Division 4 Herrar Dalarna/Gästrikland
|
17:00 |
Gävle GIK 2 - IBF Borlänge 2 |
Novahallen - Gavlehov |
9 - 4 |
Division 2 Damer Dalarna/Gästrikland
|
12:00 |
IK Sätra - IBF Borlänge 2 |
Träffen Arena |
24 - 3 |
Flickor 16 (03-04) GUD
|
17:00 |
IK Sätra - IK Sirius IBK |
Träffen Arena |
2 - 8 |
Gävle-Dala Parasport 2019 A
|
09:00 |
Gävle GIK Parasport - Korpföreningen Heros |
Lugnet C |
2 - 12 |
10:00 |
SRF Tellus IF - IBF Borlänge Parasport |
Lugnet C |
10 - 2 |
11:00 |
Gävle GIK Parasport - SRF Tellus IF |
Lugnet C |
7 - 7 |
13:00 |
Korpföreningen Heros - IBF Borlänge Parasport |
Lugnet C |
17 - 4 |
14:00 |
Korpföreningen Heros - SRF Tellus IF |
Lugnet C |
11 - 3 |
16:00 |
Gävle GIK Parasport - IBF Borlänge Parasport |
Lugnet C |
12 - 7 |
Gävle-Dala Parasport 2019 B
|
10:00 |
IBF Hedemora Parasport B - Korpföreningen Heros B |
Lugnet B |
1 - 1 |
11:00 |
Gävle GIK Parasport B - Sandvikens AIK Snilleblixtarna |
Lugnet B |
15 - 1 |
12:00 |
IBF Borlänge B - Gävle GIK Parasport B |
Lugnet B |
5 - 3 |
14:00 |
Korpföreningen Heros B - IBF Borlänge B |
Lugnet B |
2 - 4 |
15:00 |
Sandvikens AIK Snilleblixtarna - Korpföreningen Heros B |
Lugnet B |
3 - 5 |
16:00 |
Sandvikens AIK Snilleblixtarna - IBF Hedemora Parasport B |
Lugnet B |
0 - 9 |
Gävle-Dala Parasport 2019 C
|
09:00 |
IBF Hedemora Parasport Juvelerna - Gävle GIK Parasport C |
Lugnet B |
|
09:30 |
IBF Hedemora Parasport Juvelerna - Gävle GIK Parasport C |
Lugnet B |
|
Division 5 Herrar Gästrikland
|
12:00 |
Södra Tolvfors IF B - Norrsundets IF H5 |
Hedviglundshallen |
6 - 11 |
14:30 |
IBF Sörby Snipers - Forsbacka IK U-lag |
Novahallen - Gavlehov |
11 - 9 |
17:30 |
Alfta IBK U-lag - FBC Bollnäs U-lag |
Alfta Sporthall |
6 - 5 |
Pojkar Blå Div.1 (08-09)
|
12:00 |
Valbo AIF P08 - Gävle GIK P09 Blå |
Valbo Sportcentrum |
|
Pojkar Blå Div.2 A (09-10)
|
11:30 |
Storviks IF P/F-08-09 - Gävle GIK P09 Röd |
Parkhallen |
|
12:45 |
Skutskärs IBK 09/10 Blå - IK Sätra P08-09 |
Rotskärsskolans Sporthall |
|
13:30 |
Valbo AIF 09 Grön - Älvkarleby IK 08-09 |
Ludvigbergsskolan |
|
Pojkar Grön Seriespel B (-10-11)
|
09:15 |
Gävle GIK P11 - Norrsundets IF P10-11 |
Nynäshallen |
|
14:00 |
Strömsbro IF P11 Orange - IK Huge P11 Vit |
Testebo Arena |
|
Pantamera Flickor Röd Div 1 Gävleborg (-04-05)
|
14:30 |
IK Sätra F04-05 - Hudik/Björkberg IBK F05-06 |
Träffen Arena |
3 - 6 |
Pantamera Flickor Röd Div 2 Gävleborg (-05-06)
|
10:00 |
Sandvikens AIK F06/07 - Strömsbro IF F06 |
Arena Jernvallen |
7 - 2 |
Pantamera Flickor Röd Div 4 Gävleborg (-07-08)
|
11:30 |
Gävle GIK F07 - FBC Bollnäs F07-08 |
Alfahallen - Gavlehov |
5 - 8 |
15:45 |
Strömsbro IF F07 - FBC Bollnäs F07-08 |
Testebo Arena |
9 - 3 |
Pantamera Pojkar Röd Div 1 Gävleborg (-04-05)
|
00:00 |
Storviks IF P03/04 - FBC Bollnäs P03-04 |
Parkhallen |
|
10:00 |
Söderhamns IBF P04/05 - IBK Runsten P04 |
Idrottshallen, Söderhamn |
1 - 2 |
16:00 |
IK Ljusdal P04-05 - Forsbacka IK -04 |
Giganten |
10 - 4 |
Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (-05-06)
|
12:30 |
Alfta IBK 05-06 - IK Sätra/ValboAIF P05-06 |
Alfta Sporthall |
8 - 9 |
Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (-06-07)
|
16:30 |
IBK Runsten P07 - Gävle GIK P06 |
Alfahallen - Gavlehov |
8 - 12 |
Pantamera Pojkar Röd Div 4 Gävleborg (-07-08)
|
15:30 |
Valbo AIF 07 - IK Ljusdal P07 |
Valbo Sportcentrum |
8 - 4 |
Flickor Blå (-08-10)
|
00:00 |
Hofors IBK F09/10 - Strömsbro IF F09 Blå |
Hoforshallen |
|
09:15 |
IK Sätra F08-09 - Gävle GIK F08/09 |
Träffen Arena |
|
11:00 |
Gävle GIK F10 - Valbo IBF F08-09 |
Nynäshallen |
|
Herrar Division 2 Mittsverige Södra
|
15:00 |
Alfta IBK - FBC Nordic |
Alfta Sporthall |
8 - 8 |
15:00 |
Wallviks IK - SKB Sundsvall IBK |
Ljusne Idrottshall |
2 - 7 |
Damer Division 1 Mittsverige
|
13:00 |
Hudik/Björkberg IBK - Sundsvalls IBF 2 |
OilQuick Arena |
7 - 2 |
Herrar Div 1 Norrland
|
15:30 |
FBC Bollnäs - Gimonäs Umeå IF |
Bollnäs Sporthall A |
5 - 10 |
16:00 |
Hudik/Björkberg IBK - Gamla Stan IBK |
OilQuick Arena |
8 - 4 |
Herrar Div 1 Mellersta
|
14:00 |
IBK Runsten - KAIS Mora IF |
Alfahallen - Gavlehov |
5 - 6 |