Herrar Division 6 Västra (2008/09)

Gruppspel
Herrar Division 6 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-09-27 10:00 0817161004 Järlåsa IF - FBC Uppsala Ungdom U 3 - 14 Gustav Göthberg, Simon Andrén Järlåsa Sporthall
2008-09-27 16:40 0817161003 Bälinge IF - Stenhagens KK U 9 - 4 Mikael Waldenvik, Carolina Svensson Vattholma Sporthall
2008-09-27 18:00 0817161002 Bålsta FBC - Västerlöfsta IBF U 8 - 0 Ian Engblom, Arvid Englund Fridegårdsskolan
2008-09-27 18:00 0817161005 Grillby IBK - Björklinge BK U 9 - 5 Pierre Engström, Johan Hällström Nordiahallen
2008-09-28 10:10 0817161006 Hagunda IBF - Hagunda IF U 3 - 7 Mikael Waldenvik, Peter Blombergsson Allianshallen B
2008-09-28 18:10 0817161001 Lamadjurets AIBC - Arlanda IBF U 3 - 2 Joakim Ottosson, Fredrik Olsson Örsundsbro Sporthall
2008-10-04 11:00 0817161012 Västerlöfsta IBF U - Hagunda IBF 10 - 5 Erik Rosvall, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2008-10-04 14:10 0817161009 Björklinge BK U - Bälinge IF 6 - 4 Per Ericsson, Mikael Waldenvik Björklinge Sporthall
2008-10-04 17:30 0817161011 Arlanda IBF U - Grillby IBK 1 - 6 Kjell Andersson, Lars Gustafsson Ekilla Sporthall
2008-10-05 16:50 0817161010 Hagunda IF U - Järlåsa IF 9 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Allianshallen A
2008-10-05 17:00 0817161007 Stenhagens KK U - Lamadjurets AIBC 5 - 18 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Stenhagenskolans Sporthall
2008-10-05 19:30 0817161008 FBC Uppsala Ungdom U - Bålsta FBC 5 - 8 Peter Blombergsson, Lars Johnsson Allianshallen C
2008-10-11 10:00 0817161016 Järlåsa IF - Stenhagens KK U 11 - 5 Fabian Fahimi, Matti Eronen Järlåsa Sporthall
2008-10-11 13:30 0817161015 Bälinge IF - FBC Uppsala Ungdom U 2 - 12 Lars-Olov Englund, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2008-10-11 14:00 0817161017 Grillby IBK - Hagunda IF U 7 - 5 Lars Johnsson, Peter Blombergsson Nordiahallen
2008-10-11 18:00 0817161014 Bålsta FBC - Arlanda IBF U 14 - 3 Ian Engblom, Daniel Wahlström Fridegårdsskolan
2008-10-12 08:30 0817161018 Hagunda IBF - Björklinge BK U 4 - 4 Pierre Engström, Per Ericsson Allianshallen B
2008-10-12 17:10 0817161013 Lamadjurets AIBC - Västerlöfsta IBF U 7 - 3 Håkan Sjöblom, Kenneth Naess Örsundsbro Sporthall
2008-10-18 11:30 0817161022 Västerlöfsta IBF U - Järlåsa IF 2 - 13 Daniel Wahlström, Anton Rosenblad Heby Sporthall
2008-10-18 15:10 0817161020 Hagunda IF U - Bålsta FBC 9 - 1 Ted Wikström, Roger Andersson Allianshallen B
2008-10-18 16:00 0817161019 Björklinge BK U - Lamadjurets AIBC 10 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Björklinge Sporthall
2008-10-18 17:30 0817161021 Arlanda IBF U - Bälinge IF 6 - 5 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2008-10-18 20:10 0817161024 FBC Uppsala Ungdom U - Hagunda IBF 8 - 4 Matti Eronen, Peter Ottehall Allianshallen B
2008-10-19 17:00 0817161023 Stenhagens KK U - Grillby IBK 6 - 11 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2008-10-25 10:00 0817161028 Järlåsa IF - Arlanda IBF U 8 - 6 Peter Blombergsson, Lars Johnsson Järlåsa Sporthall
2008-10-25 11:50 0817161030 Hagunda IBF - Stenhagens KK U 7 - 8 Victor Flemström, Johannes Walleboom Allianshallen B
2008-10-25 15:00 0817161029 Grillby IBK - FBC Uppsala Ungdom U 8 - 5 Peter Blombergsson, Lars Johnsson Nordiahallen
2008-10-25 16:00 0817161026 Bålsta FBC - Björklinge BK U 7 - 6 Ian Engblom, Arvid Englund Fridegårdsskolan
2008-10-25 17:50 0817161025 Lamadjurets AIBC - Hagunda IF U 4 - 7 Mona Franzon, Ramin Navaee Örsundsbro Sporthall
2008-10-26 16:50 0817161027 Bälinge IF - Västerlöfsta IBF U 6 - 3 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Vattholma Sporthall
2008-11-02 11:50 0817161032 Hagunda IF U - Bälinge IF 8 - 5 Joakim Waldenvik, Christer Andersson Allianshallen B
2008-11-08 11:50 0817161033 FBC Uppsala Ungdom U - Lamadjurets AIBC 14 - 4 Peter Blombergsson, Lars Johnsson Allianshallen B
2008-11-08 13:45 0817161034 Björklinge BK U - Järlåsa IF 8 - 3 Ingemar Bodin, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall
2008-11-08 15:00 0817161035 Grillby IBK - Västerlöfsta IBF U 5 - 0 Matti Eronen, Simon Johansson Nordiahallen
2008-11-08 19:20 0817161036 Arlanda IBF U - Hagunda IBF 9 - 14 Ian Engblom, Erik Rosvall Ekilla Sporthall
2008-11-09 17:00 0817161031 Stenhagens KK U - Bålsta FBC 6 - 9 Jonas Nordqvist, Pierre Engström Stenhagenskolans Sporthall
2008-11-13 21:20 0817161039 Hagunda IBF - Järlåsa IF 7 - 7 Carolina Svensson, Joakim Ottosson Allianshallen C
2008-11-15 12:30 0817161041 Västerlöfsta IBF U - Björklinge BK U 1 - 4 Peter Blombergsson, Lars Johnsson Heby Sporthall
2008-11-15 15:20 0817161037 Lamadjurets AIBC - Bälinge IF 9 - 8 Pierre Engström, Matti Eronen Örsundsbro Sporthall
2008-11-15 17:00 0817161038 Bålsta FBC - Grillby IBK 6 - 6 Peter Blombergsson, Lars Johnsson Fridegårdsskolan
2008-11-15 18:20 0817161040 Arlanda IBF U - Stenhagens KK U 9 - 10 Ekilla Sporthall
2008-11-15 20:10 0817161042 FBC Uppsala Ungdom U - Hagunda IF U 4 - 2 Anton Rosenblad, Johannes Walleboom Allianshallen C
2008-11-22 10:00 0817161043 Järlåsa IF - Bålsta FBC 3 - 9 Mikael Waldenvik, Rohnny Åhman Järlåsa Sporthall
2008-11-22 12:30 0817161047 Västerlöfsta IBF U - FBC Uppsala Ungdom U 1 - 6 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Heby Sporthall
2008-11-22 15:20 0817161046 Björklinge BK U - Arlanda IBF U 6 - 2 Pierre Engström, Anton Rosenblad Björklinge Sporthall
2008-11-22 15:30 0817161045 Bälinge IF - Hagunda IBF 3 - 10 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Vattholma Sporthall
2008-11-22 16:00 0817161044 Grillby IBK - Lamadjurets AIBC 7 - 5 Joakim Waldenvik, Anton Waldenvik Nordiahallen
2008-11-24 21:30 0817161048 Stenhagens KK U - Hagunda IF U 5 - 11 Mikael Waldenvik, Fabian Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2008-11-29 11:50 0817161054 Hagunda IF U - Västerlöfsta IBF U 16 - 2 Johannes Walleboom, Victor Flemström Allianshallen B
2008-11-29 14:20 0817161050 Lamadjurets AIBC - Järlåsa IF 4 - 7 Mona Franzon, Fabian Fahimi Örsundsbro Sporthall
2008-11-29 14:40 0817161049 Bälinge IF - Grillby IBK 1 - 6 Pierre Engström, Gustav Göthberg Vattholma Sporthall
2008-11-29 15:00 0817161053 Stenhagens KK U - Björklinge BK U 0 - 13 Mikael Waldenvik, Carolina Svensson Stenhagen BoKC
2008-11-29 18:00 0817161051 Bålsta FBC - Hagunda IBF 8 - 6 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Fridegårdsskolan
2008-11-30 14:10 0817161052 Arlanda IBF U - FBC Uppsala Ungdom U 1 - 7 Johannes Walleboom, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2008-12-06 10:00 0817161056 Järlåsa IF - Bälinge IF 4 - 3 Henrik Isberg, Joakim Waldenvik Järlåsa Sporthall
2008-12-06 14:00 0817161055 Bålsta FBC - Lamadjurets AIBC 17 - 4 Henrik Isberg, Jan-Olof Andersson Fridegårdsskolan
2008-12-06 14:00 0817161060 Björklinge BK U - Hagunda IF U 4 - 6 Leif Ericsson, Peter Ottehall Björklinge Sporthall
2008-12-07 10:00 0817161058 Västerlöfsta IBF U - Arlanda IBF U 7 - 9 Erik Rosvall, Henrik Isberg Heby Sporthall
2008-12-07 18:30 0817161057 Hagunda IBF - Grillby IBK 3 - 12 Anton Rosenblad, Joakim Ottosson Allianshallen B
2008-12-07 21:30 0817161059 FBC Uppsala Ungdom U - Stenhagens KK U 14 - 5 Olle Isacsson, Mikael Waldenvik Allianshallen C
2008-12-13 13:30 0817161066 Björklinge BK U - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 6 Johan Hällström, Kenneth Naess Björklinge Sporthall
2008-12-13 13:40 0817161062 Bälinge IF - Bålsta FBC 1 - 12 Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen Vattholma Sporthall
2008-12-13 14:50 0817161061 Lamadjurets AIBC - Hagunda IBF 4 - 7 Mikael Waldenvik, Andreas Svensson Örsundsbro Sporthall
2008-12-13 17:00 0817161063 Grillby IBK - Järlåsa IF 13 - 1 Pierre Engström, Christer Andersson Nordiahallen
2008-12-13 17:30 0817161064 Arlanda IBF U - Hagunda IF U 4 - 7 Mona Franzon, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2008-12-14 10:00 0817161065 Stenhagens KK U - Västerlöfsta IBF U 7 - 7 Ian Engblom, Arvid Englund Stenhagenskolans Sporthall
2008-12-20 12:30 0817161068 Västerlöfsta IBF U - Bålsta FBC 3 - 11 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Heby Sporthall
2008-12-20 13:15 0817161071 Björklinge BK U - Grillby IBK 4 - 3 Victor Flemström, Johannes Walleboom Björklinge Sporthall
2008-12-20 14:30 0817161067 Arlanda IBF U - Lamadjurets AIBC 5 - 11 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2008-12-21 11:00 0817161069 Stenhagens KK U - Bälinge IF 7 - 11 Johannes Walleboom, Victor Flemström Stenhagenskolans Sporthall
2008-12-21 21:10 0817161072 Hagunda IF U - Hagunda IBF 11 - 6 Mikael Waldenvik, Peter Blombergsson Allianshallen A
2008-12-21 21:30 0817161070 FBC Uppsala Ungdom U - Järlåsa IF 11 - 3 Olle Isacsson, Håkan Ferngren Allianshallen C
2009-01-10 10:00 0817161076 Järlåsa IF - Hagunda IF U 1 - 7 Simon Andrén, Mikael Waldenvik Järlåsa Sporthall
2009-01-10 13:40 0817161075 Bälinge IF - Björklinge BK U 6 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2009-01-10 16:00 0817161077 Grillby IBK - Arlanda IBF U 21 - 3 Ian Engblom, Arvid Englund Nordiahallen
2009-01-10 16:40 0817161073 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK U 10 - 4 Mikael Waldenvik, Gustav Göthberg Örsundsbro Sporthall
2009-01-10 18:00 0817161074 Bålsta FBC - FBC Uppsala Ungdom U 6 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2009-01-10 18:30 0817161078 Hagunda IBF - Västerlöfsta IBF U 5 - 5 Per-Olof Svensson, Peter Ottehall Allianshallen B
2009-01-17 11:50 0817161083 Hagunda IF U - Grillby IBK 7 - 0 Lars Karlsson, Ken Johansson Allianshallen B
2009-01-17 12:00 0817161079 Västerlöfsta IBF U - Lamadjurets AIBC 8 - 5 Peter Blombergsson, Lars Johnsson Heby Sporthall
2009-01-17 16:00 0817161080 Arlanda IBF U - Bålsta FBC 4 - 11 Ekilla Sporthall
2009-01-17 17:45 0817161084 Björklinge BK U - Hagunda IBF 5 - 6 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Björklinge Sporthall
2009-01-17 20:40 0817161081 FBC Uppsala Ungdom U - Bälinge IF 11 - 4 Victor Flemström, Johannes Walleboom Allianshallen C
2009-01-18 13:00 0817161082 Stenhagens KK U - Järlåsa IF 8 - 6 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Stenhagenskolans Sporthall
2009-01-24 08:30 0817161090 Hagunda IBF - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 12 Bo Fallenius, Matti Eronen Allianshallen B
2009-01-24 10:00 0817161088 Järlåsa IF - Västerlöfsta IBF U 9 - 2 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Järlåsa Sporthall
2009-01-24 12:30 0817161085 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK U 5 - 11 Anton Rosenblad, Ted Wikström Örsundsbro Sporthall
2009-01-24 14:40 0817161087 Bälinge IF - Arlanda IBF U 4 - 6 Per-Olof Svensson, Matti Eronen Vattholma Sporthall
2009-01-24 16:00 0817161089 Grillby IBK - Stenhagens KK U 10 - 2 Bo Lövgren, Jan-Olof Andersson Nordiahallen
2009-01-24 19:30 0817161086 Bålsta FBC - Hagunda IF U 3 - 5 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2009-01-31 11:30 0817161093 Västerlöfsta IBF U - Bälinge IF 4 - 5 Johan Hällström, Pierre Engström Heby Sporthall
2009-01-31 13:15 0817161092 Björklinge BK U - Bålsta FBC 6 - 6 Matti Eronen, Peter Ottehall Björklinge Sporthall
2009-01-31 16:40 0817161094 Arlanda IBF U - Järlåsa IF 9 - 5 Victor Flemström, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2009-01-31 18:30 0817161091 Hagunda IF U - Lamadjurets AIBC 7 - 2 Michael Kardell, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2009-02-01 14:30 0817161096 Stenhagens KK U - Hagunda IBF 10 - 10 Bo Lövgren, Jan-Olof Andersson Stenhagenskolans Sporthall
2009-02-01 19:50 0817161095 FBC Uppsala Ungdom U - Grillby IBK 9 - 2 Joakim Ottosson, Johan Hällström Allianshallen B
2009-02-07 10:00 0817161100 Järlåsa IF - Björklinge BK U 8 - 3 Leif Ericsson, Jonas Nordqvist Järlåsa Sporthall
2009-02-07 11:00 0817161101 Västerlöfsta IBF U - Grillby IBK 10 - 11 Joakim Waldenvik, Johan Hällström Heby Sporthall
2009-02-07 13:30 0817161099 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 5 Bo Lövgren, Jan-Olof Andersson Örsundsbro Sporthall
2009-02-07 18:00 0817161097 Bålsta FBC - Stenhagens KK U 10 - 4 Pierre Engström, Per Ericsson Fridegårdsskolan
2009-02-07 18:30 0817161098 Bälinge IF - Hagunda IF U 1 - 12 Christer Andersson, Carolina Svensson Ärentunaskolan
2009-02-08 16:50 0817161102 Hagunda IBF - Arlanda IBF U 12 - 11 Axel Sigge, Rickard Ekwall Allianshallen B
2009-02-14 13:30 0817161108 Hagunda IF U - FBC Uppsala Ungdom U 8 - 3 Matti Eronen, Per Ericsson Allianshallen B
2009-02-14 13:40 0817161103 Bälinge IF - Lamadjurets AIBC 11 - 4 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Vattholma Sporthall
2009-02-14 15:00 0817161104 Grillby IBK - Bålsta FBC 4 - 6 Pierre Engström, Johan Hällström Nordiahallen
2009-02-14 15:20 0817161107 Björklinge BK U - Västerlöfsta IBF U 9 - 6 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Björklinge Sporthall
2009-02-15 13:30 0817161106 Stenhagens KK U - Arlanda IBF U 6 - 6 Mona Franzon, Ramin Navaee Stenhagenskolans Sporthall
2009-02-24 20:30 0817161105 Järlåsa IF - Hagunda IBF 6 - 7 Fabian Fahimi, Mikael Waldenvik Järlåsa Sporthall
2009-02-28 14:30 0817161110 Lamadjurets AIBC - Grillby IBK 6 - 7 Ian Engblom, Arvid Englund Örsundsbro Sporthall
2009-02-28 15:10 0817161114 Hagunda IF U - Stenhagens KK U 15 - 1 Jonas Nordqvist, Carolina Svensson Allianshallen B
2009-02-28 16:00 0817161109 Bålsta FBC - Järlåsa IF 8 - 2 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2009-02-28 16:50 0817161111 Hagunda IBF - Bälinge IF 11 - 5 Matti Eronen, Peter Ottehall Allianshallen B
2009-02-28 18:10 0817161112 Arlanda IBF U - Björklinge BK U 6 - 4 Olle Isacsson, Mikael Waldenvik Ekilla Sporthall
2009-02-28 18:30 0817161113 FBC Uppsala Ungdom U - Västerlöfsta IBF U 13 - 3 Matti Eronen, Peter Ottehall Allianshallen B
2009-03-07 08:30 0817161118 FBC Uppsala Ungdom U - Arlanda IBF U 10 - 5 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen B
2009-03-07 10:00 0817161116 Järlåsa IF - Lamadjurets AIBC 13 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Järlåsa Sporthall
2009-03-07 13:20 0817161119 Björklinge BK U - Stenhagens KK U 9 - 5 Georgios Papadakis, Christer Andersson Björklinge Sporthall
2009-03-07 13:30 0817161117 Hagunda IBF - Bålsta FBC 4 - 12 Johannes Walleboom, Victor Flemström Allianshallen B
2009-03-07 14:00 0817161120 Västerlöfsta IBF U - Hagunda IF U 1 - 20 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2009-03-07 16:15 0817161115 Grillby IBK - Bälinge IF 17 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Nordiahallen
2009-03-14 13:30 0817161122 Bälinge IF - Järlåsa IF 2 - 4 Jakob Bohm Öhlund, Daniel Wahlström Vattholma Sporthall
2009-03-14 15:40 0817161121 Lamadjurets AIBC - Bålsta FBC 7 - 4 Mona Franzon, Ramin Navaee Örsundsbro Sporthall
2009-03-14 16:00 0817161123 Grillby IBK - Hagunda IBF 8 - 5 Jan-Olov Cederholm, Mattias Hernandez-Börjesson Nordiahallen
2009-03-14 17:30 0817161124 Arlanda IBF U - Västerlöfsta IBF U 6 - 11 Johan Hällström, Joakim Ottosson Ekilla Sporthall
2009-03-15 12:30 0817161125 Stenhagens KK U - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 15 Anton Waldenvik, Joakim Waldenvik Stenhagenskolans Sporthall
2009-03-15 18:30 0817161126 Hagunda IF U - Björklinge BK U 7 - 3 Matti Eronen, Miodrag Djuric Allianshallen A
2009-03-21 10:00 0817161129 Järlåsa IF - Grillby IBK Peter Ottehall, Johan Hällström Järlåsa Sporthall
2009-03-21 10:10 0817161130 Hagunda IF U - Arlanda IBF U 23 - 0 Arvid Englund, Ian Engblom Allianshallen B
2009-03-21 11:30 0817161131 Västerlöfsta IBF U - Stenhagens KK U 9 - 4 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2009-03-21 14:00 0817161128 Bålsta FBC - Bälinge IF 10 - 7 Erik Rosvall, Henrik Lundin Fridegårdsskolan
2009-03-21 18:30 0817161127 Hagunda IBF - Lamadjurets AIBC 5 - 3 Axel Sigge, Rickard Ekwall Allianshallen B
2009-03-21 20:10 0817161132 FBC Uppsala Ungdom U - Björklinge BK U 9 - 3 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagunda IF U 22 20 0 2 209-61 148 60
2. FBC Uppsala Ungdom U 22 18 0 4 195-88 107 54
3. Bålsta FBC 22 17 2 3 186-97 89 53
4. Grillby IBK 21 16 1 4 173-91 82 49
5. Björklinge BK U 22 10 2 10 132-113 19 32
6. Järlåsa IF 21 9 1 11 118-139 -21 28
7. Hagunda IBF 22 8 4 10 145-168 -23 28
8. Lamadjurets AIBC 22 7 0 15 125-167 -42 21
9. Bälinge IF 22 6 0 16 104-171 -67 18
10. Arlanda IBF U 22 5 1 16 113-205 -92 16
11. Västerlöfsta IBF U 22 4 2 16 98-184 -86 14
12. Stenhagens KK U 22 3 3 16 116-230 -114 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis