Tabell och resultat - Pantamera Herrjuniorer division 3 C

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-11-16 16:15 Ingarö IF (B) - Sickla IF 13 - 3 Ingarö Sporthall
2019-11-10 13:30 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Huddinge IBS (C) 4 - 3 Tyresöhallen
2019-11-02 10:15 Ingarö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 10 - 3 Ingarö Sporthall
2019-10-27 17:30 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (C) 14 - 2 Lyckeby Sporthall
2019-10-27 12:15 Värmdö IF - Ingarö IF (B) 1 - 10 Värmdö sporthall
2019-10-27 09:30 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Sickla IF 15 - 2 Tyresöhallen
2019-10-19 18:15 Sickla IF - Värmdö IF 3 - 5 Järla Sporthall
2019-10-19 18:00 Ingarö IF (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 3 Ingarö Sporthall
2019-10-19 15:30 Huddinge IBS (C) - FBI Tullinge (B) 4 - 4 Tomtbergahallen
2019-10-17 20:15 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 3 Myrsjöskolan
2019-10-13 15:15 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (C) 5 - 5 Ormingehallen
2019-10-12 16:30 Vendelsö IK (B) - Sickla IF 15 - 1 Lyckeby Sporthall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Ingarö IF (B) 5 4 1 0 41-14 27 13 4 3 1 (0) 0 31-13 18 10 1 1 0 (0) 0 10-1 9 3
2. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 5 3 1 1 30-20 10 10 4 3 1 (0) 0 27-10 17 10 1 0 0 (0) 1 3-10 -7 0
3. Nacka Wallenstam IBK (B) 4 2 2 0 36-12 24 8 3 2 1 (0) 0 32-8 24 7 1 0 1 (0) 0 4-4 0 1
4. Vendelsö IK (B) 5 2 0 3 37-16 21 6 2 2 0 (0) 0 29-3 26 6 3 0 0 (0) 3 8-13 -5 0
5. Värmdö IF 4 2 0 2 13-22 -9 6 2 1 0 (0) 1 4-12 -8 3 2 1 0 (0) 1 9-10 -1 3
6. FBI Tullinge (B) 3 1 2 0 22-6 16 5 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 3 1 2 (0) 0 22-6 16 5
7. Huddinge IBS (C) 4 0 2 2 14-27 -13 2 1 0 1 (0) 0 4-4 0 1 3 0 1 (0) 2 10-23 -13 1
8. Sickla IF 6 0 0 6 10-86 -76 0 2 0 0 (0) 2 4-22 -18 0 4 0 0 (0) 4 6-64 -58 0
IK Tomtberga Utgått
Salems IF (B) Utgått
Tungelsta IF (B) Utgått
Älta IF Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-11-18 20:15 Huddinge IBS (C) - Värmdö IF Tomtbergahallen
2019-11-23 16:30 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Lyckeby Sporthall
2019-11-23 18:30 Sickla IF - Huddinge IBS (C) Järla Sporthall
2019-11-23 19:15 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (B) Tullingehallen
2019-11-24 15:45 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) Lyckeby Sporthall
2019-11-24 16:15 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Värmdö sporthall
2019-11-29 19:30 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF Tullingehallen
2019-11-30 16:00 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Tullingehallen
2019-11-30 16:45 Huddinge IBS (C) - Ingarö IF (B) Tomtbergahallen
2019-12-07 15:00 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Myrsjöskolan
2019-12-14 18:00 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF Lyckeby Sporthall
2020-01-11 18:30 Sickla IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Järla Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis