Pojkar 96 (2010/11)

Gruppspel
Pojkar 96
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
1011520002 K 4 IF - Öjebyns IBF ND Hallen
1011520003 Malmbergets AIF - Wibax IBF Piteå -96 Sjöparksskolan
1011520004 Sunderby SK - Team Kalix IBK
1011520006 Wibax IBF Piteå -96 - Sunderby SK Hortlax Sp
1011520007 Öjebyns IBF - Malmbergets AIF Hortlax Sp
1011520008 IBF Argentum 91 - K 4 IF Arjeplog Sporthall
1011520010 Malmbergets AIF - IBF Argentum 91 Sjöparksskolan
1011520011 Sunderby SK - Öjebyns IBF
1011520012 Team Kalix IBK - Wibax IBF Piteå -96 Sportcity Kalix
1011520014 Öjebyns IBF - Team Kalix IBK Hortlax Sp
1011520015 IBF Argentum 91 - Sunderby SK Arjeplog Sporthall
1011520016 K 4 IF - Malmbergets AIF ND Hallen
1011520018 Sunderby SK - K 4 IF
1011520019 Team Kalix IBK - IBF Argentum 91 Sportcity Kalix
1011520020 Wibax IBF Piteå -96 - Öjebyns IBF Hortlax Sp
1011520022 IBF Argentum 91 - Wibax IBF Piteå -96 Arjeplog Sporthall
1011520023 K 4 IF - Team Kalix IBK ND Hallen
1011520024 Malmbergets AIF - Sunderby SK Sjöparksskolan
1011520026 Team Kalix IBK - Malmbergets AIF Sportcity Kalix
1011520027 Wibax IBF Piteå -96 - K 4 IF Hortlax Sp
1011520028 Öjebyns IBF - IBF Argentum 91 Hortlax Sp
1011520029 IBF Argentum 91 - Öjebyns IBF Arjeplog Sporthall
1011520030 K 4 IF - Wibax IBF Piteå -96 ND Hallen
1011520031 Malmbergets AIF - Team Kalix IBK Sjöparksskolan
1011520033 Sunderby SK - Malmbergets AIF
1011520034 Team Kalix IBK - K 4 IF Sportcity Kalix
1011520035 Wibax IBF Piteå -96 - IBF Argentum 91 Hortlax Sp
1011520037 Öjebyns IBF - Wibax IBF Piteå -96 Hortlax Sp
1011520038 IBF Argentum 91 - Team Kalix IBK Arjeplog Sporthall
1011520039 K 4 IF - Sunderby SK ND Hallen
1011520041 Malmbergets AIF - K 4 IF Sjöparksskolan
1011520042 Sunderby SK - IBF Argentum 91
1011520043 Team Kalix IBK - Öjebyns IBF Sportcity Kalix
1011520045 Wibax IBF Piteå -96 - Team Kalix IBK Hortlax Sp
1011520046 Öjebyns IBF - Sunderby SK Hortlax Sp
1011520047 IBF Argentum 91 - Malmbergets AIF Arjeplog Sporthall
1011520049 K 4 IF - IBF Argentum 91 ND Hallen
1011520050 Malmbergets AIF - Öjebyns IBF Sjöparksskolan
1011520051 Sunderby SK - Wibax IBF Piteå -96
1011520053 Team Kalix IBK - Sunderby SK Sportcity Kalix
1011520054 Wibax IBF Piteå -96 - Malmbergets AIF Hortlax Sp
1011520055 Öjebyns IBF - K 4 IF Hortlax Sp
1011520058 Sunderby SK - Malmbergets AIF
1011520059 IBF Argentum 91 - Sunderby SK
1011520060 Malmbergets AIF - K 4 IF
1011520061 IBF Argentum 91 - Malmbergets AIF
1011520062 K 4 IF - Sunderby SK
2011-01-22 10:00 1011520057 K 4 IF - IBF Argentum 91 5 - 4 Oskar Forsgren, Jens Stenberg ND Hallen
2011-01-22 11:10 1011520063 Öjebyns IBF - Sunderby SK 2 - 5 Jens Stenberg, Oskar Forsgren ND Hallen
2011-01-22 13:00 1011520064 K 4 IF - Öjebyns IBF 2 - 10 Oskar Forsgren, Jens Stenberg ND Hallen
2011-01-22 14:10 1011520065 Sunderby SK - IBF Argentum 91 7 - 1 Oskar Forsgren, Jens Stenberg ND Hallen
2011-01-22 15:40 1011520066 K 4 IF - Sunderby SK 0 - 9 Oskar Forsgren, Jens Stenberg ND Hallen
2011-01-22 16:50 1011520067 IBF Argentum 91 - Öjebyns IBF 1 - 5 Jens Stenberg, Oskar Forsgren ND Hallen
2010-11-14 10:00 1011520068 IBF Argentum 91 - Sunderby SK 3 - 6 Patrik Nilsson, Jens Stenberg Arjeplog Sporthall
2010-11-14 11:10 1011520069 Wibax IBF Piteå -96 - Öjebyns IBF 3 - 5 Jens Stenberg, Tolestam Ted Kullbrandt Arjeplog Sporthall
2010-11-14 13:00 1011520070 IBF Argentum 91 - Wibax IBF Piteå -96 1 - 7 Tolestam Ted Kullbrandt, Patrik Nilsson Arjeplog Sporthall
2010-11-14 14:10 1011520071 Sunderby SK - Öjebyns IBF 10 - 2 Tolestam Ted Kullbrandt, Patrik Nilsson Arjeplog Sporthall
2010-11-14 15:40 1011520072 IBF Argentum 91 - Öjebyns IBF 3 - 5 Tolestam Ted Kullbrandt, Patrik Nilsson Arjeplog Sporthall
2010-11-14 16:50 1011520073 Sunderby SK - Wibax IBF Piteå -96 11 - 5 Patrik Nilsson, Tolestam Ted Kullbrandt Arjeplog Sporthall
2011-01-15 10:00 1011520074 Sunderby SK - Öjebyns IBF 3 - 6 Jacques Marklund, Sandra Pääjärvi
2011-01-15 11:10 1011520075 Malmbergets AIF - Wibax IBF Piteå -96 1 - 11 Sandra Pääjärvi, Jacques Marklund
2011-01-15 13:00 1011520076 Sunderby SK - Malmbergets AIF 29 - 0 Jacques Marklund, Sandra Pääjärvi
2011-01-15 14:10 1011520077 Öjebyns IBF - Wibax IBF Piteå -96 6 - 2 Lars Ejnestrand, Jacques Marklund
2011-01-15 15:40 1011520078 Sunderby SK - Wibax IBF Piteå -96 8 - 2 Jacques Marklund, Lars Ejnestrand
2011-01-15 16:50 1011520079 Öjebyns IBF - Malmbergets AIF 17 - 1 Lars Ejnestrand, Jacques Marklund
2010-12-05 10:00 1011520080 Öjebyns IBF - Wibax IBF Piteå -96 2 - 0 Samuel Långström, Johan Öhlund Björklunda Sp
2010-12-05 11:10 1011520081 Team Kalix IBK - Malmbergets AIF 10 - 1 Martin Öhlund, Samuel Långström Björklunda Sp
2010-12-05 13:00 1011520082 Öjebyns IBF - Team Kalix IBK 7 - 0 Martin Öhlund, Johan Öhlund Björklunda Sp
2010-12-05 14:10 1011520083 Malmbergets AIF - Wibax IBF Piteå -96 0 - 14 Johan Öhlund, Samuel Långström Björklunda Sp
2010-12-05 15:40 1011520084 Öjebyns IBF - Malmbergets AIF 24 - 2 Martin Öhlund, Samuel Långström Björklunda Sp
2010-12-05 16:50 1011520085 Wibax IBF Piteå -96 - Team Kalix IBK 14 - 2 Martin Öhlund, Johan Öhlund Björklunda Sp
2010-11-07 10:00 1011520086 Wibax IBF Piteå -96 - Malmbergets AIF 11 - 2 Johan Öhlund, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2010-11-07 11:10 1011520087 K 4 IF - Team Kalix IBK 5 - 9 Martin Öhlund, Johan Öhlund Norrmalmia Sph
2010-11-07 13:00 1011520088 Wibax IBF Piteå -96 - K 4 IF 1 - 3 Samuel Långström, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2010-11-07 14:10 1011520089 Team Kalix IBK - Malmbergets AIF 16 - 1 Martin Öhlund, Johan Öhlund Norrmalmia Sph
2010-11-07 15:40 1011520090 Wibax IBF Piteå -96 - Team Kalix IBK 4 - 1 Martin Öhlund, Samuel Långström Norrmalmia Sph
2010-11-07 16:50 1011520091 Malmbergets AIF - K 4 IF 0 - 18 Samuel Långström, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2011-02-05 10:00 1011520092 Malmbergets AIF - Team Kalix IBK 4 - 11 Benjamin Settergren, Jacques Marklund Sjöparksskolan
2011-02-05 11:10 1011520093 IBF Argentum 91 - K 4 IF 2 - 3 Jacques Marklund, Benjamin Settergren Sjöparksskolan
2011-02-05 13:00 1011520094 Malmbergets AIF - IBF Argentum 91 3 - 6 Benjamin Settergren, Jacques Marklund Sjöparksskolan
2011-02-05 14:10 1011520095 K 4 IF - Team Kalix IBK 8 - 2 Jacques Marklund, Benjamin Settergren Sjöparksskolan
2011-02-05 15:40 1011520096 Malmbergets AIF - K 4 IF 4 - 8 Jacques Marklund, Benjamin Settergren Sjöparksskolan
2011-02-05 16:50 1011520097 Team Kalix IBK - IBF Argentum 91 4 - 11 Jacques Marklund, Benjamin Settergren Sjöparksskolan
2011-02-26 10:00 1011520098 Team Kalix IBK - K 4 IF 5 - 8 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2011-02-26 11:10 1011520099 Sunderby SK - IBF Argentum 91 10 - 0 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2011-02-26 13:00 1011520100 Team Kalix IBK - Sunderby SK 0 - 8 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Sportcity Kalix
2011-02-26 14:10 1011520101 IBF Argentum 91 - K 4 IF 2 - 2 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Sportcity Kalix
2011-02-26 15:40 1011520102 Team Kalix IBK - IBF Argentum 91 6 - 6 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2011-02-26 16:50 1011520103 K 4 IF - Sunderby SK 7 - 10 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sunderby SK 12 11 0 1 116-28 88 33
2. Öjebyns IBF 12 10 0 2 91-32 59 30
3. K 4 IF 12 7 1 4 69-58 11 22
4. Wibax IBF Piteå -96 12 6 0 6 74-42 32 18
5. Team Kalix IBK 12 4 1 7 66-77 -11 13
6. IBF Argentum 91 12 2 2 8 40-63 -23 8
7. Malmbergets AIF 12 0 0 12 19-175 -156 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis