Lagets matcher säsongen 2019/20 - Arlanda IBK RA19 P04

Välj säsong
Lagets matcher säsongen 2019/20
Datum Tävling Match Resultat Plats
Röd text
= Ändrad matchtid 
September
2019-09-28 13:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Arlanda IBK - Hässelby SK IBK 3 - 4 Rosershallen
Oktober
2019-10-05 16:30 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Täby FC (B) - Arlanda IBK 4 - 4 Hägerneholmshallen
2019-10-11 20:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Vendelsö IK - Arlanda IBK 6 - 3 Lyckeby Sporthall
2019-10-12 14:30 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Arlanda IBK - Västerhaninge IBK 2 - 2 Rosershallen
2019-10-20 12:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Åkersberga IBF - Arlanda IBK 2 - 5 Skärgårdsstadshallen
2019-10-26 11:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Arlanda IBK - Täby FC (A) 6 - 4 Rosershallen
November
2019-11-06 18:45 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Kolstahallen
2019-11-23 12:30 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Arlanda IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 7 Rosershallen
December
2019-12-08 11:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Arlanda IBK - Örby IS 2 - 0 Rosershallen
Januari
2020-01-11 13:15 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Arlanda IBK - Järfälla IBK 6 - 5 Rosershallen
2020-01-18 16:30 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Huddinge IBS - Arlanda IBK 12 - 3 Tomtbergahallen
2020-01-26 11:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Nacka Wallenstam IBK (A) - Arlanda IBK 5 - 3 Ormingehallen
2020-01-26 14:45 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Nacka Wallenstam IBK (B) - Arlanda IBK 2 - 5 Ormingehallen
Februari
2020-02-01 13:15 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Arlanda IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Rosershallen
2020-02-15 14:30 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A Arlanda IBK - Täby FC (A) 4 - 6 Ekilla Sporthall
Mars
2020-03-03 19:30 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A Bele Barkarby IF IBF - Arlanda IBK Björkebyhallen
2020-03-08 11:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A Älvsjö AIK IBF - Arlanda IBK Västertorpshallen
2020-03-09 19:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A Arlanda IBK - Hässelby SK IBK Rosershallen
2020-03-14 18:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A Västerhaninge IBK - Arlanda IBK Åbyhallen
2020-03-21 10:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A Arlanda IBK - Huddinge IBS Ekilla Sporthall
2020-03-29 12:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A Vendelsö IK - Arlanda IBK Lyckeby Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis