Matcher idag - Södermanlands Innebandyförbund

Välj annan dag
Matcher 2019-03-23
Tid Match Plats Resultat
FPC P13 B
14:20 Nykvarns IF - CL98IC 2 Huskvarna Sporthall B
Kval till H2
16:00 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF U-lag Hedebyhallen
Damer division 2
18:00 Endre IF U-lag - FBC Katrineholm ICA Maxi Arena
Pantamera Pojkar Röd Klass CD
14:15 Visby IBK - Telge SIBK Kvarnängshallen
Pantamera Pojkar Röd Klass D
18:30 Onyx IBS - Nykvarns IF Rosvalla B
Pantamera Pojkar Röd Klass G
12:00 Telge SIBK - Torshälla IBK / Mesta IBK Västergård Arena A
Pantamera Flickor Röd Klass A
12:30 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK Frejahallen
Pantamera Flickor Röd Klass C
15:00 Malmköpings IBF - Telge SIBK Malmköpings Sporthall
Pantamera Flickor Röd Klass D
14:00 IFK Gnesta - Järna SK Frejahallen
Pojkar Grön Nivå Klass C
10:00 Malmköpings IBF - IK Standard Malmköpings Sporthall
10:00 Trosa Edanö IBK Vit - Nykvarns IF Svart Malmköpings Sporthall
10:25 IK Standard - Trosa Edanö IBK Vit Malmköpings Sporthall
10:25 Torshälla IBK - Malmköpings IBF Malmköpings Sporthall
10:50 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBK Vit Malmköpings Sporthall
10:50 Torshälla IBK - Nykvarns IF Svart Malmköpings Sporthall
11:15 Nykvarns IF Svart - IK Standard Malmköpings Sporthall
11:15 Trosa Edanö IBK Vit - Torshälla IBK Malmköpings Sporthall
11:40 IK Standard - Torshälla IBK Malmköpings Sporthall
11:40 Nykvarns IF Svart - Malmköpings IBF Malmköpings Sporthall
Pojkar Blå Klass A
10:00 Pershagens SK - Järna SK Pershagens Sporthall
11:00 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Röd Thomas Arena
Pojkar Blå Klass B
09:30 Nykvarns IF Vit - IFK Mariefred Björkestahallen
10:00 Onyx IBS Oxelösund - Nykvarns IF Svart/Vit Ramdalshallen
10:30 Telge SIBK - IFK Gnesta Västergård Arena A
12:30 Onyx IBS Svart - Ekbackskyrkans IBK Ramdalshallen
13:30 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBK Malmköpings Sporthall
Pojkar Blå Klass C
10:30 Mesta IBK - Onyx IBS Skjulstahallen A
11:15 IFK Mariefred Blå - Strängnäs IBK Vit Skjulstahallen A
12:00 Strängnäs IBK Vit - Mesta IBK Skjulstahallen A
12:45 Onyx IBS - IFK Mariefred Blå Skjulstahallen A
13:30 Strängnäs IBK Vit - Onyx IBS Skjulstahallen A
14:15 IFK Mariefred Blå - Mesta IBK Skjulstahallen A
Flickor Blå Nivå Klass A
09:00 Telge SIBK Röd - Trosa Edanö IBK Västergård Arena A
10:45 Nykvarns IF F07-08 - Järna SK Björkestahallen
11:15 Onyx IBS - IFK Gnesta Ramdalshallen
Kval till Allsv Herr Play Off 1G
16:00 Nykvarns IBF Ungdom - Hovslätts IK Björkestahallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1J
13:00 Nykvarns IBF Ungdom - Sävsjö IBK Björkestahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis