Matcher idag - Södermanlands Innebandyförbund

Välj annan dag
Matcher 2019-01-20
Tid Match Plats Resultat
Herrar Division 2
19:30 Nykvarns IF - Telge SIBK Björkestahallen
Herrar Division 3
15:00 Järna SK - Galagowear FBC Södertälje Hölö Allaktivitetshall
Damer division 1
14:00 Solfjäderstaden IBK/Bergs IK - Nykvarns IBF Ungdom Motala Sporthall 1 - 3
16:30 Telge SIBK U-lag - BK Vingen /IBF Norrköping Västergård Arena A
Damer division 2
15:30 FBC Katrineholm - IK Standard Björkvikshallen
Pantamera Pojkar Röd Klass DE
11:45 Telge SIBK - Onyx IBS Västergård Arena A 4 - 2
Pantamera Pojkar Röd Klass EF
11:00 Strängnäs IBK - IFK Gnesta Thomas Arena 4 - 7
11:30 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK Björkestahallen 0 - 4
Pantamera Pojkar Röd Klass GH
09:00 Nykvarns IF - Strängnäs IBK Björkestahallen 4 - 8
11:00 Nyfors IK - Järna SK Vilsta Sporthall 5 - 2
Pantamera Pojkar Röd Klass HI
14:00 Flens IBF - Trosa Edanö IBK Hammarvallen
Pantamera Flickor Röd Klass B
13:30 Järna SK - Strängnäs IBK Hölö Allaktivitetshall 2 - 1
14:00 Nykvarns IF - Katrineholms IBF Björkestahallen 6 - 0
Pantamera Flickor Röd Klass C
13:45 Onyx IBS - Malmköpings IBF Rosvalla B 2 - 3
Pantamera Flickor Röd Klass D
10:00 Torshälla IBK - IFK Gnesta Skjulstahallen A 4 - 3
10:15 Telge SIBK - Järna SK Västergård Arena A 4 - 5
12:45 Nykvarns IF - Onyx IBS Björkestahallen
Pojkar Grön Nivå Klass B
09:30 Strängnäs IBK Röd - Mesta IBK Vit Karinslundshallen
10:15 Katrineholms IBF - Torshälla IBK Röd Karinslundshallen
11:00 Torshälla IBK Röd - Strängnäs IBK Röd Karinslundshallen
11:45 Mesta IBK Vit - Katrineholms IBF Karinslundshallen
12:30 Torshälla IBK Röd - Mesta IBK Vit Karinslundshallen
13:15 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK Röd Karinslundshallen
Pojkar Grön Nivå Klass C
10:00 IFK Mariefred - Järna SK Wasa Sporthall
10:00 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK Svart Wasa Sporthall
10:25 IK Standard - Telge SIBK Wasa Sporthall
10:25 Trosa Edanö IBK Svart - IFK Mariefred Wasa Sporthall
10:50 IK Standard - Järna SK Wasa Sporthall
10:50 Telge SIBK - IFK Mariefred Wasa Sporthall
11:15 IFK Mariefred - IK Standard Wasa Sporthall
11:15 Järna SK - Trosa Edanö IBK Svart Wasa Sporthall
11:40 Järna SK - Telge SIBK Wasa Sporthall
11:40 Trosa Edanö IBK Svart - IK Standard Wasa Sporthall
Flickor Grön Nivå Klass A
11:00 IFK Gnesta - Nykvarns IF F09/10 Svart Frejahallen
11:45 Telge SIBK Vit - Telge SIBK Röd Frejahallen
12:30 Telge SIBK Röd - IFK Gnesta Frejahallen
13:15 Nykvarns IF F09/10 Svart - Telge SIBK Vit Frejahallen
14:00 Telge SIBK Röd - Nykvarns IF F09/10 Svart Frejahallen
14:45 Telge SIBK Vit - IFK Gnesta Frejahallen
Pojkar Blå Klass A
10:30 Järna SK - Torshälla IBK Röd Hölö Allaktivitetshall
18:00 Katrineholms IBF Vit - Torshälla IBK Valla Sporthall
Pojkar Blå Klass B
09:00 Järna SK - Onyx IBS Svart Hölö Allaktivitetshall
15:00 Katrineholms IBF Vit - Mesta IBK Valla Sporthall
15:15 Nykvarns IF Svart - Ekbackskyrkans IBK Björkestahallen
16:30 Katrineholms IBF Svart - IFK Mariefred Valla Sporthall
Pojkar Blå Klass C
10:00 Katrineholms IBF Svart - Flens IBF Valla Sporthall
10:45 IFK Gnesta - Strängnäs IBK Vit Valla Sporthall
11:30 Strängnäs IBK Vit - Katrineholms IBF Svart Valla Sporthall
12:15 Flens IBF - IFK Gnesta Valla Sporthall
13:00 Strängnäs IBK Vit - Flens IBF Valla Sporthall
13:45 IFK Gnesta - Katrineholms IBF Svart Valla Sporthall
Flickor Blå Nivå Klass A
09:00 IFK Gnesta - Onyx IBS Frejahallen
10:15 Nykvarns IF F07-08 - Onyx IBS Svart Björkestahallen
12:00 Järna SK - Telge SIBK Röd Hölö Allaktivitetshall
Pantamera Herrjunior 99-01
12:00 Torshälla IBK Röd - Malmköpings IBF / Flens IBF Skjulstahallen A 6 - 3
15:15 Katrineholms IBF - Onyx IBS Duveholmshallen A
18:30 Telge SIBK - Strängnäs IBK Västergård Arena A
Damer Allsvenskan Västra
14:00 Telge SIBK - Lindås Rasta IBK Västergård Arena A 8 - 2
USM P16 Regionslutspel Östra
12:30 Nykvarns IF - Grimsta AIK Skogsängshallen 7 - 1
16:00 Nykvarns IF - Ingarö IF Skogsängshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis