Tabell och resultat - Klubbhuset Herrar Div. 2

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2024-03-02 15:30 Kärra IBK H2 - IBK Göteborg H2 9 - 7 Kärra Sporthall
2024-03-02 13:30 Frölunda IBK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 5 - 4 Frölunda Kulturhus
2024-03-02 13:00 IBF Älvstranden H2 - FBC Vinga H2 4 - 2 Lundbyskolans sporthall A-hall
2024-03-01 20:15 Landvetter IBK H2 - Surte IS IBK H2 7 - 5 Pinntorps Idrottshall
2024-03-01 20:00 FBC Lerum Utveckling H2 - Lindome IBK H2 2 - 13 Rydsbergshallen
2024-02-27 20:15 FBC Vinga H2 - Surte IS IBK H2 6 - 4 Frölunda Kulturhus
2024-02-24 14:45 IBK Göteborg H2 - IBF Älvstranden H2 10 - 5 Lundenhallen
2024-02-24 13:30 FBC Vinga H2 - Burås IK H2 3 - 5 Frölunda Kulturhus
2024-02-24 13:00 Surte IS IBK H2 - Kärra IBK H2 7 - 3 Bohushallen
2024-02-23 19:30 Herrestads AIF Rockets H2 - Landvetter IBK H2 6 - 7 e.förl. Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2024-02-23 19:30 Lindome IBK H2 - Frölunda IBK H2 7 - 5 Almåshallen A
2024-02-23 19:30 Dingle AIK H2 - FBC Lerum Utveckling H2 5 - 9 Munkedals Idrottshall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Lindome IBK H2 20 16 1 (0) 3 177-87 90 49 10 8 0 (0) 2 92-39 53 24 10 8 1 (0) 1 85-48 37 25
2. Landvetter IBK H2 20 13 5 (3) 2 146-94 52 47 10 8 0 (0) 2 73-47 26 24 10 5 5 (3) 0 73-47 26 23
3. Herrestads AIF Rockets H2 20 13 3 (0) 4 157-93 64 42 10 7 2 (0) 1 81-49 32 23 10 6 1 (0) 3 76-44 32 19
4. IBK Göteborg H2 20 11 5 (4) 4 135-104 31 42 10 8 2 (1) 0 78-43 35 27 10 3 3 (3) 4 57-61 -4 15
5. Frölunda IBK H2 20 10 4 (0) 6 129-112 17 34 10 6 3 (0) 1 68-53 15 21 10 4 1 (0) 5 61-59 2 13
6. FBC Vinga H2 20 10 2 (0) 8 110-109 1 32 10 6 1 (0) 3 63-55 8 19 10 4 1 (0) 5 47-54 -7 13
7. Surte IS IBK H2 20 6 8 (2) 6 120-121 -1 28 10 3 6 (2) 1 68-56 12 17 10 3 2 (0) 5 52-65 -13 11
8. FBC Lerum Utveckling H2 20 5 4 (2) 11 102-144 -42 21 10 4 1 (0) 5 63-72 -9 13 10 1 3 (2) 6 39-72 -33 8
9. Kärra IBK H2 20 4 3 (1) 13 117-163 -46 16 10 2 3 (1) 5 59-79 -20 10 10 2 0 (0) 8 58-84 -26 6
10. IBF Älvstranden H2 20 4 3 (1) 13 103-157 -54 16 10 2 2 (1) 6 44-71 -27 9 10 2 1 (0) 7 59-86 -27 7
11. Burås IK H2 19 3 3 (1) 13 91-147 -56 13 9 1 1 (0) 7 37-65 -28 4 10 2 2 (1) 6 54-82 -28 9
12. Dingle AIK H2 19 3 1 (1) 15 86-142 -56 11 10 2 0 (0) 8 46-72 -26 6 9 1 1 (1) 7 40-70 -30 5
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2024-03-03 14:30 Burås IK H2 - Dingle AIK H2 Lundenhallen
2024-03-08 19:30 Herrestads AIF Rockets H2 - FBC Lerum Utveckling H2 Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2024-03-08 19:30 Dingle AIK H2 - IBF Älvstranden H2 Munkedals Idrottshall
2024-03-09 13:00 Surte IS IBK H2 - Frölunda IBK H2 Bohushallen
2024-03-09 13:30 FBC Vinga H2 - IBK Göteborg H2 Frölunda Kulturhus
2024-03-09 18:30 Landvetter IBK H2 - Kärra IBK H2 Pinntorps Idrottshall
2024-03-10 13:00 Lindome IBK H2 - Burås IK H2 Almåshallen A
2024-03-17 14:30 Kärra IBK H2 - FBC Vinga H2 Kärra Sporthall
2024-03-17 14:30 IBK Göteborg H2 - Dingle AIK H2 Torpahallen
2024-03-17 14:30 IBF Älvstranden H2 - Lindome IBK H2 Lundbyskolans sporthall A-hall
2024-03-17 14:30 Burås IK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 Lundenhallen
2024-03-17 14:30 FBC Lerum Utveckling H2 - Surte IS IBK H2 Rydsbergshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis