Matcher idag - Stockholms Innebandyförbund

Välj annan dag
Matcher 2020-02-29
Tid Match Plats Resultat
Herrar division 2
12:00 IBF Offensiv Lidingö (A) - Väsby AIK Bodals Bollhall
15:30 Hässelby SK IBK - Sörskogens IF Hässelbyhallen
15:30 IS Bar Central Nytorget - Vallentuna IBK (A) Skanstullshallen
17:45 Hammarby IF IBF - Ekerö IK Sjöstadshallen
Herrar division 4 norra
11:30 Vallentuna IBK (B) - Rosersbergs IK (B) Hammarbackens Sporthall
Herrar division 4 södra
17:15 Farsta IBK (B) - IK Tomtberga Farstahallen 1
Herrar division 4 mellersta
10:30 Duvbo IK - Bergfoten IBK Brotorpshallen
11:00 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF (B) Högdalshallen
11:30 Värtans IK - Hässelby SK IBK (B) Hjorthagshallen
14:02 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (B) Bodals Bollhall
Herrar division 5 Västra
09:30 Lokomotiv Stockholm IK - Vällingby BK Liljeholmshallen 1
11:00 Högalids IF (B) - Mariebergs SK A-lag Liljeholmshallen 1
11:30 Hässelby SK IBK (C) - Adelsö IF Hässelbyhallen
Herrar division 5 Norra
11:45 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (B) Hagnäshallen
12:30 Väsby AIK (B) - Töjnan IBK Smedsgärdshallen
Herrar division 5 Södra
12:15 Balrog B/S IK (B) - Kvarnbergsplans IBK Botkyrkahallen
14:15 Högdalens AIS (B) - IK Ängen/Sätra Högdalshallen
15:45 IBK Bandhagen - Fullersta IBK (B) Högdalshallen
Herrar division 5 Östra
11:00 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK (B) Kvarnängshallen
16:15 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) Järla Sporthall
Damer division 1
13:15 Hässelby SK IBK (A) - Värmdö IF (A) Hässelbyhallen
Herrar veteraner division 1
13:15 Västerhaninge IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) Åbyhallen
Herrar veteraner division 2 södra
17:15 Högdalens AIS - Kvarnbergsplans IBK Högdalshallen
18:00 Ingarö IF - FBI Tullinge (B) Värmdö sporthall
Pantamera Herrjuniorer division 3 B
12:00 Tungelsta IF (C) - Hammarby IF IBF Tungelsta Sporthall
15:00 Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS Mälaröhallen
Damer division 3 norra
10:15 Kungsängens IF - Vallentuna IBK Hagnäshallen
11:00 Väsby AIK - Järfälla IBK (B) Smedsgärdshallen
Damer division 2 Södra
12:45 Örby IS - Vendelsö IK (B) Högdalshallen
Damer division 3 södra
11:15 Ingarö IF (B) - Tungelsta IF Värmdö sporthall
12:30 Högalids IF - Huddinge IK (B) Liljeholmshallen 1
12:45 FBI Tullinge (C) - Älvsjö AIK IBF C Tullingehallen
13:00 Salems IF - Värmdö IF (B) Skogsängshallen
Damveteran
14:00 Väsby AIK - Arlanda IBK Smedsgärdshallen
Pantamera Flickor Röd Medel Norra
10:00 Täby FC (D) - Väsby IBK Hägerneholmshallen
Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta
11:30 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS Tullingehallen
Herrar Allsvenskan Norra
13:00 AIK IBF - Hagunda IF Solnahallen
Damer Allsvenskan Östra
14:00 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
Herrar Div 1 Östra Svealand
13:00 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK Jakobsbergs Sporthall
14:30 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF Värmdö sporthall
16:00 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF Jakobsbergs Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis