örnsköldsvik IBF 5 0 0 0 2
192. Nestor Salvador Örnsköldsvik IBF 2 0 0 0 5
193. Mattias Nydahl Gullänget-Kroksta IBS 18 0 0 0 12

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis