Tabell och resultat - Pantamera Flickor Röd Lätt

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-11-10 17:00 Danderyds SK IBF - Sköndals IK 2 - 7 Mörbyhallen
2019-11-10 17:00 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (A) 9 - 4 Mälaröhallen
2019-11-10 12:45 Töjnan IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Silverdalshallen
2019-11-10 11:15 Sigtuna IF IBK - Västerhaninge IBK 0 - 6 Prästängshallen
2019-11-10 10:00 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 1 - 0 Prästängshallen
2019-11-09 17:00 Nacka Wallenstam IBK - Ängby IF 3 - 2 Myrsjöskolan
2019-11-09 11:00 Västerhaninge IBK - Hässelby SK IBK (B) 5 - 4 Åbyhallen
2019-10-27 17:30 Hässelby SK IBK (A) - Västerhaninge IBK 3 - 2 Hässelbyhallen
2019-10-27 15:00 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 1 - 0 Hässelbyhallen
2019-10-27 12:00 Sköndals IK - Sigtuna IF IBK 4 - 6 Sköndalshallen
2019-10-26 12:45 Danderyds SK IBF - Ekerö IK 0 - 7 Mörbyhallen
2019-10-26 12:00 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 4 - 0 Sätrahallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Älvsjö AIK IBF 5 5 0 0 27-5 22 15 2 2 0 (0) 0 13-2 11 6 3 3 0 (0) 0 14-3 11 9
2. Sigtuna IF IBK 7 4 2 1 23-22 1 14 5 3 1 (0) 1 14-15 -1 10 2 1 1 (0) 0 9-7 2 4
3. Västerhaninge IBK 6 4 1 1 26-11 15 13 3 3 0 (0) 0 15-5 10 9 3 1 1 (0) 1 11-6 5 4
4. Ekerö IK 6 4 0 2 30-17 13 12 3 2 0 (0) 1 17-10 7 6 3 2 0 (0) 1 13-7 6 6
5. Nacka Wallenstam IBK 6 3 1 2 16-20 -4 10 3 2 1 (0) 0 10-8 2 7 3 1 0 (0) 2 6-12 -6 3
6. Ängby IF 4 2 1 1 22-10 12 7 1 1 0 (0) 0 5-1 4 3 3 1 1 (0) 1 17-9 8 4
7. Töjnan IBK 5 2 1 2 22-19 3 7 4 2 1 (0) 1 21-12 9 7 1 0 0 (0) 1 1-7 -6 0
8. Hässelby SK IBK (B) 3 2 0 1 16-5 11 6 1 1 0 (0) 0 1-0 1 3 2 1 0 (0) 1 15-5 10 3
9. Rotebro IS IBK 5 2 0 3 14-12 2 6 2 1 0 (0) 1 9-5 4 3 3 1 0 (0) 2 5-7 -2 3
10. Vallentuna IBK 4 1 0 3 5-15 -10 3 1 0 0 (0) 1 0-5 -5 0 3 1 0 (0) 2 5-10 -5 3
11. Sköndals IK 6 1 0 5 20-32 -12 3 3 0 0 (0) 3 7-14 -7 0 3 1 0 (0) 2 13-18 -5 3
12. Hässelby SK IBK (A) 4 1 0 3 11-25 -14 3 2 1 0 (0) 1 4-12 -8 3 2 0 0 (0) 2 7-13 -6 0
13. Danderyds SK IBF 7 0 0 7 7-46 -39 0 4 0 0 (0) 4 4-30 -26 0 3 0 0 (0) 3 3-16 -13 0
Salems IF Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-11-16 10:00 Hässelby SK IBK (A) - Sköndals IK Riddersvik
2019-11-16 11:00 Älvsjö AIK IBF - Sigtuna IF IBK Sätrahallen
2019-11-16 11:00 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK Hässelbyhallen
2019-11-16 14:15 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF Hammarbackens Sporthall
2019-11-16 15:30 Vallentuna IBK - Töjnan IBK Hammarbackens Sporthall
2019-11-17 13:30 Ängby IF - Västerhaninge IBK Grimstahallen
2019-11-17 17:15 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK Rotebrohallen (Nya)
2019-11-22 20:00 Ekerö IK - Ängby IF Tappströms Bollhall
2019-11-23 10:00 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK Åbyhallen
2019-11-23 18:00 Ekerö IK - Vallentuna IBK Tappströms Bollhall
2019-11-24 11:00 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK Prästängshallen
2019-11-24 11:00 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (B) Sköndalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis