Slutspel SSL Herrar (2009/10)

Slutspel
Final Herrar
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-04-17 15:30 Final 0958001225 Caperiotäby FC - Storvreta IBK 2 - 5 Håkan Söderman, Johan Råsbrink Globen
Kvartsfinalserie AIK - Falun
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-03-12 19:15 Final 0958001193 AIK IBF - IBF Falun 7 - 5 Glenn Boström, Sven Hammerin Solnahallen
2010-03-15 18:45 Semifinal 1 0958001194 IBF Falun - AIK IBF 6 - 5 Glenn Boström, Sven Hammerin Guide Arena
2010-03-18 19:15 Kvartsfinal 1 0958001195 AIK IBF - IBF Falun 11 - 3 Glenn Boström, Sven Hammerin Solnahallen
2010-03-22 18:45 1/8-final 1 0958001196 IBF Falun - AIK IBF 7 - 6 e.förl. Glenn Boström, Sven Hammerin Guide Arena
2010-03-26 19:15 1/16-final 1 0958001197 AIK IBF - IBF Falun 8 - 4 Glenn Boström, Sven Hammerin Solnahallen
Kvartsfinalserie Caperiotäby - Balrog
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-03-12 19:15 Final 0958001183 Caperiotäby FC - Balrog B/S IK 6 - 4 Håkan Söderman, Johan Råsbrink Tibblehallen
2010-03-15 18:45 Semifinal 1 0958001184 Balrog B/S IK - Caperiotäby FC 3 - 6 Håkan Söderman, Johan Råsbrink Botkyrkahallen
2010-03-19 19:15 Kvartsfinal 1 0958001185 Caperiotäby FC - Balrog B/S IK 8 - 5 Håkan Söderman, Johan Råsbrink Tibblehallen
2010-03-22 18:45 1/0-final 1 0958001186 Balrog B/S IK - Caperiotäby FC Botkyrkahallen
2010-03-26 19:15 1/0-final 2 0958001187 Caperiotäby FC - Balrog B/S IK Tibblehallen
Kvartsfinalserie Storvreta - Dalen
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-03-15 19:00 Semifinal 1 0958001189 IBK Dalen - Storvreta IBK 3 - 5 Michael Walkert Umeå Energi Arena Vatten
2010-03-20 17:00 Final 0958001188 Storvreta IBK - IBK Dalen 6 - 5 Michael Walkert Fyrishov A
2010-03-22 18:45 Kvartsfinal 1 0958001190 Storvreta IBK - IBK Dalen 4 - 3 Michael Walkert Fyrishov A
2010-03-24 19:00 1/0-final 1 0958001191 IBK Dalen - Storvreta IBK Umeå Energi Arena Vatten
2010-03-25 19:00 1/0-final 2 0958001192 Storvreta IBK - IBK Dalen Fyrishov A
Kvartsfinalserie Warberg - Helsingborg
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-03-11 19:00 Final 0958001198 Warberg IC - FC Helsingborg 8 - 4 Ola Hamberg, Daniel Skoog Sparbankshallen Varberg
2010-03-15 18:45 Semifinal 1 0958001199 FC Helsingborg - Warberg IC 6 - 7 e.str. Idrottens Hus A
2010-03-19 19:15 Kvartsfinal 1 0958001200 Warberg IC - FC Helsingborg 9 - 3 Ola Hamberg, Daniel Skoog Sparbankshallen Varberg
2010-03-22 18:45 1/0-final 1 0958001201 FC Helsingborg - Warberg IC Idrottens Hus A
2010-03-25 19:00 1/0-final 2 0958001202 Warberg IC - FC Helsingborg Sparbankshallen Varberg
Semifinalserie Caperiotäby - AIK
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-03-29 18:45 Final 0958001215 Caperiotäby FC - AIK IBF 4 - 9 Håkan Söderman, Johan Råsbrink Tibblehallen
2010-04-02 16:00 Semifinal 1 0958001216 AIK IBF - Caperiotäby FC 3 - 5 Håkan Söderman, Johan Råsbrink Solnahallen
2010-04-05 18:45 Kvartsfinal 1 0958001217 Caperiotäby FC - AIK IBF 8 - 4 Håkan Söderman, Johan Råsbrink Tibblehallen
2010-04-10 19:00 1/8-final 1 0958001218 AIK IBF - Caperiotäby FC 6 - 1 Håkan Söderman, Johan Råsbrink Solnahallen
2010-04-12 18:45 1/16-final 1 0958001219 Caperiotäby FC - AIK IBF 7 - 4 Håkan Söderman, Johan Råsbrink Tibblehallen
Semifinalserie Storvreta - Warberg
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-03-29 18:45 Final 0958001220 Storvreta IBK - Warberg IC 5 - 7 Glenn Boström, Sven Hammerin Fyrishov A
2010-04-02 16:00 Semifinal 1 0958001221 Warberg IC - Storvreta IBK 6 - 7 e.förl. Glenn Boström, Sven Hammerin Sparbankshallen Varberg
2010-04-05 18:45 Kvartsfinal 1 0958001222 Storvreta IBK - Warberg IC 5 - 4 e.förl. Glenn Boström, Sven Hammerin Fyrishov A
2010-04-08 19:15 1/8-final 1 0958001223 Warberg IC - Storvreta IBK 3 - 4 Glenn Boström, Sven Hammerin Sparbankshallen Varberg
2010-04-12 18:45 1/0-final 1 0958001224 Storvreta IBK - Warberg IC Fyrishov A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis