Tabell och resultat - Pantamera Flickor Division 4B

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-02-15 15:30 IBK Ånge F05-06 - Nätra IBK F05-06 3 - 2 Minervahallen
2020-02-15 14:00 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Moälven F06 1 - 3 Höglandshallen Örnsköldsvik
2020-02-15 Timrå IBC F05-07 - Sundsvall FBC U Röd 4 - 0 Timrå Sporthall
2020-02-15 Brunflo FK F 06-07 - Nätra IBK F05-06 4 - 3 Kastalskolans sporthall
2020-02-15 Moälven F06 - G/K IBS F07 7 - 2
2020-01-26 Nätra IBK F05-06 - Moälven F06 0 - 5 Köpmanholmens Sporthall
2020-01-25 11:30 Brunflo FK F 06-07 - Timrå IBC F05-07 1 - 7 Kastalskolans sporthall
2020-01-25 IBK Ånge F05-06 - Timrå IBC F05-07 3 - 9 Minervahallen
2020-01-18 Sundsvall FBC U Röd - IBK Ånge F05-06 3 - 4
2020-01-11 10:30 Nätra IBK F05-06 - Gullänget-Kroksta IBS F06 0 - 5 Köpmanholmens Sporthall
2019-12-15 11:00 G/K IBS F07 - Gullänget-Kroksta IBS F06 1 - 4 Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-12-15 Timrå IBC F05-07 - IBK Ånge F05-06 1 - 3 Timrå Sporthall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Timrå IBC F05-07 10 9 0 1 55-10 45 27 6 5 0 (0) 1 26-6 20 15 4 4 0 (0) 0 29-4 25 12
2. Moälven F06 10 9 0 1 46-19 27 27 5 5 0 (0) 0 22-8 14 15 5 4 0 (0) 1 24-11 13 12
3. G/ K IBS F07 9 5 0 4 37-28 9 15 5 3 0 (0) 2 19-14 5 9 4 2 0 (0) 2 18-14 4 6
4. Gullänget-Kroksta IBS F06 10 4 1 5 27-30 -3 13 5 1 1 (0) 3 8-20 -12 4 5 3 0 (0) 2 19-10 9 9
5. IBK Ånge F05-06 9 3 1 5 25-44 -19 10 4 1 0 (0) 3 10-26 -16 3 5 2 1 (0) 2 15-18 -3 7
6. Sundsvall FBC U Röd 9 3 0 6 22-33 -11 9 5 2 0 (0) 3 15-21 -6 6 4 1 0 (0) 3 7-12 -5 3
7. Brunflo FK F 06-07 9 2 3 4 26-45 -19 9 4 2 1 (0) 1 14-18 -4 7 5 0 2 (0) 3 12-27 -15 2
8. Nätra IBK F05-06 10 0 1 9 14-43 -29 1 4 0 1 (0) 3 5-20 -15 1 6 0 0 (0) 6 9-23 -14 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-02-09 Brunflo FK F 06-07 - Gullänget-Kroksta IBS F06 Kastalskolans sporthall
2020-02-09 G/K IBS F07 - Nätra IBK F05-06 Skyttis Arena
2020-03-01 11:30 Nätra IBK F05-06 - Sundsvall FBC U Röd Köpmanholmens Sporthall
2020-03-01 13:00 G/K IBS F07 - Timrå IBC F05-07 Nolaskolan
2020-03-01 15:30 IBK Ånge F05-06 - Brunflo FK F 06-07 Minervahallen
2020-03-01 16:00 Moälven F06 - Timrå IBC F05-07 Nolaskolan
2020-03-14 Brunflo FK F 06-07 - G/K IBS F07 Kastalskolans sporthall
2020-03-14 15:30 IBK Ånge F05-06 - G/K IBS F07 Minervahallen
2020-03-21 Sundsvall FBC U Röd - Gullänget-Kroksta IBS F06
2020-03-21 15:30 Nätra IBK F05-06 - Timrå IBC F05-07 Köpmanholmens Sporthall
2020-03-22 Moälven F06 - Brunflo FK F 06-07
2020-03-28 11:30 Brunflo FK F 06-07 - Sundsvall FBC U Röd Kastalskolans sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis