Herrar Div 2 Skåne
|
16:00 Uppskj. |
FBC Engelholm - Eslövs IBF |
Kungsgårdshallen |
|
17:00 Uppskj. |
IBK Lund - FBC Helsingborg |
Lerbäckshallen A |
|
Herrar Div 4 Norra Skåne
|
15:00 Uppskj. |
Perstorp Bälinge IK - FBC Viljan |
Ugglehallen |
|
15:00 Uppskj. |
SS Sofiero - Frosta IBF |
Helsingborg Arena C |
|
Herrar Div 4 Södra Skåne
|
13:00 Uppskj. |
Västra Ingelstad IS - Teknologkårens IF |
Västra Ingelstad Sporthall |
|
14:00 Uppskj. |
Burlöv HIBF - IBK Lund B |
Burlövs Sporthall |
|
15:00 Uppskj. |
Lomma FBC B - Malmhaug IBF B |
Slättängshallen |
|
Herrar Utveckling Skåne
|
15:30 Uppskj. |
Skurups IBK - Örkelljunga IF |
Skurups Sparbank Arena |
|
16:00 Uppskj. |
Willands IBK - Emmaljunga GOIF/Röke IBK |
Nosabyhallen |
|
Pantamera Herrjunior 18
|
11:15 |
Höllvikens IBF Gårdarike - IBK Lund |
Herrestorpshallen |
|
Pantamera Pojkar A (P04)
|
16:15 |
FBC Engelholm P04 - FC Helsingborg P04 |
Ängelholms Idrottshall |
|
17:45 |
Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Lund P04/05 |
Munkahallen |
|
18:00 |
Lönsboda IBK P04 - FBC Viljan 04 |
Lönsboda Sporthall |
|
Pantamera Pojkar B (P05) Svår
|
14:00 |
Skurups IBK P05-1 - Hofterups IBF P04 |
Skurups Sparbank Arena |
|
14:30 |
Malmö FBC P06 - IBK Lund P05 Sandby |
Toftanäs Sporthall |
|
Pantamera Pojkar B (P05) Norra
|
13:30 |
Frosta IBF P05 - Willands IBK P05/06 |
Höörs Idrottshall |
|
Pantamera Pojkar C (P06) Svår
|
10:00 |
Åstorp/Kvidinge IBS P06 - FBC Engelholm P06 |
Åstorps Sporthall |
|
16:30 |
FC Helsingborg P06-Blå - Munka Ljungby IBK Akademi P06 |
Helsingborg Arena C |
|
Pantamera Pojkar C (P06) Södra
|
10:00 |
Hofterups IBF P05 - Malmö FBC P06 Magenta |
Lödde Idrottshall |
|
10:30 |
Höllvikens IBF P06 - Kävlinge IBK P06 |
Halörhallen |
|
13:00 |
Lomma FBC P06/07 - Åkarps IBK P06/07 |
Slättängshallen |
|
Pantamera Pojkar D (P07) Svår
|
09:30 |
FC Helsingborg P07-1 Vit - FC Helsingborg P07-Blåsvart |
Helsingborg Arena C |
|
Pantamera Pojkar D (P07) Mellan Södra
|
09:00 |
Höllvikens IBF P07-2 - Oxie SK P07/08 |
Halörhallen |
|
Pantamera Pojkar D (P07)
|
18:00 |
Kävlinge IBK P07/08 - Bjärreds IBK P07/08 Gul |
Korsbackahallen |
|
Damer Div 1 Skåne
|
14:00 Uppskj. |
IK Stanstad - FBC Engelholm |
Bråhögshallen |
|
15:00 Uppskj. |
IBK Landskrona - Röke IBK |
Landskrona Idrottshall |
|
16:00 Uppskj. |
Höllvikens IBF - Häljarps SK |
Halörhallen |
|
Damer Div 2 Skåne
|
14:30 Uppskj. |
IBK Lund B - Munka Ljungby IBK Akademi |
Lerbäckshallen A |
|
Pantamera Flickor A
|
11:30 |
Lomma FBC F04-06 - FBC Engelholm F04/05 |
Slättängshallen |
|
11:30 |
Skurups IBK F04-06 - Åstorp/Kvidinge IBS F04 |
Skurups Sparbank Arena |
|
12:00 |
IK Stanstad F04/05 - Bjärreds IBK F04/05 Gul |
Bråhögshallen |
|
Pantamera Flickor B
|
11:00 |
FC Helsingborg F05-07 - Åstorp/Kvidinge IBS F05 |
Helsingborg Arena C |
|
14:30 |
Lönsboda IBK F05-07 - Palmstaden IK F04 |
Lönsboda Sporthall |
|
17:30 |
IBK Lund F05/06S - FBC Engelholm F06 |
Lerbäckshallen A |
|
Pantamera Flickor C
|
12:00 |
Höllvikens IBF F05 - FC Helsingborg F07 |
Halörhallen |
|
12:00 |
Palmstaden IK F06-08 - Malmhaug IBF F06-08 |
Serresjöskolan |
|
Pantamera Flickor D
|
11:45 |
Åstorp/Kvidinge IBS F07-2 - IBK Lund 07/08 DS |
Åstorps Sporthall |
|
12:30 |
Malmö FBC F06-08 - Munka Ljungby IBK Akademi F07 |
Toftanäs Sporthall |
|
14:15 |
Bjärreds IBK F06/08-2 - IBK Landskrona F08 |
Bjärehovhallen |
|
Pantamera Flickor E
|
10:00 |
Lomma FBC F08/09 - Gårdarike IBK F07/08 |
Slättängshallen |
|
13:00 |
IBK Lund F08/09 SÖ - IBK Osby F07 |
Lerbäckshallen A |
|
14:45 |
FBC Engelholm F08 - Åstorp/Kvidinge IBS F08 |
Ängelholms Idrottshall |
|
Blå Nivå Flickor B Poolspel
|
09:00 |
Malmhaug IBF F09 - Höganäs IBF F08 Blå |
Kulladals Sporthall |
|
09:15 |
Höganäs IBF F08 Röd - VV-84 SK Bjuv 09-10 |
Höganäs Sportcenter B |
|
10:00 |
Höganäs IBF F08 Blå - FBC Engelholm F09 |
Kulladals Sporthall |
|
10:15 |
VV-84 SK Bjuv 09-10 - Malmö FBC F09-10 |
Höganäs Sportcenter B |
|
11:00 |
FBC Engelholm F09 - Malmhaug IBF F09 |
Kulladals Sporthall |
|
11:15 |
Malmö FBC F09-10 - Höganäs IBF F08 Röd |
Höganäs Sportcenter B |
|
Blå Nivå Flickor C Norra Poolspel
|
09:00 |
FBC Engelholm F10/11 - IBK Landskrona F09/10-Svart |
Strövelstorpshallen |
|
10:00 |
IBK Landskrona F09/10-Svart - Höganäs IBF F10 |
Strövelstorpshallen |
|
11:00 |
Höganäs IBF F10 - FBC Engelholm F10/11 |
Strövelstorpshallen |
|
12:30 |
FC Helsingborg F09 - Häljarps SK F09/10 |
Helsingborg Arena B |
|
13:30 |
Häljarps SK F09/10 - Munka-Ljungby IBK |
Helsingborg Arena B |
|
14:30 |
Munka-Ljungby IBK - FC Helsingborg F09 |
Helsingborg Arena B |
|
Blå Nivå Flickor C Södra Poolspel
|
09:00 |
IBK Landskrona F09/10-Vit - Bjärreds IBK F09/10 |
Landskrona Idrottshall |
|
10:00 |
Bjärreds IBK F09/10 - Hofterups IBF F10/11 |
Landskrona Idrottshall |
|
11:00 |
Hofterups IBF F10/11 - IBK Landskrona F09/10-Vit |
Landskrona Idrottshall |
|
12:30 |
IBK Lund F10/11 Dalby - IBK Lund F 10/11 Sandby |
Nyvångsskolan |
|
13:30 |
IBK Lund F 10/11 Sandby - IK Stanstad F10/11 |
Nyvångsskolan |
|
14:30 |
IK Stanstad F10/11 - IBK Lund F10/11 Dalby |
Nyvångsskolan |
|
Blå Nivå Pojkar B Norra Poolspel
|
10:00 |
Willands IBK P08/09 - Perstorp Bälinge IBK |
Nosabyhallen |
|
11:00 |
Perstorp Bälinge IBK - Röke IBK P09 Röd |
Nosabyhallen |
|
12:00 |
Röke IBK P09 Röd - Willands IBK P08/09 |
Nosabyhallen |
|
Blå Nivå Pojkar B Södra Poolspel
|
09:00 |
Höllvikens IBF P08 - IBK Genarp F/P09-10 |
Gyahallen |
|
10:00 |
IBK Genarp F/P09-10 - Lomma FBC P09 |
Gyahallen |
|
11:00 |
Lomma FBC P09 - Höllvikens IBF P08 |
Gyahallen |
|
Blå Nivå Pojkar C Nordvästra Poolspel
|
13:20 |
Höganäs IBF P10 - FC Helsingborg P10 |
Höganäs Sportcenter B |
|
14:15 |
FC Helsingborg P10 - IBK Landskrona P10 |
Höganäs Sportcenter B |
|
15:10 |
IBK Landskrona P10 - Höganäs IBF P10 |
Höganäs Sportcenter B |
|
Blå Nivå Pojkar C Nordöstra Poolspel
|
09:00 |
Lönsboda IBK P/F10 - IBK Osby |
Lönsboda Sporthall |
|
10:00 |
IBK Osby - Perstorp Bälinge IK |
Lönsboda Sporthall |
|
11:00 |
Perstorp Bälinge IK - Lönsboda IBK P/F10 |
Lönsboda Sporthall |
|
Blå Nivå Pojkar C Sydvästra Poolspel
|
11:00 |
Kävlinge IBK P09/10 - Hofterups IBF P09-10 |
Korsbackahallen |
|
12:00 |
Hofterups IBF P09-10 - Lomma FBC P10 |
Korsbackahallen |
|
13:00 |
Lomma FBC P10 - Kävlinge IBK P09/10 |
Korsbackahallen |
|
Grön Nivå Flickor B Knatteligan
|
14:00 |
Häljarps SK F11 - IBK Landskrona F11/12-Vit |
Häljarps Idrottshall |
|
14:00 |
IBK Landskrona F11/12-Svart - Höganäs IBF F11/12 |
Häljarps Idrottshall |
|
14:45 |
Höganäs IBF F11/12 - Bjärreds IBK F11/12 |
Häljarps Idrottshall |
|
14:45 |
IBK Landskrona F11/12-Vit - Gantofta IBK F11 |
Häljarps Idrottshall |
|
15:30 |
Bjärreds IBK F11/12 - IBK Landskrona F11/12-Svart |
Häljarps Idrottshall |
|
15:30 |
Gantofta IBK F11 - Häljarps SK F11 |
Häljarps Idrottshall |
|
Grön Nivå Flickor C Knatteligan
|
10:00 |
IBK Lund F12/13 D - FBC Engelholm F12/13 |
T4 Sporthall |
|
10:00 |
Malmö FBC F12 - IBK Lund F12/13 SÖ 1 |
Kirsebergs Sporthall |
|
10:00 |
Palmstaden IK F12/13 Vit - Malmhaug IBF F12/13 |
Kirsebergs Sporthall |
|
10:00 |
Röke IBK F13 - Åstorp/Kvidinge IBS F12/13 vit |
T4 Sporthall |
|
10:40 |
IBK Lund F12/13 SÖ 1 - Palmstaden IK F12/13 Vit |
Kirsebergs Sporthall |
|
10:40 |
Malmhaug IBF F12/13 - Malmö FBC F12 |
Kirsebergs Sporthall |
|
10:45 |
FBC Engelholm F12/13 - Åstorp/Kvidinge IBS F12/13 svart |
T4 Sporthall |
|
10:45 |
Åstorp/Kvidinge IBS F12/13 vit - Höganäs IBF F12 |
T4 Sporthall |
|
11:30 |
Höganäs IBF F12 - Röke IBK F13 |
T4 Sporthall |
|
11:30 |
IBK Landskrona F13/14 - IBK Lund F12/13 S |
Kirsebergs Sporthall |
|
11:30 |
Palmstaden IK F12/13 Svart - IBK Lund F12/13 SÖ 2 |
Kirsebergs Sporthall |
|
11:30 |
Åstorp/Kvidinge IBS F12/13 svart - IBK Lund F12/13 D |
T4 Sporthall |
|
12:15 |
IBK Lund F12/13 S - Palmstaden IK F12/13 Svart |
Kirsebergs Sporthall |
|
12:15 |
IBK Lund F12/13 SÖ 2 - IBK Landskrona F13/14 |
Kirsebergs Sporthall |
|
Grön Nivå Pojkar A Södra Knatteligan
|
13:00 |
IBK Genarp IBK F/P11-12 - Malmö FBC P12 |
Genarps Idrottshall |
|
13:00 |
IBK Genarp IBK F/P11-12 Röd - IBK Lund P11 S 2 |
Genarps Idrottshall |
|
13:45 |
IBK Lund P11 S 2 - Gårdarike IBK P11/12 |
Genarps Idrottshall |
|
13:45 |
Malmö FBC P12 - IBK Lund P11 S |
Genarps Idrottshall |
|
14:30 |
Gårdarike IBK P11/12 - IBK Genarp IBK F/P11-12 Röd |
Genarps Idrottshall |
|
14:30 |
IBK Lund P11 S - IBK Genarp IBK F/P11-12 |
Genarps Idrottshall |
|
Grön Nivå Pojkar B Nordöstra Knatteligan
|
15:30 |
IBK Osby P12/13 Svart - Lönsboda IBK P/F12-13 Svart |
Osby Sporthall |
|
15:30 |
IBK Osby P12/13 Vit - Lönsboda IBK P/F12-13 Röd |
Osby Sporthall |
|
16:15 |
Lönsboda IBK P/F12-13 Röd - IBK Osby P12/13 Svart |
Osby Sporthall |
|
16:15 |
Lönsboda IBK P/F12-13 Svart - IBK Osby P12/13 Vit |
Osby Sporthall |
|
17:00 |
IBK Osby P12/13 Svart - IBK Osby P12/13 Vit |
Osby Sporthall |
|
17:00 |
Lönsboda IBK P/F12-13 Röd - Lönsboda IBK P/F12-13 Svart |
Osby Sporthall |
|
Grön Nivå Pojkar B Västra Knatteligan
|
14:00 |
Gantofta IBK P12-3 - IK Stanstad P12 |
Gyahallen |
|
14:00 |
Höllvikens IBF P13/14 - IBK Landskrona P12-Svart |
Gyahallen |
|
14:45 |
IBK Landskrona P12-Svart - IK Stanstad P13 |
Gyahallen |
|
14:45 |
IK Stanstad P12 - IBK Landskrona P12-Vit |
Gyahallen |
|
15:30 |
IBK Landskrona P12-Vit - Gantofta IBK P12-3 |
Gyahallen |
|
15:30 |
IK Stanstad P13 - Höllvikens IBF P13/14 |
Gyahallen |
|
Grön Nivå Pojkar C Västra Knatteligan
|
14:00 |
Malmö FBC Mix 12-14 Slottsstaden Magenta - Åkarps IBK P12/13-Blå |
Kirsebergs Sporthall |
|
14:00 |
Malmö FBC Mix 12-14 Slottsstaden Svart - Åkarps IBK P12/13 |
Kirsebergs Sporthall |
|
14:45 |
Åkarps IBK P12/13 - IBK Lund P13 NV |
Kirsebergs Sporthall |
|
14:45 |
Åkarps IBK P12/13-Blå - IBK Lund P13 SÖ |
Kirsebergs Sporthall |
|
15:30 |
IBK Lund P13 NV - Malmö FBC Mix 12-14 Slottsstaden Svart |
Kirsebergs Sporthall |
|
15:30 |
IBK Lund P13 SÖ - Malmö FBC Mix 12-14 Slottsstaden Magenta |
Kirsebergs Sporthall |
|
SSL - Svenska Superligan Herr
|
15:00 |
FC Helsingborg - IBK Dalen |
Helsingborg Arena A |
6 - 4 |