Matcher idag - Svenska IBF

Välj annan dag
Matcher 2021-09-25
Tid Match Plats Resultat
SSL - Svenska Superligan Herr
13:00 Team Thorengruppen SK - IBF Falun Umeå Energi Arena 5 - 8
15:00 FC Helsingborg - Växjö IBK Helsingborg Arena A 4 - 2
15:00 Pixbo Wallenstam IBK - IK Sirius IBK Wallenstam Arena A 5 - 4
16:00 Mullsjö AIS - FBC Kalmarsund Nyhemshallen - Mullsjö 9 - 6
17:00 Storvreta IBK - Hagunda IF IFU Arena A 10 - 3
Herrar Allsvenskan Norra
13:00 Bele Barkarby IF IBF - Onyx IBK Jakobsbergs Sporthall 11 - 8
15:00 Nykvarns IBF Ungdom - AIK IBF Furuborgshallen 8 - 3
16:00 Hudik/Björkberg IBK - Strängnäs IBK Håstaholmen 5 - 4
17:00 Visby IBK - Täby FC ICA Maxi Arena 8 - 5
17:30 FBI Tullinge - IK Sätra Fleminghallen 7 - 4
Herrar Allsvenskan Södra
14:00 FBC Lerum - Lagan IBK Lerum Arena A 5 - 10
14:00 IBF Örebro - Åstorp/Kvidinge IBS Idrottshuset Örebro 6 - 5
14:30 Åby IBK - Lindås Rasta IBK Åby Arena 5 - 4
15:00 Malmö FBC - Lillån IBK Baltiska Hallen A 6 - 3
SSL - Svenska Superligan Dam
12:00 Malmö FBC - Endre IF Baltiska Hallen A 6 - 7
14:00 Täby FC IBK - Västerås Rönnby IBK K-Rauta Arena 5 - 4
16:00 Nacka IBK - Pixbo Wallenstam IBK Ormingehallen 2 - 9
16:00 Thorengruppen IBK - Warberg IC Umeå Energi Arena 13 - 3
17:00 Jönköpings IK - IBF Falun Arenan - Jönköpings Idrottshus 4 - 5
Damer Allsvenskan Norra
13:00 IBK Luleå - IBK Dalen Kronanhallen 1 - 8
Damer Allsvenskan Östra
14:00 IBF Borlänge - Älvsjö AIK IBF Maserhallen 3 - 7
14:00 Storvreta IBK - Hammarby IF IBF IFU Arena A 9 - 0
15:00 Åkersberga IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Åkersberga Sporthall A 8 - 0
16:00 Bele Barkarby IF IBF - IK Sirius IBK Jakobsbergs Sporthall 3 - 2
Damer Allsvenskan Västra
13:00 Kumla IBK - IBF Linköping Kumlahallen Viahallen (Stora) 1 - 3
16:00 IBK Lockerud Mariestad - Västerås IBS ICA-kvantum hallen, Mariestad 4 - 6
17:00 Hagfors IF Uddeholm - FBC Katrineholm Uddeholm Arena 7 - 7
Damer Allsvenskan Södra
14:00 Lindome IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Almåshallen A 3 - 2
16:00 FBC Kalmarsund - Warberg IBF KIFAB Arena 11 - 2
17:00 Hovslätts IK - IBK Göteborg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen 1 - 5
Herrar Div 1 Västra
14:00 Fristads GoIF - Nilsby IK Fristadhallen, Fristad 6 - 10
14:00 Hagfors IBS - Floda IBK Uddeholm Arena 6 - 4
14:00 IBK Alingsås - IBK Lockerud Mariestad Stadsskogshallen, Alingsås 8 - 10
16:00 Skoghalls IBK - Stenungsunds IBK Hammarö Arena 12 - 1
Herrar Div 1 Östra Svealand
Balrog Botkyrka IK - Vallentuna IBK Botkyrkahallen
Herrar Div 1 Mellersta
11:00 IBF Borlänge - IBF Falun Utveckling Maserhallen 1 - 9
16:00 Kumla IBK - LI20 IBF Kumlahallen Viahallen (Stora) 4 - 7
Herrar Div 1 Östra Götaland
13:00 Craftstadens IBK Oskarshamn - Bergs IK Oskarshamns Sporthall A-hall 4 - 7
13:00 FBC Kalmarsund Ungdom - Linköping FBC KIFAB Arena 5 - 4
13:00 FBC Nyköping - CL98IC Nyköpings Sporthall 7 - 6
13:00 Hovshaga AIF - Solfjäderstaden IBK Hovshaga Sporthall 4 - 8
14:00 Hovslätts IK - Vimmerby IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen 16 - 4
Herrar Div 1 Södra Götaland
14:00 IK Zenith - Olofströms IBK Björlanda Idrottshall 9 - 2
Herrar Div 1 Norrland
12:30 Håsta IBK - Wibax-Piteå IBK Håstaholmen 3 - 10
13:00 Gamla Stan IBK - Timrå IBC Balderhallen A 8 - 5
16:00 Holmsund City IBC - Sundsvall FBC Storsjöhallen 2 - 8
17:00 FBC Bollnäs - IBK Luleå Bollnäs Sporthall A 3 - 5
Juniorallsvenskan C HJ18
16:00 Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF - Karlstad IBF Ungdom Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan) 5 - 4
Juniorallsvenskan G HJ18
12:00 Fagerhult Habo IBK Ungdom - KFUM Jönköping Habo Sporthall A-hall 7 - 7
17:00 Växjö IBK Utveckling - Vetlanda IBF Fortnox Arena B-hall 4 - 1
Juniorallsvenskan I HJ18
13:00 Höllvikens IBF - Warberg IBF Halörhallen 5 - 3
Juniorallsvenskan B DJ18
11:00 Hagunda IF - Vaksala SK IFU Arena E – Lundqvist EL 5 - 2
12:00 Sundsvall FBC Ungdom - IK Sirius IBK/FBC Sundsvalls Sporthall-A 0 - 13
16:00 Sundsvalls IBF - Hudik/Björkberg IBK Sundsvalls Sporthall-A 8 - 1
Juniorallsvenskan E DJ18
15:00 BKI Sunnanå/GS-86 - Surahammars IBF ECG Arena 4 - 5
15:00 IBK Hallsta/IBK Köping - Karlstad IBF Ungdom Nibblehallen 2 - 4
Juniorallsvenskan G DJ18
11:30 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK Wallenstam Arena A 3 - 0
17:00 IK Zenith/Öckerö IBK - Onsala IBK Björlanda Idrottshall 3 - 4
Juniorallsvenskan H DJ18
13:00 FBC Engelholm - FC Helsingborg Ängelholms Idrottshall 2 - 2
13:00 IK Stanstad - Träslövsläge IF /Tvååker IBK Bråhögshallen 2 - 10
15:00 Warberg IBF - CL98IC/FBC Kalmarsund Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen 4 - 3

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis