Tabell och resultat - Pantamera Flickor Röd Serie 2-3 Västra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-12-07 16:30 Grums IBK - Karlskoga IBF 0 - 5 Grums Sporthall
2019-12-07 12:30 Dotteviks IF - Karlstad IBF Ungdom 2 8 - 4 Strandhallen
2019-12-07 12:30 Billingsfors IBK - Hertzöga BK 2 - 2 Billingsfors Bollhall
2019-12-07 10:30 Filipstad IBK - Fagerås BK 3 - 3 Spångbergshallen
2019-12-03 19:00 Eda IF - Karlstad IBF Ungdom 1 2 - 13 Gunnarsbyhallen
2019-11-30 14:15 Billingsfors IBK - Fagerås BK 5 - 6 Billingsfors Bollhall
2019-11-30 12:30 Hultsberg/Björkås IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 1 - 9 Väse Sporthall
2019-11-24 14:15 Hultsberg/Björkås IBF - Fagerås BK 6 - 7 Hultsbergshallen
2019-11-23 13:30 Grums IBK - Billingsfors IBK 0 - 7 Grums Sporthall
2019-11-22 19:00 Fagerås BK - Eda IF 3 - 11 Fageråshallen
2019-11-17 12:30 Dotteviks IF - Grums IBK 21 - 0 Strandhallen
2019-11-16 13:00 Eda IF - Hultsberg/Björkås IBF 8 - 4 Gunnarsbyhallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Dotteviks IF 5 5 0 0 59-11 48 15 4 4 0 (0) 0 47-8 39 12 1 1 0 (0) 0 12-3 9 3
2. Fagerås BK 7 3 1 3 31-47 -16 10 4 1 0 (0) 3 15-33 -18 3 3 2 1 (0) 0 16-14 2 7
3. Eda IF 5 3 0 2 30-33 -3 9 4 2 0 (0) 2 19-30 -11 6 1 1 0 (0) 0 11-3 8 3
4. Billingsfors IBK 7 1 1 5 22-37 -15 4 4 0 1 (0) 3 12-19 -7 1 3 1 0 (0) 2 10-18 -8 3
5. Hultsberg/ Björkås IBF 5 1 0 4 18-33 -15 3 3 0 0 (0) 3 11-23 -12 0 2 1 0 (0) 1 7-10 -3 3
6. Grums IBK 6 1 0 5 11-47 -36 3 3 0 0 (0) 3 2-16 -14 0 3 1 0 (0) 2 9-31 -22 3
Kristinehamns IBF Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-12-08 16:00 Hultsberg/Björkås IBF - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm Colorama Arena
2019-12-14 12:00 Fagerås BK - Åmåls IBK Fageråshallen
2019-12-14 14:15 Karlstad IBF Ungdom 2 - Billingsfors IBK Stavdal Hyrcity Arena
2019-12-14 16:00 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Dotteviks IF Ekshärads Sporthall
2019-12-15 12:00 Karlskoga IBF - Eda IF Karlbergshallen Karlskoga
2019-12-15 13:00 Hertzöga BK - Hultsberg/Björkås IBF Ilandaskolan
2019-12-15 18:15 Karlstad IBF Ungdom 1 - Grums IBK Klubbhuset Arena
2019-12-20 20:00 Grums IBK - Eda IF Grums Sporthall
2019-12-21 11:30 Hultsberg/Björkås IBF - Åmåls IBK Colorama Arena
2019-12-21 14:00 Fagerås BK - Karlstad IBF Ungdom 1 Fageråshallen
2019-12-21 15:00 Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 Grums Sporthall
2019-12-21 15:30 Billingsfors IBK - Karlskoga IBF Billingsfors Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis