Tabell och resultat - Juniorallsvenskan E Dam

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-01-13 15:30 Onyx IBS - Nykvarns IBF Ungdom/IF 2 - 3 Ramdalshallen
2019-01-12 18:30 Huddinge IBS - IBF Linköping/Hjulsbro IK 4 - 1 Tomtbergahallen
2019-01-12 15:45 Telge SIBK - Endre IF 9 - 2 Västergård Arena A
2019-01-11 19:00 Trosa Edanö IBK - Nacka Wallenstam IBK 1 - 4 Hedebyhallen
2018-12-16 10:00 Onyx IBS - Endre IF 12 - 3 Ramdalshallen
2018-12-14 19:30 Nykvarns IBF Ungdom/IF - IBF Linköping/Hjulsbro IK 2 - 3 Björkestahallen
2018-12-14 19:00 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 5 - 6 Hedebyhallen
2018-12-11 20:15 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 5 - 3 Ormingehallen
2018-12-02 15:15 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Endre IF 7 - 2 Folkungahallen
2018-11-30 20:00 Huddinge IBS - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Tomtbergahallen
2018-11-30 19:30 Nykvarns IBF Ungdom/IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 4 Björkestahallen
2018-11-30 19:00 Telge SIBK - Onyx IBS 4 - 5 Västergård Arena A
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Nacka Wallenstam IBK 9 7 1 1 35-22 13 22 3 3 0 (0) 0 16-9 7 9 6 4 1 (0) 1 19-13 6 13
2. Huddinge IBS 9 7 0 2 49-26 23 21 5 4 0 (0) 1 26-11 15 12 4 3 0 (0) 1 23-15 8 9
3. IBF Linköping/ Hjulsbro IK 9 6 0 3 35-25 10 18 4 3 0 (0) 1 24-14 10 9 5 3 0 (0) 2 11-11 0 9
4. Telge SIBK 9 5 0 4 28-22 6 15 5 2 0 (0) 3 15-11 4 6 4 3 0 (0) 1 13-11 2 9
5. Nykvarns IBF Ungdom/ IF 9 4 0 5 29-38 -9 12 5 1 0 (0) 4 13-21 -8 3 4 3 0 (0) 1 16-17 -1 9
6. Onyx IBS 9 2 1 6 37-40 -3 7 5 1 0 (0) 4 23-22 1 3 4 1 1 (0) 2 14-18 -4 4
7. Trosa Edanö IBK 9 2 1 6 25-33 -8 7 5 1 1 (0) 3 14-19 -5 4 4 1 0 (0) 3 11-14 -3 3
8. Endre IF 9 0 3 6 23-55 -32 3 4 0 2 (0) 2 10-13 -3 2 5 0 1 (0) 4 13-42 -29 1
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-01-20 10:15 Endre IF - Huddinge IBS ICA MAXI ARENA
2019-01-25 19:30 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Trosa Edanö IBK Kärnahallen
2019-01-26 14:45 Nykvarns IBF Ungdom/IF - Endre IF Björkestahallen
2019-01-27 16:15 Huddinge IBS - Onyx IBS Tomtbergahallen
2019-01-29 20:15 Nacka Wallenstam IBK - Telge SIBK Ormingehallen
2019-02-08 18:30 Telge SIBK - Nykvarns IBF Ungdom/IF Västergård Arena A
2019-02-08 19:00 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS Hedebyhallen
2019-02-08 19:30 Nacka Wallenstam IBK - IBF Linköping/Hjulsbro IK Ormingehallen
2019-02-15 19:15 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Telge SIBK Folkungahallen
2019-02-15 20:00 Huddinge IBS - Nykvarns IBF Ungdom/IF Tomtbergahallen
2019-02-15 20:00 Onyx IBS - Nacka Wallenstam IBK Ramdalshallen
2019-02-17 10:00 Endre IF - Trosa Edanö IBK ICA MAXI ARENA

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis