Damer Division 1 (2009/10)

Gruppspel
Damer Division 1 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-16 19:00 0958024005 Holmsund City IBC - Sävar IBF 0 - 3 Peter Kallin, Mikael Körning Storsjöhallen
2009-09-18 19:00 0958024004 IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 3 - 3 Therese Jensen, Sandra Andersson IKSU Sport
2009-09-19 18:30 0958024002 Sten Sture BK - IBK Boden 10 - 1 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2009-09-20 14:00 0958024001 FBC Uppsala - IBK Boden 1 - 1 Mathias Stegrud, Niklas Forsman Allianshallen A
2009-09-20 16:00 0958024003 Umeå City IBK - Jemtland Innebandy 3 - 4 Sandra Andersson, Therese Jensen Vildmannahallen
2009-09-24 19:00 0958024009 Sävar IBF - IKSU Ungdom 3 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sävaråhallen
2009-09-25 19:30 0958024010 Holmsund City IBC - Ersboda SK 4 - 5 e.förl. Peter Poopuu, Thomas Jonsson Storsjöhallen
2009-09-26 15:30 0958024006 FBC Uppsala - Jemtland Innebandy 8 - 4 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Allianshallen A
2009-09-27 14:00 0958024007 Sten Sture BK - Jemtland Innebandy 8 - 2 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2009-09-27 14:30 0958024008 IBK Boden - Umeå City IBK 4 - 9 Sandra Andersson, Therese Jensen Boden Arena
2009-09-30 20:00 0958024015 Umeå City IBK - IKSU Ungdom 5 - 3 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Vildmannahallen
2009-10-03 11:00 0958024012 RIG Umeå IBF - Sten Sture BK 1 - 9 Joakim Hagy, Erik Johansson Musköten 1
2009-10-03 16:00 0958024011 Ersboda SK - FBC Uppsala 5 - 3 Lars Lundberg, Johan Krispinsson Ersängshallen
2009-10-03 16:00 0958024013 Jemtland Innebandy - Holmsund City IBC 7 - 6 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Östersunds sporthall
2009-10-04 14:30 0958024014 IBK Boden - Sävar IBF 2 - 3 e.förl. Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Boden Arena
2009-10-05 19:00 0958024019 IKSU Ungdom - Holmsund City IBC 6 - 1 Peter Poopuu, Thomas Jonsson IKSU Sport
2009-10-07 20:30 0958024020 Sävar IBF - Umeå City IBK 3 - 4 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Sävaråhallen
2009-10-10 14:00 0958024016 FBC Uppsala - RIG Umeå IBF 5 - 6 e.förl. Roger Lundbäck, Petter Ådahl Allianshallen A
2009-10-10 17:00 0958024017 Sten Sture BK - Ersboda SK 5 - 5 Roger Lundbäck, Petter Ådahl Allianshallen A
2009-10-11 14:30 0958024018 IBK Boden - Jemtland Innebandy 8 - 2 Pär Wårell, Urban Svanberg Boden Arena
2009-10-17 14:15 0958024021 IKSU Ungdom - Sten Sture BK 2 - 2 Niklas Bern, Christoffer Nystedt IKSU Sport
2009-10-17 15:00 0958024023 Holmsund City IBC - FBC Uppsala 1 - 6 Sandra Andersson, Therese Jensen Storsjöhallen
2009-10-18 11:00 0958024022 Umeå City IBK - FBC Uppsala 4 - 7 Vildmannahallen
2009-10-18 11:00 0958024024 Sävar IBF - Sten Sture BK 4 - 7 Sandra Andersson, Therese Jensen Sävaråhallen
2009-10-18 14:00 0958024026 RIG Umeå IBF - IBK Boden 7 - 1 Therese Jensen, Sandra Andersson Musköten 1
2009-10-18 15:00 0958024025 Jemtland Innebandy - Ersboda SK 5 - 4 e.förl. Carl-Johan Öman, Robert Olofsson Östersunds sporthall
2009-10-22 19:00 0958024029 Holmsund City IBC - Umeå City IBK 2 - 5 Sandra Andersson, Therese Jensen Storsjöhallen
2009-10-23 19:30 0958024030 Ersboda SK - RIG Umeå IBF 4 - 10 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Ersängshallen
2009-10-25 16:00 0958024027 RIG Umeå IBF - Jemtland Innebandy 6 - 0 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Musköten 1
2009-10-27 19:30 0958024028 Ersboda SK - IKSU Ungdom 5 - 4 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Ersängshallen
2009-10-25 15:30 0958024031 FBC Uppsala - IKSU Ungdom 2 - 3 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2009-10-31 16:00 0958024033 Ersboda SK - IBK Boden 6 - 5 Therese Jensen, Sandra Andersson Ersängshallen
2009-11-01 12:30 0958024032 Sten Sture BK - Holmsund City IBC 12 - 1 Anders Westerberg, Stefan Olsson Allianshallen A
2009-11-03 20:00 0958024034 RIG Umeå IBF - Sävar IBF 4 - 2 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Musköten 1
2009-11-11 19:30 0958024035 Umeå City IBK - RIG Umeå IBF 4 - 5 e.förl. Niklas Bern, Christoffer Nystedt Vildmannahallen
2009-11-10 20:00 0958024040 Sävar IBF - Ersboda SK 2 - 4 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Sävaråhallen
2009-11-14 14:00 0958024036 FBC Uppsala - Sävar IBF 5 - 0 Hampus Sethfors, Erik Karlén Allianshallen A
2009-11-14 14:00 0958024038 IKSU Ungdom - Jemtland Innebandy 6 - 3 Lars Lundberg, Johan Krispinsson IKSU Sport
2009-11-14 17:00 0958024037 Sten Sture BK - Umeå City IBK 8 - 4 Erik Karlén, Hampus Sethfors Allianshallen A
2009-11-15 13:00 0958024039 Holmsund City IBC - IBK Boden 5 - 3 Thomas Jonsson, Billy Olovsson-Lindberg Storsjöhallen
2009-10-31 16:00 0958024042 Jemtland Innebandy - Sävar IBF 4 - 7 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2009-11-18 20:00 0958024045 RIG Umeå IBF - Holmsund City IBC 3 - 2 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Musköten 1
2009-11-19 19:30 0958024044 Ersboda SK - Umeå City IBK 6 - 9 Peter Kallin, Mikael Körning Ersängshallen
2009-11-20 20:00 0958024041 FBC Uppsala - Sten Sture BK 4 - 2 Edwin Simonian, Peter Hagelin Fyrishov A
2009-11-22 14:30 0958024043 IBK Boden - IKSU Ungdom 6 - 2 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Boden Arena
2009-11-27 19:30 0958024050 Sävar IBF - Holmsund City IBC 6 - 1 Therese Jensen, Sandra Andersson Sävaråhallen
2009-11-29 14:30 0958024046 IBK Boden - FBC Uppsala 3 - 4 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Boden Arena
2009-11-29 15:00 0958024047 Jemtland Innebandy - Sten Sture BK 1 - 7 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Östersunds sporthall
2009-11-29 17:00 0958024049 RIG Umeå IBF - IKSU Ungdom 5 - 1 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Musköten 1
2009-12-06 13:00 0958024048 Jemtland Innebandy - Umeå City IBK 1 - 5 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Östersunds sporthall
2009-12-04 19:30 0958024053 Ersboda SK - Holmsund City IBC 8 - 2 Therese Jensen, Sandra Andersson Ersängshallen
2009-12-17 19:30 0958024055 Sävar IBF - RIG Umeå IBF 4 - 5 e.förl. Peter Kallin, Mikael Körning Sävaråhallen
2009-12-18 19:30 0958024054 Umeå City IBK - Holmsund City IBC 7 - 1 Billy Olovsson-Lindberg, Niklas Lindmark Vildmannahallen
2009-12-19 15:00 0958024052 Jemtland Innebandy - FBC Uppsala 3 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2009-12-20 14:30 0958024051 IBK Boden - Sten Sture BK 6 - 5 e.förl. Lars Lundberg, Johan Krispinsson Boden Arena
2010-01-08 19:00 0958024060 IKSU Ungdom - Sävar IBF 0 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee IKSU Sport
2010-01-09 14:00 0958024057 Sten Sture BK - RIG Umeå IBF 5 - 3 Janika Aho, Michaela Pålsson Allianshallen A
2010-01-09 14:00 0958024059 Umeå City IBK - IBK Boden 5 - 6 Sandra Andersson, Therese Jensen Vildmannahallen
2010-01-09 17:00 0958024056 FBC Uppsala - Ersboda SK 4 - 6 Janika Aho, Michaela Pålsson Allianshallen A
2010-01-09 17:00 0958024058 Holmsund City IBC - Jemtland Innebandy 6 - 10 Sandra Andersson, Therese Jensen Storsjöhallen
2010-01-13 19:00 0958024065 IKSU Ungdom - Umeå City IBK 6 - 5 e.förl. Roland Alexandersson, Nariman Navaee IKSU Sport
2010-01-16 17:00 0958024064 Sävar IBF - IBK Boden 5 - 3 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Sävaråhallen
2010-01-17 13:00 0958024062 Ersboda SK - Sten Sture BK 5 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Ersängshallen
2010-01-17 15:00 0958024063 Jemtland Innebandy - IBK Boden 3 - 4 Dennis Wall, Anders Nilsson Östersunds sporthall
2010-01-17 16:00 0958024061 RIG Umeå IBF - FBC Uppsala 3 - 4 Niklas Lindmark, Billy Olovsson-Lindberg Musköten 1
2010-01-22 19:00 0958024068 IKSU Ungdom - Ersboda SK 11 - 1 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm IKSU Sport
2010-01-24 14:00 0958024066 FBC Uppsala - Umeå City IBK 6 - 2 Michaela Pålsson, Janika Aho Allianshallen A
2010-01-24 14:30 0958024069 IBK Boden - RIG Umeå IBF 4 - 4 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Boden Arena
2010-01-24 17:00 0958024067 Sten Sture BK - Sävar IBF 6 - 4 Janika Aho, Michaela Pålsson Allianshallen A
2010-01-25 19:30 0958024070 Holmsund City IBC - IKSU Ungdom 2 - 13 Mikael Körning, Jon Forsberg Storsjöhallen
2010-01-28 19:00 0958024075 Umeå City IBK - Sävar IBF 4 - 3 Sandra Andersson, Therese Jensen Vildmannahallen
2010-01-31 16:00 0958024073 Ersboda SK - Jemtland Innebandy 5 - 3 Sandra Andersson, Therese Jensen Ersängshallen
2010-02-07 14:30 0958024071 FBC Uppsala - Holmsund City IBC 12 - 1 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Allianshallen A
2010-02-14 15:00 0958024074 Jemtland Innebandy - RIG Umeå IBF 1 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2010-02-19 19:30 0958024072 Sten Sture BK - IKSU Ungdom 6 - 5 e.förl. Niklas Mothander, Michael Selg Allianshallen A
2010-02-09 20:00 0958024081 RIG Umeå IBF - Ersboda SK 6 - 1 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Musköten 1
2010-02-13 16:00 0958024077 Sävar IBF - FBC Uppsala 3 - 6 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Sävaråhallen
2010-02-13 16:00 0958024079 Umeå City IBK - Sten Sture BK 5 - 8 Mikael Körning, Peter Kallin Vildmannahallen
2010-02-14 12:00 0958024076 IKSU Ungdom - FBC Uppsala 3 - 7 Mikael Körning, Peter Kallin IKSU Sport
2010-02-14 12:00 0958024078 Holmsund City IBC - Sten Sture BK 3 - 10 Sandra Andersson, Therese Jensen Storsjöhallen
2010-02-14 14:30 0958024080 IBK Boden - Ersboda SK 13 - 4 Daniel Persson, Johan Krispinsson Boden Arena
2010-02-16 19:00 0958024085 RIG Umeå IBF - Umeå City IBK 9 - 6 Therese Jensen, Sandra Andersson Musköten 1
2010-02-19 19:30 0958024084 Ersboda SK - Sävar IBF 3 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Ersängshallen
2010-02-20 16:00 0958024082 Jemtland Innebandy - IKSU Ungdom 2 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2010-02-21 14:30 0958024083 IBK Boden - Holmsund City IBC 14 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Boden Arena
2010-02-27 17:00 0958024086 Sten Sture BK - FBC Uppsala 7 - 8 e.förl. Niklas Mothander, Michael Selg Fyrishov A
2010-02-27 17:00 0958024087 Sävar IBF - Jemtland Innebandy 3 - 2 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Sävaråhallen
2010-02-27 17:00 0958024088 IKSU Ungdom - IBK Boden 5 - 6 Christoffer Nystedt, Niklas Bern IKSU Sport
2010-02-27 17:00 0958024089 Umeå City IBK - Ersboda SK 5 - 6 Janika Aho, Michaela Pålsson Vildmannahallen
2010-02-27 17:00 0958024090 Holmsund City IBC - RIG Umeå IBF 2 - 12 Niklas Lindmark, Billy Olovsson-Lindberg Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sten Sture BK 18 11 6 (1) 1 122-64 58 40
2. FBC Uppsala 18 12 3 (1) 3 96-57 39 40
3. RIG Umeå IBF 18 10 5 (3) 3 96-58 38 38
4. Ersboda SK 18 8 4 (1) 6 83-100 -17 29
5. IKSU Ungdom 18 7 4 (1) 7 83-69 14 26
6. IBK Boden 18 7 4 (1) 7 90-84 6 26
7. Umeå City IBK 18 8 2 (0) 8 91-88 3 26
8. Sävar IBF 18 7 2 (1) 9 64-65 -1 24
9. Jemtland Innebandy 18 3 1 (1) 14 57-99 -42 11
10. Holmsund City IBC 18 1 1 (0) 16 44-142 -98 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 1 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-19 14:00 0958027005 FBC Engelholm - IK SödraDal 3 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Ängelholms Idrottshall
2009-09-19 14:30 0958027004 IBF Göteborg - Husqvarna IK 10 - 0 Klas Sjölin, Tony Olsson Torpahallen
2009-09-20 14:15 0958027001 FBC Göteborg - Jönköpings IK 5 - 3 Linda Capretti, Therese Magnusson Lundbystrand
2009-09-20 15:00 0958027002 Olofströms IBK - Warberg IC 6 - 3 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Olofströms Sporthall
2009-09-20 15:45 0958027003 IK Stanstad - KFUM Malmö 3 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Bråhögshallen
2009-09-26 15:30 0958027009 KFUM Malmö - Olofströms IBK 2 - 8 Andreas Bergman, Mattias Appelgren Kulladals Sporthall
2009-09-26 15:30 0958027010 Warberg IC - FBC Göteborg 6 - 8 Rickard Nilsson, Jan Lord Varbergs Idrottshall
2009-09-26 16:00 0958027007 IK SödraDal - IBF Göteborg 0 - 4 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Lunds Idrottshall
2009-09-27 13:00 0958027006 Jönköpings IK - FBC Engelholm 2 - 1 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2009-09-27 14:00 0958027008 Husqvarna IK - IK Stanstad 2 - 16 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Huskvarna Sporthall A
2009-10-03 14:00 0958027015 FBC Engelholm - IBF Göteborg 5 - 2 Jan Lord, Rickard Nilsson Ängelholms Idrottshall
2009-10-03 15:00 0958027011 Jönköpings IK - Warberg IC 7 - 5 Per Pettersson, Mikael Wikberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2009-10-03 15:00 0958027013 Olofströms IBK - Husqvarna IK 10 - 2 Mattias Alm-Nielsen, Tojje Sildén-Glemark Olofströms Sporthall
2009-10-04 14:15 0958027012 FBC Göteborg - KFUM Malmö 8 - 3 Therese Magnusson, Linda Capretti Lundbystrand
2009-10-04 15:45 0958027014 IK Stanstad - IK SödraDal 3 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Bråhögshallen
2009-10-10 14:00 0958027019 FBC Engelholm - KFUM Malmö 9 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Ängelholms Idrottshall
2009-10-10 14:30 0958027018 IBF Göteborg - Warberg IC 3 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Torpahallen
2009-10-10 15:00 0958027016 Olofströms IBK - Jönköpings IK 10 - 1 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Olofströms Sporthall
2009-10-10 16:00 0958027020 IK SödraDal - Husqvarna IK 10 - 1 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Lunds Idrottshall
2009-10-11 15:45 0958027017 IK Stanstad - FBC Göteborg 3 - 8 Jan Lord, Rickard Nilsson Bråhögshallen
2009-10-17 14:00 0958027022 Husqvarna IK - FBC Engelholm 2 - 8 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Huskvarna Sporthall A
2009-10-17 15:30 0958027023 KFUM Malmö - IBF Göteborg 7 - 10 Jan Lord, Rickard Nilsson Kulladals Sporthall
2009-10-17 15:30 0958027024 Warberg IC - IK Stanstad 9 - 5 Per Pettersson, Mikael Wikberg Sparbankshallen Varberg
2009-10-18 12:00 0958027025 Jönköpings IK - IK SödraDal 4 - 7 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2010-01-24 14:15 0958027021 FBC Göteborg - Olofströms IBK 3 - 5 Jonas Hansson, Robin Boqvist Lundbystrand
2009-10-24 14:30 0958027027 IBF Göteborg - Olofströms IBK 5 - 7 Andreas Lybacken, Henrik Haglund Torpahallen
2009-10-24 16:00 0958027029 IK SödraDal - Warberg IC 4 - 1 Per Pettersson, Mikael Wikberg Lunds Idrottshall
2009-10-25 14:00 0958027028 FBC Engelholm - FBC Göteborg 2 - 6 Mikael Wikberg, Per Pettersson Ängelholms Idrottshall
2009-10-25 14:00 0958027030 Husqvarna IK - KFUM Malmö 1 - 9 Jan Lord, Rickard Nilsson Huskvarna Sporthall A
2009-10-25 15:45 0958027026 IK Stanstad - Jönköpings IK 4 - 2 Klas Sjölin, Tony Olsson Bråhögshallen
2009-10-27 19:00 0958027035 Jönköpings IK - Husqvarna IK 9 - 0 Martin Mosskull, Andreas Holm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2009-10-28 19:00 0958027034 Warberg IC - FBC Engelholm 5 - 4 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Sparbankshallen Varberg
2009-10-28 19:30 0958027031 FBC Göteborg - IBF Göteborg 4 - 5 Mikael Wikberg, Per Pettersson Lundbystrand
2009-10-29 19:30 0958027033 KFUM Malmö - IK SödraDal 3 - 7 Ola Nilsson, Roger Persson Kulladals Sporthall
2009-10-30 19:30 0958027032 Olofströms IBK - IK Stanstad 11 - 7 Jan Lord, Rickard Nilsson Olofströms Sporthall
2009-11-14 14:00 0958027037 FBC Engelholm - IK Stanstad 6 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Alm-Nielsen Ängelholms Idrottshall
2009-11-14 15:30 0958027040 KFUM Malmö - Warberg IC 3 - 7 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Kulladals Sporthall
2009-11-14 16:00 0958027038 IK SödraDal - Olofströms IBK 1 - 7 Jan Lord, Rickard Nilsson Lunds Idrottshall
2009-11-14 17:00 0958027036 IBF Göteborg - Jönköpings IK 5 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Torpahallen
2009-11-15 13:00 0958027039 Husqvarna IK - FBC Göteborg 4 - 10 Per Pettersson, Mikael Wikberg Huskvarna Sporthall A
2009-11-21 15:00 0958027042 Olofströms IBK - FBC Engelholm 10 - 6 Anders Blomqvist, Marcus Petersson Olofströms Sporthall
2009-11-21 15:00 0958027045 Jönköpings IK - KFUM Malmö 4 - 3 e.förl. Lars-Göran Harlin, Johan Cronqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2009-11-21 15:30 0958027044 Warberg IC - Husqvarna IK 11 - 1 Mikael Wikberg, Per Pettersson Sparbankshallen Varberg
2009-11-22 15:45 0958027043 IK Stanstad - IBF Göteborg 2 - 5 Lars-Göran Harlin, Johan Cronqvist Bråhögshallen
2009-11-22 16:45 0958027041 FBC Göteborg - IK SödraDal 8 - 3 Ola Hamberg, Daniel Skoog Lundbystrand
2009-11-28 15:30 0958027048 KFUM Malmö - IK Stanstad 2 - 8 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Kulladals Sporthall
2009-11-28 15:30 0958027049 Warberg IC - Olofströms IBK 6 - 5 Therese Magnusson, Linda Capretti Varbergs Idrottshall
2009-11-28 17:00 0958027046 IK SödraDal - FBC Engelholm 6 - 5 Michaela Pålsson, Janika Aho Sparbanken Skåne Arena
2009-11-29 13:00 0958027050 Jönköpings IK - FBC Göteborg 4 - 3 Michaela Pålsson, Janika Aho Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2009-11-29 14:00 0958027047 Husqvarna IK - IBF Göteborg 1 - 5 Mikael Wikberg, Per Pettersson Huskvarna Sporthall A
2009-12-17 19:30 0958027051 FBC Göteborg - Warberg IC 13 - 5 Therese Magnusson, Linda Capretti Lundbystrand
2009-12-19 14:00 0958027055 FBC Engelholm - Jönköpings IK 6 - 5 e.förl. Mattias Alm-Nielsen, Johan Andersson Ängelholms Idrottshall
2009-12-19 14:30 0958027054 IBF Göteborg - IK SödraDal 3 - 7 Johan Myhr, Peter Bergstrand Torpahallen
2009-12-19 15:00 0958027052 Olofströms IBK - KFUM Malmö 11 - 2 Marcus Petersson, Anders Lindqvist Olofströms Sporthall
2009-12-20 15:45 0958027053 IK Stanstad - Husqvarna IK 14 - 0 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Bråhögshallen
2010-01-08 19:00 0958027057 IK SödraDal - IK Stanstad 8 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Lunds Idrottshall
2010-01-09 14:30 0958027056 IBF Göteborg - FBC Engelholm 6 - 3 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Torpahallen
2010-01-09 15:30 0958027059 KFUM Malmö - FBC Göteborg 2 - 4 Daniel Böcker, Tony Holmer Kulladals Sporthall
2010-01-09 15:30 0958027060 Warberg IC - Jönköpings IK 4 - 5 Rickard Nilsson, Jan Lord Varbergs Idrottshall
2010-01-10 17:00 0958027058 Husqvarna IK - Olofströms IBK 0 - 12 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Huskvarna Sporthall A
2010-01-16 15:30 0958027063 KFUM Malmö - FBC Engelholm 4 - 10 Lars Jönsson, William Storey Kulladals Sporthall
2010-01-16 15:30 0958027064 Warberg IC - IBF Göteborg 6 - 4 Mikael Wikberg, Per Pettersson Sparbankshallen Varberg
2010-01-17 14:00 0958027062 Husqvarna IK - IK SödraDal 1 - 13 Anders Blomqvist, Marcus Petersson Huskvarna Sporthall A
2010-01-17 14:15 0958027061 FBC Göteborg - IK Stanstad 11 - 1 Linda Capretti, Therese Magnusson Lundbystrand
2010-01-17 15:00 0958027065 Jönköpings IK - Olofströms IBK 0 - 6 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2009-10-18 16:00 0958027066 Olofströms IBK - FBC Göteborg 9 - 5 Rickard Nilsson, Jan Lord Olofströms Sporthall
2010-01-23 14:00 0958027069 FBC Engelholm - Husqvarna IK 12 - 2 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Ängelholms Idrottshall
2010-01-23 14:30 0958027068 IBF Göteborg - KFUM Malmö 6 - 4 Per Pettersson, Andreas Lybacken Torpahallen
2010-01-23 16:00 0958027070 IK SödraDal - Jönköpings IK 4 - 2 Mattias Alm-Nielsen, Johan Andersson Lunds Idrottshall
2010-01-24 15:45 0958027067 IK Stanstad - Warberg IC 3 - 4 e.förl. John Gundin, Tomas Magnusson Bråhögshallen
2010-01-30 15:30 0958027074 Warberg IC - IK SödraDal 5 - 3 Mikael Wikberg, Per Pettersson Varbergs Idrottshall
2010-01-30 16:15 0958027071 FBC Göteborg - FBC Engelholm 6 - 8 Peter Jaeger, Måns Löfgren Partillebohallen
2010-01-31 12:00 0958027075 Jönköpings IK - IK Stanstad 4 - 1 Robin Boqvist, Jonas Hansson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2010-01-31 16:00 0958027072 Olofströms IBK - IBF Göteborg 6 - 4 Anders Blomqvist, Marcus Petersson Olofströms Sporthall
2010-02-07 17:45 0958027073 KFUM Malmö - Husqvarna IK 7 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Kulladals Sporthall
2010-02-12 20:00 0958027080 Husqvarna IK - Jönköpings IK 2 - 9 Per Pettersson, Mikael Wikberg Huskvarna Sporthall A
2010-02-13 14:00 0958027078 FBC Engelholm - Warberg IC 6 - 7 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Ängelholms Idrottshall
2010-02-13 16:00 0958027079 IK SödraDal - KFUM Malmö 10 - 0 Johan Södergren, Fredrik Roos Lunds Idrottshall
2010-02-13 17:00 0958027077 IBF Göteborg - FBC Göteborg 3 - 2 Anders Jaensson, Rickard Nilsson Torpahallen
2010-02-14 19:00 0958027076 IK Stanstad - Olofströms IBK 2 - 8 Rickard Nilsson, Mattias Alm-Nielsen Bråhögshallen
2010-01-06 11:00 0958027081 FBC Göteborg - Husqvarna IK 10 - 0 Magnus Dandanell, Martin Envall Lillekärrshallen
2010-02-20 15:00 0958027085 Jönköpings IK - IBF Göteborg 5 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2010-02-20 15:30 0958027084 Warberg IC - KFUM Malmö 14 - 2 Per Pettersson, Mikael Wikberg Varbergs Idrottshall
2010-02-21 15:45 0958027083 IK Stanstad - FBC Engelholm 4 - 10 Roger Persson, Ola Nilsson Bråhögshallen
2010-02-21 16:00 0958027082 Olofströms IBK - IK SödraDal 2 - 6 Anders Lundell, Anders Lindqvist Olofströms Sporthall
2010-02-27 17:00 0958027086 IBF Göteborg - IK Stanstad 8 - 4 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Torpahallen
2010-02-27 17:00 0958027087 FBC Engelholm - Olofströms IBK 5 - 8 Rickard Nilsson, Jan Lord Ängelholms Idrottshall
2010-02-27 17:00 0958027088 IK SödraDal - FBC Göteborg 6 - 4 Mattias Alm-Nielsen, Robert Dragan Lunds Idrottshall
2010-02-27 17:00 0958027089 Husqvarna IK - Warberg IC 3 - 16 Per Pettersson, Mikael Wikberg Huskvarna Sporthall A
2010-02-27 17:00 0958027090 KFUM Malmö - Jönköpings IK 4 - 5 Robert Nilsson, Martin Matti Kulladals Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Olofströms IBK 18 16 0 (0) 2 141-60 81 48
2. IK SödraDal 18 13 1 (0) 4 102-60 42 40
3. IBF Göteborg 18 12 0 (0) 6 91-68 23 36
4. FBC Göteborg 18 11 0 (0) 7 118-72 46 33
5. Warberg IC 18 10 1 (1) 7 116-85 31 32
6. Jönköpings IK 18 9 2 (1) 7 74-73 1 30
7. FBC Engelholm 18 8 2 (1) 8 109-85 24 27
8. IK Stanstad 18 4 1 (0) 13 88-106 -18 13
9. KFUM Malmö 18 3 1 (0) 14 64-129 -65 10
10. Husqvarna IK 18 0 0 (0) 18 26-191 -165 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 1 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-19 16:15 0958026001 Skattkärrs IK - Nykvarns IF 4 - 3 e.förl. Percy Lundkvist, Magnus Ahlén Colorama Arena
2009-09-19 17:00 0958026003 Marstrands IBK - Kumla IBK 3 - 5 Per Pettersson, Mikael Wikberg Kungälvs Idrottshall
2009-09-20 11:30 0958026004 Örebro SK IBK - IBK Köping 5 - 2 Michaela Pålsson, Janika Aho Mellringehallen
2009-09-20 15:30 0958026002 Pixbo Wallenstam IBF - Surte IS IBK 3 - 3 Stefan Olsson, Tomas Haglund Wallenstamhallen
2009-09-20 17:00 0958026005 IBK Vänersborg - Linköping IBK 4 - 5 e.förl. Johan Hällgren, Thomas Andersson Idrottshuset, Vänersborg
2009-09-25 20:00 0958026007 Linköping IBK - Örebro SK IBK 5 - 7 Thomas Nystrand, Daniel Svensson Ljungsbro Sporthall
2009-09-26 15:00 0958026009 Kumla IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 5 Michael Nilsson, Robert Forslind Lovrencic Kumlahallen
2009-09-26 15:45 0958026010 Surte IS IBK - Skattkärrs IK 3 - 4 e.förl. Per Pettersson, Mikael Wikberg Ale Kulturrum
2009-09-26 17:00 0958026008 IBK Köping - Marstrands IBK 6 - 2 Nicklas Johansson, Marco Mustonen
2009-09-27 17:00 0958026006 Nykvarns IF - IBK Vänersborg 7 - 3 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Björkestahallen
2009-10-03 16:15 0958026012 Skattkärrs IK - Kumla IBK 3 - 3 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Colorama Arena
2009-10-04 17:00 0958026011 Nykvarns IF - Surte IS IBK 6 - 3 Roger Borgs, Aarre Hietanen Björkestahallen
2009-10-04 17:00 0958026014 Marstrands IBK - Linköping IBK 3 - 9 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Mimershus A-hallen
2009-10-04 18:00 0958026015 IBK Vänersborg - Örebro SK IBK 4 - 6 Mikael Wikberg, Per Pettersson Idrottshuset, Vänersborg
2009-12-20 16:30 0958026013 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Köping 5 - 4 Tobias Lindgren, Emil Jungåker Wallenstamhallen
2009-10-10 14:00 0958026018 Örebro SK IBK - Surte IS IBK 10 - 0 Percy Lundkvist, Mattias Westman Mellringehallen
2009-10-10 17:00 0958026017 Marstrands IBK - Skattkärrs IK 1 - 7 Mikael Wikberg, Per Pettersson Mimershus A-hallen
2009-10-10 19:00 0958026020 Linköping IBK - IBK Köping 3 - 6 David Geiser, Thomas Nystrand Ljungsbro Sporthall
2009-11-08 18:00 0958026019 IBK Vänersborg - Kumla IBK 2 - 2 Percy Lundkvist, Magnus Ahlén Idrottshuset, Vänersborg
2010-01-10 16:30 0958026016 Pixbo Wallenstam IBF - Nykvarns IF 15 - 2 Per Pettersson, Mikael Wikberg Wallenstamhallen
2009-10-14 20:00 0958026024 Surte IS IBK - Marstrands IBK 8 - 1 Johan Myhr, Peter Bergstrand Ale Kulturrum
2009-10-17 14:00 0958026021 Skattkärrs IK - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 3 Henrik Svedell, Majed Hammami Colorama Arena
2009-10-17 15:00 0958026023 Kumla IBK - Örebro SK IBK 2 - 6 Percy Lundkvist, Magnus Ahlén Kumlahallen
2009-10-17 17:00 0958026022 IBK Köping - IBK Vänersborg 10 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren
2009-10-18 17:00 0958026025 Nykvarns IF - Linköping IBK 4 - 3 Berndt Swärd, Christoffer Lette Björkestahallen
2009-10-24 14:00 0958026027 Örebro SK IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 4 Pierre Malmgren, Henrik Svedell Mellringehallen
2009-10-24 14:30 0958026029 Linköping IBK - Surte IS IBK 5 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Ljungsbro Sporthall
2009-10-24 17:00 0958026030 IBK Köping - Kumla IBK 5 - 7 Krister Eklund
2009-10-25 18:00 0958026028 IBK Vänersborg - Skattkärrs IK 3 - 1 Johan Hällgren, Karl-Olof Carlin Idrottshuset, Vänersborg
2009-12-18 20:00 0958026026 Marstrands IBK - Nykvarns IF 2 - 3 Rickard Nilsson, Jan Lord Mimershus A-hallen
2009-10-28 19:00 0958026035 Nykvarns IF - IBK Köping 3 - 4 Ulf Svensson, Patrik Jenderborn Björkestahallen
2009-10-28 19:45 0958026031 Skattkärrs IK - Örebro SK IBK 3 - 4 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Colorama Arena
2009-10-28 20:00 0958026034 Surte IS IBK - IBK Vänersborg 5 - 5 Therese Magnusson, Linda Capretti Ale Kulturrum
2009-10-29 19:30 0958026033 Kumla IBK - Linköping IBK 3 - 4 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Kumlahallen
2009-11-04 19:30 0958026032 Pixbo Wallenstam IBF - Marstrands IBK 9 - 2 Mikael Wikberg, Per Pettersson Wallenstamhallen
2009-11-14 14:00 0958026036 Örebro SK IBK - Nykvarns IF 8 - 3 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Mellringehallen
2009-11-14 14:30 0958026038 Linköping IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 4 Christher Johansson, Klas Leidö Ljungsbro Sporthall
2009-11-14 15:00 0958026040 Kumla IBK - Surte IS IBK 4 - 5 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Kumlahallen
2009-11-14 17:00 0958026037 IBK Vänersborg - Marstrands IBK 11 - 0 Mikael Wikberg, Per Pettersson Idrottshuset, Vänersborg
2009-11-14 17:00 0958026039 IBK Köping - Skattkärrs IK 6 - 5 e.förl. Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson
2009-11-21 14:00 0958026041 Skattkärrs IK - Linköping IBK 4 - 3 Martin Larsson, Sven Persson Colorama Arena
2009-11-21 16:30 0958026042 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Vänersborg 6 - 8 Ola Hamberg, Daniel Skoog Wallenstamhallen
2009-11-21 17:00 0958026043 Marstrands IBK - Örebro SK IBK 1 - 16 Robin Boqvist, Jonas Hansson Mimershus A-hallen
2009-11-21 17:00 0958026044 IBK Köping - Surte IS IBK 8 - 6 Minal Landin, Gabriel Persson
2009-11-22 17:00 0958026045 Nykvarns IF - Kumla IBK 2 - 3 e.förl. Erik Lundgren, Johnny Lindberg Björkestahallen
2009-11-28 14:30 0958026046 Linköping IBK - IBK Vänersborg 0 - 4 Josefine Hedelind, Christher Johansson Ljungsbro Sporthall
2009-11-28 15:00 0958026048 Kumla IBK - Marstrands IBK 12 - 0 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Kumlahallen
2009-11-28 15:45 0958026049 Surte IS IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 5 Per Pettersson, Mikael Wikberg Ale Kulturrum
2009-11-28 16:30 0958026050 Nykvarns IF - Skattkärrs IK 1 - 1 Ulf Svensson, Patrik Jenderborn Björkestahallen
2009-11-28 17:00 0958026047 IBK Köping - Örebro SK IBK 9 - 7 Johnny Lindberg, Erik Lundgren
2009-12-19 14:00 0958026054 Örebro SK IBK - Linköping IBK 11 - 2 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Mellringehallen
2009-12-19 16:15 0958026051 Skattkärrs IK - Surte IS IBK 5 - 3 Rickard Nilsson, Jan Lord Colorama Arena
2009-12-19 16:30 0958026052 Pixbo Wallenstam IBF - Kumla IBK 8 - 5 Peter Kallin, Mikael Körning Wallenstamhallen
2009-12-19 17:00 0958026053 Marstrands IBK - IBK Köping 1 - 9 Per Pettersson, Mikael Wikberg Mimershus A-hallen
2009-12-20 17:00 0958026055 IBK Vänersborg - Nykvarns IF 5 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Idrottshuset, Vänersborg
2010-01-09 14:30 0958026057 Linköping IBK - Marstrands IBK 8 - 2 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Ljungsbro Sporthall
2010-01-09 15:00 0958026059 Kumla IBK - Skattkärrs IK 5 - 6 e.förl. Christher Johansson, Josefine Hedelind Kumlahallen
2010-01-09 16:15 0958026060 Surte IS IBK - Nykvarns IF 4 - 1 Mikael Wikberg, Per Pettersson Ale Kulturrum
2010-01-10 14:00 0958026056 Örebro SK IBK - IBK Vänersborg 4 - 3 e.förl. Anders Westerberg, Mats Jonsson Mellringehallen
2010-01-16 17:00 0958026058 IBK Köping - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 11 Johnny Lindberg, Erik Lundgren
2010-01-16 15:00 0958026063 Kumla IBK - IBK Vänersborg 6 - 3 Pierre Malmgren, Henrik Svedell Kumlahallen
2010-01-16 15:45 0958026064 Surte IS IBK - Örebro SK IBK 2 - 7 Therese Magnusson, Linda Capretti Ale Kulturrum
2010-01-17 16:15 0958026061 Skattkärrs IK - Marstrands IBK 5 - 1 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Colorama Arena
2010-01-17 17:00 0958026062 IBK Köping - Linköping IBK 7 - 5 Lars-Göran Lind, Stefan Envall
2010-01-17 17:00 0958026065 Nykvarns IF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 e.förl. Erik Lundgren, Johnny Lindberg Björkestahallen
2010-01-23 14:00 0958026068 Örebro SK IBK - Kumla IBK 9 - 3 Percy Lundkvist, Magnus Ahlén Mellringehallen
2010-01-23 16:00 0958026070 Linköping IBK - Nykvarns IF 2 - 2 Ulf Svensson, Patrik Jenderborn Linköpings Sporthall
2010-01-23 17:00 0958026067 Marstrands IBK - Surte IS IBK 4 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mimershus A-hallen
2010-01-24 15:30 0958026066 Pixbo Wallenstam IBF - Skattkärrs IK 6 - 2 Mikael Wikberg, Per Pettersson Wallenstamhallen
2010-01-24 17:00 0958026069 IBK Vänersborg - IBK Köping 4 - 3 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Idrottshuset, Vänersborg
2010-01-28 19:00 0958026073 Kumla IBK - IBK Köping 3 - 5 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Kumlahallen
2010-01-30 15:45 0958026074 Surte IS IBK - Linköping IBK 5 - 2 Robin Boqvist, Rickard Nilsson Ale Kulturrum
2010-01-30 16:15 0958026071 Skattkärrs IK - IBK Vänersborg 4 - 5 e.förl. Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Colorama Arena
2010-01-31 17:00 0958026075 Nykvarns IF - Marstrands IBK 11 - 0 Aarre Hietanen, Roger Borgs Björkestahallen
2010-02-27 16:30 0958026072 Pixbo Wallenstam IBF - Örebro SK IBK 5 - 6 Anders Lindqvist, Anders Lundell Wallenstamhallen
2010-02-12 20:00 0958026078 IBK Vänersborg - Surte IS IBK 6 - 4 Sven Persson, Martin Larsson Idrottshuset, Vänersborg
2010-02-12 20:00 0958026079 Linköping IBK - Kumla IBK 4 - 2 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Ljungsbro Sporthall
2010-02-13 14:00 0958026077 Örebro SK IBK - Skattkärrs IK 3 - 2 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Mellringehallen
2010-02-13 17:00 0958026080 IBK Köping - Nykvarns IF 4 - 5 Josefine Hedelind, Christher Johansson
2010-02-14 17:00 0958026076 Marstrands IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 10 Per Pettersson, Mikael Wikberg Mimershus A-hallen
2010-02-20 11:00 0958026084 Surte IS IBK - Kumla IBK 5 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ale Kulturrum
2010-02-20 14:00 0958026081 Skattkärrs IK - IBK Köping 6 - 3 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Colorama Arena
2010-02-21 17:00 0958026085 Nykvarns IF - Örebro SK IBK 4 - 5 Ulf Svensson, Patrik Jenderborn Björkestahallen
2010-02-24 20:15 0958026083 Marstrands IBK - IBK Vänersborg 1 - 9 Mikael Wikberg, Per Pettersson Mimershus A-hallen
2010-03-06 16:30 0958026082 Pixbo Wallenstam IBF - Linköping IBK 7 - 13 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Wallenstamhallen
2010-02-28 13:00 0958026086 Örebro SK IBK - Marstrands IBK 9 - 0 Christher Johansson, Josefine Hedelind Mellringehallen
2010-02-28 13:00 0958026087 IBK Vänersborg - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 7 Johan Hällgren, Thomas Andersson Idrottshuset, Vänersborg
2010-02-28 13:00 0958026088 Linköping IBK - Skattkärrs IK 1 - 3 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Linköpings Sporthall
2010-02-28 13:00 0958026090 Kumla IBK - Nykvarns IF 6 - 5 e.förl. Fredrik Månbacke, Krister Eklund Kumlahallen
2010-03-06 16:30 0958026089 Surte IS IBK - IBK Köping 11 - 2 Mikael Wikberg, Per Pettersson Ale Kulturrum
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Örebro SK IBK 18 16 1 (1) 1 128-54 74 50
2. Skattkärrs IK 18 7 7 (3) 4 72-57 15 31
3. IBK Vänersborg 18 8 5 (1) 5 91-74 17 30
4. IBK Köping 18 9 1 (1) 8 97-95 2 29
5. Pixbo Wallenstam IBF 18 8 3 (1) 7 117-87 30 28
6. Surte IS IBK 18 7 4 (0) 7 81-81 0 25
7. Linköping IBK 18 7 2 (1) 9 79-81 -2 24
8. Nykvarns IF 18 6 6 (0) 6 68-76 -8 24
9. Kumla IBK 18 5 5 (2) 8 80-80 0 22
10. Marstrands IBK 18 0 0 (0) 18 25-153 -128 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 1 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-18 19:30 0958025004 Vendelsö IK - Råsunda IS 2 - 6 Anders Westerberg, Mats Jonsson Torvalla Sporthall
2009-09-19 12:30 0958025001 Hagunda IF - Västerås IBF 3 - 4 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2009-09-19 14:45 0958025003 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF 4 - 3 Mattias Khan, Arash Sohrevardi Hässelbyhallen
2009-09-19 17:00 0958025002 Telge SIBK - IBF Borlänge 10 - 2 Michael Selg, Niklas Mothander Wasa Sporthall
2009-09-20 16:00 0958025005 Sala Silverstaden IBK - Rönnby IBK Ungdom 8 - 4 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Sala Idrottshall
2009-09-25 19:00 0958025010 IBF Borlänge - Hagunda IF 6 - 2 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Maserhallen
2009-09-27 12:00 0958025006 Västerås IBF - Sala Silverstaden IBK 4 - 5 Janika Aho, Michaela Pålsson Bombardier Arena
2009-09-27 15:00 0958025007 Rönnby IBK Ungdom - Vendelsö IK 6 - 1 Janika Aho, Michaela Pålsson Kristiansborgshallen
2009-09-27 15:00 0958025009 Hammarby IF IBF - Telge SIBK 2 - 6 Lars-Göran Lind, Stefan Envall Sjöstadshallen
2009-09-27 16:00 0958025008 Råsunda IS - Hässelby SK IBK 4 - 3 e.förl. Mattias Khan, Arash Sohrevardi Solnahallen
2009-10-02 19:30 0958025011 Västerås IBF - IBF Borlänge 5 - 2 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Bombardier Arena
2009-10-03 14:45 0958025014 Hässelby SK IBK - Rönnby IBK Ungdom 3 - 2 Mathias Stegrud, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2009-10-03 17:00 0958025013 Telge SIBK - Råsunda IS 5 - 6 Mikael Körning, Peter Kallin Wasa Sporthall
2009-10-03 18:30 0958025012 Hagunda IF - Hammarby IF IBF 0 - 4 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Allianshallen A
2009-10-04 16:00 0958025015 Sala Silverstaden IBK - Vendelsö IK 10 - 1 Michael Selg, Niklas Mothander Sala Idrottshall
2009-10-10 15:00 0958025018 Vendelsö IK - IBF Borlänge 4 - 2 Erik Karlén, Hampus Sethfors Torvalla Sporthall
2009-10-10 15:30 0958025017 Hässelby SK IBK - Hagunda IF 2 - 4 Lars Lundberg, Johan Krispinsson Hässelbyhallen
2009-10-10 17:00 0958025016 Telge SIBK - Västerås IBF 5 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Wasa Sporthall
2009-10-10 17:00 0958025020 Rönnby IBK Ungdom - Råsunda IS 2 - 3 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Kristiansborgshallen
2009-10-11 16:00 0958025019 Sala Silverstaden IBK - Hammarby IF IBF 4 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Sala Idrottshall
2009-10-14 19:30 0958025025 Västerås IBF - Rönnby IBK Ungdom 10 - 4 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Bombardier Arena
2009-10-17 15:00 0958025024 IBF Borlänge - Hässelby SK IBK 2 - 9 Erik Karlén, Hampus Sethfors Maserhallen
2009-10-17 17:00 0958025021 Hagunda IF - Telge SIBK 1 - 8 Peter Kirch, Mats Korpi Allianshallen A
2009-10-18 11:30 0958025022 Råsunda IS - Sala Silverstaden IBK 2 - 3 Mathias Stegrud, Niklas Forsman Solnahallen
2009-10-18 15:00 0958025023 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK 6 - 1 Hampus Sethfors, Erik Karlén Sjöstadshallen
2009-10-20 20:00 0958025030 Råsunda IS - Hammarby IF IBF 4 - 0 Michael Selg, Niklas Mothander Solnahallen
2009-10-24 15:00 0958025027 Vendelsö IK - Telge SIBK 4 - 12 Arash Sohrevardi, Mattias Khan Torvalla Sporthall
2009-10-24 15:30 0958025026 Hässelby SK IBK - Västerås IBF 3 - 6 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Hässelbyhallen
2009-10-25 11:00 0958025029 Rönnby IBK Ungdom - IBF Borlänge 11 - 3 Janika Aho, Michaela Pålsson Fagerstahallen
2009-10-25 16:00 0958025028 Sala Silverstaden IBK - Hagunda IF 9 - 3 Michaela Pålsson, Janika Aho Sala Idrottshall
2009-11-14 12:30 0958025033 Hammarby IF IBF - Rönnby IBK Ungdom 3 - 6 Mattias Khan, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2009-11-14 15:00 0958025034 IBF Borlänge - Sala Silverstaden IBK 3 - 10 Janika Aho, Michaela Pålsson Maserhallen
2009-11-14 17:00 0958025032 Telge SIBK - Hässelby SK IBK 8 - 9 Michael Selg, Niklas Mothander Wasa Sporthall
2009-11-15 15:30 0958025031 Hagunda IF - Vendelsö IK 10 - 4 Erik Karlén, Hampus Sethfors Allianshallen A
2010-02-03 19:30 0958025035 Västerås IBF - Råsunda IS 8 - 2 Janika Aho, Michaela Pålsson Bombardier Arena
2009-11-20 19:30 0958025038 Rönnby IBK Ungdom - Telge SIBK 4 - 5 Niklas Mothander, Michael Selg Kristiansborgshallen
2009-11-21 12:30 0958025040 Hammarby IF IBF - IBF Borlänge 13 - 3 Niklas Mothander, Michael Selg Sjöstadshallen
2009-11-22 11:30 0958025039 Råsunda IS - Hagunda IF 6 - 1 Michael Selg, Niklas Mothander Solnahallen
2009-11-22 16:00 0958025037 Sala Silverstaden IBK - Hässelby SK IBK 6 - 2 Erik Karlén, Hampus Sethfors Sala Idrottshall
2009-11-22 18:00 0958025036 Vendelsö IK - Västerås IBF 2 - 16 Mats Jonsson, Anders Westerberg Torvalla Sporthall
2009-11-28 14:45 0958025043 Hässelby SK IBK - Vendelsö IK 7 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Hässelbyhallen
2009-11-28 15:00 0958025044 IBF Borlänge - Råsunda IS 3 - 9 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Maserhallen
2009-11-28 15:30 0958025041 Hagunda IF - Rönnby IBK Ungdom 5 - 2 Michael Selg, Niklas Mothander Allianshallen A
2009-11-28 17:00 0958025042 Telge SIBK - Sala Silverstaden IBK 2 - 1 Daniel Söderberg, Jonas Djäken Wasa Sporthall
2009-11-29 13:00 0958025045 Västerås IBF - Hammarby IF IBF 9 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Bombardier Arena
2009-12-18 19:00 0958025046 Rönnby IBK Ungdom - Sala Silverstaden IBK 5 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Kristiansborgshallen
2009-12-19 15:00 0958025049 IBF Borlänge - Telge SIBK 7 - 9 Josefin Nilsson, Julie Williams Maserhallen
2009-12-20 12:00 0958025050 Västerås IBF - Hagunda IF 13 - 4 Michael Selg, Niklas Mothander Bombardier Arena
2009-12-20 12:30 0958025047 Råsunda IS - Vendelsö IK 7 - 4 Hampus Sethfors, Erik Karlén Solnahallen
2009-12-20 15:00 0958025048 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 6 - 9 Johan Hällgren, Thomas Andersson Sjöstadshallen
2009-12-05 15:15 0958025054 Vendelsö IK - Rönnby IBK Ungdom 3 - 8 Mathias Stegrud, Nicklas Sundgren Torvalla Sporthall
2009-12-21 19:00 0958025051 Hagunda IF - IBF Borlänge 3 - 9 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2009-12-22 19:00 0958025052 Telge SIBK - Hammarby IF IBF 5 - 4 e.förl. Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Wasa Sporthall
2009-12-22 19:00 0958025053 Hässelby SK IBK - Råsunda IS 3 - 1 Michaela Pålsson, Janika Aho Hässelbyhallen
2009-12-22 19:30 0958025055 Sala Silverstaden IBK - Västerås IBF 1 - 6 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Sala Idrottshall
2010-01-04 20:00 0958025058 Råsunda IS - Telge SIBK 2 - 6 Mathias Stegrud, Arash Sohrevardi Solnahallen
2010-01-08 19:00 0958025060 IBF Borlänge - Västerås IBF 0 - 17 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Maserhallen
2010-01-09 15:00 0958025057 Rönnby IBK Ungdom - Hässelby SK IBK 6 - 5 Håkan Thunman, Daniel Södergren Kristiansborgshallen
2010-01-10 12:00 0958025059 Hammarby IF IBF - Hagunda IF 3 - 4 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sjöstadshallen
2010-01-10 15:30 0958025056 Vendelsö IK - Sala Silverstaden IBK 6 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Torvalla Sporthall
2010-01-15 19:30 0958025065 Västerås IBF - Telge SIBK 1 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Bombardier Arena
2010-01-17 12:00 0958025063 Hammarby IF IBF - Sala Silverstaden IBK 8 - 4 Hampus Sethfors, Erik Karlén Sjöstadshallen
2010-01-17 12:00 0958025064 IBF Borlänge - Vendelsö IK 6 - 4 Michael Selg, Niklas Mothander Maserhallen
2010-01-17 14:00 0958025062 Råsunda IS - Rönnby IBK Ungdom 4 - 1 Janika Aho, Michaela Pålsson Solnahallen
2010-01-17 18:30 0958025061 Hagunda IF - Hässelby SK IBK 3 - 4 Jonas Djäken, Arash Sohrevardi Allianshallen A
2010-01-22 19:00 0958025070 Rönnby IBK Ungdom - Västerås IBF 3 - 7 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Kristiansborgshallen
2010-01-23 15:00 0958025068 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF 3 - 4 Hampus Sethfors, Erik Karlén Torvalla Sporthall
2010-01-23 15:30 0958025067 Hässelby SK IBK - IBF Borlänge 11 - 2 Michaela Pålsson, Janika Aho Hässelbyhallen
2010-01-23 17:00 0958025066 Telge SIBK - Hagunda IF 7 - 2 Niklas Mothander, Michael Selg Wasa Sporthall
2010-01-24 16:00 0958025069 Sala Silverstaden IBK - Råsunda IS 3 - 7 Daniel Söderberg, Anders Westerberg Sala Idrottshall
2010-01-26 19:00 0958025072 Telge SIBK - Vendelsö IK 12 - 2 Niklas Mothander, Michael Selg Wasa Sporthall
2010-01-31 12:00 0958025075 Västerås IBF - Hässelby SK IBK 11 - 2 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Bombardier Arena
2010-01-31 15:30 0958025071 Hagunda IF - Sala Silverstaden IBK 7 - 11 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Allianshallen A
2010-02-06 14:30 0958025074 IBF Borlänge - Rönnby IBK Ungdom 3 - 7 Josefin Nilsson, Julie Williams Maserhallen
2010-02-08 19:45 0958025073 Hammarby IF IBF - Råsunda IS 3 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Sjöstadshallen
2010-02-13 15:00 0958025079 Rönnby IBK Ungdom - Hammarby IF IBF 4 - 5 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Kristiansborgshallen
2010-02-13 15:30 0958025076 Hässelby SK IBK - Telge SIBK 3 - 3 Peter Eriksson, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2010-02-14 12:30 0958025080 Råsunda IS - Västerås IBF 3 - 7 Erik Karlén, Hampus Sethfors Solnahallen
2010-02-14 13:00 0958025077 Vendelsö IK - Hagunda IF 0 - 10 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Torvalla Sporthall
2010-02-14 16:00 0958025078 Sala Silverstaden IBK - IBF Borlänge 10 - 3 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Sala Idrottshall
2010-02-20 15:00 0958025084 IBF Borlänge - Hammarby IF IBF 10 - 9 Julie Williams, Josefin Nilsson Maserhallen
2010-02-20 17:00 0958025082 Telge SIBK - Rönnby IBK Ungdom 4 - 7 Janika Aho, Michaela Pålsson Wasa Sporthall
2010-02-21 12:00 0958025085 Västerås IBF - Vendelsö IK 12 - 0 Michaela Pålsson, Janika Aho Bombardier Arena
2010-02-21 14:45 0958025083 Hässelby SK IBK - Sala Silverstaden IBK 3 - 2 e.förl. Erik Karlén, Hampus Sethfors Hässelbyhallen
2010-02-21 17:00 0958025081 Hagunda IF - Råsunda IS 3 - 4 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2010-02-28 17:00 0958025086 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK 3 - 7 Michaela Pålsson, Janika Aho Torvalla Sporthall
2010-02-28 17:00 0958025087 Sala Silverstaden IBK - Telge SIBK 3 - 7 Mats Jonsson, Anders Westerberg Sala Idrottshall
2010-02-28 17:00 0958025088 Rönnby IBK Ungdom - Hagunda IF 9 - 5 Niklas Mothander, Michael Selg Kristiansborgshallen
2010-02-28 17:00 0958025089 Råsunda IS - IBF Borlänge 9 - 1 Mathias Stegrud, Arash Sohrevardi Solnahallen
2010-02-28 17:00 0958025090 Hammarby IF IBF - Västerås IBF 4 - 3 Hampus Sethfors, Peter Eriksson Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Västerås IBF 18 15 0 (0) 3 145-51 94 45
2. Telge SIBK 18 12 2 (1) 4 120-66 54 39
3. Råsunda IS 18 12 1 (1) 5 84-58 26 38
4. Hässelby SK IBK 18 10 3 (1) 5 89-74 15 34
5. Sala Silverstaden IBK 18 10 3 (0) 5 102-77 25 33
6. Rönnby IBK Ungdom 18 8 0 (0) 10 91-83 8 24
7. Hammarby IF IBF 18 7 2 (0) 9 83-84 -1 23
8. Hagunda IF 18 5 0 (0) 13 70-105 -35 15
9. IBF Borlänge 18 4 0 (0) 14 67-152 -85 12
10. Vendelsö IK 18 1 1 (0) 16 46-147 -101 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis