Tabell och resultat - Damer division 1

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-09-22 12:45 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 4 Värmdö sporthall
2019-09-22 12:15 Råsunda IS - Sollentuna IBF 14 - 2 Råstaparkhallen
2019-09-21 15:45 Nacka Wallenstam IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 3 Ormingehallen
2019-09-21 14:00 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS 4 - 9 Tullingehallen
2019-09-21 13:00 Hässelby SK IBK (A) - Sköndals IK 7 - 3 Hässelbyhallen
2019-09-21 12:15 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 6 Hägerneholmshallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Råsunda IS 1 1 0 0 14-2 12 3 1 1 0 (0) 0 14-2 12 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
2. Huddinge IBS 1 1 0 0 9-4 5 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 1 0 (0) 0 9-4 5 3
3. Hässelby SK IBK (A) 1 1 0 0 7-3 4 3 1 1 0 (0) 0 7-3 4 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
4. Nacka Wallenstam IBK (B) 1 1 0 0 4-3 1 3 1 1 0 (0) 0 4-3 1 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
5. Tyresö Trollbäcken IBK 1 0 1 0 6-6 0 1 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 1 (0) 0 6-6 0 1
6. Täby FC 1 0 1 0 6-6 0 1 1 0 1 (0) 0 6-6 0 1 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
7. Vendelsö IK (A) 1 0 1 0 4-4 0 1 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 1 (0) 0 4-4 0 1
8. Värmdö IF (A) 1 0 1 0 4-4 0 1 1 0 1 (0) 0 4-4 0 1 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
9. Rotebro IS IBK (A) 1 0 0 1 3-4 -1 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 0 (0) 1 3-4 -1 0
10. Sköndals IK 1 0 0 1 3-7 -4 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 0 (0) 1 3-7 -4 0
11. FBI Tullinge (A) 1 0 0 1 4-9 -5 0 1 0 0 (0) 1 4-9 -5 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
12. Sollentuna IBF 1 0 0 1 2-14 -12 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 0 (0) 1 2-14 -12 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-09-28 14:00 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Rotebrohallen (Nya)
2019-09-28 15:15 Sollentuna IBF - Täby FC Nya Edsbergshallen
2019-09-29 13:15 Sköndals IK - Värmdö IF (A) Sköndalshallen
2019-09-29 13:15 Huddinge IBS - Råsunda IS Fleminghallen
2019-09-29 13:30 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (A) Lyckeby Sporthall
2019-09-29 15:30 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) Tyresöhallen
2019-10-05 13:30 Hässelby SK IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK Hässelbyhallen
2019-10-05 17:20 FBI Tullinge (A) - Sköndals IK Fleminghallen
2019-10-06 13:15 Värmdö IF (A) - Rotebro IS IBK (A) Värmdö sporthall
2019-10-06 14:30 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS Lyckeby Sporthall
2019-10-06 16:45 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sollentuna IBF Ormingehallen
2019-10-06 18:30 Täby FC - Råsunda IS Hägerneholmshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis