Damjuniorer 90 (2009/10)

Gruppspel
Damjuniorer 90
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-26 09:00 0906420002 Warberg IC Blå - Stenungsunds IBK 3 - 2 Jan Svensson, Marcus Gustafsson Varbergs Idrottshall
2009-09-26 12:00 0906420001 Bua IF - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 2 Jonas Löfwander, Fredrik Lövberg Bua Idrottshall
2009-09-26 16:30 0906420003 Onsala IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 8 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Presse Idrottshall
2009-09-27 10:30 0906420005 Warberg IC Svart - FBC Lerum Damjuniorer 1 - 5 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Peder Skrivares skola
2009-09-27 19:00 0906420006 Ale IBF - Frölunda IBK 8 - 3 Maria Granaas, Eleonore Green Ale Kulturrum
2009-10-03 15:20 0906420007 Pixbo Wallenstam IBF - Bua IF 7 - 1 Henrik Haglund, Tony Cederholm Wallenstam Arena
2009-10-03 16:20 0906420012 Stenungsunds IBK - Ale IBF 3 - 7 Stenungsund Arena
2009-10-03 19:00 0906420009 FBC Lerum Damjuniorer - Onsala IBK 4 - 3 Pierre Eberhard Berg, Linda Capretti Rydsbergshallen
2009-10-04 15:00 0906420011 Sportlife Kungälvs IBK - Warberg IC Svart 3 - 1 Christian Jensen, Daniel Bedö Kastellegårdshallen
2009-10-04 17:00 0906420008 IBK Göteborg - Warberg IC Blå 2 - 1 Henrik Haglund, Tony Cederholm Svingelns Sporthall
2009-10-10 12:00 0906420013 Bua IF - Stenungsunds IBK 5 - 4 Adam Davidsson, Alexander Kronberg Bua Idrottshall
2009-10-10 15:00 0906420014 Warberg IC Blå - Sportlife Kungälvs IBK 1 - 6 Adam Davidsson, Alexander Kronberg Peder Skrivares skola
2009-10-10 16:30 0906420015 Onsala IBK - IBK Göteborg 2 - 5 Mats Andersson, Fredrik Lövberg Presse Idrottshall
2009-10-11 14:45 0906420018 Ale IBF - FBC Lerum Damjuniorer 3 - 3 Daniel Bedö, Mathias Damgaard Ale Kulturrum
2009-10-13 19:45 0906420017 Warberg IC Svart - Frölunda IBK 3 - 1 Andreas Larsson, Mattias Torbiörnson Mariedal
2009-10-17 12:00 0906420019 Bua IF - FBC Lerum Damjuniorer 4 - 7 Frank Nielsen, Peter Johnsson Bua Idrottshall
2009-10-17 16:30 0906420020 Frölunda IBK - Warberg IC Blå 3 - 2 Linda Capretti, Therese Magnusson Frölunda Kulturhus
2009-10-18 14:30 0906420023 Warberg IC Svart - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 1 Axel Sagdahl, Peter Öhman Varbergs Idrottshall
2009-10-18 16:00 0906420021 Sportlife Kungälvs IBK - Onsala IBK 3 - 1 Maria Granaas, Eleonore Green Kastellegårdshallen
2010-02-06 18:00 0906420024 IBK Göteborg - Ale IBF 3 - 7 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Torpahallen
2009-10-23 18:30 0906420029 Warberg IC Svart - IBK Göteborg 8 - 1 Varbergs Idrottshall
2009-10-25 18:00 0906420026 FBC Lerum Damjuniorer - Warberg IC Blå 7 - 0 Adem Can, Arne Olsson Rydsbergshallen
2009-11-01 12:00 0906420025 Bua IF - Frölunda IBK 6 - 4 Bua Idrottshall
2009-12-05 19:15 0906420027 Onsala IBK - Stenungsunds IBK 11 - 2 Fredrik Lövberg, Jonas Löfwander Presse Idrottshall
2010-03-27 13:10 0906420030 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 1 Adam Jällfält, Christer Carlberg Ale Kulturrum
2009-11-07 17:15 0906420033 IBK Göteborg - Bua IF 0 - 3 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Svingelns Sporthall
2009-11-07 17:45 0906420032 Onsala IBK - Frölunda IBK 1 - 4 Presse Idrottshall
2009-11-08 17:45 0906420036 Sportlife Kungälvs IBK - Ale IBF 4 - 3 Roger Zahnér, Peter Novakovic Kastellegårdshallen
2010-02-16 19:00 0906420035 Warberg IC Svart - Stenungsunds IBK 9 - 0 Andreas Larsson, Jan Schön Mariedal
2010-03-06 18:30 0906420031 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IC Blå 6 - 0 Adam Jällfält, Adem Can Wallenstam Arena
2009-11-13 20:00 0906420038 Warberg IC Blå - Warberg IC Svart 2 - 2 Jessica Olsson, Peter Öhman Varbergs Idrottshall
2009-11-15 15:20 0906420041 FBC Lerum Damjuniorer - Stenungsunds IBK 11 - 1 Joakim Amri Nilsson, Ingemar Hansson Rydsbergshallen
2009-11-15 16:00 0906420037 Onsala IBK - Bua IF 4 - 2 Presse Idrottshall
2009-11-15 19:45 0906420040 Sportlife Kungälvs IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 3 Tony Cederholm, Henrik Haglund Kastellegårdshallen
2009-12-05 16:30 0906420042 IBK Göteborg - Frölunda IBK 4 - 4 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Svingelns Sporthall
2009-11-21 09:10 0906420048 Pixbo Wallenstam IBF - Frölunda IBK 7 - 4 Daniel Bedö, Mathias Damgaard Wallenstam Arena
2009-11-21 11:50 0906420047 Stenungsunds IBK - IBK Göteborg 3 - 6 Emelie Axelsson, Malin Hedlund Karlsson Stenungsund Arena
2009-11-21 17:45 0906420045 Onsala IBK - Ale IBF 2 - 3 Hampus Kjellin, Mats Andersson Presse Idrottshall
2010-01-10 12:20 0906420046 FBC Lerum Damjuniorer - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 4 Daniel Lindblom, Maximilian Ziegler Rydsbergshallen
2010-01-17 12:00 0906420044 Warberg IC Svart - Bua IF 4 - 1 Mike Bengtsson, Andreas Larsson Mariedal
2009-11-27 18:30 0906420051 Warberg IC Blå - Ale IBF 3 - 5 Jonas Apelqvist, Jan Schön Varbergs Idrottshall
2009-11-27 19:30 0906420052 Sportlife Kungälvs IBK - IBK Göteborg 4 - 1 Henry Tames, Tony Cederholm Kastellegårdshallen
2009-11-28 10:00 0906420054 Frölunda IBK - Stenungsunds IBK 7 - 4 Hampe Gustavsson, Adem Can Frölunda Kulturhus
2009-11-29 16:00 0906420049 Onsala IBK - Warberg IC Svart 3 - 4 Filip Källqvist, Fredrik Eriksson Presse Idrottshall
2009-11-29 16:40 0906420053 FBC Lerum Damjuniorer - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 5 Henrik Haglund, Tony Cederholm Rydsbergshallen
2009-12-11 18:30 0906420055 Warberg IC Blå - Bua IF 1 - 11 Andreas Larsson, Mattias Torbiörnson Varbergs Idrottshall
2009-12-12 18:30 0906420058 Stenungsunds IBK - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 12 Richard Berndtsson, Wiro Bergman Stenungsund Arena
2009-12-13 16:30 0906420059 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 5 Henrik Haglund, Tony Cederholm Svingelns Sporthall
2010-02-05 19:30 0906420060 Frölunda IBK - FBC Lerum Damjuniorer 2 - 5 Robin Cederdahl, Ulf Jonasson Frölunda Kulturhus
2010-03-02 19:00 0906420057 Ale IBF - Warberg IC Svart 4 - 1 Per Pettersson, Mikael Wikberg Ale Kulturrum
2009-12-05 16:30 0906420061 Ale IBF - Bua IF 10 - 1 Torbjörn Zahner, Eleonore Green Ale Kulturrum
2009-12-19 16:30 0906420062 Onsala IBK - Warberg IC Blå 5 - 3 Peter Öhman, Jonas Apelqvist Presse Idrottshall
2009-12-19 19:40 0906420065 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK 21 - 1 Fredrik Bergstrand, Torbjörn Zahner Mölnlycke Idrottshall
2009-12-20 12:00 0906420064 Frölunda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 6 - 4 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Hall Of Flame
2009-12-20 16:30 0906420066 FBC Lerum Damjuniorer - IBK Göteborg 10 - 0 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2010-01-16 18:50 0906420068 Stenungsunds IBK - Warberg IC Blå 6 - 3 Christer Höglind, Tommas Bråten Stenungsund Arena
2010-01-16 19:00 0906420071 FBC Lerum Damjuniorer - Warberg IC Svart 5 - 3 Lazo Cesto, Nenad Gusevac Rydsbergshallen
2010-01-16 20:00 0906420067 Sportlife Kungälvs IBK - Bua IF 7 - 3 Adem Can, Torbjörn Zahner Kastellegårdshallen
2010-01-17 10:30 0906420072 Frölunda IBK - Ale IBF 4 - 2 Eleonore Green, Adem Can Frölunda Kulturhus
2010-01-22 18:30 0906420069 Pixbo Wallenstam IBF - Onsala IBK 3 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstam Arena
2010-01-23 15:30 0906420073 Bua IF - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 6 Johan Engman, Pontus Kozan Bua Idrottshall
2010-01-24 14:45 0906420075 Onsala IBK - FBC Lerum Damjuniorer 3 - 9 Daniel Ståhl, Larry Herbertzon Presse Idrottshall
2010-01-24 17:40 0906420078 Ale IBF - Stenungsunds IBK 8 - 5 Nenad Gusevac, Maria Granaas Ale Kulturrum
2010-01-30 10:15 0906420074 Warberg IC Blå - IBK Göteborg 5 - 4 Peter Öhman, Louise Petersson Varbergs Idrottshall
2010-01-30 12:00 0906420077 Warberg IC Svart - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 6 Peter Öhman, Louise Petersson Varbergs Idrottshall
2010-01-29 19:30 0906420080 Sportlife Kungälvs IBK - Warberg IC Blå 2 - 4 Bjarne Wesenlund, Kim Nielsen Kastellegårdshallen
2010-01-31 14:45 0906420081 IBK Göteborg - Onsala IBK 3 - 2 Magnus Persson, Kim Nielsen Torpahallen
2010-02-06 17:40 0906420079 Stenungsunds IBK - Bua IF 1 - 8 Martin Larsson, Jonathan Sandström Stenungsund Arena
2010-03-22 18:00 0906420084 FBC Lerum Damjuniorer - Ale IBF 5 - 4 Magnus Persson, Pierre Eberhard Berg Rydsbergshallen
2010-03-28 11:00 0906420083 Frölunda IBK - Warberg IC Svart 5 - 1 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Frölunda Kulturhus
2009-11-29 18:50 0906420090 Ale IBF - IBK Göteborg 6 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2010-02-01 18:30 0906420087 Onsala IBK - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 3 Filip Källqvist, Fredrik Eriksson Presse Idrottshall
2010-02-06 16:10 0906420089 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IC Svart 2 - 3 Bjarne Wesenlund, Robin Cederdahl Wallenstam Arena
2010-02-07 09:20 0906420085 FBC Lerum Damjuniorer - Bua IF 5 - 2 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Rydsbergshallen
2010-02-07 17:00 0906420086 Warberg IC Blå - Frölunda IBK 4 - 2 Andreas Larsson, Mattias Torbiörnson Peder Skrivares skola
2010-01-24 13:00 0906420095 IBK Göteborg - Warberg IC Svart 3 - 7 Linda Capretti, Christian Jensen Svingelns Sporthall
2010-01-30 15:30 0906420091 Frölunda IBK - Bua IF 9 - 5 Eleonore Green, Torbjörn Zahner Hall Of Flame
2010-02-12 18:30 0906420096 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF 4 - 3 Goran Kuduzovic, Pierre Eberhard Berg Wallenstam Arena
2010-02-14 11:00 0906420092 Warberg IC Blå - FBC Lerum Damjuniorer 1 - 2 Ludwig Bengtsson, Helmer Karlsson Arena Varberg
2010-03-06 17:30 0906420093 Stenungsunds IBK - Onsala IBK 4 - 7 Martin Andersson, Patrick Magnusson Stenungsund Arena
2010-02-14 18:00 0906420102 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 4 Daniel Lindblom, Maximilian Ziegler Ale Kulturrum
2010-03-03 18:15 0906420098 Frölunda IBK - Onsala IBK 2 - 7 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Hall Of Flame
2010-03-11 19:00 0906420097 Warberg IC Blå - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 5 Larry Herbertzon, Tobias Herbertzon Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2010-03-13 14:30 0906420099 Bua IF - IBK Göteborg 2 - 6 Pontus Kozan Bua Idrottshall
2010-03-22 19:15 0906420101 Stenungsunds IBK - Warberg IC Svart 1 - 6 Wiro Bergman, Emelie Axelsson Stenungsund Arena
2010-02-27 12:00 0906420103 Bua IF - Onsala IBK 2 - 4 Filip Källqvist, Fredrik Eriksson Bua Idrottshall
2010-02-27 20:30 0906420106 Pixbo Wallenstam IBF - Sportlife Kungälvs IBK 9 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Wallenstam Arena
2010-03-14 11:00 0906420108 Frölunda IBK - IBK Göteborg 8 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Frölunda Kulturhus
2010-03-16 19:30 0906420104 Warberg IC Svart - Warberg IC Blå 2 - 2 Jan Schön, Peter Öhman Peder Skrivares skola
2010-03-20 18:15 0906420107 Stenungsunds IBK - FBC Lerum Damjuniorer 1 - 5 Björn Olsen, Simon Andersson Stenungsund Arena
2010-02-28 14:10 0906420112 Sportlife Kungälvs IBK - FBC Lerum Damjuniorer 4 - 3 Adem Can, Fredrik Bergstrand Kastellegårdshallen
2010-03-07 12:20 0906420114 Frölunda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 Daniel Fathi-Najafi, Bjarne Wesenlund Hall Of Flame
2010-03-07 13:30 0906420110 Bua IF - Warberg IC Svart 3 - 6 Filip Källqvist, Fredrik Eriksson Bua Idrottshall
2010-03-07 15:00 0906420113 IBK Göteborg - Stenungsunds IBK 10 - 4 Mikael Wikberg, Per Pettersson Torpahallen
2010-03-07 15:50 0906420111 Ale IBF - Onsala IBK 2 - 3 Andreas Rolén, Gustav Glansén Ale Kulturrum
2010-03-13 12:00 0906420115 Warberg IC Svart - Onsala IBK 6 - 4 Jan Schön, Marcus Gustafsson Peder Skrivares skola
2010-03-14 10:30 0906420119 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum Damjuniorer 3 - 5 Peter Novakovic, Mikael Wikberg Wallenstam Arena
2010-03-14 17:30 0906420117 Ale IBF - Warberg IC Blå 8 - 1 Joakim Amri Nilsson, Ulf Jonasson Ale Kulturrum
2010-03-14 18:30 0906420120 Stenungsunds IBK - Frölunda IBK 2 - 10 Malin Hedlund Karlsson, Emelie Axelsson Stenungsund Arena
2010-03-22 18:30 0906420118 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 6 Bjarne Wesenlund, Fredrik Sävestrand Svingelns Sporthall
2010-03-19 19:00 0906420123 Warberg IC Svart - Ale IBF 5 - 4 Jessica Olsson, Jan Schön Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2010-03-19 19:45 0906420124 Sportlife Kungälvs IBK - Stenungsunds IBK 15 - 1 Daniel Fathi-Najafi, Tarek El Abtah Kastellegårdshallen
2010-03-20 13:30 0906420121 Bua IF - Warberg IC Blå 7 - 3 Adam Davidsson, Alexander Kronberg Bua Idrottshall
2010-03-20 19:10 0906420125 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg 10 - 0 Kim Nielsen, Fredrik Sävestrand Wallenstam Arena
2010-03-21 18:30 0906420126 FBC Lerum Damjuniorer - Frölunda IBK 6 - 2 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Rydsbergshallen
2010-03-15 19:15 0906420131 Stenungsunds IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 5 Jesper Svensson, Alexander Antonsson Stenungsund Arena
2010-03-26 19:45 0906420130 Sportlife Kungälvs IBK - Frölunda IBK 10 - 4 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Kastellegårdshallen
2010-03-28 13:10 0906420127 Bua IF - Ale IBF 1 - 5 Jan Svensson, Ludwig Bengtsson Bua Idrottshall
2010-03-28 18:30 0906420132 IBK Göteborg - FBC Lerum Damjuniorer 1 - 6 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Svingelns Sporthall
2010-03-30 20:00 0906420128 Warberg IC Blå - Onsala IBK 6 - 4 Jonas Apelqvist, Peter Öhman Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum Damjuniorer 20 17 1 2 113-47 66 52
2. Sportlife Kungälvs IBK 20 15 0 5 106-65 41 45
3. Warberg IC Svart 20 12 2 6 80-56 24 38
4. Ale IBF 20 12 1 7 100-58 42 37
5. Pixbo Wallenstam IBF 20 11 1 8 114-64 50 34
6. Frölunda IBK 20 10 1 9 88-89 -1 31
7. Onsala IBK 20 9 0 11 78-78 0 27
8. Bua IF 20 7 0 13 73-95 -22 21
9. IBK Göteborg 20 6 2 12 65-103 -38 20
10. Warberg IC Blå 20 5 2 13 46-91 -45 17
11. Stenungsunds IBK 20 1 0 19 52-169 -117 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis