Herrar Div 4 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Div 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-02 20:00 0918140002 Edebäck IBF - Sunne IBK 5 - 10 Sven-Olov Berggren, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2009-10-04 14:00 0918140001 Skoghalls IBK U - Åmåls IBK 4 - 3 Conny Jonsson, Anders Berg Mörmohallen
2009-10-04 14:00 0918140003 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Degerfors IBK 8 - 4 Lasse Alexandersson, Jörgen Grändefors Spångbergshallen
2009-10-04 19:30 0918140005 Karlberg IBK - Grums IBK 7 - 2 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Bergslagshallen
2009-10-09 19:30 0918140006 Åmåls IBK - Karlberg IBK 5 - 7 Conny Jonsson, Björn Engqvist Karlbergshallen Åmål
2009-10-11 14:00 0918140009 Degerfors IBK - Edebäck IBF 9 - 2 Carl Engh, Minal Landin Stora Vallahallen
2009-10-11 15:00 0918140010 Sunne IBK - Skoghalls IBK U 4 - 3 Björn Svensson, Leif Pettersson Sparbankshallen
2009-10-11 17:00 0918140008 Deje IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK U 0 - 10 Gabriel Persson, Anders Berg Deje Sporthall A
2009-10-16 19:30 0918140014 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Grums IBK 11 - 0 Jonas Andrén, Mattias Westman Spångbergshallen
2009-10-16 20:00 0918140013 Edebäck IBF - Deje IBF 8 - 3 Henrik Jansson, Andreas Jansson Ekshärads Sporthall
2009-10-17 13:30 0918140012 Skoghalls IBK U - Degerfors IBK 5 - 4 Gabriel Persson, Carl Engh Mörmohallen
2009-10-18 16:30 0918140011 Åmåls IBK - Sunne IBK 2 - 4 Alexander Svensson, Gustaf Jönsson Karlbergshallen Åmål
2009-10-23 20:00 0918140016 Edebäck IBF - Åmåls IBK 7 - 7 Jan Sandström, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2009-10-24 13:15 0918140020 Grums IBK - Deje IBF 4 - 6 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Grums Sporthall
2009-10-24 16:00 0918140019 Karlberg IBK - Degerfors IBK 3 - 4 Jonas Andrén, Jörgen Grändefors Bergslagshallen
2009-10-25 14:00 0918140017 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Skoghalls IBK U 4 - 6 Jari Marjetta, Anders Berg Spångbergshallen
2009-10-30 19:00 0918140022 Deje IBF - Karlberg IBK 7 - 7 Martin Bäcklund, Anders Berg Deje Sporthall A
2009-10-30 19:30 0918140025 Åmåls IBK - Grums IBK 7 - 5 Björn Svensson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2009-11-11 20:00 0918140024 Sunne IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 5 - 8 Anders Pettersson Karlstad, Majed Hammami Sparbankshallen
2009-11-22 16:30 0918140021 Skoghalls IBK U - Edebäck IBF 2 - 6 Jonas Andrén, Carl Engh Mörmohallen
2009-11-08 18:00 0918140029 Grums IBK - Sunne IBK 3 - 7 Anders Berg, Jari Marjetta Grums Sporthall
2009-11-14 13:30 0918140028 Karlberg IBK - Skoghalls IBK U 7 - 3 Lasse Alexandersson, Patrick Schmidt Bergslagshallen
2009-11-15 15:00 0918140030 Deje IBF - Degerfors IBK 4 - 7 Jonas Andrén, Mattias Westman Deje Sporthall A
2009-12-06 14:00 0918140026 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Åmåls IBK 9 - 5 Erik Bergström, Jörgen Grändefors Spångbergshallen
2009-11-20 20:00 0918140032 Edebäck IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK U 4 - 2 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2009-11-22 11:30 0918140035 Åmåls IBK - Deje IBF 6 - 3 Leif Pettersson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2009-11-22 13:45 0918140033 Degerfors IBK - Grums IBK 3 - 2 Mark Morén, Majed Hammami Stora Vallahallen
2009-11-22 15:00 0918140034 Sunne IBK - Karlberg IBK 3 - 3 Erik Bergström, Jörgen Grändefors Sparbankshallen
2009-11-27 19:00 0918140039 Deje IBF - Skoghalls IBK U 5 - 7 Erik Bergström, Jörgen Grändefors Deje Sporthall A
2009-11-28 13:30 0918140040 Degerfors IBK - Sunne IBK 3 - 9 Carl Engh, Minal Landin Stora Vallahallen
2009-11-28 15:45 0918140038 Grums IBK - Edebäck IBF 4 - 6 Daniel Monander, Jonas Andrén Grums Sporthall
2009-11-28 16:00 0918140037 Karlberg IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 9 - 3 Minal Landin, Gabriel Persson Bergslagshallen
2009-12-11 20:00 0918140042 Edebäck IBF - Karlberg IBK 4 - 6 Majed Hammami, David Granström Ekshärads Sporthall
2009-12-12 19:15 0918140045 Åmåls IBK - Degerfors IBK 8 - 6 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Karlbergshallen Åmål
2009-12-13 13:30 0918140041 Skoghalls IBK U - Grums IBK 7 - 3 Andreas Jansson, Henrik Jansson Mörmohallen
2009-12-13 15:00 0918140044 Sunne IBK - Deje IBF 7 - 8 Gabriel Persson, Minal Landin Sparbankshallen
2009-12-18 19:30 0918140050 Åmåls IBK - Skoghalls IBK U 8 - 4 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Karlbergshallen Åmål
2009-12-19 13:15 0918140046 Grums IBK - Karlberg IBK 1 - 7 Jari Marjetta, Jonas Andrén Grums Sporthall
2009-12-19 15:15 0918140048 Degerfors IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 3 - 3 Lasse Alexandersson, Daniel Monander Stora Vallahallen
2009-12-20 15:30 0918140049 Sunne IBK - Edebäck IBF 6 - 7 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Sparbankshallen
2010-01-08 20:00 0918140052 Edebäck IBF - Degerfors IBK 9 - 1 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Ekshärads Sporthall
2010-01-09 13:30 0918140055 Karlberg IBK - Åmåls IBK 7 - 6 Lasse Alexandersson, Pierre Malmgren Bergslagshallen
2010-01-09 14:15 0918140053 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Deje IBF 15 - 5 Linus Larsson, David Granström Spångbergshallen
2010-01-10 15:30 0918140051 Skoghalls IBK U - Sunne IBK 8 - 7 Carl Engh, Simon Olsson Mörmohallen
2010-01-15 19:30 0918140059 Degerfors IBK - Skoghalls IBK U 6 - 4 Carl Engh, Jonas Andrén Stora Vallahallen
2010-01-16 13:15 0918140057 Grums IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 8 - 8 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Grums Sporthall
2010-01-17 12:00 0918140058 Deje IBF - Edebäck IBF 4 - 7 Jonas Andrén, Mattias Westman Deje Sporthall A
2010-01-17 16:00 0918140060 Sunne IBK - Åmåls IBK 2 - 3 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Sparbankshallen
2010-01-21 20:30 0918140063 Degerfors IBK - Karlberg IBK 4 - 8 Lasse Alexandersson, Pierre Malmgren Stora Vallahallen
2010-01-22 19:30 0918140065 Åmåls IBK - Edebäck IBF 3 - 4 Jari Marjetta, Jonas Andrén Karlbergshallen Åmål
2010-01-23 18:00 0918140062 Deje IBF - Grums IBK 6 - 3 Gustaf Jönsson, Minal Landin Deje Sporthall A
2010-01-24 16:00 0918140061 Skoghalls IBK U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 7 - 7 Henrik Jansson, Andreas Jansson Mörmohallen
2010-01-29 20:00 0918140066 Edebäck IBF - Skoghalls IBK U 5 - 4 Robin Johansson, Sven-Olov Berggren Ekshärads Sporthall
2010-01-30 13:15 0918140070 Grums IBK - Åmåls IBK 4 - 10 Minal Landin, Gabriel Persson Grums Sporthall
2010-01-30 16:00 0918140069 Karlberg IBK - Deje IBF 8 - 2 Mark Morén, Patrik Hedberg Bergslagshallen
2010-01-31 14:00 0918140067 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Sunne IBK 3 - 8 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Spångbergshallen
2010-02-05 19:30 0918140075 Åmåls IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 8 - 6 Alexander Svensson, Gustaf Jönsson Karlbergshallen Åmål
2010-02-07 14:00 0918140073 Degerfors IBK - Deje IBF 7 - 8 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Stora Vallahallen
2010-02-07 14:00 0918140074 Sunne IBK - Grums IBK 5 - 6 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Sparbankshallen
2010-02-07 16:30 0918140071 Skoghalls IBK U - Karlberg IBK 3 - 5 Gabriel Persson, Daniel Monander Mörmohallen
2010-02-21 14:00 0918140076 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Edebäck IBF 12 - 5 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Spångbergshallen
2010-02-21 16:00 0918140080 Deje IBF - Åmåls IBK 7 - 8 Anders Berg, Gustaf Jönsson Deje Sporthall A
2010-02-26 20:00 0918140078 Karlberg IBK - Sunne IBK 12 - 9 Pierre Malmgren, Lasse Alexandersson Bergslagshallen
2010-03-04 19:30 0918140079 Grums IBK - Degerfors IBK 7 - 5 Anders Berg, Jonas Andrén Grums Sporthall
2010-02-26 20:00 0918140081 Skoghalls IBK U - Deje IBF 8 - 2 Carl Engh, Simon Olsson Mörmohallen
2010-02-26 20:00 0918140082 Edebäck IBF - Grums IBK 2 - 1 David Granström, Johnny Mizser Ekshärads Sporthall
2010-02-28 14:00 0918140083 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Karlberg IBK 4 - 4 Jonas Andrén, Mattias Westman Spångbergshallen
2010-03-03 20:00 0918140084 Sunne IBK - Degerfors IBK 9 - 1 Andreas Jansson, Henrik Jansson Sparbankshallen
2010-02-27 16:00 0918140090 Degerfors IBK - Åmåls IBK 2 - 7 Lasse Alexandersson, Pierre Malmgren Stora Vallahallen
2010-03-07 13:00 0918140087 Karlberg IBK - Edebäck IBF 9 - 6 Henrik Jansson, Andreas Jansson Bergslagshallen
2010-03-07 13:00 0918140088 Grums IBK - Skoghalls IBK U 9 - 7 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Grums Sporthall
2010-03-07 13:00 0918140089 Deje IBF - Sunne IBK 4 - 7 Carl Engh, Jonas Andrén Deje Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlberg IBK 16 12 3 1 109-66 43 39
2. Edebäck IBF 16 10 1 5 87-83 4 31
3. Åmåls IBK 16 9 1 6 96-81 15 28
4. Lesjöfors/ Filipstad IBK U 16 7 4 5 113-81 32 25
5. Sunne IBK 16 8 1 7 102-79 23 25
6. Skoghalls IBK U 16 7 1 8 82-85 -3 22
7. Degerfors IBK 16 5 1 10 69-96 -27 16
8. Deje IBF 16 4 1 11 74-119 -45 13
9. Grums IBK 16 3 1 12 62-104 -42 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis