Matcher idag - Upplands Innebandyförbund

Välj annan dag
Matcher 2018-02-18
Tid Match Plats Resultat
Brun Pojkar 16 GUD
16:00 IK Sirius FBC - Sandvikens AIK P15 IFU Arena D
Brun Damjuniorer 17 GUD
15:30 IK Sirius IBK - IK Sätra/GGIK IFU Arena B
Pantamera PRÖD Div 3
11:30 Skutskärs IBK - Valbo AIF 04 Rotskärsskolans Sporthall
Pantamera PRÖD Div 4
09:00 Skutskärs IBK - Gävle GIK Rotskärsskolans Sporthall
Blå Pojkar Div 3
14:00 Skutskärs IBK - Forsbacka IK P08/09 Rotskärsskolans Sporthall
Herrar veteraner division 2 norra
17:15 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) Prästängshallen
Pantamera Herrjuniorer division 3 Norra
15:45 Sigtuna IF IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) Prästängshallen
Pantamera Damjuniorer division 2 norra
14:15 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF Prästängshallen
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra
13:00 Sigtuna IF IBK - Bro IK Prästängshallen
Pantamera Pojkar Blå Medel Svår B
12:00 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF (C) Prästängshallen
H5
14:00 Storvreta IBK U - Uppsala Teknologer U Vattholma Sporthall
H6Ö
14:00 Midas IBK U - Löjte IBK Hallstaviks Sporthall
20:00 Gottsunda IBF U - Fyrislunds BK U Gottsundahallen
Pantamera HJ17
13:50 Rasbo IK - Stenhagens KK Hall 2000
Damer Division 1 GUD
13:00 Enköpings IBK - Storvreta IBK S:t Ilianshallen
13:30 IK Sirius IBK - KAIS Mora UIF IFU Arena E
16:00 Hagunda IF - IBF Ludvika IFU Arena E
D2A
17:00 IBF Roslagsalliansen - Frötuna IBF Sparbankshallen
D2B
11:50 Östra Aros IK - IBK Östhammar IFU Arena D
Pantamera Pojkar blå 6 (P08 pool)
09:00 Sigtuna IF IBK P08 - Enköpings IBK svart Prästängshallen
10:00 Enköpings IBK svart - Almunge IK Prästängshallen
11:00 Sigtuna IF IBK P08 - Almunge IK Prästängshallen
Pantamera Pojkar blå 3 västra (P07 serie)
13:50 Bälinge IF P07 - Bålsta FBC IFU Arena B
Pantamera Pojkar blå 1 östra (P06 serie)
09:40 Bälinge IF - Storvreta IBK IFU Arena C
12:00 Rasbo IK - Hagunda IF Östra Hall 2000
Pantamera Pojkar röd div 4
15:40 Storvreta IBK P03 - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK Ärentunaskolan
Pantamera Pojkar röd div 2 VT-18
12:10 Storvreta IBK 1 - Björklinge BK 03 Ärentunaskolan
Pantamera Flickor blå 4 (07/08 serie)
13:30 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom Ekilla Sporthall
Pantamera Flickor blå 1 (F05/06)
11:00 Enköpings IBK - Storvreta IBK svart S:t Ilianshallen
14:20 Hagunda IF - SK Vide IFU Arena C
Pantamera Flickor röd div 2 (F02/03)
12:40 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom (F03) IFU Arena B
Pantamera Flickor röd div 3 (F03/04)
14:30 Storvreta IBK Röd - Örsundsbro/Enköping 1 Ärentunaskolan
Svenska Superligan Herr
17:00 IK Sirius IBK - FC Helsingborg IFU Arena A
Svenska Superligan Dam
13:30 IK Sirius FBC - Warberg IC IFU Arena A
Juniorallsvenskan B Herr
11:00 IK Sirius FBC - KAIS Mora UIF IFU Arena E
16:00 Rasbo IK - Gävle GIK Hall 2000

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis