Tabell och resultat - Pantamera PK4 ÖLIBF (06-07)

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-11-10 16:40 Åsbro GOIF PK4 - Kumla IBK PK4 2 - 4 Åsbrohallen
2019-11-09 14:00 Gropens IF PK4 - Örebro SK Ung Svart PK4 7 - 4 Fjugesta Bollhall
2019-11-06 17:30 Askersunds IBK PK4 - Åsbro GOIF PK4 9 - 0 Närlundahallen
2019-11-05 19:30 Hovsta IF PK4 - Gropens IF PK4 4 - 5 Hovstaskolan
2019-11-02 09:30 Örebro SK Ung Svart PK4 - IBF Örebro Utv PK4 0 - 6 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 14:30 Kumla IBK PK4 - Örebro SK Ung Svart PK4 0 - 5 Skogstorpskolan
2019-10-26 14:00 IBF Örebro Utv PK4 - Hovsta IF PK4 2 - 5 Tybblelundsskolan
2019-10-26 12:45 Åsbro GOIF PK4 - Örebro SK Ung Röd PK4 1 - 16 Åsbrohallen
2019-10-24 17:45 Gropens IF PK4 - Askersunds IBK PK4 10 - 2 Fjugesta Bollhall
2019-10-20 14:30 Askersunds IBK PK4 - IBF Örebro Utv PK4 7 - 4 Närlundahallen
2019-10-19 17:00 Örebro SK Ung Svart PK4 - Örebro SK Ung Röd PK4 5 - 1 Tybblelundsskolan
2019-10-19 16:00 Gropens IF PK4 - Åsbro GOIF PK4 12 - 5 Fjugesta Bollhall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Gropens IF PK4 6 6 0 0 48-17 31 18 4 4 0 (0) 0 38-13 25 12 2 2 0 (0) 0 10-4 6 6
2. Askersunds IBK PK4 5 4 0 1 30-20 10 12 3 3 0 (0) 0 24-10 14 9 2 1 0 (0) 1 6-10 -4 3
3. Örebro SK Ung Svart PK4 6 4 0 2 31-24 7 12 2 1 0 (0) 1 5-7 -2 3 4 3 0 (0) 1 26-17 9 9
4. Hovsta IF PK4 5 2 0 3 25-23 2 6 3 0 0 (0) 3 13-17 -4 0 2 2 0 (0) 0 12-6 6 6
5. IBF Örebro Utv PK4 5 2 0 3 22-21 1 6 3 1 0 (0) 2 12-14 -2 3 2 1 0 (0) 1 10-7 3 3
6. Kumla IBK PK4 5 2 0 3 10-22 -12 6 2 0 0 (0) 2 0-9 -9 0 3 2 0 (0) 1 10-13 -3 6
7. Örebro SK Ung Röd PK4 4 1 0 3 27-21 6 3 1 0 0 (0) 1 4-7 -3 0 3 1 0 (0) 2 23-14 9 3
8. Åsbro GOIF PK4 6 0 0 6 15-60 -45 0 3 0 0 (0) 3 6-29 -23 0 3 0 0 (0) 3 9-31 -22 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-11-09 12:15 IBF Örebro Utv PK4 - Örebro SK Ung Röd PK4 Tybblelundsskolan
2019-11-10 12:30 Askersunds IBK PK4 - Hovsta IF PK4 Närlundahallen
2019-11-16 12:00 Örebro SK Ung Svart PK4 - Hovsta IF PK4 Tybblelundsskolan
2019-11-16 15:30 Hovsta IF PK4 - Åsbro GOIF PK4 Hovstaskolan
2019-11-16 18:00 Kumla IBK PK4 - IBF Örebro Utv PK4 Skogstorpskolan
2019-11-17 Örebro SK Ung Röd PK4 - Kumla IBK PK4 Tybblelundsskolan
2019-11-17 16:00 Örebro SK Ung Röd PK4 - Gropens IF PK4 Tybblelundsskolan
2019-11-17 17:45 Örebro SK Ung Svart PK4 - Askersunds IBK PK4 Tybblelundsskolan
2019-11-21 18:30 Kumla IBK PK4 - Gropens IF PK4 Skogstorpskolan
2019-11-21 19:00 Åsbro GOIF PK4 - IBF Örebro Utv PK4 Åsbrohallen
2019-11-25 Örebro SK Ung Svart PK4 - Åsbro GOIF PK4 Tybblelundsskolan
2019-11-25 Askersunds IBK PK4 - Kumla IBK PK4 Närlundahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis