Tabell och resultat - Pantamera Pojkar Röd Klass H

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2018-02-11 12:00 Torshälla IBK - Telge SIBK 3 - 5 Skjulstahallen A
2018-02-10 12:00 Malmköpings IBF - Onyx IBS 1 - 4 Malmköpings Sporthall
2018-02-10 12:00 IFK Gnesta - Nykvarns IF Svart 1 - 3 Frejahallen
2018-01-28 14:30 Onyx IBS - Torshälla IBK 1 - 14 Rosvalla A
2018-01-28 14:15 Nykvarns IF Svart - Malmköpings IBF 8 - 1 Björkestahallen
2018-01-28 09:00 Telge SIBK - IFK Gnesta 4 - 2 Västergård Arena A
2018-01-14 10:30 Nykvarns IF Svart - IFK Gnesta 8 - 3 Björkestahallen
2018-01-06 14:30 IFK Gnesta - Torshälla IBK 7 - 11 Frejahallen
2018-01-06 12:00 Malmköpings IBF - Telge SIBK 1 - 5 Malmköpings Sporthall
2017-12-16 14:00 Onyx IBS - Telge SIBK 1 - 12 Rosvalla A
2017-12-16 12:00 Malmköpings IBF - IFK Gnesta 0 - 8 Malmköpings Sporthall
2017-12-10 12:30 Nykvarns IF Svart - Torshälla IBK 3 - 6 Björkestahallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Torshälla IBK 8 7 0 1 67-31 36 21 4 3 0 (0) 1 32-17 15 9 4 4 0 (0) 0 35-14 21 12
2. Nykvarns IF Svart 8 7 0 1 46-16 30 21 5 4 0 (0) 1 34-13 21 12 3 3 0 (0) 0 12-3 9 9
3. Telge SIBK 8 5 0 3 41-28 13 15 3 2 0 (0) 1 13-6 7 6 5 3 0 (0) 2 28-22 6 9
4. Onyx IBS 8 3 0 5 18-52 -34 9 5 2 0 (0) 3 9-32 -23 6 3 1 0 (0) 2 9-20 -11 3
5. IFK Gnesta 8 2 0 6 38-41 -3 6 3 1 0 (0) 2 19-17 2 3 5 1 0 (0) 4 19-24 -5 3
6. Malmköpings IBF 8 0 0 8 9-51 -42 0 4 0 0 (0) 4 4-23 -19 0 4 0 0 (0) 4 5-28 -23 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2018-03-10 11:30 IFK Gnesta - Onyx IBS Frejahallen
2018-03-10 13:30 Telge SIBK - Nykvarns IF Svart Västergård Arena A
2018-03-10 13:30 Malmköpings IBF - Torshälla IBK Malmköpings Sporthall
2018-03-17 10:30 Telge SIBK - Onyx IBS Västergård Arena A
2018-03-17 14:00 IFK Gnesta - Malmköpings IBF Frejahallen
2018-03-18 11:30 Torshälla IBK - Nykvarns IF Svart Skjulstahallen A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis