Matcher idag - Stockholms IBF

Välj annan dag
Matcher 2023-04-01
Tid Match Plats Resultat
Herrar division 2
13:00 Ekerö IK - Järfälla IBK (A) Mälaröhallen Plan 1 4 - 3
13:00 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK Fleminghallen A 12 - 5
13:00 IBF Offensiv Lidingö (A) - IS Bar Central Nytorget Torsviks Idrottshall 5 - 3
13:00 Tungelsta IF (A) - Danderyds SK IBF Åbyhallen - Haninge 8 - 6
13:00 Vaxholms IBF (A) - Jakobsbergs IBF (A) Vaxholm innebandyhallen 2 - 5
13:00 Åkersberga IBF (A) - Väsby AIK Österåkers Multiarena Ljusterö 5 - 8
Herrar division 3 norra
11:15 Högdalens AIS (A) - IBK Bandhagen Högdalshallen 5 - 4
Herrar division 3 södra
12:30 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Tungelsta IF (B) Skogåshallen 17 - 5
13:45 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (A) Värmdö sporthall 2 - 11
14:45 IK Tomtberga (A) - Salems IF (B) Kvarnbergshallen 4 - 9
Herrar division 5 Norra
11:15 Ekerö IK (B) - Kungsängens IF (B) Mälaröhallen Plan 1 8 - 2
11:15 Lokomotiv Kista IBF - Adelsö IF Ärvingehallen 7 - 5
15:15 Mariebergs SK (B) - Järfälla IBK (C) Stora Mossen 1 7 - 3
Herrar division 5 Södra
12:00 Balrog B/S IK (B) - Atletic Blåsut FC Botkyrkahallen 4 - 2
16:30 Västerhaninge IBK (B) - Ingarö IF (B) Åbyhallen - Haninge 8 - 18
Damer division 2 Norra
15:15 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK Vaxholm innebandyhallen 8 - 1
Pantamera Herrjuniorer division 3 Södra
17:15 Nynäshamns IBK (B) - Segeltorps IF Kvarnängshallen 6 - 5
Herrar veteraner division 1
14:00 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nyboda IBK Skogåshallen 10 - 5
Herrar veteraner division 2 södra
12:30 Sörskogens IF - Segeltorps IF Tomtbergahallen 11 - 10
15:00 Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF Åbyhallen - Haninge 8 - 6
15:30 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Älta IF Skogåshallen 2 - 2
Pantamera Herrjuniorer division 1
13:15 Farsta IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) Farstahallen 1 7 - 5
17:30 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF (A) Hägerneholmshallen 7 - 5
18:30 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Strandhallen - Tyresö 6 - 8
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra
15:45 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) Hägerneholmshallen 6 - 10
16:15 Åkersberga IBF - Rosersberg Arlanda IBK Österåkers Multiarena Ljusterö 4 - 9
Pantamera Herrjuniorer division 3 Norra
11:30 Väsby AIK (C ) - Täby FC (E) Smedsgärdshallen 4 - 4
15:30 Danderyds SK IBF (B) - Högalids IF Mörbyhallen 6 - 3
16:45 Vaxholms IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Vaxholm innebandyhallen 4 - 4
Damer division 3 norra
15:30 Sundbybergs IK (B) - FBC Kungsholmen (A) Brotorpshallen 1 - 9
16:00 Örby IS - Väsby AIK (B) Kämpetorpshallen 2 6 - 7
Damer division 2 Södra
13:15 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK (A) Kvarnbergshallen 2 - 3
DJ A-Vår
19:00 FBI Tullinge - Värmdö IF Tullingehallen 6 - 1
DJ B-Vår
09:15 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK Kämpetorpshallen 2 4 - 2
10:00 Vallentuna IBK / IK Frej - Väsby AIK / RA19 Rosendalsskolan Norra Sporthall 5 - 5
Pantamera Pojkar Mörkröd Svår
14:20 Storvreta Ungdom IBK - Ekerö IK Storvreta IBK Sporthall 5 - 0
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt
14:00 Mariebergs SK - Hässelby SK IBK Stora Mossen 1 3 - 6
14:30 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF (A) Rosendalsskolan Norra Sporthall 5 - 0
Pantamera Pojkar Mörkröd Lätt
16:30 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF Kämpetorpshallen 1 3 - 1
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Norra
11:00 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC Strandhallen - Tyresö 8 - 2
15:15 Väsby AIK - Ekerö IK Väsby skolan 5 - 0
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra
16:00 Rotebro IS IBK / Sigtuna IF IBK - Ekerö IK Rotebrohallen (Nya) 1 - 3
16:15 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (B) Kvarnbergshallen 0 - 8
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Södra
12:15 Endre IF - Hammarby IF IBF Kvarnängshallen 5 - 5
16:00 Endre IF - Väsby AIK (A) Kvarnängshallen 4 - 2
17:30 Huddinge IBS (C) - Vendelsö IK Kvarnbergshallen 0 - 7
Pantamera Flickor Röd Medel Norra
14:15 Sundbybergs IK - Täby FC (C) Brotorpshallen 1 - 2
14:30 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK (B) Strandhallen - Tyresö 1 - 8
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B
11:00 Kungsängens IF - Töjnan IBK Silverdal/Töjnan Hagnäshallen 7 - 2
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel C
15:45 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK (C) Strandhallen - Tyresö 6 - 4
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D
FBI Tullinge (A) - Täby FC (B) Tullingehallen
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt A
11:30 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkaby IF IBF (A) Österåkers Multiarena Ljusterö 1 - 6
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt B
13:00 Hässelby SK IBK (A) - Djurgårdens IF IBS Hässelbyhallen 3 - 9
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt C
11:00 Skogås/Trångsund IBK - Älta IF Skogåshallen 8 - 4
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt
00:00 IBF Offensiv Lidingö - Bro IK Torsviks Idrottshall 0 - 5
Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårlätt (L) Södra
09:45 Sörskogens IF (B) - Högalids IF Kvarnbergshallen
10:00 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Ingarö IF (B) Skogåshallen
10:45 Sörskogens IF (C) - Sköndals IK (B) Kvarnbergshallen
13:00 Ingarö IF (A) - Nacka IBK (A) Ingarö Sporthall
14:00 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Tullingehallen
Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårsvår C
10:30 Åkersberga IBF - Järfälla IBK Österåkers Multiarena Ljusterö
Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårsvår D
15:00 Rotebro IS IBK (A) - Bromma KFUK-KFUM Rotebrohallen (Nya)
Karlbergs BK - Vallentuna IBK (B) Engelbrektshallen
Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårlätt B
12:15 IK Frej Täby IBK (A) - Enebybergs IF (A) Vikingavallen
13:00 Rotebro IS IBK (A) - Danderyds SK IBF (A) Rotebrohallen (Nya)
15:15 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (D) Grindtorpshallen
Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårlätt (L) Norra
11:15 Danderyds SK IBF (B) - Sigtuna IF IBK (B) Mörbyhallen
14:15 Täby FC (B) - Täby FC (D) Grindtorpshallen
Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårlätt A
16:15 Täby FC (E) - Töjnan IBK (B) Grindtorpshallen
Pantamera Flickor Röd 10 Svår Norra
13:15 Väsby AIK (A) - Silverdals IF Väsby skolan
14:00 Älvsjö AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK Kämpetorpshallen 2
Pantamera Pojkar Blå Lättlätt H Vår
13:15 Djurö-Vindö IF - Västerhaninge IBK Djurö Sporthall
17:45 Huddinge IBS - Norrtulls SK (A) Tomtbergahallen
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A
11:45 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS Hässelbyhallen 3 - 2
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Norra
11:00 Täby FC (A) - Vallentuna IBK Hägerneholmshallen 2 - 9
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Södra
12:30 Segeltorps IF - Salems IF Glömstahallen 7 - 1
14:30 Täby FC (B) - FBI Tullinge Hägerneholmshallen 5 - 4
16:15 Huddinge IBS - Visby IBK Tomtbergahallen 5 - 0
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår B
14:45 Farsta IBK (B) - Farsta IBK (A) Farstahallen 1 5 - 4
Pantamera Flickor Blå Medelsvår Vår B
09:15 Ekerö IK - Hammarby IF IBF Mälaröhallen Plan 1
10:45 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF IBF (B) Lyckeby Sporthall
13:00 Sundbybergs IK (A) - Skogås/Trångsunds IBK Brotorpshallen
Pantamera Flickor Blå Medelsvår Vår A
11:15 Ingarö IF - Vallentuna IBK Ingarö Sporthall
13:00 Högdalens AIS - Åkersberga IBF (B) Högdalshallen
13:15 Tyresö Trollbäcken IBK - Bele Barkarby IF IBF Strandhallen - Tyresö
Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårlätt Norra 11
09:30 Åkersberga IBF (F) - Vaxholms IBF (A) Österåkers Multiarena Ljusterö
13:30 Vallentuna IBK (D) - Hässelby SK IBK (A) Rosendalsskolan Norra Sporthall
14:15 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (B) Väsby skolan
Pantamera Flickor Blå Lättlätt G Vår
09:00 IK Frej Täby IBK - Silverdals IF Vikingavallen
09:00 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK Väsby skolan
Pantamera Flickor Blå Lättlätt H Vår
09:30 Värmdö IF - Örby IS Värmdö sporthall
11:45 Älvsjö AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF Kämpetorpshallen 2
13:45 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö Sjöstadshallen
16:30 Högdalens AIS - FBI Tullinge (C) Bandhagshallen
Pantamera Pojkar Blå Lättlätt A Vår
08:00 IK Frej Täby IBK (A) - Täby FC (F) Vikingavallen
10:00 Ängby IF (C) - Kungsängens IF (C) Stora Mossen 1
12:00 Täby FC (C) - Vallentuna IBK (B) Grindtorpshallen
Pantamera Pojkar Blå Lättlätt B Vår
10:00 Täby FC (D) - Sundbybergs IK Grindtorpshallen
Pantamera Pojkar Blå Lättlätt D Vår
09:45 FBI Tullinge (B) - Segeltorps IF Tullingehallen
11:45 Högalids IF (B) - Tungelsta IF Bandhagshallen
15:30 Djurgårdens IF IBS - Tumba GOIF Hjorthagshallen
15:45 Hammarby IF IBF (A) - Salems IF Sjöstadshallen
Pantamera Pojkar Blå Medel Svår C Vår
13:15 IK Frej Täby IBK (B) - Duvbo IK Vikingavallen
Pantamera Pojkar Blå Lättlätt E Vår
10:00 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK Hässelbyhallen
10:00 Väsby AIK - Åkersberga IBF (B) Väsby skolan
Pantamera Pojkar Blå Lättlätt F Vår
11:00 Täby FC (B) - Täby FC (E) Grindtorpshallen
13:00 Täby FC (A) - Karlbergs BK Grindtorpshallen
18:15 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF IBK Vaxholm innebandyhallen
Pantamera Pojkar Blå Lättlätt G Vår
12:15 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka IBK (C) Strandhallen - Tyresö
16:45 Hammarby IF IBF (B) - Nacka IBK (A) Sjöstadshallen
Pantamera Pojkar Blå Lättsvår B Vår
12:30 AIK IBF (A) - Enebybergs IF/Danderyds SK IBF Bagartorpshallen
Pantamera Pojkar Blå Lättsvår C Vår
14:30 Högdalens AIS - Älta IF (B) Bandhagshallen
Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårsvår A
11:00 Älta IF - Västerhaninge IBK Stavsborgs sporthall
Pantamera Flickor Röd Medellätt Södra
17:45 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF (B) Tullingehallen 10 - 1
Pantamera Flickor Röd Medellätt Mellersta
15:00 Huddinge IBS (B) - Örby IS Tomtbergahallen 0 - 12
17:30 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK Kämpetorpshallen 2 2 - 5
Pantamera Flickor Röd 10 Svår (L)
10:00 Ingarö IF - Täby FC (D) Ingarö Sporthall
Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårlätt Södra 11
11:30 Tumba GOIF - Sickla IF Storvretens Sporthall
11:45 FBI Tullinge (A) - Salems IF Tullingehallen
Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårlätt D
12:45 Högalids IF - Ekerö IK Liljeholmshallen 1
16:45 Norrtulls SK - Älvsjö AIK IBF (B) Engelbrektshallen
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt D
12:30 Tumba GOIF - Segeltorps IF Storvretens Sporthall 5 - 1
14:30 Salems IF - Örby IS Skogsängshallen 4 - 2
Pantamera Flickor Blå Medellätt Vår B
11:00 IK Frej Täby IBK - Hässelby SK IBK (A) Vikingavallen
11:00 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF (A) Stora Mossen 1
11:45 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF Rotebrohallen (Nya)
Pantamera Flickor Blå Medellätt Vår C
10:30 Värmdö IF - FBI Tullinge (C ) Värmdö sporthall
10:45 FBI Tullinge (A) - FBI Tullinge (B) Tullingehallen
13:15 Salems IF - Huddinge IBS Skogsängshallen
Pantamera Flickor Blå Medellätt Vår D
11:45 Vendelsö IK - Nacka IBK Lyckeby Sporthall
15:00 Älvsjö AIK IBF (B) - Högalids IF/Hammarby IF IBF Kämpetorpshallen 2
Pantamera Pojkar Blå Medellätt A Vår
09:00 Täby FC (C) - Jakobsbergs IBF Grindtorpshallen
12:00 Sundbybergs IK (B) - Bele Barkarby IF IBF Brotorpshallen
12:00 Vallentuna IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (A) Rosendalsskolan Norra Sporthall
13:00 Ängby IF (A) - Bromma KFUK-KFUM Stora Mossen 1
Pantamera Pojkar Blå Medellätt B Vår
09:00 IBF Offensiv Lidingö (B) - Åkersberga IBF Torsviks Idrottshall
10:15 Ekerö IK - Täby FC (A) Mälaröhallen Plan 1
12:00 Väsby AIK - Mariebergs SK Väsby skolan
12:00 Ängby IF (C) - Duvbo IK Stora Mossen 1
Pantamera Pojkar Blå Medellätt C Vår
09:00 Hässelby SK IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) Hässelbyhallen
Pantamera Pojkar Blå Medellätt D Vår
09:45 Vendelsö IK - Nacka IBK (D) Lyckeby Sporthall
Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (A) Värmdö sporthall
16:00 Nacka IBK (E) - Ängby IF (B ) Järla Sporthall
Pantamera Pojkar Blå Medellätt E Vår
12:30 Värmdö IF (B) - Nacka IBK (A) Värmdö sporthall
14:30 Mariebergs SK - Nacka IBK (C) Engelbrektshallen
15:30 Norrtulls SK (B) - Älta IF (B) Engelbrektshallen
Pantamera Pojkar Blå Medellätt F Vår
11:00 Nynäshamns IBK - Farsta IBK Kvarnängshallen
12:45 Hammarby IF IBF (A) - Älta IF (A) Sjöstadshallen
12:45 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Kämpetorpshallen 2
17:00 Saltsjöbadens IF - Högalids IF Järla Sporthall
Pantamera Pojkar Blå Lättsvår D Vår
08:30 Vendelsö IK - Huddinge IBS Lyckeby Sporthall
10:45 Älvsjö AIK IBF - Älta IF (A) Kämpetorpshallen 2
15:00 Hästhagen IF - Tyresö Trollbäcken IBK Järla Sporthall
Pantamera Flickor Röd Lätt A
14:00 Silverdals IF - Åkersberga IBF (A) Silverdalshallen 4 - 6
Pantamera Flickor Röd Lätt B
14:45 Djurö-Vindö IF - Bele Barkarby IF IBF Djurö Sporthall -1 - -1
Flickor 16 Grupp A
09:00 Huddinge IBS - Trosa Edanö IBK Lugnet D 5 - 3
Flickor 16 Grupp B
10:15 Täby FC - Warberg IBF Lugnet C 11 - 2
Flickor 16 Grupp C
08:45 Salems IF - Landvetter IBK Guide Arena 0 - 1
Flickor 16 Slutspel
14:30 Salems IF - Växjö IBK Utveckling Lugnet C 4 - 0
16:00 Täby FC - IBK Lockerud Mariestad Guide Arena 4 - 1
Flickor 16 Pl. 9-12
14:30 Huddinge IBS - Strömsbro IF Lugnet A 4 - 2
Pojkar 16 Grupp E
11:30 Hammarby IF IBF - Hovslätts IK Lugnet D 4 - 3
Pojkar 16 Grupp G
11:30 Salems IF - IS Saga Paradishallen 0 - 7
Pojkar 16 Slutspel
17:30 Hammarby IF IBF - IS Saga Guide Arena 5 - 3

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis