Damer Div. 3 (2008/09)

Gruppspel
Damer Div. 3:A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-10-03 20:00 0806231002 Melleruds IBK - Floda IBK 0 - 8 Rådahallen
2008-10-04 17:15 0806231004 Burås IK - Skår IBK 12 - 0 Daniel Lindblom, Maximilian Ziegler Svingelns Sporthall
2008-10-05 15:00 0806231001 IBK Älvstranden - Surte IS IBK 6 - 4 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Lundbystrand
2008-10-05 15:15 0806231005 IBK Göteborg - FBC Lerum Div. 3 3 - 18 Roger Zahnér, Lazo Cesto Svingelns Sporthall
2008-10-11 16:15 0806231007 FBC Lerum Div. 3 - Burås IK 3 - 4 Roger Zahnér, Ulf Jonasson Rydsbergshallen
2008-10-12 15:00 0806231009 Lindås IBK - Melleruds IBK 6 - 1 Therese Magnusson, Ulf Jonasson Askims Sporthall
2008-10-12 20:30 0806231006 Surte IS IBK - IBK Göteborg 6 - 2 Per Pettersson, Mikael Wikberg Ale Kulturrum
2009-02-07 10:20 0806231010 Floda IBK - IBK Älvstranden 5 - 5 Maximilian Ziegler, Mattias Brännström Alléhallen
2008-10-18 15:30 0806231012 IBK Älvstranden - Lindås IBK 5 - 0 Milan Siljegovic, Nenad Gusevac Lundbystrand
2008-10-19 15:00 0806231015 IBK Göteborg - Burås IK 2 - 6 Henrik Blomqvist, Linda Lindskog Svingelns Sporthall
2008-11-24 19:15 0806231011 Surte IS IBK - Floda IBK 5 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Ale Kulturrum
2009-03-13 14:00 0806231013 Melleruds IBK - Skår IBK 3 - 2 Rådahallen
2008-10-23 20:30 0806231020 FBC Lerum Div. 3 - Skår IBK 18 - 0 Milan Siljegovic, Tomas Levin Rydsbergshallen
2008-10-25 13:30 0806231018 Burås IK - Floda IBK 3 - 3 Kim Nielsen, Pierre Eberhard Berg Svingelns Sporthall
2008-10-25 18:30 0806231016 Melleruds IBK - Surte IS IBK 1 - 10 Rådahallen
2008-10-26 15:00 0806231019 IBK Göteborg - Lindås IBK 1 - 3 Hillevi Söderberg, Lazo Cesto Svingelns Sporthall
2008-11-07 19:45 0806231022 Skår IBK - IBK Göteborg 4 - 12 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Skepplanda Idrottshall
2008-11-09 12:00 0806231021 IBK Älvstranden - Melleruds IBK 12 - 2 Anders Bergström, Kent Österström Lundbystrand
2008-11-09 16:30 0806231025 Surte IS IBK - FBC Lerum Div. 3 5 - 4 Peter Andersson, Henry Tames Nödinge Sporthall
2008-11-09 16:50 0806231023 Lindås IBK - Burås IK 5 - 6 Johan Hillergren, Therese Magnusson Askims Sporthall
2008-11-14 20:30 0806231030 Skår IBK - Lindås IBK 1 - 10 Per Pettersson, Mikael Wikberg Skepplanda Idrottshall
2008-11-15 13:30 0806231027 Burås IK - Melleruds IBK 13 - 2 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Svingelns Sporthall
2008-11-15 16:30 0806231029 FBC Lerum Div. 3 - Floda IBK 3 - 7 Henrik Haglund, Hampe Gustavsson Rydsbergshallen
2008-11-16 15:00 0806231028 IBK Göteborg - IBK Älvstranden 2 - 7 Mathias Damgaard, Daniel Bedö Svingelns Sporthall
2008-11-22 12:00 0806231034 Floda IBK - IBK Göteborg 10 - 3 Hampe Gustavsson, Mattias Brännström Alléhallen
2008-11-23 16:15 0806231033 Lindås IBK - FBC Lerum Div. 3 7 - 4 Maximilian Ziegler, Daniel Lindblom Askims Sporthall
2008-11-23 19:15 0806231031 IBK Älvstranden - Burås IK 4 - 2 Henry Tames, Nenad Gusevac Lundbystrand
2008-12-07 13:15 0806231035 Surte IS IBK - Skår IBK 13 - 1 Erik Gaberud, Adem Can Ale Kulturrum
2008-12-05 20:30 0806231039 Skår IBK - IBK Älvstranden 0 - 9 Henry Tames, Lazo Cesto Skepplanda Idrottshall
2008-12-06 13:30 0806231036 Burås IK - Surte IS IBK 4 - 3 Johan Hillergren, Göte Carlsson Svingelns Sporthall
2008-12-07 16:50 0806231040 Lindås IBK - Floda IBK 5 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Önneredsskolan
2008-12-21 19:15 0806231038 FBC Lerum Div. 3 - Melleruds IBK 9 - 1 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Rydsbergshallen
2008-12-12 20:00 0806231042 Melleruds IBK - IBK Göteborg 3 - 4 Rådahallen
2008-12-13 18:20 0806231045 Surte IS IBK - Lindås IBK 4 - 1 Milan Siljegovic, Adem Can Ale Kulturrum
2008-12-14 12:50 0806231044 Floda IBK - Skår IBK 9 - 1 Per Pettersson, Mikael Wikberg Alléhallen
2008-12-14 18:15 0806231041 IBK Älvstranden - FBC Lerum Div. 3 10 - 1 Kari Kyyrä, Göte Carlsson Lundbystrand
2009-01-09 20:30 0806231047 Skår IBK - Burås IK 0 - 9 Daniel Lindblom, Maximilian Ziegler Skepplanda Idrottshall
2009-01-10 13:45 0806231046 FBC Lerum Div. 3 - IBK Göteborg 7 - 5 Henrik Haglund, Magnus Persson Rydsbergshallen
2009-01-10 17:50 0806231050 Surte IS IBK - IBK Älvstranden 3 - 3 Henrik Blomqvist, Robin Cederdahl Ale Kulturrum
2009-01-11 19:00 0806231049 Floda IBK - Melleruds IBK 7 - 2 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Hjällsnäshallen
2009-01-16 20:00 0806231052 Melleruds IBK - Lindås IBK 3 - 7 Rådahallen
2009-01-17 13:30 0806231054 Burås IK - FBC Lerum Div. 3 3 - 1 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Svingelns Sporthall
2009-01-18 11:30 0806231051 IBK Älvstranden - Floda IBK 2 - 3 Mathias Damgaard, Daniel Bedö Lundbystrand
2009-01-18 15:00 0806231055 IBK Göteborg - Surte IS IBK 1 - 6 Gabriel Svensson, Lazo Cesto Svingelns Sporthall
2009-01-21 21:00 0806231060 Floda IBK - Surte IS IBK 2 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Alléhallen
2009-01-23 20:30 0806231058 Skår IBK - Melleruds IBK 1 - 2 Milan Siljegovic, Adem Can Skepplanda Idrottshall
2009-01-24 13:30 0806231056 Burås IK - IBK Göteborg 4 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Svingelns Sporthall
2009-01-25 15:00 0806231059 Lindås IBK - IBK Älvstranden 3 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Askims Sporthall
2009-01-30 20:30 0806231062 Skår IBK - FBC Lerum Div. 3 0 - 7 Peter Andersson, Vjekoslav Pandjic Skepplanda Idrottshall
2009-01-31 14:00 0806231064 Floda IBK - Burås IK 5 - 4 Arne Olsson, Ingemar Hansson Alléhallen
2009-02-01 15:30 0806231063 Lindås IBK - IBK Göteborg 8 - 8 Hampe Gustavsson, Peter Stenberg Nilsson Askims Sporthall
2009-03-02 19:20 0806231065 Surte IS IBK - Melleruds IBK 13 - 1 Linda Lindskog, Peter Andersson Ale Kulturrum
2009-02-20 20:00 0806231066 Melleruds IBK - IBK Älvstranden 0 - 13 Rådahallen
2009-02-21 13:30 0806231068 Burås IK - Lindås IBK 4 - 3 Eleonore Green, Nenad Gusevac Svingelns Sporthall
2009-02-22 16:45 0806231069 IBK Göteborg - Skår IBK 8 - 0 Erik Gaberud, Henrik Blomqvist Svingelns Sporthall
2009-02-24 19:15 0806231070 FBC Lerum Div. 3 - Surte IS IBK 1 - 4 Therese Magnusson, Linda Capretti Rydsbergshallen
2009-02-28 11:00 0806231074 Floda IBK - FBC Lerum Div. 3 4 - 2 Daniel Lindblom, Lazo Cesto Alléhallen
2009-03-01 13:45 0806231071 IBK Älvstranden - IBK Göteborg 3 - 4 Magnus Persson, Ulf Jonasson Lundbystrand
2009-03-01 18:30 0806231073 Lindås IBK - Skår IBK 9 - 1 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Hall Of Flame
2009-03-27 20:00 0806231072 Melleruds IBK - Burås IK 1 - 4 Rådahallen
2009-03-06 20:30 0806231080 Skår IBK - Surte IS IBK 1 - 15 Anders Bergström Skepplanda Idrottshall
2009-03-07 13:30 0806231077 Burås IK - IBK Älvstranden 4 - 6 Daniel Lindblom, Maximilian Ziegler Svingelns Sporthall
2009-03-07 16:00 0806231079 FBC Lerum Div. 3 - Lindås IBK 8 - 1 Milan Siljegovic, Adem Can Rydsbergshallen
2009-03-08 15:00 0806231078 IBK Göteborg - Floda IBK 1 - 4 Mathias Damgaard, Daniel Bedö Svingelns Sporthall
2009-03-20 20:00 0806231082 Melleruds IBK - FBC Lerum Div. 3 1 - 6 Rådahallen
2009-03-21 15:00 0806231084 Floda IBK - Lindås IBK 10 - 1 Oscar Carestam, Nenad Gusevac Alléhallen
2009-03-22 10:00 0806231081 IBK Älvstranden - Skår IBK 14 - 0 Erik Gaberud, Henrik Haglund Lundbystrand
2009-03-25 19:45 0806231085 Surte IS IBK - Burås IK 3 - 2 Vjekoslav Pandjic, Fredrik Sävestrand Ale Kulturrum
2009-03-27 19:05 0806231089 Skår IBK - Floda IBK 2 - 11 Milan Siljegovic, Nenad Gusevac Skepplanda Idrottshall
2009-03-28 16:15 0806231088 FBC Lerum Div. 3 - IBK Älvstranden 2 - 3 Mathias Damgaard, Daniel Bedö Rydsbergshallen
2009-03-29 15:00 0806231087 IBK Göteborg - Melleruds IBK OW (0 - 5) Arne Olsson, Ingemar Hansson Svingelns Sporthall
2009-03-29 16:30 0806231090 Lindås IBK - Surte IS IBK 0 - 7 Göte Carlsson, Jonas Hansson Askims Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Surte IS IBK 16 13 1 2 104-33 71 40
2. IBK Älvstranden 16 12 2 2 108-35 73 38
3. Floda IBK 16 11 2 3 94-42 52 35
4. Burås IK 16 11 1 4 84-42 42 34
5. Lindås IBK 16 7 1 8 69-72 -3 22
6. FBC Lerum Div. 3 16 7 0 9 94-58 36 21
7. IBK Göteborg 16 4 2 10 57-89 -32 14
8. Melleruds IBK 16 2 1 13 23-115 -92 7
9. Skår IBK 16 0 0 16 14-161 -147 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div. 3:B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-10-03 18:45 0806232001 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK 1 - 7 Eleonore Green, Nenad Gusevac Lundbystrand
2008-10-04 13:00 0806232002 Herrestads AIF - Eken IBK 21 - 2 Agnebergshallen
2008-10-04 17:00 0806232005 Hjärtum IBK - Orust IBK 1 - 4 Strömshallen - Lilla Edets
2008-10-05 16:30 0806232004 FBC Göteborg - Öckerö IBK A 7 - 0 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Lundbystrand
2008-11-19 20:00 0806232003 Myggenäs IBK - Lindome IBK D3 0 - 10 Häggvallsskolan
2008-10-10 19:30 0806232008 Öckerö IBK A - Myggenäs IBK 6 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Hedenskolans Idrottshall
2008-10-11 10:30 0806232010 Eken IBK - IBF Backadalen 1 - 15 Per Pettersson, Mikael Wikberg Ekenhallen
2008-10-16 20:00 0806232009 Lindome IBK D3 - Herrestads AIF 2 - 2 Mathias Damgaard, Christian Jensen Almåshallen B
2008-10-16 20:05 0806232006 Sportlife Kungälvs IBK - Hjärtum IBK 4 - 2 Milan Siljegovic, Nenad Gusevac Kastellegårdshallen
2008-10-23 20:10 0806232007 Orust IBK - FBC Göteborg 3 - 22 Henåns Sporthall
2008-10-15 20:45 0806232014 Myggenäs IBK - Orust IBK 1 - 8 Häggvallsskolan
2008-10-17 20:25 0806232012 IBF Backadalen - Lindome IBK D3 4 - 2 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Lundbystrand
2008-10-19 16:00 0806232013 Herrestads AIF - Öckerö IBK A 2 - 0 Agnebergshallen
2008-10-19 18:15 0806232015 Hjärtum IBK - FBC Göteborg 0 - 8 Strömshallen - Lilla Edets
2008-10-19 18:30 0806232011 Sportlife Kungälvs IBK - Eken IBK 19 - 1 Henry Tames, Lazo Cesto Kastellegårdshallen
2008-10-25 17:00 0806232019 Hjärtum IBK - Lindome IBK D3 1 - 3 Strömshallen - Lilla Edets
2008-10-26 16:15 0806232017 Myggenäs IBK - IBF Backadalen 1 - 22 Häggvallsskolan
2008-10-26 17:00 0806232016 Herrestads AIF - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 3 Agnebergshallen
2008-10-26 18:00 0806232020 Orust IBK - Öckerö IBK A 1 - 4 Henåns Sporthall
2008-11-09 14:00 0806232018 FBC Göteborg - Eken IBK 23 - 0 Johan Hillergren, Therese Magnusson Lundbystrand
2008-11-06 20:00 0806232023 Lindome IBK D3 - FBC Göteborg 3 - 9 Göte Carlsson, Patrik Aspholm Almåshallen B
2008-11-07 19:00 0806232021 IBF Backadalen - Herrestads AIF 6 - 8 Maximilian Ziegler, Daniel Lindblom Lundbystrand
2008-11-07 19:30 0806232022 Öckerö IBK A - Hjärtum IBK 3 - 6 Eleonore Green, Adem Can Hedenskolans Idrottshall
2008-11-09 17:00 0806232025 Sportlife Kungälvs IBK - Orust IBK 14 - 0 Peter Bergstrand, Göte Carlsson Kastellegårdshallen
2008-11-25 19:00 0806232024 Eken IBK - Myggenäs IBK 4 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Ekenhallen
2008-11-14 19:00 0806232030 Öckerö IBK A - Lindome IBK D3 2 - 5 Pontus Ekengränd, Eleonore Green Hedenskolans Idrottshall
2008-11-15 17:00 0806232028 Hjärtum IBK - IBF Backadalen 2 - 3 Strömshallen - Lilla Edets
2008-11-15 18:15 0806232026 Myggenäs IBK - Sportlife Kungälvs IBK 1 - 24 Häggvallsskolan
2008-11-16 16:45 0806232027 FBC Göteborg - Herrestads AIF 2 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Lundbystrand
2008-11-16 18:00 0806232029 Orust IBK - Eken IBK 7 - 3 Henåns Sporthall
2008-11-22 10:40 0806232033 Lindome IBK D3 - Orust IBK 9 - 4 Mathias Damgaard, Daniel Bedö Almåshallen B
2008-11-22 11:20 0806232034 Eken IBK - Hjärtum IBK 4 - 6 Torbjörn Zahner, Fredrik Bergstrand Ekenhallen
2008-11-23 19:30 0806232035 Sportlife Kungälvs IBK - Öckerö IBK A 8 - 2 Milan Siljegovic, Adem Can Kastellegårdshallen
2008-11-23 20:30 0806232032 Herrestads AIF - Myggenäs IBK 19 - 1 Agnebergshallen
2008-12-15 19:45 0806232031 IBF Backadalen - FBC Göteborg 3 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson
2008-12-05 19:00 0806232039 Öckerö IBK A - IBF Backadalen 2 - 9 Roger Zahnér, Kent Österström Hedenskolans Idrottshall
2008-12-06 17:00 0806232037 Hjärtum IBK - Myggenäs IBK 9 - 1 Strömshallen - Lilla Edets
2008-12-07 18:00 0806232038 Orust IBK - Herrestads AIF 3 - 8 Henåns Sporthall
2008-12-21 15:30 0806232040 Lindome IBK D3 - Eken IBK 6 - 2 Torbjörn Zahner, Goran Kuduzovic Almåshallen B
2009-02-16 19:45 0806232036 FBC Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 3 Pontus Ekengränd, Roger Zahnér Lundbystrand
2008-12-10 19:10 0806232041 IBF Backadalen - Orust IBK 14 - 0 Roger Zahnér, Henrik Lord Johansson Lundbystrand
2008-12-11 18:40 0806232045 Sportlife Kungälvs IBK - Lindome IBK D3 6 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Kastellegårdshallen
2008-12-14 16:30 0806232042 Herrestads AIF - Hjärtum IBK 4 - 1 Agnebergshallen
2008-12-14 17:15 0806232043 Myggenäs IBK - FBC Göteborg 0 - 37 Häggvallsskolan
2009-02-26 19:40 0806232044 Eken IBK - Öckerö IBK A 1 - 3 Therese Magnusson, Linda Capretti Ekenhallen
2009-01-09 19:30 0806232047 Öckerö IBK A - FBC Göteborg 0 - 12 Peter Andersson, Vjekoslav Pandjic Hedenskolans Idrottshall
2009-01-11 18:00 0806232046 Orust IBK - Hjärtum IBK 2 - 11 Henåns Sporthall
2009-02-05 20:15 0806232048 Lindome IBK D3 - Myggenäs IBK 6 - 0 Robin Cederdahl, Milan Siljegovic Almåshallen B
2009-02-19 19:40 0806232049 Eken IBK - Herrestads AIF 1 - 8 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Ekenhallen
2009-03-17 20:00 0806232050 Sportlife Kungälvs IBK - IBF Backadalen 6 - 4 Roger Zahnér, Peter Novakovic Kastellegårdshallen
2009-01-12 18:00 0806232053 Myggenäs IBK - Öckerö IBK A 0 - 7 Häggvallsskolan
2009-01-17 17:00 0806232055 Hjärtum IBK - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 4 Strömshallen - Lilla Edets
2009-02-02 20:40 0806232051 IBF Backadalen - Eken IBK 9 - 2 Kim Nielsen, Vjekoslav Pandjic
2009-02-15 12:30 0806232052 Herrestads AIF - Lindome IBK D3 5 - 2 Agnebergshallen
2009-03-15 12:15 0806232054 FBC Göteborg - Orust IBK 22 - 0 Mattias Brännström, Henry Tames Lundbystrand
2009-01-23 19:00 0806232058 Öckerö IBK A - Herrestads AIF 2 - 3 Ulf Jonasson, Joakim Amri Nilsson Hedenskolans Idrottshall
2009-01-24 14:00 0806232059 Lindome IBK D3 - IBF Backadalen 0 - 5 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Ekenhallen
2009-01-24 17:00 0806232056 FBC Göteborg - Hjärtum IBK 4 - 4 Strömshallen - Lilla Edets
2009-01-25 18:00 0806232057 Orust IBK - Myggenäs IBK 12 - 1 Henåns Sporthall
2009-02-05 19:40 0806232060 Eken IBK - Sportlife Kungälvs IBK 1 - 20 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Ekenhallen
2009-01-31 11:20 0806232064 Eken IBK - FBC Göteborg 0 - 18 Nenad Gusevac, Adnan Tongur Ekenhallen
2009-02-01 16:30 0806232061 IBF Backadalen - Myggenäs IBK 15 - 0 Erik Gaberud, Henrik Haglund Skälltorpsskolan
2009-02-01 18:30 0806232065 Sportlife Kungälvs IBK - Herrestads AIF 4 - 1 Roger Zahnér, Pontus Ekengränd Kastellegårdshallen
2009-02-05 18:30 0806232062 Öckerö IBK A - Orust IBK 6 - 1 Mattias Brännström, Eleonore Green Hedenskolans Idrottshall
2009-03-05 20:15 0806232063 Lindome IBK D3 - Hjärtum IBK 3 - 4 Peter Novakovic, Göte Carlsson Almåshallen B
2009-02-21 16:00 0806232066 Herrestads AIF - IBF Backadalen 3 - 3 Agnebergshallen
2009-02-21 17:00 0806232069 Hjärtum IBK - Öckerö IBK A 10 - 3 Strömshallen - Lilla Edets
2009-02-22 12:15 0806232068 FBC Göteborg - Lindome IBK D3 12 - 4 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Lundbystrand
2009-02-22 16:30 0806232070 Orust IBK - Sportlife Kungälvs IBK 1 - 16 Henåns Sporthall
2009-02-22 18:15 0806232067 Myggenäs IBK - Eken IBK 2 - 6 Häggvallsskolan
2009-02-27 19:00 0806232071 IBF Backadalen - Hjärtum IBK 2 - 0 Milan Siljegovic, Adnan Tongur Lundbystrand
2009-02-28 15:20 0806232074 Eken IBK - Orust IBK 3 - 2 Hampe Gustavsson, Lazo Cesto Ekenhallen
2009-03-01 11:10 0806232073 Lindome IBK D3 - Öckerö IBK A 6 - 0 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Almåshallen B
2009-03-01 18:15 0806232075 Sportlife Kungälvs IBK - Myggenäs IBK 23 - 0 Robin Boqvist, Göte Carlsson Kastellegårdshallen
2009-03-12 19:00 0806232072 Herrestads AIF - FBC Göteborg 2 - 7 Stenab
2009-03-06 19:00 0806232080 Öckerö IBK A - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 5 Goran Kuduzovic, Eleonore Green Hedenskolans Idrottshall
2009-03-07 17:00 0806232078 Hjärtum IBK - Eken IBK 9 - 0 Strömshallen - Lilla Edets
2009-03-08 11:15 0806232077 FBC Göteborg - IBF Backadalen 3 - 1 Peter Novakovic, Linda Lindskog Lundbystrand
2009-03-08 15:15 0806232076 Myggenäs IBK - Herrestads AIF 3 - 18 Häggvallsskolan
2009-03-08 18:00 0806232079 Orust IBK - Lindome IBK D3 4 - 4 Henåns Sporthall
2009-03-20 19:00 0806232081 IBF Backadalen - Öckerö IBK A 6 - 0 Mathias Damgaard, Joakim Amri Nilsson Lundbystrand
2009-03-21 11:30 0806232084 Eken IBK - Lindome IBK D3 3 - 6 Erik Gaberud, Henrik Haglund Ekenhallen
2009-03-21 18:15 0806232083 Myggenäs IBK - Hjärtum IBK 1 - 11 Häggvallsskolan
2009-03-22 13:00 0806232082 Herrestads AIF - Orust IBK OW (0 - 5) Agnebergshallen
2009-03-22 19:15 0806232085 Sportlife Kungälvs IBK - FBC Göteborg 4 - 4 Anders Bergström, Kent Österström Kastellegårdshallen
2009-03-27 19:00 0806232089 Öckerö IBK A - Eken IBK 3 - 4 Roger Zahnér, Pontus Ekengränd Hedenskolans Idrottshall
2009-03-28 16:20 0806232090 Lindome IBK D3 - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 5 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Almåshallen B
2009-03-28 17:00 0806232087 Hjärtum IBK - Herrestads AIF 1 - 0 Strömshallen - Lilla Edets
2009-03-29 14:00 0806232086 FBC Göteborg - Myggenäs IBK 22 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Lundbystrand
2009-03-29 18:00 0806232088 Orust IBK - IBF Backadalen 4 - 10 Henåns Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Göteborg 18 14 4 0 219-30 189 46
2. Sportlife Kungälvs IBK 18 14 4 0 175-36 139 46
3. IBF Backadalen 18 12 1 5 132-45 87 37
4. Herrestads AIF 17 10 4 3 109-43 66 34
5. Hjärtum IBK 18 9 2 7 82-53 29 29
6. Lindome IBK D3 18 8 2 8 76-68 8 26
7. Öckerö IBK A 18 5 0 13 46-88 -42 15
8. Orust IBK 17 4 1 12 56-149 -93 13
9. Eken IBK 18 4 0 14 38-180 -142 12
10. Myggenäs IBK 18 0 0 18 18-259 -241 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Kval till Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-14 19:45 0806944001 IBK Älvstranden - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 5 Lundbystrand
2009-04-16 19:15 0806944002 Sportlife Kungälvs IBK - IBK Älvstranden 4 - 3 e.str. Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sportlife Kungälvs IBK 2 0 2 (1) 0 9-8 1 3
2. IBK Älvstranden 2 0 2 (0) 0 8-9 -1 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis