Damer Division 2 Västra
|
20:00 |
Carlshamns IBK - Växjö IBK Utveckling |
Sparbanken Arena |
4 - 2 |
Damer Division 1
|
19:30 |
Vetlanda IBF - Växjö IBK |
Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda |
2 - 10 |
Damer Junior
|
19:30 |
Sävsjö IBK/ S/W 2010 DJ - Växjö IBK Utveckling DJ |
Vrigstad Sporthall |
6 - 3 |
Pantamera F Ö Röd Gr 4 (-05)
|
18:30 |
Växjö IBK Utveckling F05-06/3 - Hovshaga AIF F06 |
Fortnox Arena A-hall |
5 - 2 |
Pantamera P N Röd Gr 1 (-02)
|
20:00 |
Östra SK Jönköping P02-03 - Öjaby Sport IBK P02-03 |
Jönköpings Idrottshus D-hall |
1 - 6 |
Pantamera P Ö Röd Gr 2 (-03)
|
19:30 |
KaRo IBF P03 - FBC Karlskrona P03 |
Kallinge Sporthall |
8 - 2 |
Herrar Division 2
|
19:30 |
CL98IC - Vimmerby IBK |
Kalmar Sportcenter - AKEA Arena |
6 - 3 |
20:00 |
FBC Karlskrona - Gnosjö IBK |
Vedeby Sporthall A |
4 - 3 |
20:00 |
Ingelstad IBK - Nässjö IBF |
Ingelstads Sporthall |
6 - 3 |
20:00 |
Månsarps IBK - Slätafly/SK IBK |
Norrahammars Sporthall |
4 - 5 |
20:00 |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vetlanda IBF |
Torslundahallen |
8 - 7 |
Herrar Division 3 Norra
|
19:30 |
IBF Tranås - Gränna AIS |
Tranås Idrottshall |
2 - 4 |
19:30 |
Vimmerby IBK B - IF Ariel |
Vimmerby Idrottshall |
9 - 7 |
Herrar Division 3 Södra
|
19:00 |
Lagan IBK B - Hovshaga AIF B |
Sunnerbohallen |
11 - 11 |
19:30 |
Rottne IF - Värnamo IK |
Rottne Sporthall |
5 - 8 |
19:45 |
Moheda IBK - Väckelsångs IK |
Alvesta Sporthall |
7 - 7 |
Herrar Division 4 Norra
|
19:30 |
Sportklubben Beduinerna SK - Södra Wätterns IF |
Tenhults Sporthall |
1 - 2 |
Herrar Division 4 Södra
|
19:30 |
Sandbäckshults IBK - Gantesbo IBK |
Krungårdshallen |
5 - 9 |
19:30 |
Sillhövda AIK - FBC Kalmarsund Ungdom B |
Allhallen, Holmsjö |
4 - 15 |
Herrar Division 4 Västra
|
19:00 |
Westbo IBK B - Värnamo IK B |
Gislaveds Sporthall A/B-hall |
4 - 3 |
19:30 |
Hestra Skid O SK - KF Ljungby |
Hestra Sporthall |
9 - 7 |
19:30 |
Ljungby IB - Hovmantorps GOIF |
Innebandyhallen |
8 - 13 |
19:30 |
Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Lessebo GoIF |
Huneskolans Sporthall |
4 - 18 |
Herrar Division 4 Östra
|
19:30 |
IBK Lokomotiv Nässjö - Bodafors IBS |
Handskerydshallen |
8 - 13 |
19:30 |
Malmbäcks IF - IBK Svala |
Malmbäcks Sporthall |
17 - 3 |
19:30 |
S/W 2010 IBK - IBK Husar |
Stockaryds Sporthall |
3 - 4 |
Herrar Utveckling Norra
|
19:30 |
Forserums IF U - Tranemo IBK HU |
Forserums Sporthall |
4 - 4 |
Herrar Utveckling Södra
|
19:30 |
Öjaby Sport IBK U - Väckelsångs IK U |
Pär Lagerkvistskolan |
14 - 7 |
Herrar Junior Södra
|
19:30 |
Carlshamns IBK HJ - Växjö IBK Utveckling HJ |
Väggahallen |
3 - 10 |
Pantamera P N Röd Gr 4 (-05)
|
18:30 |
KFUM Jönköping P05-06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P05 |
KFUM Sporthall, Jönköping |
8 - 7 |
Pantamera P V Röd Gr 4 (-04)
|
18:30 |
Växjö IBK Utveckling P05/1 - Braås GoIF P04-05 |
Fortnox Arena B-hall |
3 - 6 |
Pantamera P Ö Röd Gr 5 (-05)
|
19:00 |
Fliseryds IBK P05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom P05 |
Fliseryds Sporthall |
3 - 6 |