Tabell och resultat - Pantamera RÖD FK3 VIBF/ÖLIBF (06-07)

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-03-08 16:00 KFUM Örebro/ÖSK ungdom - IBK Sala FK3 1 - 5 Tegelbruket
2020-03-08 15:00 Skogsgymnastikens IBS FK3 - Per-Ols IBF FK3 1 - 6 Frida Hansdotter Arena
2020-03-08 14:30 Knäppmora AIK FK3 - Ekeby IF FK3 1 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2020-03-07 12:15 IFK Arboga FK3 - Lillån IBK 5 - 8 Vasahallen
2020-03-07 10:00 IBK Hallsta FK3 - VIBS Ung/Romfartuna GIF FK3 1 - 8 Nibblehallen
2020-02-23 13:00 Skogsgymnastikens IBS FK3 - Lillån IBK 2 - 6 Frida Hansdotter Arena
2020-02-22 11:00 IBK Sala FK3 - Per-Ols IBF FK3 2 - 6 Sporthallen Lärkan
2020-02-16 12:30 IBK Sala FK3 - Skogsgymnastikens IBS FK3 8 - 4 Sporthallen Lärkan
2020-02-16 12:00 Per-Ols IBF FK3 - IBK Hallsta FK3 4 - 4 Fagerstahallen
2020-02-15 10:00 VIBS Ung/Romfartuna GIF FK3 - Knäppmora AIK FK3 3 - 2 Klövernhallen Plan 1
2020-02-14 18:00 Lillån IBK - KFUM Örebro/ÖSK ungdom 4 - 2 Lillåns skola
2020-02-09 16:15 KFUM Örebro/ÖSK ungdom - Ekeby IF FK3 1 - 2 Tegelbruket
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Ekeby IF FK3 15 13 1 1 85-17 68 40 8 8 0 (0) 0 57-6 51 24 7 5 1 (0) 1 28-11 17 16
2. Lillån IBK 15 9 0 6 78-48 30 27 7 5 0 (0) 2 38-19 19 15 8 4 0 (0) 4 40-29 11 12
3. IBK Hallsta FK3 15 7 5 3 49-41 8 26 8 3 3 (0) 2 23-21 2 12 7 4 2 (0) 1 26-20 6 14
4. Knäppmora AIK FK3 15 7 3 5 48-35 13 24 8 4 1 (0) 3 28-18 10 13 7 3 2 (0) 2 20-17 3 11
5. IFK Arboga FK3 15 7 0 8 53-62 -9 21 8 4 0 (0) 4 35-36 -1 12 7 3 0 (0) 4 18-26 -8 9
6. KFUM Örebro/ ÖSK ungdom 15 6 1 8 53-60 -7 19 7 3 1 (0) 3 28-24 4 10 8 3 0 (0) 5 25-36 -11 9
7. IBK Sala FK3 15 5 3 7 54-62 -8 18 7 3 1 (0) 3 29-30 -1 10 8 2 2 (0) 4 25-32 -7 8
8. VIBS Ung/ Romfartuna GIF FK3 15 5 3 7 50-59 -9 18 8 3 2 (0) 3 25-29 -4 11 7 2 1 (0) 4 25-30 -5 7
9. Per-Ols IBF FK3 15 3 2 10 47-95 -48 11 7 0 1 (0) 6 20-46 -26 1 8 3 1 (0) 4 27-49 -22 10
10. Skogsgymnastikens IBS FK3 15 2 4 9 42-80 -38 10 7 1 2 (0) 4 17-30 -13 5 8 1 2 (0) 5 25-50 -25 5
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-03-14 12:30 Lillån IBK - Knäppmora AIK FK3 Lillåns skola
2020-03-14 14:30 Ekeby IF FK3 - IBK Hallsta FK3 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-03-14 16:30 IBK Sala FK3 - IFK Arboga FK3 Sporthallen Lärkan
2020-03-15 12:00 Knäppmora AIK FK3 - IBK Sala FK3 Skinnskattebergs Sporthall
2020-03-15 15:00 Skogsgymnastikens IBS FK3 - KFUM Örebro/ÖSK ungdom Frida Hansdotter Arena
2020-03-15 15:00 Per-Ols IBF FK3 - VIBS Ung/Romfartuna GIF FK3 Fagerstahallen
2020-03-21 14:00 IBK Hallsta FK3 - Lillån IBK Nibblehallen
2020-03-21 14:45 IFK Arboga FK3 - Skogsgymnastikens IBS FK3 Vasahallen
2020-03-21 15:00 VIBS Ung/Romfartuna GIF FK3 - Ekeby IF FK3 Klövernhallen Plan 1
2020-03-22 15:30 KFUM Örebro/ÖSK ungdom - Per-Ols IBF FK3 Tegelbruket
2020-03-28 12:30 Lillån IBK - VIBS Ung/Romfartuna GIF FK3 Lillåns skola
2020-03-28 15:00 Per-Ols IBF FK3 - Ekeby IF FK3 Fagerstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis