Damjuniorer GUD (01-03)
|
16:00 |
IK Sätra - KFUM Falun/Sundborns GoIF |
Träffen Arena |
3 - 6 |
Flickor 16 GUD (04-05)
|
13:00 |
Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom och Barn |
Testebo Arena |
5 - 9 |
Herrar Division 3 Dalarna/Gästrikland
|
16:00 |
Strömsbro IF - Åmots IF |
Testebo Arena |
8 - 8 |
17:00 |
Gävle GIK 2 - IBF Falun Utveckling 2 |
Alfahallen - Gavlehov |
5 - 6 |
Herrar Division 4 Dalarna/Gästrikland
|
11:30 |
IBK Alba - Digers BK |
Arena Jernvallen |
8 - 4 |
Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (05-06)
|
10:30 |
Alfta IBK/FBC Bollnäs - Strömsbro IF P05 |
Alfta Sporthall |
10 - 5 |
17:00 |
Högbo AIK P05/Storviks IF - Gävle GIK P05 Röd |
Arena Jernvallen |
3 - 5 |
Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07)
|
11:00 |
FBC Bollnäs P05-06 - Valbo AIF P06 Grön |
Bollnäs Sporthall A |
9 - 2 |
18:00 |
Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 |
OilQuick Arena |
2 - 8 |
Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (07-08)
|
13:30 |
IK Bruket Sandviken P07-08 Blå/SAIK P06 - IBK Runsten P07 Röd |
Bessemerhallen |
7 - 8 |
15:00 |
Valbo AIF P07 - Storviks IF P07 |
Valbo Sportcentrum |
14 - 12 |
15:30 |
Gävle GIK P07 - IK Bruket Sandviken P07-08 Vit/SAIK P06 |
Novahallen - Gavlehov |
6 - 9 |
Pantamera Pojkar Röd Division 4 Gävleborg (08-09)
|
11:00 |
Andersbergs IBK P08 - Söderhamns IBF P07/08 |
Hedviglundshallen |
5 - 5 |
Pantamera Flickor Röd Division 1/2 Gävleborg (05-07)
|
09:30 |
Hudik/Björkberg IBK F05-06 - IK Ljusdal F05-06 |
OilQuick Arena |
1 - 2 |
12:50 |
FBC Bollnäs F04-05 - Strömsbro IF F06 |
Bollnäs Sporthall A |
3 - 11 |
Pantamera Flickor Röd Division 3 Gävleborg (07-08)
|
09:10 |
FBC Bollnäs F07-08 - IK Ljusdal F07-09 |
Bollnäs Sporthall A |
7 - 4 |
17:00 |
Valbo IBF F07 - Strömsbro IF F07 |
Ludvigbergsskolan |
2 - 2 |
Pantamera Flickor Röd Division 4 Gävleborg (08-09)
|
17:15 |
Valbo IBF F08-09 - IK Sätra F08-09 |
Valbo Sportcentrum |
12 - 4 |
Pantamera Flickor Blå Svår (09-11) Gävleborg
|
12:15 |
Gävle GIK F10 - Hofors IBK F09/10 |
Vallbackskolan |
|
13:15 |
Andersbergs IBK F09-10 - Strömsbro IF F09-10 |
Hedviglundshallen |
|
15:15 |
Valbo IBF F10-12 - Sandvikens AIK F09/10 |
Ludvigbergsskolan |
|
Pantamera Pojkar Blå Division 1 Svår (09-10) Gästrikland
|
|
Älvkarleby IK P08-09 - Sandvikens AIK P10 Svart |
Sörgärdets Sporthall |
|
Pantamera Pojkar Blå Division 1 Lätt (09-10) Gästrikland
|
|
Valbo AIF P10 - Skutskärs IBK P09-10 1 Lätt |
Valbo Sportcentrum |
|
10:45 |
Gävle GIK P10 Blå - Hofors IBK P09-10 |
Vallbackskolan |
|
14:45 |
Andersbergs IBK P10 - Strömsbro IF P10 |
Hedviglundshallen |
|
Pantamera Pojkar Blå Division 2 Lätt (10-11) Gästrikland
|
09:15 |
Gävle GIK P10 Röd - Storviks IF P 10/11 |
Vallbackskolan |
|
Pantamera Pojkar Grön Division Svår
|
09:30 |
IK Sätra P12-13 Svart - IK Huge P12 Vit |
Träffen Arena |
|
10:30 |
IK Huge P12 Vit - IBK Runsten P12 Röd |
Träffen Arena |
|
11:30 |
IBK Runsten P12 Röd - IK Sätra P12-13 Svart |
Träffen Arena |
|
12:30 |
Strömsbro IF P12 Blå - IK Huge P12 Blå |
Stigslunds Idrottshall |
|
13:30 |
Gävle GIK P12 Blå - Sandvikens AIK P12 Svart |
Stigslunds Idrottshall |
|
14:30 |
Sandvikens AIK P12 Svart - Strömsbro IF P12 Blå |
Stigslunds Idrottshall |
|
15:30 |
IK Huge P12 Blå - Gävle GIK P12 Blå |
Stigslunds Idrottshall |
|
16:30 |
IK Huge P12 Blå - Sandvikens AIK P12 Svart |
Stigslunds Idrottshall |
|
17:30 |
Strömsbro IF P12 Blå - Gävle GIK P12 Blå |
Stigslunds Idrottshall |
|
Pantamera Pojkar Grön Division Lätt
|
09:30 |
Sandvikens AIK P12 Vit - Hofors IBK P11-12 Vit |
Bessemerhallen |
|
10:00 |
Valbo AIF P12 Vit - Strömsbro IF P13-14 |
Ludvigbergsskolan |
|
10:30 |
Hofors IBK P11-12 Vit - IBK Runsten P12 Svart |
Bessemerhallen |
|
11:00 |
Strömsbro IF P13-14 - Åmots IF P12-13 |
Ludvigbergsskolan |
|
11:30 |
IBK Runsten P12 Svart - Sandvikens AIK P12 Vit |
Bessemerhallen |
|
12:00 |
Åmots IF P12-13 - Valbo AIF P12 Vit |
Ludvigbergsskolan |
|
Mittsverige Sammandrag P08-09
|
08:30 |
IBK Njutånger - IK Ljusdal P08 |
Aktivitetshallen |
7 - 2 |
09:15 |
FBC Bollnäs 2 - FBC Bollnäs 1 |
Aktivitetshallen |
7 - 1 |
10:45 |
IK Ljusdal P08 - Sundsvall FBC Ungdom P09 Väst |
Aktivitetshallen |
2 - 1 |
11:30 |
FBC Bollnäs 2 - Söderhamn IBF |
Aktivitetshallen |
4 - 1 |
12:15 |
FBC Bollnäs 1 - IBK Njutånger |
Aktivitetshallen |
0 - 4 |
13:00 |
IK Ljusdal P08 - Sundsvall FBC Ungdom P09 Nord |
Aktivitetshallen |
3 - 5 |
13:45 |
FBC Bollnäs 1 - Sundsvall FBC Ungdom P09 Väst |
Aktivitetshallen |
5 - 5 |
14:30 |
IBK Njutånger - FBC Bollnäs 2 |
Aktivitetshallen |
6 - 2 |
15:15 |
Söderhamn IBF - FBC Bollnäs 1 |
Aktivitetshallen |
6 - 4 |
16:00 |
FBC Bollnäs 2 - Sundsvall FBC Ungdom P09 Väst |
Aktivitetshallen |
6 - 5 |
17:30 |
Söderhamn IBF - IK Ljusdal P08 |
Aktivitetshallen |
0 - 2 |
Damer Division 1 GUD
|
14:00 |
Storviks IF - Gävle GIK |
Arena Jernvallen |
2 - 5 |
Herrar Division 2 Mittsverige
|
13:00 |
Alfta IBK - Sundsvall FBC Ungdom |
Alfta Sporthall |
7 - 9 |
Damer Division 1 Mittsverige
|
12:00 |
Hudik/Björkberg IBK - Timrå IBC |
OilQuick Arena |
7 - 4 |
Herrar Allsvenskan Norra
|
14:00 |
IK Sätra - Strängnäs IBK |
Alfahallen - Gavlehov |
3 - 3 |
15:00 |
Hudik/Björkberg IBK - Salems IF |
OilQuick Arena |
6 - 4 |
Herrar Div 1 Norrland-Södra
|
15:00 |
Wallviks IK - Timrå IBC |
Ljusne Idrottshall |
2 - 12 |
15:30 |
FBC Bollnäs - Örnsköldsvik IBK |
Bollnäs Sporthall A |
6 - 5 |