Poängliga - DM Herrar



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Emil Johansson Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 3 1 11 12 2
2. Oskar Forsgren K 4 IF (A-lag) 3 2 8 10 4
3. Linus Grönlund Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 3 7 2 9 2
4. Pontus Burman IBK Luleå (A-lag) 4 5 3 8 0
5. Alexander Haraldsson IBK Luleå (A-lag) 3 5 3 8 2
6. Viktor Lundström Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 4 3 7 2
7. Jesper Oscarsson IBK Luleå (A-lag) 3 4 3 7 4
8. Ossi Aleksi Niva Haparanda AIK (A-lag) 4 4 3 7 16
9. Sakari Heiskanen Haparanda AIK (A-lag) 5 2 5 7 4
10. Tomi Pakkanen Haparanda AIK (A-lag) 4 5 1 6 0
11. Christoffer Calantsis Haparanda AIK (A-lag) 2 5 1 6 2
12. Erik Sjödin K 4 IF (A-lag) 3 4 2 6 0
13. Tommy Nilsson Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 3 4 2 6 0
14. Anton Andersson Öjebyns IBF (A-lag) 2 2 4 6 0
15. Jesper Nordmark Öjebyns IBF (A-lag) 3 4 1 5 0
16. Isac Zerpe Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 3 4 1 5 0
17. Marcus Persson StiL Innebandy (A-lag) 3 4 1 5 2
18. Mattias Ingvarsson StiL Innebandy (A-lag) 3 3 2 5 0
19. Gustav Nilsson StiL Innebandy (A-lag) 3 3 2 5 4
20. Anton Ahlbäck IBK Luleå (A-lag) 3 2 3 5 0
21. Felix Nilsson Team Kalix IBK (A-lag) 1 2 3 5 0
22. Jussi Tilus Haparanda AIK (A-lag) 5 2 3 5 2
23. Anton Lundbäck-Kitti Haparanda AIK (A-lag) 4 1 4 5 2
24. Arvid Isaksson Öjebyns IBF (A-lag) 3 4 0 4 0
25. Jonas Strandelin Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 1 4 0 4 0
26. Kaj Mikael Hellevaara Haparanda AIK (A-lag) 4 4 0 4 2
27. Jesper Lundkvist K 4 IF (A-lag) 2 3 1 4 0
28. Kalevi Moilanen Haparanda AIK (A-lag) 2 3 1 4 0
29. Kevin Öhlund Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 3 2 2 4 0
30. Adrian Jonsson Öjebyns IBF (A-lag) 3 2 2 4 0
31. Antti Mäkikallio Haparanda AIK (A-lag) 3 2 2 4 4
32. Alexander Kohkoinen Morin Luleå SK (A-lag) 1 1 3 4 0
33. Toni Alamartin IBK Luleå (A-lag) 3 1 3 4 0
34. Simon Håkansson Team Kalix IBK (A-lag) 2 1 3 4 2
35. Axel Öberg StiL Innebandy (A-lag) 3 0 4 4 0
36. Manne Jonsson K 4 IF (A-lag) 2 3 0 3 0
37. Ville-Matti Palokangas Team Kalix IBK (A-lag) 2 3 0 3 0
38. Johan Holmström Luleå SK (A-lag) 2 3 0 3 2
39. Ville Jääskö Haparanda AIK (A-lag) 3 3 0 3 2
40. Alexander Lavett StiL Innebandy (A-lag) 3 3 0 3 4
41. Hugo Hendler IBK Luleå (A-lag) 2 2 1 3 0
42. Joel Berg IBK Luleå (A-lag) 1 2 1 3 0
43. Robert Nutti Kiruna AIF (A-lag) 1 2 1 3 0
44. Magnus Ström Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 2 2 1 3 0
45. Joel Grape Tjernström Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 2 2 1 3 0
46. Alvin Ahlqvist Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 3 2 1 3 0
47. Robin Palovaara IBK Luleå (A-lag) 3 2 1 3 2
48. Markus Berg Öjebyns IBF (A-lag) 3 2 1 3 4
49. Carl Svanberg StiL Innebandy (A-lag) 3 2 1 3 4
50. Magnus Ranberg K 4 IF (A-lag) 1 1 2 3 0
51. Tobias Wiklund Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 3 1 2 3 0
52. Emil Ridhult Kiruna AIF (A-lag) 1 1 2 3 2
53. Filip Segerlund IBK Luleå (A-lag) 2 1 2 3 2
54. William Mortensen Berggren Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 3 0 3 3 0
55. Pontus Andersson StiL Innebandy (A-lag) 3 0 3 3 2
56. Josef Holmlund K 4 IF (A-lag) 3 2 0 2 0
57. Philip Holmqvist StiL Innebandy (A-lag) 3 2 0 2 0
58. David Karlsson Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 2 0 2 0
59. Mikael Karlsson Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 2 0 2 0
60. Lucas Lindbäck IBK Boden (A-lag) 1 2 0 2 0
61. Viktor Landin IBK Boden (A-lag) 1 2 0 2 0
62. Niklas Källgren IBK Luleå (A-lag) 3 2 0 2 0
63. William Larsson-Ylvin IBK Luleå (A-lag) 2 2 0 2 0
64. Andreas Bäcklund K 4 IF (A-lag) 2 2 0 2 2
65. Erik Dahlén StiL Innebandy (A-lag) 3 2 0 2 2
66. Roger Nyström Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 1 1 2 0
67. Marko Palokangas Team Kalix IBK (A-lag) 2 1 1 2 0
68. Johan Forsberg Team Kalix IBK (A-lag) 1 1 1 2 0
69. Christoffer Morin IBK Luleå (A-lag) 1 1 1 2 0
70. Mattias Svanström Kiruna AIF (A-lag) 1 1 1 2 0
71. Martin Hallén Almroth Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 1 1 1 2 0
72. Isak Oja Luleå SK (A-lag) 2 1 1 2 0
73. Joonas Fräki Haparanda AIK (A-lag) 5 1 1 2 2
74. Linus Hademalm IBK Luleå (A-lag) 3 1 1 2 2
75. Daniel Lundgren Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 1 1 2 4
76. Nils Nilsson Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 0 2 2 0
77. Leo Jonsson K 4 IF (A-lag) 3 0 2 2 0
78. Isac Lundqvist K 4 IF (A-lag) 3 0 2 2 0
79. Robin Ståhl-Smith StiL Innebandy (A-lag) 3 0 2 2 0
80. Joel Lakso Team Kalix IBK (A-lag) 2 0 2 2 0
81. Anssi Salmi Haparanda AIK (A-lag) 4 0 2 2 2
82. John Stenström Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 1 0 2 2 2
83. Victor Renberg Öjebyns IBF (A-lag) 2 0 2 2 4
84. Janne Salmi Haparanda AIK (A-lag) 5 0 2 2 6
85. Jesse Anttila Haparanda AIK (A-lag) 1 1 0 1 0
86. William Juntti Haparanda AIK (A-lag) 3 1 0 1 0
87. Jonas JK Karlsson Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 1 1 0 1 0
88. David Lans Kiruna AIF (A-lag) 1 1 0 1 0
89. Jesse Perttunen Luleå SK (A-lag) 1 1 0 1 0
90. Casper Olofsson Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 2 1 0 1 0
91. Elias Nyström Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 1 1 0 1 0
92. Jonathan Dahlberg Öjebyns IBF (A-lag) 3 1 0 1 0
93. Anton Berggren Öjebyns IBF (A-lag) 3 1 0 1 0
94. Elias Keisu IBK Luleå (A-lag) 3 1 0 1 0
95. Kevin Marklund Öjebyns IBF (A-lag) 2 1 0 1 0
96. Mattias Bäckström Team Kalix IBK (A-lag) 2 1 0 1 0
97. Tobias Karlsson Team Kalix IBK (A-lag) 2 1 0 1 0
98. Adam Holmberg Team Kalix IBK (A-lag) 2 1 0 1 0
99. Joel Carlsson StiL Innebandy (A-lag) 2 1 0 1 0
100. Jesper Romberg K 4 IF (A-lag) 3 1 0 1 0
101. Alexander Flinkfeldt K 4 IF (A-lag) 2 1 0 1 0
102. Elliot Holmgren Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 1 0 1 0
103. Jonas Toftered Tväråselets AIF H3 (A-lag) 1 1 0 1 2
104. Joel Lindbäck Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 1 0 1 2
105. Johan Sandman Luleå SK (A-lag) 2 1 0 1 2
106. Leevi Pekkala Haparanda AIK (A-lag) 3 1 0 1 2
107. Emil Töyrä Kiruna AIF (A-lag) 1 1 0 1 2
108. Tommy Jakobsson Team Kalix IBK (A-lag) 2 1 0 1 12
109. Kristian Rossi Team Kalix IBK (A-lag) 1 0 1 1 0
110. Anton Olsson Haparanda AIK (A-lag) 3 0 1 1 0
111. Eemil Pekkala Haparanda AIK (A-lag) 1 0 1 1 0
112. Poojan Mohammadi Öjebyns IBF (A-lag) 3 0 1 1 0
113. William Johansson Öjebyns IBF (A-lag) 2 0 1 1 0
114. Niklas Landström IBK Luleå (A-lag) 1 0 1 1 0
115. Axel Hendler IBK Luleå (A-lag) 2 0 1 1 0
116. Tim Hedlund Öjebyns IBF (A-lag) 2 0 1 1 0
117. Marcus Johansson Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 0 1 1 0
118. Robin Enmark Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 0 1 1 0
119. Stefan Edström Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 0 1 1 0
120. Lucas Gardfjäll K 4 IF (A-lag) 1 0 1 1 0
121. David Sandberg K 4 IF (A-lag) 1 0 1 1 0
122. Carl Jonsson StiL Innebandy (A-lag) 1 0 1 1 0
123. Johan Winsa StiL Innebandy (A-lag) 1 0 1 1 0
124. Hampus Lindberg StiL Innebandy (A-lag) 2 0 1 1 0
125. Simon Lahti Kiruna AIF (A-lag) 1 0 1 1 0
126. Niko Kursu Haparanda AIK (A-lag) 1 0 1 1 0
127. Jonas Nutti Kiruna AIF (A-lag) 1 0 1 1 0
128. Brouk Hultén Luleå SK (A-lag) 2 0 1 1 0
129. Henrik Nyström Luleå SK (A-lag) 2 0 1 1 2
130. Philip Sandström Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 2 0 1 1 2
131. Isac Hellsten Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 3 0 1 1 2
132. Isak Stenvall Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 0 1 1 2
133. Felix Lundmark IBK Boden (A-lag) 1 0 1 1 2
134. Emil Nordberg IBK Boden (A-lag) 1 0 1 1 2
135. Sami Moilanen Haparanda AIK (A-lag) 5 0 1 1 2
136. Lukas Lindenhall IBK Luleå (A-lag) 2 0 1 1 2
137. Max Kristiansson IBK Luleå (A-lag) 2 0 0 0 0
138. Marcus Levin IBK Luleå (A-lag) 3 0 0 0 0
139. Tim Svensson Team Kalix IBK (A-lag) 2 0 0 0 0
140. Linus Krantz Team Kalix IBK (A-lag) 1 0 0 0 0
141. Joakim Karlsson Team Kalix IBK (A-lag) 2 0 0 0 0
142. Janne Könönen Haparanda AIK (A-lag) 3 0 0 0 0
143. Eemeli Parikka Haparanda AIK (A-lag) 2 0 0 0 0
144. Juuso Puisto Haparanda AIK (A-lag) 1 0 0 0 0
145. Emil Landström Team Kalix IBK (A-lag) 1 0 0 0 0
146. Linus Dahlberg Öjebyns IBF (A-lag) 2 0 0 0 0
147. Joel Romell Öjebyns IBF (A-lag) 2 0 0 0 0
148. Rasmus Sandlund Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
149. Jakob Wennberg Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
150. Klas Risberg Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
151. Viktor Hedqvist Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
152. Tim Marklund Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
153. Tim Edin Jakobsson Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
154. Christoffer Norberg Renberg Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
155. Oskar Lindkvist Öjebyns IBF (A-lag) 2 0 0 0 0
156. David Nilsson Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
157. Martin Viklund Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
158. Robin Johansson Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
159. Mattis Stanzé Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 0
160. Jonathan Melander Öjebyns IBF (A-lag) 3 0 0 0 0
161. Edvin Rehult IBK Luleå (A-lag) 1 0 0 0 0
162. William Samuelsson IBK Boden (A-lag) 1 0 0 0 0
163. David Ågren IBK Boden (A-lag) 1 0 0 0 0
164. Johan Uggla IBK Boden (A-lag) 1 0 0 0 0
165. Fredrik Bergström IBK Boden (A-lag) 1 0 0 0 0
166. Marcus Häggman IBK Boden (A-lag) 1 0 0 0 0
167. Mats Dennis Bergman IBK Boden (A-lag) 1 0 0 0 0
168. Mikael Lindgren IBK Boden (A-lag) 1 0 0 0 0
169. Henrik Isaksson IBK Boden (A-lag) 1 0 0 0 0
170. Fredrik Strandberg IBK Boden (A-lag) 1 0 0 0 0
171. Rasmus Eriksson Tväråselets AIF H3 (A-lag) 1 0 0 0 0
172. Adam Storm Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 0 0 0 0
173. Linus Eklund K 4 IF (A-lag) 1 0 0 0 0
174. Patrik Grandelius K 4 IF (A-lag) 1 0 0 0 0
175. Kjell Enmark Tväråselets AIF H3 (A-lag) 2 0 0 0 0
176. Jens Stenberg K 4 IF (A-lag) 1 0 0 0 0
177. Ludvig Carlsson StiL Innebandy (A-lag) 2 0 0 0 0
178. Eric Marcus StiL Innebandy (A-lag) 1 0 0 0 0
179. Oscar Jaktlund StiL Innebandy (A-lag) 2 0 0 0 0
180. Ivar Hedly StiL Innebandy (A-lag) 2 0 0 0 0
181. Johan Holmqvist K 4 IF (A-lag) 1 0 0 0 0
182. Simon Arvidsson K 4 IF (A-lag) 1 0 0 0 0
183. Simon Lundmark K 4 IF (A-lag) 1 0 0 0 0
184. Pontus Karlsson K 4 IF (A-lag) 3 0 0 0 0
185. Patrik Korp K 4 IF (A-lag) 1 0 0 0 0
186. Oscar Öberg Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 1 0 0 0 0
187. William Wiksten Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 2 0 0 0 0
188. Marcus Renberg Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 1 0 0 0 0
189. Tobias Fahlman Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 4 0 0 0 0
190. Anton Grönlund Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) 3 0 0 0 0
191. Pontus Westin Luleå SK (A-lag) 1 0 0 0 0
192. Gustav Curan Luleå SK (A-lag) 2 0 0 0 0
193. Fredrik Palovaara Luleå SK (A-lag) 2 0 0 0 0
194. Samuel Kroon Luleå SK (A-lag) 1 0 0 0 0
195. Jan Tommy Jakobsson Luleå SK (A-lag) 2 0 0 0 0
196. Marcus Lundgren Luleå SK (A-lag) 2 0 0 0 0
197. Alexander Ylipää Luleå SK (A-lag) 1 0 0 0 0
198. Tobias Lind Luleå SK (A-lag) 1 0 0 0 0
199. Hampus Grundström Luleå SK (A-lag) 2 0 0 0 0
200. Arsal Seemab Luleå SK (A-lag) 1 0 0 0 0
201. Joel Unander Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 0
202. Petter Kemi Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 0
203. André Edholm Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 0
204. Samuel Lärkmo Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 0
205. Sebastian Engman Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 0
206. Hugo Holmqvist Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 0
207. Jesper Stålnacke Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 0
208. Filip Myrsell Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 0
209. Johnny Mauritzson Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 0
210. Matias Nuorala Haparanda AIK (A-lag) 4 0 0 0 0
211. Elias Jaakkola Haparanda AIK (A-lag) 1 0 0 0 0
212. Janne Hast Haparanda AIK (A-lag) 3 0 0 0 0
213. Tomas Salmi Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 0
214. Elis Lindberg Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 2
215. Rasmus Magnusson Kiruna AIF (A-lag) 1 0 0 0 2
216. Albin Eriksson K 4 IF (A-lag) 3 0 0 0 2
217. Daniel Genberg StiL Innebandy (A-lag) 2 0 0 0 2
218. Peter Lundström StiL Innebandy (A-lag) 1 0 0 0 2
219. Charlie Fredin StiL Innebandy (A-lag) 1 0 0 0 2
220. Robert Boman IBK Boden (A-lag) 1 0 0 0 2
221. Terje Skaugvold Öjebyns IBF (A-lag) 1 0 0 0 2
222. Arvid Häggström Öjebyns IBF (A-lag) 2 0 0 0 2
223. Albin Hallin K 4 IF (A-lag) 2 0 0 0 4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis