Tabell och resultat - Pantamera P Div. 7

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2024-02-11 14:00 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF/Teg2 4 - 1 Sjöfruhallen
2024-02-11 12:30 IBF Dalen/Svart - Holmsund City IBC/P10 6 - 3 Musköten 1
2024-02-11 11:30 Team Thorengruppen SK/P11-1 - Röbäcks IF/Blå 4 - 4 Jubileumshallen Teg
2024-01-28 13:30 Holmsund City IBC/P10 - Team Thorengruppen SK/P11-1 3 - 1 Storsjöhallen
2024-01-27 11:30 Röbäcks IF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Vit 1 - 10 Elofssonhallen
2024-01-27 11:30 Umeå City IBF/Teg2 - IBF Dalen/Svart 6 - 4 Jubileumshallen Teg
2024-01-14 10:20 Gimonäs Umeå IF/Vit - Team Thorengruppen SK/P11-1 3 - 2 Umeå Energi Arena Väst
2024-01-13 16:00 IBF Dalen/Svart - Röbäcks IF/Blå 2 - 1 Musköten 1
2024-01-13 11:30 Holmsund City IBC/P10 - Umeå City IBF/Teg2 3 - 2 Storsjöhallen
2023-12-17 14:30 Umeå City IBF/Teg2 - Team Thorengruppen SK/P11-1 2 - 4 Jubileumshallen Teg
2023-12-17 11:30 Holmsund City IBC/P10 - Röbäcks IF/Blå 4 - 2 Storsjöhallen
2023-12-15 18:30 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 8 Musköten 2
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Gimonäs Umeå IF/ Vit 8 5 2 1 34-15 19 17 3 2 0 (0) 1 8-5 3 6 5 3 2 (0) 0 26-10 16 11
2. IBF Dalen/ Svart 7 5 0 2 29-23 6 15 4 3 0 (0) 1 14-12 2 9 3 2 0 (0) 1 15-11 4 6
3. Holmsund City IBC/ P10 8 4 1 3 25-24 1 13 5 3 1 (0) 1 13-12 1 10 3 1 0 (0) 2 12-12 0 3
4. Team Thorengruppen SK/ P11-1 7 3 2 2 25-24 1 11 3 1 2 (0) 0 12-11 1 5 4 2 0 (0) 2 13-13 0 6
5. Röbäcks IF/ Blå 8 1 2 5 24-38 -14 5 3 0 0 (0) 3 10-22 -12 0 5 1 2 (0) 2 14-16 -2 5
6. Umeå City IBF/ Teg2 8 1 1 6 19-32 -13 4 5 1 1 (0) 3 16-21 -5 4 3 0 0 (0) 3 3-11 -8 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2023-12-02 12:30 Team Thorengruppen SK/P11-1 - IBF Dalen/Svart Jubileumshallen Teg
2024-02-23 18:30   Uppskj. IBF Dalen/Svart - Team Thorengruppen SK/P11-1 Musköten 1
2024-02-25 12:30 Röbäcks IF/Blå - Umeå City IBF/Teg2 Elofssonhallen
2024-02-25 16:30 Gimonäs Umeå IF/Vit - Holmsund City IBC/P10 Umeå Energi Arena Öst
2024-03-16 12:30 Röbäcks IF/Blå - Holmsund City IBC/P10 Elofssonhallen
2024-03-16 14:30 Team Thorengruppen SK/P11-1 - Umeå City IBF/Teg2 Jubileumshallen Teg
2024-03-16 16:15 Gimonäs Umeå IF/Vit - IBF Dalen/Svart Sjöfruhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis