Tabell och resultat - Pantamera Flick Mörköd B Höst

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2022-11-20 15:00 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - FBC Lerum Röd Akademi 9 - 3 Stadsskogshallen, Alingsås
2022-11-20 14:10 Kärra IBK F07/08 - Floda IBK F06-07 7 - 5 Kärra Sporthall
2022-11-19 16:00 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - Lindome IBK F06/07 6 - 2 Kyrkenorumsskolan
2022-11-13 17:40 FBC Lerum Röd Akademi - Floda IBK F06-07 9 - 3 Rydsbergshallen
2022-11-13 13:30 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - IBK Vänersborg DJ 9 - 2 Hallernaskolan
2022-11-13 13:00 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 2 - 6 Wallenstam Arena A
2022-11-12 16:30 Onsala IBK DJ - Kärra IBK F07/08 3 - 2 Presse Idrottshall
2022-11-09 18:40 Kärra IBK F07/08 - Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ 4 - 3 Kärra Sporthall
2022-11-06 17:00 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - Lindome IBK F06/07 4 - 1 Stadsskogshallen, Alingsås
2022-10-29 17:40 Floda IBK F06-07 - Onsala IBK DJ 2 - 3 Nova Floda Sportcenter
2022-10-29 16:00 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - FBC Lerum Röd Akademi 7 - 3 Wallenstam Arena A
2022-10-28 20:00 FBC Lerum Röd Akademi - Onsala IBK DJ 1 - 9 Lerum Arena C
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. IBK Alingsås F06/ 07 Göteborg 6 6 0 0 33-10 23 18 4 4 0 (0) 0 22-6 16 12 2 2 0 (0) 0 11-4 7 6
2. Stenungsunds IBK / IBK Kungälv DJ 6 4 0 2 29-17 12 12 3 3 0 (0) 0 22-9 13 9 3 1 0 (0) 2 7-8 -1 3
3. Onsala IBK DJ 4 4 0 0 17-6 11 12 2 2 0 (0) 0 5-3 2 6 2 2 0 (0) 0 12-3 9 6
4. Kärra IBK F07/ 08 5 3 0 2 16-17 -1 9 3 3 0 (0) 0 14-9 5 9 2 0 0 (0) 2 2-8 -6 0
5. Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit 5 2 0 3 16-15 1 6 3 2 0 (0) 1 14-10 4 6 2 0 0 (0) 2 2-5 -3 0
6. Lindome IBK F06/ 07 5 2 0 3 8-13 -5 6 2 2 0 (0) 0 4-1 3 6 3 0 0 (0) 3 4-12 -8 0
7. IBK Vänersborg DJ 4 1 0 3 7-20 -13 3 2 1 0 (0) 1 4-6 -2 3 2 0 0 (0) 2 3-14 -11 0
8. FBC Lerum Röd Akademi 6 1 0 5 18-33 -15 3 3 1 0 (0) 2 12-15 -3 3 3 0 0 (0) 3 6-18 -12 0
9. Floda IBK F06-07 5 0 0 5 17-30 -13 0 1 0 0 (0) 1 2-3 -1 0 4 0 0 (0) 4 15-27 -12 0
IK Zenith DJ / Öckerö IBK Utgår 20221021 Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2022-12-03 14:00 Onsala IBK DJ - Lindome IBK F06/07 Rydets Idrottshall
2022-12-03 18:30 FBC Lerum Röd Akademi - Kärra IBK F07/08 Rydsbergshallen
2022-12-04 18:30 Floda IBK F06-07 - IBK Vänersborg DJ Nova Floda Sportcenter
2022-12-04 19:15 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ Wallenstam Arena A
2022-12-06 19:30 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - IBK Alingsås F06/07 Göteborg Munkegärdehallen
2022-12-09 19:00 Lindome IBK F06/07 - Floda IBK F06-07 Streteredsskolan
2022-12-09 19:00 Onsala IBK DJ - Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit Presse Idrottshall
2022-12-10 17:30 IBK Vänersborg DJ - Kärra IBK F07/08 Idrottshuset, Vänersborg
2022-12-14 18:40 Kärra IBK F07/08 - Lindome IBK F06/07 Kärra Sporthall
2022-12-16 19:30 IBK Vänersborg DJ - Onsala IBK DJ Idrottshuset, Vänersborg
2022-12-17 18:20 FBC Lerum Röd Akademi - IBK Vänersborg DJ Rydsbergshallen
2022-12-18 14:30 Onsala IBK DJ - IBK Alingsås F06/07 Göteborg Presse Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis