Tabell och resultat - Pantamera Flickor Röd Klass D

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2018-02-11 15:00 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 4 - 0 Karinslundshallen
2018-02-10 11:15 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 4 - 2 Hedebyhallen
2018-02-10 10:30 IFK Gnesta - Nykvarns IF 1 - 5 Frejahallen
2018-02-04 13:00 Torshälla IBK - Malmköpings IBF 1 - 4 Skjulstahallen A
2018-02-04 12:30 Telge SIBK - IFK Gnesta 3 - 1 Västergård Arena A
2018-02-03 11:00 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 3 - 1 Hedebyhallen
2018-01-28 13:00 Nykvarns IF - Telge SIBK 7 - 3 Björkestahallen
2018-01-27 12:30 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 1 - 6 Frejahallen
2018-01-13 13:45 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 1 - 2 Hedebyhallen
2018-01-13 13:30 Malmköpings IBF - Nykvarns IF 4 - 3 Malmköpings Sporthall
2018-01-13 11:00 Strängnäs IBK - Telge SIBK 3 - 0 Thomas Arena
2017-12-17 13:00 Nykvarns IF - IFK Gnesta 3 - 1 Björkestahallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Strängnäs IBK 8 7 1 0 38-15 23 22 4 3 1 (0) 0 17-9 8 10 4 4 0 (0) 0 21-6 15 12
2. Trosa Edanö IBK 11 7 0 4 40-26 14 21 5 3 0 (0) 2 16-13 3 9 6 4 0 (0) 2 24-13 11 12
3. Malmköpings IBF 8 6 1 1 33-19 14 19 4 3 0 (0) 1 15-10 5 9 4 3 1 (0) 0 18-9 9 10
4. Nykvarns IF 10 6 0 4 39-23 16 18 5 4 0 (0) 1 21-10 11 12 5 2 0 (0) 3 18-13 5 6
5. Torshälla IBK 8 2 0 6 14-31 -17 6 3 0 0 (0) 3 4-15 -11 0 5 2 0 (0) 3 10-16 -6 6
6. IFK Gnesta 9 2 0 7 16-34 -18 6 6 2 0 (0) 4 11-24 -13 6 3 0 0 (0) 3 5-10 -5 0
7. Telge SIBK 10 1 0 9 15-47 -32 3 5 1 0 (0) 4 6-24 -18 3 5 0 0 (0) 5 9-23 -14 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2018-02-25 11:30 Malmköpings IBF - IFK Gnesta Malmköpings Sporthall
2018-03-04 15:00 Torshälla IBK - IFK Gnesta Skjulstahallen A
2018-03-04 17:00 Telge SIBK - Malmköpings IBF Västergård Arena A
2018-03-10 15:00 Malmköpings IBF - Strängnäs IBK Malmköpings Sporthall
2018-03-17 11:00 Trosa Edanö IBK - Malmköpings IBF Hedebyhallen
2018-03-17 12:30 Strängnäs IBK - IFK Gnesta Thomas Arena
2018-03-18 10:00 Torshälla IBK - Nykvarns IF Skjulstahallen A
2018-03-25 15:30 Nykvarns IF - Strängnäs IBK Björkestahallen
2018-03-31 10:30 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Thomas Arena
2018-04-08 16:00 Torshälla IBK - Telge SIBK Skjulstahallen A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis