Blå Pojkar Div 2 (08-09)
|
12:45 |
Skutskärs IBK 06-08 - Strömsbro IF P08 |
Rotskärsskolans Sporthall |
|
Blå Pojkar Div 3 (09-10)
|
11:00 |
Älvkarleby IK -09 - IK Sätra P08-09 |
Sörgärdets Sporthall |
|
Lila Damer Juniorer GUD
|
13:00 |
Hagunda IF DJ - IBF Hedemora |
IFU Arena A |
0 - 12 |
Lila Herrar Juniorer GUD
|
12:45 |
Stenhagens KK HJ GUD - Wallviks IK/Söderhamns IBF |
Stenhagen BoKC |
15 - 5 |
14:30 |
Storvreta IBK HJ - Sandvikens AIK HJ17 |
IFU Arena Gibon |
4 - 7 |
17:00 |
IK Sirius FBC/IBK - Sundsvall FBC HJ17 |
IFU Arena Gibon |
2 - 5 |
FPC P13 C
|
12:00 |
FBC Uppsala Ungdom - Lindome IBK Grön |
Torpshallen |
0 - 2 |
Pantamera Herrjuniorer division 3 A
|
12:30 |
Rosersbergs IK - Vallentuna IBK |
Rosershallen |
6 - 10 |
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår A
|
11:30 |
Rosersbergs IK - Rotebro IS IBK |
Rosershallen |
|
Division 2 Herrar GUD
|
15:30 |
IBK Östhammar - IBF Borlänge |
Frösåkersskolan |
4 - 6 |
16:00 |
Lokomotiv Grillby IBK - Livets Ord IF |
Enahallen |
6 - 9 |
18:00 |
Skutskärs IBK - Insjöns BK |
Rotskärsskolans Sporthall |
7 - 13 |
H3
|
10:00 |
Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) - Hagunda Legend IS |
IFU Arena Gibon |
7 - 5 |
12:00 |
Gottsunda IBF - Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) |
IFU Arena Gibon |
7 - 11 |
H4
|
10:10 |
IS Saga - Bålsta FBC |
IFU Arena DHinox |
4 - 6 |
12:30 |
Arlanda IBK - Björklinge BK U |
Ekilla Sporthall |
33 - 2 |
H5
|
11:50 |
Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - IS Saga U |
IFU Arena DHinox |
3 - 6 |
13:30 |
Fyrislunds BK - Midas IBK U |
IFU Arena DHinox |
2 - 11 |
17:30 |
Tobo/Örbyhus FF - Stenhagens KK U |
Örbyhus Sporthall |
8 - 5 |
18:00 |
IBK Östhammar U - Väddö IF |
Frösåkersskolan |
2 - 13 |
H6V
|
14:45 |
Arlanda IBK U - Livets Ord IF U |
Ekilla Sporthall |
7 - 7 |
15:10 |
Fyrislunds BK U - Örsundsbro IF |
IFU Arena DHinox |
3 - 3 |
16:20 |
Stenhagens KK Legends - SK Vide |
Stenhagen BoKC |
5 - 10 |
16:50 |
Vaksala SK - Södra Trögds IK |
IFU Arena DHinox |
8 - 5 |
H6Ö
|
18:30 |
Nyby IBK - Wåhla IBK U |
IFU Arena DHinox |
14 - 3 |
Pantamera HJ Uppland
|
14:45 |
Stenhagens KK 1 - SK Vide HJ17 |
Stenhagen BoKC |
5 - 4 |
17:00 |
Gävle GIK HJ17 - IK Sirius FBC |
Nynäshallen |
3 - 6 |
D3
|
12:45 |
Björklinge BK U - Arlanda IBK U |
Björklinge Sporthall |
4 - 4 |
17:30 |
SK Vide - IBF Roslagsalliansen |
Alsike sporthall |
2 - 4 |
Knatteligan Pojkar grön 2 (10)
|
13:30 |
Bålsta FBC - SK Vide blå |
Örsundsbro Sporthall |
|
13:30 |
Örsundsbro IF vit - Vaksala SK blå |
Örsundsbro Sporthall |
|
13:50 |
SK Vide blå - Örsundsbro IF vit |
Örsundsbro Sporthall |
|
13:50 |
Örsundsbro IF gul - SK Vide vit |
Örsundsbro Sporthall |
|
14:10 |
SK Vide vit - Bålsta FBC |
Örsundsbro Sporthall |
|
14:10 |
Vaksala SK blå - Örsundsbro IF gul |
Örsundsbro Sporthall |
|
14:30 |
SK Vide vit - Vaksala SK blå |
Örsundsbro Sporthall |
|
14:30 |
Örsundsbro IF gul - SK Vide blå |
Örsundsbro Sporthall |
|
14:50 |
Vaksala SK blå - SK Vide blå |
Örsundsbro Sporthall |
|
14:50 |
Örsundsbro IF vit - Bålsta FBC |
Örsundsbro Sporthall |
|
15:10 |
Bålsta FBC - Örsundsbro IF gul |
Örsundsbro Sporthall |
|
15:10 |
Örsundsbro IF vit - SK Vide vit |
Örsundsbro Sporthall |
|
Pantamera Pojkar blå 5 POOL
|
09:00 |
Vaksala SK vit 1 - Fjärdhundra SK |
IFU Arena A |
|
10:00 |
Fjärdhundra SK - Örsundsbro IF |
IFU Arena A |
|
11:00 |
IBF Roslagsalliansen 2 - IK Sirius IBK/FBC P-09 Ekudden |
Sportcentrum |
|
11:00 |
Vaksala SK vit 1 - Örsundsbro IF |
IFU Arena A |
|
12:00 |
IBF Roslagsalliansen 1 - IK Sirius IBK/FBC P-09 Ekudden |
Sportcentrum |
|
13:00 |
IBF Roslagsalliansen 2 - Tierp IBK |
Sportcentrum |
|
14:00 |
IBF Roslagsalliansen 1 - Tierp IBK |
Sportcentrum |
|
14:00 |
Tobo/Örbyhus FF/Tierp - Wåhla IBK |
Örbyhus Sporthall |
|
15:00 |
Wåhla IBK - IK Sirius IBK P08/09 |
Örbyhus Sporthall |
|
16:00 |
Tobo/Örbyhus FF/Tierp - IK Sirius IBK P08/09 |
Örbyhus Sporthall |
|
Pantamera Pojkar blå 1 västra
|
11:20 |
Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Frötuna IBF |
Heby Sporthall |
|
11:25 |
SK Vide - Bålsta FBC |
Alsike sporthall |
|
Pantamera Pojkar blå 2 östra
|
12:00 |
Midas IBK - Storvreta IBK P08 |
Hallstaviks Sporthall |
|
12:15 |
IBK Östhammar - IFK Dannemora/Österby |
Frösåkersskolan |
|
Pantamera Pojkar blå 2 södra
|
10:30 |
Almunge IK - Alunda IBF blå |
Almunge Sporthall |
|
12:35 |
SK Vide - Bålsta FBC |
Alsike sporthall |
|
Pantamera Pojkar blå 4
|
10:45 |
Arlanda IBK P09 - Bälinge IF svart |
Ekilla Sporthall |
|
11:30 |
IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF |
Österby Sim o Sporthall |
|
13:00 |
Hagunda IF blå - Björklinge BK |
Vänge Sporthall |
|
Pantamera Pojkar blå 1 östra
|
11:45 |
Almunge IK - Tierp IBK/TÖFF |
Almunge Sporthall |
|
17:20 |
Storvreta IBK P07 (svart) - Livets Ord IF P07 |
Storvreta IBK Sporthall |
|
Pantamera Pojkar röd div 8 östra
|
11:15 |
Enköpings IBK - Björklinge BK |
S:t Ilianshallen |
6 - 3 |
13:10 |
Midas IBK - IK Sirius IBK/FBC P06 |
Hallstaviks Sporthall |
8 - 4 |
14:30 |
IFK Dannemora/Ö sterby - IS Saga |
Österby Sim o Sporthall |
4 - 7 |
Pantamera Pojkar röd div 4Ö
|
10:10 |
Björklinge BK - Almunge IK (04) |
Björklinge Sporthall |
5 - 8 |
13:30 |
IBK Östhammar - Arlanda IBK P04/05 |
Frösåkersskolan |
3 - 7 |
13:45 |
SK Vide - Wåhla IBK |
Alsike sporthall |
4 - 5 |
14:20 |
IK Sirius FBC/IBK - Almunge IK (05) |
IFU Arena Tell Media Group (B) |
6 - 3 |
Pantamera Pojkar röd div 4V
|
10:30 |
Gottsunda IBF - Hagunda IF (04) |
Gottsundahallen |
4 - 3 |
15:00 |
Bålsta FBC - Örsundsbro IF |
Fridegårdsskolan |
9 - 2 |
15:30 |
IS Saga - Rosersbergs IK |
IFU Arena Tell Media Group (B) |
15 - 2 |
16:05 |
SK Vide - Livets Ord IF |
Alsike sporthall |
4 - 0 |
Pantamera Pojkar röd div 2V
|
08:30 |
IK Sirius FBC/IBK P04 - Stenhagens KK/Örsundsbro IF |
IFU Arena Tell Media Group (B) |
7 - 6 |
09:40 |
FBC Uppsala Ungdom - SK Vide |
IFU Arena Tell Media Group (B) |
9 - 4 |
Pantamera Pojkar röd div 6 västra
|
12:00 |
Hagunda IF - Örsundsbro IF |
IFU Arena Tell Media Group (B) |
6 - 0 |
16:40 |
IK Sirius FBC/IBK - SK Vide |
IFU Arena Tell Media Group (B) |
7 - 1 |
Pantamera Pojkar röd div 3
|
16:10 |
Storvreta IBK - Hagunda IF (05) |
Storvreta IBK Sporthall |
3 - 3 |
Pantamera Pojkar röd div 7
|
08:50 |
IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - FBC Uppsala Ungdom |
IFU Arena Gibon |
3 - 4 |
12:20 |
Frötuna IBF - Bälinge IF |
Sävja Sporthall |
2 - 7 |
17:50 |
Funbo IF - IK Sirius IBK/FBC P07 |
IFU Arena Tell Media Group (B) |
0 - 3 |
Pantamera Pojkar röd div 8 västra
|
14:55 |
SK Vide - Örsundsbro IF |
Alsike sporthall |
3 - 4 |
Knatteligan Flickor grön 2 (10/11)
|
11:00 |
Hagunda IF - Södra Trögds IK |
Örsundsbro Sporthall |
|
11:00 |
Örsundsbro IF blå - Bälinge IF ny |
Örsundsbro Sporthall |
|
11:20 |
Södra Trögds IK - Örsundsbro IF blå |
Örsundsbro Sporthall |
|
11:20 |
Örsundsbro IF vit - IK Sirius IBK |
Örsundsbro Sporthall |
|
11:40 |
Bälinge IF ny - Örsundsbro IF vit |
Örsundsbro Sporthall |
|
11:40 |
IK Sirius IBK - Hagunda IF |
Örsundsbro Sporthall |
|
12:00 |
IK Sirius IBK - Bälinge IF ny |
Örsundsbro Sporthall |
|
12:00 |
Örsundsbro IF vit - Södra Trögds IK |
Örsundsbro Sporthall |
|
12:20 |
Bälinge IF ny - Södra Trögds IK |
Örsundsbro Sporthall |
|
12:20 |
Örsundsbro IF blå - Hagunda IF |
Örsundsbro Sporthall |
|
12:40 |
Hagunda IF - Örsundsbro IF vit |
Örsundsbro Sporthall |
|
12:40 |
Örsundsbro IF blå - IK Sirius IBK |
Örsundsbro Sporthall |
|
Pantamera Flickor blå 1
|
11:00 |
IBK Östhammar - Almunge IK |
Frösåkersskolan |
|
15:00 |
Storvreta IBK F07 - Vaksala SK |
Storvreta IBK Sporthall |
|
Pantamera Flickor blå 3 serie/pool
|
13:45 |
Frötuna IBF - Bälinge IF |
Sävja Sporthall |
|
Pantamera Flickor blå 2
|
13:00 |
IFK Dannemora/Ö - FBC Uppsala Ungdom |
Österby Sim o Sporthall |
|
13:00 |
Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 1 |
Centralhallen |
|
Pantamera Flickor röd div 1
|
13:20 |
Storvreta IBK - Rasbo IK/Almunge IK |
Storvreta IBK Sporthall |
0 - 12 |
Pantamera Flickor röd div 2
|
12:00 |
Hagunda IF - Strömsbro IF 02-04 |
IFU Arena Upplands Energi |
2 - 0 |
12:30 |
Enköpings IBK - Vaksala SK |
S:t Ilianshallen |
1 - 6 |
14:20 |
IK Sirius IBK - Valbo IBF F03-04 |
IFU Arena Upplands Energi |
4 - 2 |
15:30 |
FBC Uppsala Ungdom - Strömsbro IF 03-04 |
IFU Arena Upplands Energi |
2 - 5 |
Pantamera Flickor röd div 3
|
16:30 |
Örsundsbro IF - IK Sirius IBK 2 blå |
Örsundsbro Sporthall |
3 - 2 |
16:40 |
Hagunda IF - SK Vide |
IFU Arena Upplands Energi |
9 - 3 |
17:50 |
FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Storvreta IBK |
IFU Arena Upplands Energi |
5 - 4 |
Pantamera Flickor röd div 4
|
09:40 |
IK Sirius IBK - Frötuna IBF |
IFU Arena Upplands Energi |
0 - 3 |
10:00 |
Enköpings IBK - Storvreta IBK svart |
S:t Ilianshallen |
4 - 2 |
10:50 |
Hagunda IF - IBK Östhammar |
IFU Arena Upplands Energi |
5 - 6 |
11:20 |
Björklinge BK - Vaksala SK |
Björklinge Sporthall |
6 - 3 |
Kval till Allsv Dam Play Off 1E
|
16:00 |
Storvreta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK |
IFU Arena A |
4 - 0 |