Tabell och resultat - Pantamera PK3 ÖLIBF (05-06)

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-02-16 09:00 Örebro SK Ung PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF 15 - 4 Tybblelundsskolan
2020-02-15 12:30 Lillån IBK PK3 - Silvergruvans IBF PK3 8 - 5 Lillåns skola
2020-02-15 12:30 Nora IBK PK3 - IFK Arboga PK3 5 - 5 Idrottshuset, Nora
2020-02-09 12:15 IFK Arboga PK3 - Örebro SK Ung PK3 3 - 5 Vasahallen
2020-02-08 17:00 IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - Kumla IBK PK3 5 - 6 Sporthallen Hallstahammar
2020-02-08 14:45 Silvergruvans IBF PK3 - IBK Köping PK3 5 - 4 Sporthallen, Hällefors
2020-02-08 14:00 IBF Örebro Utv PK3 - Lillån IBK PK3 2 - 4 Tybblelundsskolan
2020-01-26 15:15 Örebro SK Ung PK3 - Lillån IBK PK3 2 - 3 Tybblelundsskolan
2020-01-25 17:45 IFK Arboga PK3 - Kumla IBK PK3 5 - 9 Vasahallen
2020-01-25 14:45 Silvergruvans IBF PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF 3 - 8 Sporthallen, Hällefors
2020-01-25 12:45 IBK Köping PK3 - Nora IBK PK3 7 - 5 Ullvihallen
2020-01-18 13:00 Nora IBK PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF 8 - 4 Idrottshuset, Nora
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Lillån IBK PK3 12 9 3 0 67-35 32 30 6 4 2 (0) 0 36-20 16 14 6 5 1 (0) 0 31-15 16 16
2. Örebro SK Ung PK3 12 7 2 3 65-37 28 23 6 4 0 (0) 2 38-14 24 12 6 3 2 (0) 1 27-23 4 11
3. Kumla IBK PK3 11 7 1 3 68-48 20 22 5 3 0 (0) 2 35-24 11 9 6 4 1 (0) 1 33-24 9 13
4. IFK Arboga PK3 13 5 3 5 48-56 -8 18 6 2 0 (0) 4 18-32 -14 6 7 3 3 (0) 1 30-24 6 12
5. Nora IBK PK3 12 4 3 5 58-51 7 15 6 2 3 (0) 1 28-24 4 9 6 2 0 (0) 4 30-27 3 6
6. IBK Köping PK3 12 4 3 5 52-55 -3 15 6 3 2 (0) 1 33-22 11 11 6 1 1 (0) 4 19-33 -14 4
7. IBF Örebro Utv PK3 11 3 2 6 44-42 2 11 6 1 2 (0) 3 25-26 -1 5 5 2 0 (0) 3 19-16 3 6
8. IBK Hallsta PK3 ÖLIBF 13 3 1 9 65-95 -30 10 6 2 0 (0) 4 32-38 -6 6 7 1 1 (0) 5 33-57 -24 4
9. Silvergruvans IBF PK3 12 3 0 9 47-95 -48 9 7 1 0 (0) 6 20-49 -29 3 5 2 0 (0) 3 27-46 -19 6
Kopparbergs BK PK3 Uteslutet
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-03-01 17:30 Örebro SK Ung PK3 - Silvergruvans IBF PK3 Tybblelundsskolan
2020-03-01 18:00 Kumla IBK PK3 - IBF Örebro Utv PK3 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-03-07 10:30 IBF Örebro Utv PK3 - Nora IBK PK3 Birgittaskolan
2020-03-07 14:45 Silvergruvans IBF PK3 - Örebro SK Ung PK3 Sporthallen, Hällefors
2020-03-07 16:00 Kumla IBK PK3 - IBK Köping PK3 Skogstorpskolan
2020-03-07 17:00 IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - Lillån IBK PK3 Sporthallen Hallstahammar
2020-03-13 19:30 Lillån IBK PK3 - Kumla IBK PK3 Lillåns skola
2020-03-14 09:30 IBK Köping PK3 - IBF Örebro Utv PK3 Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-03-14 12:30 Nora IBK PK3 - Silvergruvans IBF PK3 Idrottshuset, Nora
2020-03-15 12:30 IFK Arboga PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF Vasahallen
2020-03-15 13:45 Kumla IBK PK3 - Örebro SK Ung PK3 Skogstorpskolan
2020-03-21 12:30 Lillån IBK PK3 - Nora IBK PK3 Lillåns skola

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis