Tabell och resultat - Pantamera Pojkar Division 3 B

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2024-02-24 11:45 Moälvens IBK P10 - Örnsköldsvik IBK P10 3 - 6 Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-02-18 10:45 Sundsvall FBC U P10 Öst - Höglands AIF P10 3 - 2 Hagahallen
2024-02-17 Timrå IBC P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 6 - 2 Timrå Sporthall
2024-02-04 16:15 Moälvens IBK P10 - G/K IBS P10 4 - 5 Örnsköldsviks Sporthall
2024-02-04 13:15 Höglands AIF P10 - Timrå IBC P10 9 - 8 Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-28 Sundsvall FBC U P10 Öst - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 1 - 8 Vibacke Alnö Sundsvall
2024-01-27 Höglands AIF P10 - G/K IBS P10 4 - 4
2024-01-21 16:15 Örnsköldsvik IBK P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 4 - 7 Nolaskolan
2024-01-21 14:45 G/K IBS P10 - Timrå IBC P10 3 - 9 Nolaskolan
2024-01-21 11:45 Höglands AIF P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 5 - 5 Nolaskolan
2024-01-21 10:15 Örnsköldsvik IBK P10 - Timrå IBC P10 4 - 5 Nolaskolan
2023-12-17 16:45 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Örnsköldsvik IBK P10 9 - 1 Höglunda
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Timrå IBC P10 9 6 0 3 53-39 14 18 5 4 0 (0) 1 28-16 12 12 4 2 0 (0) 2 25-23 2 6
2. FBC Nordic Sundsvall P10-11/ S-valls IBF 7 5 2 0 56-23 33 17 3 2 1 (0) 0 27-9 18 7 4 3 1 (0) 0 29-14 15 10
3. Sundsvall FBC U P10 Öst 9 5 1 3 41-37 4 16 5 3 0 (0) 2 21-20 1 9 4 2 1 (0) 1 20-17 3 7
4. Höglands AIF P10 9 4 2 3 39-44 -5 14 4 1 2 (0) 1 21-23 -2 5 5 3 0 (0) 2 18-21 -3 9
5. Örnsköldsvik IBK P10 8 3 0 5 37-44 -7 9 3 0 0 (0) 3 14-19 -5 0 5 3 0 (0) 2 23-25 -2 9
6. Moälvens IBK P10 8 2 0 6 33-46 -13 6 5 0 0 (0) 5 16-30 -14 0 3 2 0 (0) 1 17-16 1 6
7. G/ K IBS P10 8 1 1 6 27-53 -26 4 4 0 0 (0) 4 13-29 -16 0 4 1 1 (0) 2 14-24 -10 4
Vakant 3 Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2023-11-19 Örnsköldsvik IBK P10 - G/K IBS P10
2023-11-26 10:15   Uppskj. G/K IBS P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF Skyttis Arena
2023-12-09 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Timrå IBC P10 Sundsvalls Sporthall-A
2024-02-18 G/K IBS P10 - Örnsköldsvik IBK P10 Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-03-16 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Moälvens IBK P10 Sundsvalls Sporthall-A
2024-03-16 Timrå IBC P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF Timrå Sporthall
2024-03-16 Sundsvall FBC U P10 Öst - Moälvens IBK P10 Vibacke Alnö Sundsvall
2024-03-17 Örnsköldsvik IBK P10 - Höglands AIF P10
2024-03-22 19:00 Höglands AIF P10 - Moälvens IBK P10 Nolaskolan
2024-03-23 Moälvens IBK P10 - Timrå IBC P10
2024-03-24 10:15 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - G/K IBS P10 Höglunda
2024-03-24 10:15 Höglands AIF P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst Höglandshallen Örnsköldsvik

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis