Herrar Division 4 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-26 09:00 0912140003 IBK Wasahus-73 - KFUM Örebro B 7 - 8 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Mellringehallen
2009-09-26 10:30 0912140006 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - WSK Lindesberg B 7 - 10 Christher Johansson, Mikael Åman Odenskolans Sporthall
2009-09-26 11:30 0912140005 Örebro IBK - IBK Kopparberg B OW (0 - 5) Håkan Mellblom, Mathias Olausson Mellringehallen
2009-09-26 14:00 0912140002 Wadköping IBK - Lekebergs IBF 4 - 3 Christher Johansson, Stefan Flyktman Mellringehallen - Örebro
2009-09-27 13:00 0912140004 Åsbro GOIF B - Silvergruvans IBF 11 - 7 Stefan Flyktman, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2009-09-27 17:30 0912140001 Lillån IBK B - Pålsboda IBF B 6 - 4 Stefan Flyktman, Felix Ahl Lillåns skola
2009-10-03 19:00 0912140010 WSK Lindesberg B - Åsbro GOIF B 7 - 6 Berndt Swärd, Christoffer Lette Stadsskogsskolan
2009-10-04 12:30 0912140012 Lekebergs IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 8 Håkan Mellblom, Christoffer Lette Fjugesta Bollhall
2009-10-04 14:00 0912140009 IBK Kopparberg B - IBK Wasahus-73 11 - 8 Mathias Olausson, Felix Ahl Ljusnarshallen
2009-10-04 15:00 0912140008 Silvergruvans IBF - Wadköping IBK 5 - 3 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Sporthallen, Hällefors
2009-10-04 17:15 0912140011 Pålsboda IBF B - Örebro IBK 9 - 8 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg
2009-10-04 17:45 0912140007 KFUM Örebro B - Lillån IBK B 5 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2009-10-07 20:00 0912140018 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBK Kopparberg B 21 - 4 Klas Leidö, Christher Johansson Odenskolans Sporthall
2009-10-08 20:00 0912140016 Åsbro GOIF B - KFUM Örebro B 5 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Stefan Flyktman Åsbrohallen
2009-10-09 20:15 0912140013 Lillån IBK B - Lekebergs IBF 23 - 3 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Lillåns skola
2009-10-10 11:00 0912140017 Örebro IBK - WSK Lindesberg B 7 - 5 Mathias Olausson, Stefan Flyktman Mellringehallen
2009-10-11 10:00 0912140014 Wadköping IBK - Pålsboda IBF B 8 - 4 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen - Örebro
2009-10-11 12:30 0912140015 IBK Wasahus-73 - Silvergruvans IBF 10 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Stefan Flyktman Mellringehallen
2009-10-16 20:00 0912140024 Silvergruvans IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 11 - 4 Mikael Åman, Eddie Pettersson Sporthallen, Hällefors
2009-10-17 13:00 0912140019 IBK Kopparberg B - Lillån IBK B 4 - 9 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Ljusnarshallen
2009-10-18 11:30 0912140020 WSK Lindesberg B - Wadköping IBK 6 - 11 Tobias Koivukorpi, Petter Seger Undén Stadsskogsskolan
2009-10-18 17:15 0912140021 Pålsboda IBF B - IBK Wasahus-73 12 - 6 Mikael Åman, Eddie Pettersson Alléhallen, Hallsberg
2009-10-18 17:30 0912140023 KFUM Örebro B - Örebro IBK 7 - 4 Klas Leidö, Christher Johansson Birgittaskolan
2009-10-20 19:00 0912140022 Lekebergs IBF - Åsbro GOIF B 7 - 5 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Fjugesta Bollhall
2009-10-24 10:30 0912140030 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - KFUM Örebro B 3 - 7 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Odenskolans Sporthall
2009-10-24 11:00 0912140027 IBK Wasahus-73 - Lekebergs IBF 12 - 10 Christher Johansson, Stefan Flyktman Mellringehallen
2009-10-24 15:00 0912140028 Åsbro GOIF B - Pålsboda IBF B 11 - 3 Mikael Åman, Daniel Persson Åsbrohallen
2009-10-24 18:15 0912140025 Lillån IBK B - WSK Lindesberg B 7 - 10 Robert Forslind Lovrencic, Christoffer Lette Lillåns skola
2009-10-25 11:30 0912140026 Wadköping IBK - IBK Kopparberg B 9 - 4 Christher Johansson, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
2009-10-25 14:00 0912140029 Örebro IBK - Silvergruvans IBF 6 - 12 Håkan Mellblom, Isak Angerbjörn Mellringehallen
2009-10-31 10:00 0912140035 Örebro IBK - Lekebergs IBF 12 - 4 Håkan Mellblom, Tobias Koivukorpi Mellringehallen
2009-10-31 13:00 0912140034 IBK Kopparberg B - Åsbro GOIF B 2 - 21 Mathias Olausson, Felix Ahl Ljusnarshallen
2009-10-31 14:00 0912140032 WSK Lindesberg B - IBK Wasahus-73 13 - 12 Eddie Pettersson, Mikael Åman Stadsskogsskolan
2009-11-01 12:30 0912140031 KFUM Örebro B - Wadköping IBK 1 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2009-11-01 15:00 0912140033 Silvergruvans IBF - Lillån IBK B 12 - 6 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Sporthallen, Hällefors
2009-11-01 17:15 0912140036 Pålsboda IBF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 9 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Alléhallen, Hallsberg
2009-11-07 10:30 0912140039 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Åsbro GOIF B 11 - 2 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Odenskolans Sporthall
2009-11-07 20:30 0912140037 Lillån IBK B - IBK Wasahus-73 29 - 4 Joakim Björnstad, Stefan Flyktman Lillåns skola
2009-11-08 10:00 0912140038 Wadköping IBK - Örebro IBK 7 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Mellringehallen
2009-11-08 12:30 0912140041 Lekebergs IBF - IBK Kopparberg B 12 - 5 Håkan Mellblom, Felix Ahl Fjugesta Bollhall
2009-11-08 15:00 0912140042 Silvergruvans IBF - WSK Lindesberg B 11 - 10 Tobias Koivukorpi, Joakim Björnstad Sporthallen, Hällefors
2009-11-08 17:15 0912140040 Pålsboda IBF B - KFUM Örebro B 3 - 4 Eddie Pettersson, Berndt Swärd Alléhallen, Hallsberg
2009-11-12 20:00 0912140043 Åsbro GOIF B - Wadköping IBK 8 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Åsbrohallen
2009-11-13 20:30 0912140048 KFUM Örebro B - WSK Lindesberg B 5 - 3 Eddie Pettersson, Mikael Åman Birgittaskolan
2009-11-14 13:00 0912140046 IBK Kopparberg B - Pålsboda IBF B 5 - 6 Daniel Kallin, Anders Nordlund Ljusnarshallen
2009-11-15 09:30 0912140047 Lekebergs IBF - Silvergruvans IBF 5 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Fjugesta Bollhall
2009-11-15 12:30 0912140045 IBK Wasahus-73 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 6 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Mellringehallen
2009-11-15 17:45 0912140044 Örebro IBK - Lillån IBK B 5 - 8 Mikael Åman, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2009-11-20 20:15 0912140050 Lillån IBK B - Åsbro GOIF B 10 - 2 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Lillåns skola
2009-11-21 08:30 0912140049 IBK Wasahus-73 - Örebro IBK 11 - 3 Michael Nilsson, Håkan Mellblom Mellringehallen
2009-11-21 11:00 0912140051 Wadköping IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 2 Berndt Swärd, Rasmus Ekelund Mellringehallen - Örebro
2009-11-22 11:00 0912140054 WSK Lindesberg B - Lekebergs IBF 4 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2009-11-22 12:30 0912140053 KFUM Örebro B - IBK Kopparberg B 12 - 5 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Birgittaskolan
2009-11-22 17:15 0912140052 Pålsboda IBF B - Silvergruvans IBF 10 - 10 Eddie Pettersson, Mathias Olausson Alléhallen, Hallsberg
2009-11-23 20:00 0912140056 Åsbro GOIF B - IBK Wasahus-73 9 - 9 Klas Leidö, Petter Seger Undén Åsbrohallen
2009-11-25 20:00 0912140057 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Örebro IBK 5 - 4 Håkan Mellblom, Rasmus Ekelund Odenskolans Sporthall
2009-11-27 20:00 0912140059 Silvergruvans IBF - KFUM Örebro B 8 - 2 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Sporthallen, Hällefors
2009-11-29 11:00 0912140060 WSK Lindesberg B - IBK Kopparberg B 9 - 9 Anders Nordlund, Petter Seger Undén Stadsskogsskolan
2009-11-29 12:30 0912140058 Lekebergs IBF - Pålsboda IBF B 6 - 6 Daniel Persson, Rasmus Ekelund Fjugesta Bollhall
2009-11-29 14:00 0912140055 Wadköping IBK - Lillån IBK B 14 - 6 Henrik Zegelsson, Mathias Olausson Mellringehallen
2009-11-30 20:15 0912140065 KFUM Örebro B - Lekebergs IBF WO (5 - 0) Klas Leidö, Rasmus Ekelund Birgittaskolan
2009-12-04 19:00 0912140066 IBK Kopparberg B - Silvergruvans IBF 7 - 14 Nicklas Johansson, Robin Johansson Ljusnarshallen
2009-12-04 20:15 0912140061 Lillån IBK B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 12 - 4 Mikael Åman, Felix Ahl Lillåns skola
2009-12-05 15:00 0912140064 Pålsboda IBF B - WSK Lindesberg B 10 - 6 Mikael Åman, Mathias Olausson Bollhallen, Hallsberg
2009-12-05 20:15 0912140062 IBK Wasahus-73 - Wadköping IBK 8 - 11 Mikael Åman, Mathias Olausson Mellringehallen - Örebro
2009-12-06 10:00 0912140063 Örebro IBK - Åsbro GOIF B 6 - 6 Tony Wennberg, Håkan Mellblom Mellringehallen
2009-12-11 19:00 0912140071 IBK Kopparberg B - Örebro IBK 4 - 4 Tony Wennberg, Felix Ahl Ljusnarshallen
2009-12-11 20:00 0912140070 Silvergruvans IBF - Åsbro GOIF B 9 - 8 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Sporthallen, Hällefors
2009-12-13 11:00 0912140072 WSK Lindesberg B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 13 Mikael Åman, Eddie Pettersson Stadsskogsskolan
2009-12-13 11:30 0912140068 Lekebergs IBF - Wadköping IBK 9 - 7 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Fjugesta Bollhall
2009-12-13 18:00 0912140069 KFUM Örebro B - IBK Wasahus-73 8 - 6 Christher Johansson, Petter Seger Undén Birgittaskolan
2009-12-13 19:15 0912140067 Pålsboda IBF B - Lillån IBK B 8 - 7 Anders Nordlund, Rasmus Ekelund Alléhallen, Hallsberg
2009-12-18 19:30 0912140076 Åsbro GOIF B - WSK Lindesberg B 5 - 6 Tony Wennberg, Lars Fridell Åsbrohallen
2009-12-19 10:30 0912140078 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lekebergs IBF 4 - 6 Kjell Persson, Rasmus Ekelund Odenskolans Sporthall
2009-12-19 11:00 0912140074 Wadköping IBK - Silvergruvans IBF 9 - 10 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
2009-12-19 18:00 0912140075 IBK Wasahus-73 - IBK Kopparberg B 15 - 3 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Birgittaskolan
2009-12-19 18:15 0912140073 Lillån IBK B - KFUM Örebro B 7 - 3 Rasmus Ekelund, Kjell Persson Lillåns skola
2009-12-20 10:00 0912140077 Örebro IBK - Pålsboda IBF B 3 - 8 Kjell Persson, Felix Ahl Mellringehallen
2010-01-08 19:00 0912140083 WSK Lindesberg B - Örebro IBK 9 - 9 Tobias Koivukorpi, Eddie Pettersson Stadsskogsskolan
2010-01-09 12:30 0912140084 IBK Kopparberg B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 13 - 10 Joakim Björnstad, Tobias Koivukorpi Ljusnarshallen
2010-01-10 12:30 0912140079 Lekebergs IBF - Lillån IBK B 6 - 12 Mikael Åman, Mathias Olausson Fjugesta Bollhall
2010-01-10 12:30 0912140082 KFUM Örebro B - Åsbro GOIF B 8 - 8 Michael Nilsson, Josefine Hedelind Birgittaskolan
2010-01-10 15:00 0912140081 Silvergruvans IBF - IBK Wasahus-73 19 - 11 Lars Fridell, Marco Mustonen Sporthallen, Hällefors
2010-01-10 17:15 0912140080 Pålsboda IBF B - Wadköping IBK 10 - 6 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg
2010-01-11 20:00 0912140088 Åsbro GOIF B - Lekebergs IBF 15 - 8 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Åsbrohallen
2010-01-15 20:00 0912140089 Örebro IBK - KFUM Örebro B 4 - 8 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Mellringehallen
2010-01-16 10:30 0912140090 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Silvergruvans IBF 7 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2010-01-16 20:30 0912140085 Lillån IBK B - IBK Kopparberg B 41 - 6 Mikael Åman, Mathias Olausson Lillåns skola
2010-01-17 11:00 0912140086 Wadköping IBK - WSK Lindesberg B 3 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen - Örebro
2010-01-17 17:45 0912140087 IBK Wasahus-73 - Pålsboda IBF B 10 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2010-01-23 12:30 0912140092 IBK Kopparberg B - Wadköping IBK 5 - 21 Michael Nilsson, Mathias Olausson Ljusnarshallen
2010-01-23 19:30 0912140091 WSK Lindesberg B - Lillån IBK B 4 - 14 Lars Fridell, Marco Mustonen Stadsskogsskolan
2010-01-24 12:30 0912140093 Lekebergs IBF - IBK Wasahus-73 6 - 6 Michael Nilsson, Eddie Pettersson Fjugesta Bollhall
2010-01-24 17:00 0912140095 Silvergruvans IBF - Örebro IBK 13 - 5 Håkan Mellblom, Petter Seger Undén Sporthallen, Hällefors
2010-01-24 17:15 0912140094 Pålsboda IBF B - Åsbro GOIF B 6 - 6 Lars Fridell, Marco Mustonen Alléhallen, Hallsberg
2010-01-24 17:45 0912140096 KFUM Örebro B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 7 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Birgittaskolan
2010-01-30 10:30 0912140102 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Pålsboda IBF B 9 - 6 Joakim Björnstad, Henrik Zegelsson Odenskolans Sporthall
2010-01-30 16:00 0912140100 Åsbro GOIF B - IBK Kopparberg B 20 - 3 Mikael Åman, Mathias Olausson Åsbrohallen
2010-01-30 17:45 0912140098 IBK Wasahus-73 - WSK Lindesberg B 9 - 9 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Birgittaskolan
2010-01-30 18:15 0912140099 Lillån IBK B - Silvergruvans IBF 9 - 9 Henrik Zegelsson, Joakim Björnstad Lillåns skola
2010-01-31 12:30 0912140101 Lekebergs IBF - Örebro IBK 10 - 3 Felix Ahl, Rasmus Ekelund Fjugesta Bollhall
2010-01-31 17:45 0912140097 Wadköping IBK - KFUM Örebro B 12 - 11 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2010-02-13 11:00 0912140104 Örebro IBK - Wadköping IBK 4 - 8 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2010-02-13 12:30 0912140107 IBK Kopparberg B - Lekebergs IBF 6 - 24 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Ljusnarshallen
2010-02-13 16:00 0912140105 Åsbro GOIF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 13 - 7 Henrik Zegelsson, Mathias Olausson Åsbrohallen
2010-02-14 09:15 0912140103 IBK Wasahus-73 - Lillån IBK B 6 - 16 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2010-02-14 11:00 0912140108 WSK Lindesberg B - Silvergruvans IBF 3 - 10 Lars Fridell, Marco Mustonen Stadsskogsskolan
2010-02-14 18:00 0912140106 KFUM Örebro B - Pålsboda IBF B 8 - 5 Mikael Åman, Eddie Pettersson Birgittaskolan
2010-02-19 20:00 0912140113 Silvergruvans IBF - Lekebergs IBF 14 - 12 Klas Leidö, Joakim Björnstad Sporthallen, Hällefors
2010-02-20 10:30 0912140111 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBK Wasahus-73 8 - 13 Rasmus Ekelund, Tobias Koivukorpi Odenskolans Sporthall
2010-02-20 11:15 0912140109 Wadköping IBK - Åsbro GOIF B 7 - 4 Michael Nilsson, Mikael Åman Mellringehallen - Örebro
2010-02-20 20:30 0912140110 Lillån IBK B - Örebro IBK 10 - 7 Mikael Åman, Lars Fridell Lillåns skola
2010-02-21 11:00 0912140114 WSK Lindesberg B - KFUM Örebro B 6 - 11 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Stadsskogsskolan
2010-02-21 17:15 0912140112 Pålsboda IBF B - IBK Kopparberg B 2 - 2 Lars Fridell, Marco Mustonen Alléhallen, Hallsberg
2010-02-25 18:30 0912140120 Lekebergs IBF - WSK Lindesberg B 10 - 6 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Fjugesta Bollhall
2010-02-27 10:30 0912140117 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Wadköping IBK 4 - 12 Henrik Zegelsson, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2010-02-27 12:30 0912140119 IBK Kopparberg B - KFUM Örebro B 2 - 27 Stefan Flyktman, Felix Ahl Ljusnarshallen
2010-02-28 10:00 0912140115 Örebro IBK - IBK Wasahus-73 7 - 8 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2010-02-28 14:00 0912140116 Åsbro GOIF B - Lillån IBK B 7 - 10 Anders Nordlund, Rasmus Ekelund Åsbrohallen
2010-02-28 15:00 0912140118 Silvergruvans IBF - Pålsboda IBF B 12 - 4 Robin Johansson, Håkan Mellblom Sporthallen, Hällefors
2010-03-06 20:30 0912140121 Lillån IBK B - Wadköping IBK 4 - 8 Eddie Pettersson, Mathias Olausson Lillåns skola
2010-03-07 11:00 0912140123 Örebro IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 2 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen
2010-03-07 17:15 0912140124 Pålsboda IBF B - Lekebergs IBF 7 - 6 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2010-03-07 17:45 0912140125 KFUM Örebro B - Silvergruvans IBF 5 - 13 Lars Fridell, Michael Nilsson Birgittaskolan
2010-03-07 20:15 0912140122 IBK Wasahus-73 - Åsbro GOIF B 8 - 11 Lars Fridell, Michael Nilsson Birgittaskolan
2010-03-10 19:45 0912140126 IBK Kopparberg B - WSK Lindesberg B 10 - 9 Håkan Mellblom, Rasmus Ekelund Ljusnarshallen
2010-03-13 16:00 0912140132 Silvergruvans IBF - IBK Kopparberg B 33 - 1 Robin Johansson, Nicklas Johansson Sporthallen, Hällefors
2010-03-13 17:30 0912140127 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lillån IBK B 5 - 13 Krister Eklund, Christher Johansson Odenskolans Sporthall
2010-03-13 17:30 0912140128 Wadköping IBK - IBK Wasahus-73 7 - 5 Mikael Åman, Tobias Koivukorpi Mellringehallen - Örebro
2010-03-13 17:30 0912140129 Åsbro GOIF B - Örebro IBK 11 - 5 Stefan Flyktman, Anders Nordlund Åsbrohallen
2010-03-13 17:30 0912140130 WSK Lindesberg B - Pålsboda IBF B 7 - 5 Josefine Hedelind, Mathias Olausson Stadsskogsskolan
2010-03-13 17:30 0912140131 Lekebergs IBF - KFUM Örebro B 11 - 4 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Fjugesta Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Silvergruvans IBF 22 17 2 (0) 3 252-148 104 53
2. Wadköping IBK 22 17 0 (0) 5 183-118 65 51
3. Lillån IBK B 22 15 1 (0) 6 263-136 127 46
4. KFUM Örebro B 22 13 2 (0) 7 156-130 26 41
5. Åsbro GOIF B 22 9 4 (0) 9 194-149 45 31
6. Lekebergs IBF 22 9 3 (0) 10 170-170 0 30
7. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 22 10 0 (0) 12 159-171 -12 30
8. Pålsboda IBF B 22 8 4 (0) 10 141-155 -14 28
9. IBK Wasahus-73 22 8 3 (0) 11 192-219 -27 27
10. WSK Lindesberg B 22 6 3 (0) 13 150-191 -41 21
11. IBK Kopparberg B 22 3 4 (0) 15 111-327 -216 13
12. Örebro IBK 22 2 4 (0) 16 111-168 -57 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis