Tabell och resultat - Pantamera Pojkar Division 4 B

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-02-15 IBK Härnösand 06 - Timrå IBC P06 2 - 3 Öbacka SC
2020-02-15 Gullänget-Kroksta IBS P06 - FBC Lo P05-07 5 - 1 Skyttis Arena
2020-02-09 16:45 Timrå IBC P06 - Klockarbergets BK P06 6 - 3 Timrå Sporthall
2020-02-09 16:00 Örnsköldsvik IBK P06 - IBK Härnösand 06 4 - 2 Nolaskolan
2020-02-09 14:15 Sundsvall City U P06 Orange - Gullänget-Kroksta IBS P06 1 - 6 Höglunda
2020-02-09 13:00 Höglands AIF P07 - IBK Härnösand 06 11 - 5 Nolaskolan
2020-02-09 12:00 FBC Lo P05-07 - Örnsköldsvik IBK P06 2 - 12 Bollstahallen
2020-02-09 11:15 Klockarbergets BK P06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 2 - 12 Njurundahallen
2020-02-02 Sundsvall City U P06 Orange - Klockarbergets BK P06 4 - 1
2020-02-02 Höglands AIF P07 - Örnsköldsvik IBK P06 7 - 1
2020-02-01 13:00 FBC Lo P05-07 - Höglands AIF P07 2 - 8 Bollstahallen
2020-02-01 FBC Lo P05-07 - IBK Härnösand 06 5 - 11 Bollstahallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Gullänget-Kroksta IBS P06 10 9 1 0 86-32 54 28 5 4 1 (0) 0 40-18 22 13 5 5 0 (0) 0 46-14 32 15
2. Timrå IBC P06 10 8 1 1 80-29 51 25 5 5 0 (0) 0 45-10 35 15 5 3 1 (0) 1 35-19 16 10
3. Höglands AIF P07 11 8 0 3 72-55 17 24 6 4 0 (0) 2 39-33 6 12 5 4 0 (0) 1 33-22 11 12
4. IBK Härnösand 06 11 3 2 6 49-65 -16 11 5 2 0 (0) 3 20-23 -3 6 6 1 2 (0) 3 29-42 -13 5
5. Örnsköldsvik IBK P06 9 3 1 5 38-51 -13 10 4 2 0 (0) 2 16-21 -5 6 5 1 1 (0) 3 22-30 -8 4
6. Sundsvall City U P06 Orange 11 2 2 7 34-55 -21 8 6 1 2 (0) 3 20-26 -6 5 5 1 0 (0) 4 14-29 -15 3
7. Klockarbergets BK P06 10 2 2 6 40-67 -27 8 5 1 2 (0) 2 24-34 -10 5 5 1 0 (0) 4 16-33 -17 3
8. FBC Lo P05-07 12 2 1 9 41-86 -45 7 6 1 0 (0) 5 24-47 -23 3 6 1 1 (0) 4 17-39 -22 4
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-02-16 Örnsköldsvik IBK P06 - Sundsvall City U P06 Orange Skyttis Arena
2020-03-01 11:30 IBK Härnösand 06 - Klockarbergets BK P06 Landgrenshallen (Plan A)
2020-03-01 15:30 Örnsköldsvik IBK P06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 Skyttis Arena
2020-03-14 FBC Lo P05-07 - Timrå IBC P06 Bollstahallen
2020-03-15 Höglands AIF P07 - Sundsvall City U P06 Orange
2020-03-15 Klockarbergets BK P06 - Örnsköldsvik IBK P06 Njurundahallen
2020-03-21 Timrå IBC P06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 Timrå Sporthall
2020-03-21 Klockarbergets BK P06 - Höglands AIF P07 Njurundahallen
2020-03-21 14:30 Timrå IBC P06 - Höglands AIF P07 Timrå Sporthall
2020-03-22 Gullänget-Kroksta IBS P06 - IBK Härnösand 06 Skyttis Arena
2020-03-28 14:30 Örnsköldsvik IBK P06 - FBC Lo P05-07 Nolaskolan
2020-03-29 10:30 IBK Härnösand 06 - Örnsköldsvik IBK P06 Öbacka SC

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis