P12Ö (98) (2010/11)

Gruppspel
P12Ö (98)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 19:00 1017540096 Estuna IF - Arlanda IBK 1 6 - 7 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Svanberga Sporthall
2010-10-02 11:00 1017540092 IBK Östhammar - Alunda IBF 2 - 13 Victor Flemström, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2010-10-03 11:15 1017540095 IBK Roslagen - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 15 - 5 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Roslagsskolan
2010-10-03 13:30 1017540094 Rasbo IK 1 - Tiunda IF 11 - 0 Michaela Larsson, Sarah Ejderskog Hall 2000
2010-10-03 15:00 1017540091 SK Vide 2 - Storvreta Ungdom IBK 2 - 3 Georgios Papadakis, Henrik Wallenborg Alsike sporthall
2010-10-08 19:10 1017540099 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - IFK Dannemora/Ö 11 - 6 Martin Gustafsson, Johannes Widén Allianshallen B
2010-10-09 16:30 1017540098 Tiunda IF - IBK Östhammar 6 - 6 Jakob Kolsmyr, Johannes Widén Allianshallen C
2010-10-10 12:00 1017540101 Storvreta Ungdom IBK - IBK Roslagen 7 - 8 Johannes Baeckman, Johannes Bergkvist Ärentunaskolan
2010-10-10 13:00 1017540102 Alunda IBF - Estuna IF 16 - 0 Oskar Wallin, Tim Ahlgren Olandshallen
2010-10-10 13:40 1017540100 Arlanda IBK 1 - Rasbo IK 1 9 - 3 Jakob Åkerlund, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2010-10-16 09:30 1017540105 IFK Dannemora/Ö - Tiunda IF 4 - 5 Mikael Abrahamsson, Mikael Eriksson Österby Sim o Sporthall
2010-10-16 11:00 1017540104 IBK Östhammar - Storvreta Ungdom IBK 5 - 8 Martin Holm, Simon Johansson Frösåkersskolan
2010-10-16 11:00 1017540108 Estuna IF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 6 - 7 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Svanberga Sporthall
2010-10-17 11:15 1017540107 IBK Roslagen - Arlanda IBK 1 10 - 2 Lars Karlsson, Kjell Andersson Roslagsskolan
2010-10-17 11:30 1017540103 SK Vide 2 - Alunda IBF 3 - 8 Christoffer Flemström, Alfred Holmström Alsike sporthall
2010-10-23 10:30 1017540109 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - SK Vide 2 6 - 3 Simon Hillerius Öberg, Henrik Wallenborg Gamlishallen
2010-10-24 11:00 1017540111 Storvreta Ungdom IBK - IFK Dannemora/Ö 11 - 2 Martin Holgersson, Martin Gustafsson Ärentunaskolan
2010-10-24 11:00 1017540112 Alunda IBF - Rasbo IK 1 5 - 6 Marcus Sedvall, Johnny Söderqvist Olandshallen
2010-10-24 12:30 1017540114 Tiunda IF - Estuna IF 5 - 9 Matti Eronen, Timo Palokangas Allianshallen C
2010-10-24 18:00 1017540110 Arlanda IBK 1 - IBK Östhammar 6 - 3 Georgios Papadakis, Alfred Holmström Ekilla Sporthall
2010-10-30 10:30 1017540117 IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF 4 - 18 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Österby Sim o Sporthall
2010-10-30 12:00 1017540116 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 13 - 3 Simon Hultman, Oskar Wallin Frösåkersskolan
2010-10-31 10:10 1017540118 Rasbo IK 1 - Storvreta Ungdom IBK 2 - 2 Jenny Mård Andersson, Matti Eronen Hall 2000
2010-10-31 11:15 1017540119 IBK Roslagen - Tiunda IF 20 - 3 Kjell Andersson Roslagsskolan
2010-10-31 15:00 1017540115 SK Vide 2 - Arlanda IBK 1 2 - 5 Georgios Papadakis, Joakim Lönnberg Alsike sporthall
2010-11-06 13:45 1017540124 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Rasbo IK 1 0 - 10 Timo Palokangas, Jacob Granberg Gamlishallen
2010-11-06 14:10 1017540122 Arlanda IBK 1 - IFK Dannemora/Ö 9 - 4 Victor Flemström, Christoffer Flemström Ekilla Sporthall
2010-11-07 10:00 1017540123 Tiunda IF - SK Vide 2 4 - 12 Ian Engblom, Carolina Svensson Allianshallen C
2010-11-07 11:15 1017540125 IBK Roslagen - Alunda IBF 5 - 7 Lars Karlsson Roslagsskolan
2010-11-07 17:00 1017540126 Storvreta Ungdom IBK - Estuna IF 11 - 1 Johannes Baeckman, Johannes Bergkvist Ärentunaskolan
2010-11-13 10:00 1017540128 IBK Östhammar - IBK Roslagen 2 - 9 Marcus Sedvall, Simon Hultman Frösåkersskolan
2010-11-13 11:00 1017540129 Estuna IF - Rasbo IK 1 3 - 7 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Svanberga Sporthall
2010-11-13 13:50 1017540127 SK Vide 2 - IFK Dannemora/Ö 17 - 1 Alfred Holmström, Timo Palokangas Hälsohuset
2010-11-14 13:00 1017540131 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 5 - 6 Hampus Tranblom, Sarah Ejderskog Olandshallen
2010-11-14 13:00 1017540132 Tiunda IF - Arlanda IBK 1 7 - 6 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Allianshallen C
2010-11-20 11:15 1017540135 IFK Dannemora/Ö - Estuna IF 3 - 8 Sarah Ejderskog, Michaela Larsson Österby Sim o Sporthall
2010-11-21 10:20 1017540133 Rasbo IK 1 - IBK Östhammar 11 - 2 Jenny Mård Andersson, Albin Forsberg Hall 2000
2010-11-21 11:00 1017540137 Alunda IBF - Tiunda IF 12 - 1 Hampus Billing, Johanna Armstrand Olandshallen
2010-11-21 11:15 1017540134 IBK Roslagen - SK Vide 2 3 - 4 Ronnie Eriksson, Lars Karlsson Roslagsskolan
2010-12-22 18:00 1017540136 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Storvreta Ungdom IBK 0 - 13 Rikard Ohlström, Timo Palokangas Allianshallen C
2010-11-27 11:00 1017540141 IBK Östhammar - Estuna IF 13 - 2 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2010-11-27 11:15 1017540139 IFK Dannemora/Ö - IBK Roslagen 1 - 10 Oskar Wallin, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2010-11-28 13:00 1017540142 Storvreta Ungdom IBK - Tiunda IF 25 - 2 David Wigfeldt, Johannes Bergkvist Ärentunaskolan
2010-11-28 13:50 1017540140 SK Vide 2 - Rasbo IK 1 1 - 3 Christoffer Flemström, Alfred Holmström Alsike sporthall
2010-11-28 15:40 1017540144 Arlanda IBK 1 - Alunda IBF 5 - 7 Georgios Papadakis, Robin Nordström Ekilla Sporthall
2010-12-04 10:00 1017540145 IBK Östhammar - SK Vide 2 7 - 10 Simon Hultman, Ken Johansson Frösåkersskolan
2010-12-04 11:00 1017540147 Estuna IF - IBK Roslagen 4 - 12 Felix Widnersson Svanberga Sporthall
2010-12-05 12:40 1017540146 Rasbo IK 1 - IFK Dannemora/Ö 8 - 2 Johnny Söderqvist, Sarah Ejderskog Hall 2000
2010-12-05 12:40 1017540148 Alunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 4 - 8 Fredrik Longgren, Hampus Billing Olandshallen
2010-12-05 14:50 1017540150 Arlanda IBK 1 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 3 - 9 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2010-12-11 10:30 1017540156 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Tiunda IF 13 - 3 Nils Nyborg, Martin Gustafsson Gamlishallen
2010-12-11 12:30 1017540152 IFK Dannemora/Ö - IBK Östhammar 3 - 6 Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2010-12-12 11:00 1017540154 Storvreta Ungdom IBK - Arlanda IBK 1 7 - 5 Martin Holgersson, Jakob Kolsmyr Ärentunaskolan
2010-12-12 13:50 1017540151 SK Vide 2 - Estuna IF 8 - 1 Victor Flemström, Christoffer Flemström Alsike sporthall
2010-12-19 11:15 1017540153 IBK Roslagen - Rasbo IK 1 3 - 2 Kjell Andersson, Lars Karlsson Roslagsskolan
2010-12-18 15:00 1017540158 Alunda IBF - IBK Östhammar 10 - 1 Sarah Ejderskog, Johanna Armstrand Olandshallen
2010-12-18 15:00 1017540160 Tiunda IF - Rasbo IK 1 1 - 7 Timo Palokangas, Jasmin Telo Allianshallen C
2010-12-18 17:15 1017540161 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - IBK Roslagen 3 - 2 Robin Nordström, Linus Simons Gamlishallen
2010-12-19 12:30 1017540162 Arlanda IBK 1 - Estuna IF 9 - 7 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2010-12-19 15:10 1017540157 Storvreta Ungdom IBK - SK Vide 2 3 - 3 Martin Holgersson, Martin Gustafsson Ärentunaskolan
2011-01-08 10:00 1017540164 IBK Östhammar - Tiunda IF 16 - 1 Anders Ståhlberg, Marcus Sedvall Frösåkersskolan
2011-01-08 11:00 1017540168 Estuna IF - Alunda IBF 3 - 10 Kjell Andersson Svanberga Sporthall
2011-01-09 10:30 1017540165 IFK Dannemora/Ö - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 3 - 4 Olle Isacsson, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2011-01-09 11:15 1017540167 IBK Roslagen - Storvreta Ungdom IBK 6 - 2 Kjell Andersson, Lars Karlsson Roslagsskolan
2011-01-09 11:20 1017540166 Rasbo IK 1 - Arlanda IBK 1 9 - 1 Per-Olof Svensson, Anders Leander Hall 2000
2011-01-15 18:10 1017540173 Arlanda IBK 1 - IBK Roslagen 2 - 7 Victor Flemström, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2011-01-16 12:10 1017540170 Storvreta Ungdom IBK - IBK Östhammar 7 - 3 Johannes Bergkvist, Kim Arnoldsson Ärentunaskolan
2011-01-16 12:20 1017540169 Alunda IBF - SK Vide 2 3 - 5 Thomas Tanskanen, Hampus Tranblom Olandshallen
2011-01-16 12:30 1017540171 Tiunda IF - IFK Dannemora/Ö 5 - 15 Daniel Kamali, Linus Simons Allianshallen C
2011-01-19 18:00 1017540174 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Estuna IF 8 - 10 Anders Ståhlberg, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2011-01-22 10:00 1017540176 IBK Östhammar - Arlanda IBK 1 4 - 7 Simon Hultman, Marcus Sedvall Frösåkersskolan
2011-01-22 12:30 1017540177 IFK Dannemora/Ö - Storvreta Ungdom IBK 6 - 7 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Österby Sim o Sporthall
2011-01-22 15:40 1017540175 SK Vide 2 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 8 - 3 Christoffer Flemström, Alfred Holmström Hälsohuset
2011-01-23 14:00 1017540178 Rasbo IK 1 - Alunda IBF 1 - 2 Jenny Mård Andersson, Albin Forsberg Hall 2000
2011-02-02 18:30 1017540180 Estuna IF - Tiunda IF 12 - 3 Kjell Andersson Svanberga Sporthall
2011-01-29 13:30 1017540182 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - IBK Östhammar 9 - 6 Jasmin Telo, Jonas Backman Gamlishallen
2011-01-29 18:00 1017540181 Arlanda IBK 1 - SK Vide 2 3 - 5 Christoffer Flemström, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2011-01-30 11:50 1017540185 Tiunda IF - IBK Roslagen 1 - 14 Joakim Lönnberg, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2011-01-30 14:10 1017540184 Storvreta Ungdom IBK - Rasbo IK 1 2 - 1 Georgios Papadakis, Jakob Kolsmyr Ärentunaskolan
2011-01-30 14:40 1017540183 Alunda IBF - IFK Dannemora/Ö 13 - 1 Ian Engblom, Arvid Englund Olandshallen
2011-02-05 11:00 1017540192 Estuna IF - Storvreta Ungdom IBK 4 - 8 Lars Karlsson, Kjell Andersson Svanberga Sporthall
2011-02-05 12:00 1017540188 IFK Dannemora/Ö - Arlanda IBK 1 2 - 2 Emma Holmqvist, Sarah Ejderskog Österby Sim o Sporthall
2011-02-05 16:40 1017540189 SK Vide 2 - Tiunda IF 16 - 1 Magnus Mortensen, Christoffer Flemström Hälsohuset
2011-02-06 12:50 1017540190 Rasbo IK 1 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 7 - 1 Johnny Söderqvist, Jenny Mård Andersson Hall 2000
2011-02-06 14:20 1017540191 Alunda IBF - IBK Roslagen 7 - 7 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Olandshallen
2011-02-12 11:15 1017540193 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 2 4 - 11 Olle Isacsson, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2011-02-12 12:30 1017540197 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Alunda IBF 3 - 7 Marcus Anderson, Lucas Mörk Gamlishallen
2011-02-13 12:15 1017540194 IBK Roslagen - IBK Östhammar 5 - 4 Anders Leander, Johnny Söderqvist Roslagsskolan
2011-02-13 15:20 1017540195 Rasbo IK 1 - Estuna IF 9 - 3 Emma Holmqvist, Ingemar Bodin Hall 2000
2011-02-13 19:00 1017540198 Arlanda IBK 1 - Tiunda IF 16 - 6 Fabian Fahimi, Wictoria Fahimi Ekilla Sporthall
2011-02-18 19:00 1017540200 SK Vide 2 - IBK Roslagen 3 - 5 Alfred Holmström, Christoffer Flemström Hälsohuset
2011-02-19 11:00 1017540201 Estuna IF - IFK Dannemora/Ö 4 - 7 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Svanberga Sporthall
2011-02-20 12:00 1017540199 IBK Östhammar - Rasbo IK 1 3 - 7 Thomas Tanskanen, Simon Hultman Frösåkersskolan
2011-02-27 13:30 1017540202 Storvreta Ungdom IBK - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 5 - 7 Kim Arnoldsson, Nick Kyller Ärentunaskolan
2011-03-19 14:30 1017540203 Tiunda IF - Alunda IBF 1 - 27 Peter Ottehall, Anders Leander Allianshallen C
2011-03-06 11:15 1017540205 IBK Roslagen - IFK Dannemora/Ö 10 - 6 Olle Isacsson, Oskar Wallin Roslagsskolan
2011-03-06 12:00 1017540210 Alunda IBF - Arlanda IBK 1 8 - 2 Sarah Ejderskog, Fredrik Longgren Olandshallen
2011-03-06 12:50 1017540206 Rasbo IK 1 - SK Vide 2 4 - 5 Ken Johansson, Robin Nordström Hall 2000
2011-03-06 16:30 1017540208 Tiunda IF - Storvreta Ungdom IBK 1 - 10 Rikard Ohlström, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2011-03-09 18:30 1017540207 Estuna IF - IBK Östhammar 8 - 2 Kjell Andersson, Lars Karlsson Svanberga Sporthall
2011-03-12 12:30 1017540212 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK 1 4 - 5 Arvid Englund, Lars Gustafsson Österby Sim o Sporthall
2011-03-12 13:45 1017540216 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Arlanda IBK 1 4 - 5 Marcus Granberg, Jacob Granberg Gamlishallen
2011-03-13 11:15 1017540213 IBK Roslagen - Estuna IF 9 - 3 Mikael Waldenvik, Mikael Eriksson Roslagsskolan
2011-03-13 13:50 1017540211 SK Vide 2 - IBK Östhammar 5 - 2 Sarah Ejderskog, Johnny Söderqvist Alsike sporthall
2011-03-13 14:10 1017540214 Storvreta Ungdom IBK - Alunda IBF 0 - 4 Martin Gustafsson, Johannes Baeckman Ärentunaskolan
2011-03-16 18:30 1017540217 Estuna IF - SK Vide 2 5 - 2 Kjell Andersson, Lars Karlsson Svanberga Sporthall
2011-03-19 10:00 1017540218 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö 9 - 6 Olle Isacsson, Oskar Wallin Frösåkersskolan
2011-03-19 15:50 1017540220 Arlanda IBK 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 - 8 Victor Flemström, Christoffer Flemström Ekilla Sporthall
2011-03-20 09:30 1017540222 Tiunda IF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 5 - 4 Jasmin Telo, Timo Palokangas Allianshallen C
2011-03-20 15:00 1017540219 Rasbo IK 1 - IBK Roslagen 9 - 2 Henrik Isberg, Olle Isacsson Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alunda IBF 20 15 1 4 186-64 122 46
2. IBK Roslagen 20 15 1 4 162-77 85 46
3. Storvreta Ungdom IBK 20 14 2 4 147-67 80 44
4. Rasbo IK 1 20 14 1 5 122-51 71 43
5. SK Vide 2 20 12 1 7 125-74 51 37
6. FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 20 10 0 10 106-135 -29 30
7. Arlanda IBK 1 20 9 1 10 105-118 -13 28
8. Estuna IF 20 6 0 14 99-156 -57 18
9. IBK Östhammar 20 5 1 14 109-136 -27 16
10. Tiunda IF 20 3 1 16 61-255 -194 10
11. IFK Dannemora/ Ö 20 2 1 17 84-173 -89 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis