Tabell och resultat - Pantamera T-matchserie pojkar röd div 3/4

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-03-08 16:40 IS Saga - Arlanda IBK/Rosersbergs IK (Div 3) 4 - 3 IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-02 08:30 Hagunda IF (05) (Div 3) - Örsundsbro IF 3 - 4 IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 12:40 Alunda IBF - IK Sirius FBC/IBK (Div 3) 5 - 1 Olandshallen
2019-12-01 17:40 Storvreta IBK P05 (Div 3) - Örsundsbro IF 4 - 3 Storvreta IBK Sporthall
2019-10-26 09:00 Hagunda IF (05) (Div 3) - IS Saga 4 - 3 IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-19 17:30 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom (Div 3) 6 - 2 IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-13 12:30 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Hagunda IF (05) (Div 3) 7 - 4 Ekilla Sporthall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. IS Saga 3 2 0 1 13-9 4 6 2 2 0 (0) 0 10-5 5 6 1 0 0 (0) 1 3-4 -1 0
2. Alunda IBF 1 1 0 0 5-1 4 3 1 1 0 (0) 0 5-1 4 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
3. Arlanda IBK/ Rosersbergs IK 1 1 0 0 7-4 3 3 1 1 0 (0) 0 7-4 3 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
4. Storvreta IBK P05 (Div 3) 1 1 0 0 4-3 1 3 1 1 0 (0) 0 4-3 1 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
5. Örsundsbro IF 2 1 0 1 7-7 0 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 2 1 0 (0) 1 7-7 0 3
6. Hagunda IF (05) (Div 3) 3 1 0 2 11-14 -3 3 2 1 0 (0) 1 7-7 0 3 1 0 0 (0) 1 4-7 -3 0
7. Almunge IK P05 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
7. Frötuna IBF 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
7. Hagunda IF 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
7. SK Vide 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
7. Storvreta IBK P05 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
7. Wåhla IBK 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
13. Arlanda IBK/ Rosersbergs IK (Div 3) 1 0 0 1 3-4 -1 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 0 (0) 1 3-4 -1 0
14. FBC Uppsala Ungdom (Div 3) 1 0 0 1 2-6 -4 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 0 (0) 1 2-6 -4 0
15. IK Sirius FBC/ IBK (Div 3) 1 0 0 1 1-5 -4 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 0 (0) 1 1-5 -4 0
IK Sirius FBC Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-11-12 18:50 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom (Div 3) Gamlishallen
FBC Uppsala Ungdom (Div 3) - Wåhla IBK IFU Arena – DHinox
Örsundsbro IF - Storvreta IBK P05 (Div 3) Örsundsbro Sporthall
Arlanda IBK/Rosersbergs IK (Div 3) - Storvreta IBK P05 Ekilla Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis