Tabell och resultat - Pantamera Flickor Röd A

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2024-03-03 17:30 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 2 Thomas Arena
2024-03-02 12:30 Nykvarns IF/IBF - IFK Gnesta 7 - 3 Furuborghallen
2024-03-02 12:15 Onyx IBS - IK Standard 2 - 2 Rosvalla Arena A
2024-02-18 11:30 IFK Gnesta - Telge SIBK 4 - 3 Gnesta Sporthall
2024-02-18 10:30 Nykvarns IF/IBF - Strängnäs IBK 3 - 2 Furuborghallen
2024-02-17 12:15 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 1 - 5 Hedebyhallen
2024-02-11 10:15 IK Standard - IFK Gnesta 2 - 1 Vilsta Sporthall
2024-02-10 14:30 Telge SIBK - Nykvarns IF/IBF 1 - 7 Västergård Arena A
2024-02-10 11:15 Strängnäs IBK - Onyx IBS 2 - 0 Thomas Arena
2024-02-04 15:30 Telge SIBK - Strängnäs IBK 4 - 2 Västergård Arena A
2024-02-03 14:45 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 2 - 2 Hedebyhallen
2024-02-03 10:30 Nykvarns IF/IBF - IK Standard 5 - 0 Furuborghallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Nykvarns IF/ IBF 16 15 0 1 82-32 50 45 8 8 0 (0) 0 44-15 29 24 8 7 0 (0) 1 38-17 21 21
2. Onyx IBS 16 11 1 4 45-33 12 34 8 5 1 (0) 2 19-19 0 16 8 6 0 (0) 2 26-14 12 18
3. Strängnäs IBK 16 10 1 5 68-43 25 31 8 5 1 (0) 2 29-18 11 16 8 5 0 (0) 3 39-25 14 15
4. IK Standard 16 6 1 9 41-50 -9 19 8 4 0 (0) 4 24-22 2 12 8 2 1 (0) 5 17-28 -11 7
5. Trosa Edanö IBK 16 5 2 9 49-54 -5 17 8 3 1 (0) 4 26-30 -4 10 8 2 1 (0) 5 23-24 -1 7
6. Telge SIBK 15 5 0 10 47-57 -10 15 8 3 0 (0) 5 26-30 -4 9 7 2 0 (0) 5 21-27 -6 6
7. IFK Gnesta 17 1 1 15 28-91 -63 4 8 1 0 (0) 7 14-44 -30 3 9 0 1 (0) 8 14-47 -33 1
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2023-12-03 10:15   Uppskj. Nykvarns IF/IBF - Telge SIBK Furuborghallen
2024-03-09 11:30 IFK Gnesta - Strängnäs IBK Gnesta Sporthall
2024-03-09 12:15 IK Standard - Trosa Edanö IBK Vilsta Sporthall
2024-03-10 17:30 Telge SIBK - Onyx IBS Västergård Arena A
2024-03-16 11:30 Onyx IBS - Nykvarns IF/IBF Rosvalla Arena A
2024-03-16 12:00 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK Hedebyhallen
2024-03-16 13:30 Strängnäs IBK - IK Standard Thomas Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis