FPC P15 D
|
15:40 |
Karlstad IBF Ungdom - Jönköpings IK Ungdom 1 |
Attarpsskolans Sporthall A-hall |
4 - 4 |
Pantamera Pojkar Röd Serie 6
|
12:30 |
Hertzöga BK - Dotteviks IF |
Ilandaskolan |
6 - 2 |
12:45 |
Hultsberg/Björkås IBF - Hagfors IBS |
Colorama Arena |
8 - 2 |
Pantamera Flickor Röd Serie 2
|
12:00 |
Kristinehamns IBF/Degerfors IBK - Nordmarkens IBF |
Stora Vallahallen |
11 - 2 |
Pantamera Pojkar Blå Serie 1 Västra
|
13:30 |
Grums IBK - Åmåls IBK |
Grums Sporthall |
|
Pantamera Pojkar Blå Serie 1 Södra
|
12:45 |
BKI Sunnanå - Hultsberg/Björkås IBF |
Sannerudshallen |
|
13:00 |
BK Vålberg - Hertzöga BK |
Vålbergs Sporthall |
|
Pojkar Blå Serie 2 Västra
|
09:00 |
SK Sifhälla - Grums IBK 2 |
Tegnérhallen |
|
12:00 |
Dotteviks IF 2 - Åmåls IBK |
Strandhallen Arvika |
|
13:30 |
Arvika IBF - Dotteviks IF 2 |
Strandhallen Arvika |
|
14:30 |
BKI Sunnanå - Billingsfors IBK |
Sannerudshallen |
|
Pojkar Blå Serie 2 Central
|
11:30 |
Hultsberg/Björkås IBF - Hagfors IBS 1/Hagfors IF Ungdom |
Klubbhuset Arena |
|
Pojkar Blå Serie 2 Östra
|
10:00 |
Kristinehamns IBF - Karlskoga IBF |
Brogårdshallen |
|
11:00 |
SK Örnen - Filipstad IBK |
Molkoms Sporthall |
|
Pojkar Blå Serie 3 Västra
|
13:00 |
SK Sifhälla 1 - Billingsfors IBK 2 |
Tegnérhallen |
|
Pojkar Blå Serie 3 Central
|
13:00 |
Sunne IBK - Edebäck IBF |
Sparbankshallen |
|
15:00 |
Hagfors IBS - GS 86 AIF 1 |
Uddeholm Arena |
|
Pojkar Blå Serie 3 Östra
|
10:30 |
Skattkärrs IK 1 - Karlstad IBF Bredd 4 |
Skattkärrsskolan |
|
14:00 |
Hertzöga BK 2 - Kristinehamns IBF |
Ilandaskolan |
|
Pojkar Blå Serie 3 Södra
|
10:30 |
Dotteviks IF - BKI Sunnanå P 08 |
Strandhallen Arvika |
|
11:00 |
SK Sifhälla 2 - Karlstad IBF Bredd 2 |
Tegnérhallen |
|
15:30 |
Hertzöga BK 1 - Hultsberg/Björkås IBF |
Ilandaskolan |
|
Pantamera Flickor Blå Serie 1 Östra
|
11:45 |
IFK Heden - Karlskoga IBF |
Väse Sporthall |
|
Flickor Blå Serie 3 Västra
|
11:00 |
BKI Sunnanå - Lekvattnets BK |
Sannerudshallen |
|
Flickor Blå Serie 3 Östra
|
10:00 |
IFK Heden - Karlstad IBF Bredd |
Väse Sporthall |
|
14:00 |
Munkfors IBK - Skattkärrs IK |
Forsnäshallen |
|
Kval Herrar Division 2
|
17:00 |
Grums IBK - Skoghalls IBK Utveckling |
Grums Sporthall |
6 - 12 |
Kval Herrar Division 3
|
16:00 |
Arvika IBF U - Munkfors IBK |
Strandhallen Arvika |
10 - 9 |
Kval Damer Division 1
|
17:00 |
BKI Sunnanå - Karlstad IBF Ungdom |
Sannerudshallen |
2 - 8 |
18:15 |
Skattkärrs IK - IBK Köping Ung |
Colorama Arena |
13 - 3 |
Kval Damer Division 2
|
13:00 |
Åmotfors IF/Eda IF - SK Örnen |
Gärdeshallen |
4 - 2 |
Lilla VM Grupp A
|
10:00 |
GS 86 AIF - Hultsberg/Björkås IBF |
Deje Sporthall A |
4 - 1 |
11:00 |
Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 2 |
Deje Sporthall A |
2 - 1 |
12:15 |
GS 86 AIF - Hagfors IBS |
Deje Sporthall A |
0 - 1 |
13:15 |
Hultsberg/Björkås IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 |
Deje Sporthall A |
1 - 7 |
14:30 |
Hagfors IBS - Hultsberg/Björkås IBF |
Deje Sporthall A |
4 - 2 |
15:30 |
Karlstad IBF Ungdom 2 - GS 86 AIF |
Deje Sporthall A |
5 - 3 |
Lilla VM Grupp B
|
10:00 |
Karlstad IBF Ungdom 1 - BKI Sunnanå |
Ramirent Arena |
12 - 1 |
11:00 |
Filipstad IBK - Arvika IBF |
Ramirent Arena |
5 - 1 |
12:15 |
Karlstad IBF Ungdom 1 - Filipstad IBK |
Ramirent Arena |
2 - 1 |
13:15 |
BKI Sunnanå - Arvika IBF |
Ramirent Arena |
2 - 5 |
14:30 |
Filipstad IBK - BKI Sunnanå |
Ramirent Arena |
14 - 3 |
15:30 |
Arvika IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 |
Ramirent Arena |
1 - 9 |
Lilla VM Grupp C
|
10:00 |
Skoghalls IBK Utveckling - Hultsberg/Björkås IBF 2 |
Hammarö Arena |
2 - 4 |
11:00 |
Mangskog SK - Karlskoga IBF |
Hammarö Arena |
1 - 5 |
12:15 |
Skoghalls IBK Utveckling - Mangskog SK |
Hammarö Arena |
8 - 3 |
13:15 |
Hultsberg/Björkås IBF 2 - Karlskoga IBF |
Hammarö Arena |
4 - 7 |
14:30 |
Mangskog SK - Hultsberg/Björkås IBF 2 |
Hammarö Arena |
3 - 9 |
15:30 |
Karlskoga IBF - Skoghalls IBK Utveckling |
Hammarö Arena |
1 - 9 |
Lilla VM Grupp A
|
10:00 |
Fagerås BK/BKI Sunnanå - GS 86 AIF |
Fageråshallen |
1 - 0 |
11:00 |
Hagfors IF Ungdom - Karlstad IBF Ungdom |
Fageråshallen |
2 - 2 |
12:15 |
Fagerås BK/BKI Sunnanå - Hagfors IF Ungdom |
Fageråshallen |
5 - 0 |
13:15 |
GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom |
Fageråshallen |
3 - 1 |
14:30 |
Karlstad IBF Ungdom - Fagerås BK/BKI Sunnanå |
Fageråshallen |
2 - 3 |
15:30 |
Hagfors IF Ungdom - GS 86 AIF |
Fageråshallen |
0 - 1 |
Lilla VM Grupp B
|
10:00 |
Skoghalls IBK - Skattkärrs IK/Hultsberg/Björkås IBF |
Hultsbergshallen |
3 - 7 |
11:00 |
Filipstad IBK - Karlskoga IBF |
Hultsbergshallen |
8 - 0 |
12:15 |
Karlskoga IBF - Skoghalls IBK |
Hultsbergshallen |
2 - 8 |
13:15 |
Skattkärrs IK/Hultsberg/Björkås IBF - Filipstad IBK |
Hultsbergshallen |
1 - 0 |
14:30 |
Filipstad IBK - Skoghalls IBK |
Hultsbergshallen |
2 - 5 |
15:30 |
Karlskoga IBF - Skattkärrs IK/Hultsberg/Björkås IBF |
Hultsbergshallen |
0 - 7 |
01. Kvartsfinaler HJ17 Elit
|
14:00 |
Karlstad IBF Ungdom HJ17 Elit - Örebro SK Ung HJ17 Elit |
Västerås Arena C |
8 - 6 |
16:30 |
Hagfors IBS/Edebäck IBF - Karlskoga IBF HJ17 Elit |
Västerås Arena C |
7 - 4 |
Svenska Superligan Dam
|
15:00 |
Karlstad IBF - IBK Göteborg |
Colorama Arena |
7 - 1 |