Tabell och resultat - Pantamera PK3 RÖD Svår (08-09) ÖLIBF/VIBF

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2022-11-27 12:30 Kumla IBK P09 PK3 - Västerås IBS Ung 2009 PK3 3 - 2 Skogstorpskolan
2022-11-26 11:00 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - Askersunds IBK P08/09 PK3 2 - 14 Mellringehallen - Örebro
2022-11-22 18:30 Askersunds IBK P08/09 PK3 - Gropens IF PK3 1 - 5 Närlundahallen
2022-11-19 14:00 Västerås IBS Ung 2009 PK3 - Kumla IBK P09 PK3 9 - 1 Klövernhallen Plan 1
2022-11-13 12:30 Kumla IBK P09 PK3 - Askersunds IBK P08/09 PK3 5 - 8 Skogstorpskolan
2022-11-13 11:00 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - IBK Hallsta P08 PK3 3 - 8 Tybblelundsskolan
2022-11-12 18:15 Gropens IF PK3 - Ekeby IF P08 PK3 11 - 3 Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-11-01 18:00 Askersunds IBK P08/09 PK3 - Västerås IBS Ung 2009 PK3 4 - 7 Närlundahallen
2022-10-30 17:20 Ekeby IF P08 PK3 - Kumla IBK P09 PK3 5 - 0 Skogstorpskolan
2022-10-29 14:00 IBK Hallsta P08 PK3 - Gropens IF PK3 3 - 2 Nibblehallen
2022-10-22 16:00 Västerås IBS Ung 2009 PK3 - Ekeby IF P08 PK3 6 - 6 Klövernhallen Plan 1
2022-10-16 12:30 Kumla IBK P09 PK3 - IBK Hallsta P08 PK3 4 - 7 Skogstorpskolan
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Västerås IBS Ung 2009 PK3 5 3 1 1 26-14 12 10 2 1 1 (0) 0 15-7 8 4 3 2 0 (0) 1 11-7 4 6
2. Gropens IF PK3 4 3 0 1 28-7 21 9 1 1 0 (0) 0 11-3 8 3 3 2 0 (0) 1 17-4 13 6
3. IBK Hallsta P08 PK3 4 3 0 1 18-11 7 9 2 1 0 (0) 1 3-4 -1 3 2 2 0 (0) 0 15-7 8 6
4. Askersunds IBK P08/ 09 PK3 4 2 0 2 27-19 8 6 2 0 0 (0) 2 5-12 -7 0 2 2 0 (0) 0 22-7 15 6
5. Ekeby IF P08 PK3 3 1 1 1 14-17 -3 4 1 1 0 (0) 0 5-0 5 3 2 0 1 (0) 1 9-17 -8 1
6. Kumla IBK P09 PK3 5 1 0 4 13-31 -18 3 3 1 0 (0) 2 12-17 -5 3 2 0 0 (0) 2 1-14 -13 0
7. IBF Örebro Utveckling P08/ 09 PK3 3 0 0 3 5-32 -27 0 3 0 0 (0) 3 5-32 -27 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
Lillån IBK P08 PK3 Uteslutet
Örebro SK Ung PK3 Uteslutet
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2022-11-30 19:45 Ekeby IF P08 PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 Rostahallen Örebro
2022-12-10 14:00 Västerås IBS Ung 2009 PK3 - Gropens IF PK3 Klövernhallen Plan 1
2022-12-11 12:00 Ekeby IF P08 PK3 - IBK Hallsta P08 PK3 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-12-17 12:15 Gropens IF PK3 - Kumla IBK P09 PK3 Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-12-17 13:00 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - Västerås IBS Ung 2009 PK3 Tybblelundsskolan
2022-12-17 14:00 IBK Hallsta P08 PK3 - Askersunds IBK P08/09 PK3 Nibblehallen
2023-01-07 14:30 Kumla IBK P09 PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 Skogstorpskolan
2023-01-08 18:00 Askersunds IBK P08/09 PK3 - Ekeby IF P08 PK3 Närlundahallen
2023-01-14 12:15 Gropens IF PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2023-01-14 14:00 Västerås IBS Ung 2009 PK3 - IBK Hallsta P08 PK3 Klövernhallen Plan 1
2023-01-21 11:00 Ekeby IF P08 PK3 - Västerås IBS Ung 2009 PK3 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-21 11:00 IBK Hallsta P08 PK3 - Kumla IBK P09 PK3 Nibblehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis