Tabell och resultat - Pantamera Pojkar Division 1 A

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2017-10-15 17:30 IBK Härnösand P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 5 - 9 Öbacka SC
2017-10-15 14:30 Sundsvall City IBC U P02 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 15 Höglunda
2017-10-15 13:00 Timrå IBC P01-03 - Vattjoms IK P02 7 - 4 Timrå Sporthall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Jemtland Innebandy P02/ 03 1 1 0 0 15-2 13 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 1 0 (0) 0 15-2 13 3
2. IBK Sundsvall U P03 Nord 1 1 0 0 9-5 4 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 1 0 (0) 0 9-5 4 3
3. Timrå IBC P01-03 1 1 0 0 7-4 3 3 1 1 0 (0) 0 7-4 3 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
4. Ankarsvik BK P02/ 03 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
4. IBK Sundsvall Ungdom P02 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
6. Vattjoms IK P02 1 0 0 1 4-7 -3 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 0 (0) 1 4-7 -3 0
7. IBK Härnösand P02/ 03 1 0 0 1 5-9 -4 0 1 0 0 (0) 1 5-9 -4 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
8. Sundsvall City IBC U P02 1 0 0 1 2-15 -13 0 1 0 0 (0) 1 2-15 -13 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2017-10-25 18:30 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Ankarsvik BK P02/03 Hagahallen
2017-10-28 10:30 IBK Härnösand P02/03 - Vattjoms IK P02 Öbacka SC
2017-10-28 12:30 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Jemtland Innebandy P02/03 Hagahallen
2017-10-28 17:30 Sundsvall City IBC U P02 - Ankarsvik BK P02/03 Hagahallen
2017-10-28 18:30 Timrå IBC P01-03 - IBK Sundsvall U P03 Nord Timrå Sporthall
2017-11-17 18:00 Timrå IBC P01-03 - Ankarsvik BK P02/03 Timrå Sporthall
2017-11-19 14:00 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Vattjoms IK P02 Höglunda
2017-11-19 17:30 IBK Härnösand P02/03 - Jemtland Innebandy P02/03 Öbacka SC
2017-11-19 17:30 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord Hagahallen
2017-11-25 10:00 IBK Sundsvall U P03 Nord - IBK Sundsvall Ungdom P02 Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-25 11:30 Ankarsvik BK P02/03 - IBK Härnösand P02/03 Hagahallen
2017-11-25 11:30 Jemtland Innebandy P02/03 - Timrå IBC P01-03 Torvallaskolans sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis