Matcher idag - Stockholms Innebandyförbund

Välj annan dag
Matcher 2020-10-24
Tid Match Plats Resultat
Herrar division 2
14:15 Hässelby SK IBK (A) - Runby IBK Hässelbyhallen
15:45 Ekerö IK - Väsby AIK Mälaröhallen
15:45 IS Bar Central Nytorget - Åkersberga IBF (A) Skanstullshallen
Herrar division 3 norra
12:15 Sundbybergs IK - Bro IK Hallonbergshallen
13:00 Rosersbergs IK (B) - Danderyds SK IBF Rosershallen
17:00 Vaxholms IBF (A) - Hammarbyhöjden IBK Vaxholm innebandyhallen
17:30 IBF Offensiv Lidingö (B) - Älvsjö AIK IBF (B) Bodals Bollhall
Herrar division 3 södra
12:00 Huddinge IBS (A) - Ingarö IF (A) Fleminghallen
17:45 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) Tullingehallen
Herrar division 5 Mellersta
15:30 Farsta IBK (B) - Älta IF Farstahallen 1
16:00 Ingarö IF (B) - Mariebergs SK (A) Ingarö Sporthall
19:30 Djurgårdens IF IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Hjorthagshallen
Herrar division 5 Norra
16:00 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (B) Rotebrohallen (Nya)
Herrar division 5 Södra
13:00 Andino United IF - Segeltorps IF Torvalla Träningshall
16:45 Nynäshamns IBK (B) - Balrog B/S IK (B) Kvarnängshallen
Damer division 2 Norra
14:15 Duvbo IK (A) - Vallentuna IBK Brotorpshallen
16:30 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) Hässelbyhallen
Pantamera Herrjuniorer division 3 C
14:45 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Järla Sporthall
Herrar veteraner division 1
17:30 Rotebro IS IBK - Enebybergs IF (A) Rotebrohallen (Nya)
Herrar veteraner division 2 södra
10:30 IK Malmen - Vendelsö IK Söderbymalmskolan
Pantamera Herrjuniorer division 1
17:00 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) K-Rauta Arena
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra
14:30 Älvsjö AIK IBF (A) - Tungelsta IF (A) Kämpetorpshallen 2
Pantamera Herrjuniorer division 3 B
10:30 Hammarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (D) Sjöstadshallen
16:30 Bele Barkarby IF IBF (C) - Järfälla IBK (B) Viksjö Sporthall
17:00 Huddinge IBS (C) - AIK IBF (B) Kvarnbergshallen
18:00 Väsby AIK (B) - Farsta IBK (D) Väsby skolan
Pantamera Herrjuniorer division 3 A
18:00 Hässelby SK IBK (C) - Rotebro IS IBK (B) Hässelbyhallen
Pantamera Damjuniorer division 1
15:15 Nynäshamns IBK (A) - FBI Tullinge (A) Kvarnängshallen
Pantamera Damjuniorer division 2 norra
13:00 Töjnan IBK - Järfälla IBK (A) Silverdalshallen
Pantamera Damjuniorer division 2 södra
16:30 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK Lyckeby Sporthall
Damer division 3 norra
15:15 Sundbybergs IK (B) - Väsby AIK (B) Hallonbergshallen
15:45 Turebergs IF - Hässelby SK IBK (C) Silverdalshallen
Damer division 2 Södra
13:15 Älta IF - FBI Tullinge (B) Järla Sporthall
18:00 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF (B) Hjorthagshallen
Damer division 3 södra
16:00 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK Tungelsta Sporthall
Damveteran
12:00 Skogås/Trångsunds IBK - Järfälla IBK Skogåshallen
13:45 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK Hallonbergshallen
16:30 Rosersberg Arlanda IBK - Duvbo IK Ekilla Sporthall
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Norra
12:00 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK (A) Ekilla Sporthall
17:45 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK Kämpetorpshallen 1
18:45 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (A) Åkersberga Sporthall A
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Södra
11:00 Väsby IBK (B) - Täby FC (B) Smedsgärdshallen
16:30 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK Kämpetorpshallen 1
17:30 Örby IS - Hässelby SK IBK (B) Kämpetorpshallen 2
18:15 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Kvarnängshallen
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Södra
14:30 Värmdö IF - Vendelsö IK Värmdö sporthall
16:45 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge Hjorthagshallen
Pantamera Pojkar Ljusröd Svår
12:45 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (B) Hässelbyhallen
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Norra
14:30 Töjnan IBK - Danderyds SK IBF Silverdalshallen
17:00 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF Hammarbackens Sporthall
Pantamera Flickor Röd Svår
12:45 Täby FC (A) - Ekerö IK K-Rauta Arena
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra
11:30 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK K-Rauta Arena
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Södra
10:15 Täby FC (C) - Västerhaninge IBK K-Rauta Arena
14:45 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (B) Tullingehallen
Pantamera Flickor Röd Medel Norra
13:30 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK Åkersberga Sporthall A
Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta
11:15 Åkersberga IBF (D) - Sköndals IK Åkersberga Sporthall A
15:45 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF Kvarnbergshallen
17:30 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sundbybergs IK Ormingehallen
Pantamera Flickor Röd Medel Södra
13:30 FBI Tullinge - Åkersberga IBF (E) Tullingehallen
Pantamera Flickor Röd Medellätt Mellersta
11:15 Högdalens AIS - Väsby AIK (B) Högdalshallen
13:15 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK Värmdö sporthall
16:00 FBI Tullinge (C) - Väsby AIK (B) Tullingehallen
Pantamera Flickor Röd Medellätt Södra
09:15 Ekerö IK - Vendelsö IK Mälaröhallen
12:15 FBI Tullinge (A) - IK Tomtberga (B) Tullingehallen
13:15 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Kämpetorpshallen 2
14:30 Huddinge IBS - Täby FC (C) Kvarnbergshallen
Pantamera Flickor Röd Lätt
11:45 Töjnan IBK (A) - IK Frej Täby IBK Silverdalshallen
Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt E
13:00 Nacka Wallenstam IBK (C) - Täby FC (B) Myrsjöskolan
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Södra
13:30 Farsta IBK (A) - Vendelsö IK Farstahallen 3
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Mellersta
14:45 Farsta IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) Farstahallen 3
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt E
11:00 Nynäshamns IBK - Djurö-Vindö IF Kvarnängshallen
12:00 Älvsjö AIK IBF (B) - Örby IS (A) Kämpetorpshallen 1
12:15 Salems IF (A) - Älta IF (A) Skogsängshallen
14:15 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Tomtbergahallen
15:15 Huddinge IBS (C) - Västerhaninge IBK Tomtbergahallen
16:15 FBI Tullinge (B) - Tumba GOIF Rikstenshallen
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel A
09:00 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK K-Rauta Arena
14:00 Väsby AIK (A) - Vallentuna IBK (A) Väsby skolan
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B
10:30 Ekerö IK (A) - Täby FC (D) Mälaröhallen
11:30 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (B) Hässelbyhallen
15:15 Väsby AIK (B) - Silverdals IF (B) Väsby skolan
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D
12:15 Farsta IBK (C) - Värmdö IF (B) Farstahallen 3
13:00 Älvsjö AIK IBF /Örby IS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK ( B ) Kämpetorpshallen 1
16:15 Nacka Wallenstam IBK (C) - FBI Tullinge (B) Ormingehallen
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Norra
14:15 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF Vaxholm innebandyhallen
17:30 Sigtuna IF IBK - Enebybergs IF Prästängshallen
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Mellersta
11:45 Ekerö IK - Järfälla IBK Mälaröhallen
14:15 Djurgårdens IF IBS - Djurö-Vindö IF (B) Hjorthagshallen
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Södra
17:00 Djurö-Vindö IF (A) - Mariebergs SK (A) Djurö Sporthall
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Mellersta
12:00 Ingarö IF - FBI Tullinge (B) Ingarö Sporthall
15:45 Värmdö IF - Hässelby SK IBK Värmdö sporthall
Pantamera Flickor Bå Lätt Svår Mellersta
12:00 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) Grindtorpshallen
14:15 FBI Tullinge (B) - Åkersberga IBF (B) Rikstenshallen
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Norra
09:00 Hammarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK Liljeholmshallen 1
13:00 Vaxholms IBF - Duvbo IK Vaxholm innebandyhallen
16:30 Väsby AIK - Råsunda IS Väsby skolan
Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt B
08:15 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) Mälaröhallen
10:30 Hässelby SK IKB (B ) - Duvbo IK Hässelbyhallen
15:15 IBF Offensiv Lidingö - Norrtulls SK (A) Bodals Bollhall
Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Norra
14:00 Vallentuna IBK - AIK IBF (A) Hammarbackens Sporthall
15:15 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (A) Ormingehallen
Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Södra
11:00 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (A) Tomtbergahallen
14:45 Tungelsta IF - Djurgårdens IF IBS Tungelsta Sporthall
16:15 IBF Offensiv Lidingö - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Bodals Bollhall
Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt A
10:30 Rosersberg Arlanda IBK - Silverdals IF Rosershallen
10:45 Töjnan IBK - Vallentuna IBK Silverdalshallen
13:00 Väsby AIK - Stäkets IF Väsby skolan
15:00 Rotebro IS IBK - Kungsängens IF Rotebrohallen (Nya)
Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt C
10:15 Örby IS - Täby FC (F) Högdalshallen
19:15 Norrtulls SK (B) - Ingarö IF Engelbrektshallen
Pantamera Pojkar Blå Medel Svår Norra
11:00 Dubvo IK (A) - Hässelby SK IBK (A) Brotorpshallen
11:00 Vallentuna IBK (C) - Enebybergs IF Hammarbackens Sporthall
11:00 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (B) Väsby skolan
16:00 Hässelby SK IBK (B) - Erikslunds KF Riddersvik
Pantamera Pojkar Blå Medel Svår Mellersta
10:00 Älvsjö AIK IBF (A) - Segeltorps IF (B) Kämpetorpshallen 1
10:00 Ängby IF (B) - Ekerö IK Riddersvik
14:15 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (C) Bodals Bollhall
15:00 Hässelby SK IBK (C) - Hässelby SK IBK (D) Riddersvik
15:45 Duvbo IK (B) - Täby FC (C) Brotorpshallen
Pantamera Pojkar Blå Medel Svår Södra
10:15 Farsta IBK - Salems IF Farstahallen 3
Älvsjö AIK IBF (C) - Västerhaninge IBK Kämpetorpshallen 1
12:00 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF Kvarnängshallen
15:15 FBI Tullinge (A) - Älta IF Rikstenshallen
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt A
08:45 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (D) Silverdalshallen
09:00 Väsby AIK (B) - Åkersberga IBF (A) Väsby skolan
12:00 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby IBK Rotebrohallen (Nya)
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt B
10:00 Vallentuna IBK (C) - Täby FC (C) Hammarbackens Sporthall
12:00 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (C) Riddersvik
13:00 Silverdals IF - Bele Barkaby IF IBF (B) Rotebrohallen (Nya)
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt C
09:45 Töjnan IBK (C) - Täby FC (E) Silverdalshallen
12:00 Täby FC (F) - Bromma KFUK-KFUM (A) Erikslundshallen
12:15 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (E) Hjorthagshallen
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt D
10:15 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (D) Kämpetorpshallen 2
11:00 Vendelsö IK (A) - Segeltorps IF Lyckeby Sporthall
11:15 Värmdö IF (B) - Högdalens AIS Värmdö sporthall
13:15 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Tomtbergahallen
13:15 IBF Offensiv Lidingö (B) - FBI Tullinge (A) Bodals Bollhall
17:00 Nacka Wallenstam IBK (C) - Älta IF (B) Myrsjöskolan
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår A
08:00 Väsby AIK - Åkersberga IBF (B) Väsby skolan
09:00 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK Rotebrohallen (Nya)
09:00 Sundbybergs IK - Danderyds SK IBF Brotorpshallen
09:00 Vallentuna IBK (B) - Vallentuna IBK (A) Hammarbackens Sporthall
11:15 Silverdals IF (A) - Ekerö IK (C) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
12:15 Töjnan IBK (B) - Bro IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
13:00 Duvbo IK (A) - Bele Barkarby IF IBF Brotorpshallen
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår B
09:15 Älvsjö AIK IBF (A) - AIK IBF Kämpetorpshallen 2
11:00 Nockebyhovs IF - Ekerö IK (B) Riddersvik
12:00 Duvbo IK (B) - Töjnan IBK (A) Brotorpshallen
12:15 IBF Offensiv Lidingö (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Bodals Bollhall
14:15 Karlbergs BK - Högalids IF Engelbrektshallen
15:15 Mariebergs SK - FBI Tullinge (C) Engelbrektshallen
17:15 Norrtulls SK - Ekerö IK (A) Engelbrektshallen
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår C
09:00 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) Lyckeby Sporthall
09:15 Värmdö IF (A) - Älta IF Värmdö sporthall
10:00 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) Kvarnängshallen
10:00 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (C) Lyckeby Sporthall
10:15 Värmdö IF (B) - Ekerö IK (D) Värmdö sporthall
10:45 Segeltorps IF (A) - Huddinge IBS Kvarnbergshallen
11:30 Tungelsta IF - FBI Tullinge (A) Tungelsta Sporthall
16:15 Sörskogens IF - FBI Tullinge (B) Tomtbergahallen
Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt A
10:15 IK Frej Täby IBK (A) - Danderyds SK IBF Vikingavallen
Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt B
09:15 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (E) Vikingavallen
Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt C
18:00 Saltsjöbadens IF - Mariebergs SK Fisksätra sporthall
Pantamera Flickor Blå Svår
12:15 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF Kämpetorpshallen 2
12:30 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (A) Åkersberga Sporthall A
16:00 Täby FC (A) - Silverdals IF Grindtorpshallen
16:00 Vallentuna IBK - Huddinge IBS Hammarbackens Sporthall
17:00 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK Grindtorpshallen
Pantamera Flickor Blå Medel-Svår Norra
10:00 Sundbybergs IK - Ängby IF ( C) Brotorpshallen
10:15 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
14:00 Täby FC (A) - Duvbo IK Grindtorpshallen
15:00 Vallentuna IBK - Täby FC (B) Hammarbackens Sporthall
Pantamera Flickor Blå Medel-Svår Södra
09:00 Örby IS - Huddinge IBS (A) Kämpetorpshallen 1
11:15 Salems IF - Tungelsta IF Skogsängshallen
11:15 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge (A) Kämpetorpshallen 2
12:00 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (B) Lyckeby Sporthall
14:00 Nynäshamns IBK - Sköndals IK Kvarnängshallen
Pantamera Flickor Blå Lätt Svår Södra
08:45 Huddinge IBS - Sörskogens IF Kvarnbergshallen
09:15 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Farstahallen 3
13:15 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Rikstenshallen
13:15 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK Malmsjö Sporthall
Pantamera Flickor Blå Lätt Svår Norra
11:15 IK Frej Täby IBK - Täby FC (A) Vikingavallen
13:15 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt Norra
09:00 Täby FC (A) - Vaxholms IBF Grindtorpshallen
10:00 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (B) Rotebrohallen (Nya)
11:00 Täby FC (B) - Väsby AIK Grindtorpshallen
Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt Mellersta
10:00 Ingarö IF (B) - Högalids IF F11/10 Ingarö Sporthall
10:00 Täby FC (C) - Sundbybergs IK Grindtorpshallen
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Mellersta
09:30 Farsta IBK (A) - AIK IBF (B) Farstahallen 1
16:15 Älta IF (A) - Täby FC (B) Järla Sporthall
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Södra
17:00 Salems IF - Ingarö IF Skogsängshallen
Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt Södra
09:00 FBI Tullinge - Ingarö IF (A) Tullingehallen
09:15 Högdalens AIS - Nynäshamns IBK Högdalshallen
Pantamera Flickor Blå Medellätt A
09:15 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK Åkersberga Sporthall A
12:15 IK Frej Täby IBK - Vaxholms IBF Vikingavallen
14:00 Hässelby SK IBK (A) - Väsby AIK Riddersvik
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel E
11:00 FBI Tullinge (A) - Tungelsta IF (A) Tullingehallen
13:15 Salems IF - Huddinge IBS (B) Skogsängshallen
Pantamera Flickor Blå Medel-Svår Mellersta
12:15 Värmdö IF - Vendelsö IK (B) Värmdö sporthall
13:00 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF (A) Grindtorpshallen
Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt D
10:00 FBI Tullinge - Segeltorps IF (A) Tullingehallen
10:00 Huddinge IBS - Älta IF (C) Tomtbergahallen
12:30 Tungelsta IF - Tumba GOIF Tungelsta Sporthall
15:00 Nacka Wallenstam IBK (B) - Salems IF (A) Myrsjöskolan
Pantamera Flickor Blå Medellätt B
11:15 Farsta IBK - Sköndals IK (B) Farstahallen 3
13:00 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK Riddersvik
Pantamera Flickor Blå Medellätt C
13:00 Nynäshamns IBK (A) - Älta IF Kvarnängshallen
Herrar Allsvenskan Norra
16:00 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF Jakobsbergs Sporthall
Damer Allsvenskan Östra
13:00 Bele Barkarby IF IBF - IBF Borlänge Jakobsbergs Sporthall
Herrar Div 1 Östra Svealand
13:00 Balrog Botkyrka IK - Vallentuna IBK Botkyrkahallen
13:15 Farsta IBK - Järfälla IBK Farstahallen 1
15:00 Hammarby IF IBF - Rotebro IS IBK Sjöstadshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis