Flickor 94-95 (2010/11)

Gruppspel
Flickor 94-95
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-02 11:10 1006600005 Partille IBS - Lindås IBK 3 - 8 Tobias Almroth, Emil Strand Lexby Idrottshall
2010-10-02 14:45 1006600004 IBK Göteborg - Lindome IBK F96 5 - 2 Viktor Insgård, Martin Johansson Svingelns Sporthall
2010-10-02 17:00 1006600003 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK Grön 10 - 0 Tobias Lindqvist, Fredrik Wallhede Wallenstamhallen
2010-10-03 13:40 1006600006 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Landvetter IBK 6 - 0 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Kastellegårdshallen
2010-10-10 09:45 1006600010 Landvetter IBK - IBK Göteborg 0 - 17 Adnan Dzanic, Jasmin Dzanic Landvetter Idrottshall
2010-10-10 12:00 1006600011 Pixbo Wallenstam IBF Röd - Partille IBS 5 - 3 Dejan Cesto, Christoffer Esteban Hernandez Wallenstamhallen
2010-10-10 17:10 1006600012 Floda IBK F95 - Sportlife Kungälvs IBK Orange 4 - 1 Johan Hillergren, Peter Novakovic Alléhallen
2010-10-10 18:10 1006600009 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 2 Hampe Gustavsson, Adem Can Salming Arena
2010-10-16 13:10 1006600017 Partille IBS - Landvetter IBK 6 - 1 Oscar Carestam, Amir Huseinovic Lexby Idrottshall
2010-10-16 13:50 1006600015 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK F96 2 - 0 Tarek El Abtah, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2010-10-16 18:15 1006600016 IBK Göteborg - Lindome IBK Grön 15 - 0 Narcis Hadziselimovic, Amir Huseinovic Svingelns Sporthall
2010-10-17 14:20 1006600018 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Lindås IBK 4 - 4 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Kastellegårdshallen
2010-10-20 20:40 1006600023 Lindome IBK Grön - Partille IBS 0 - 9 Amir Huseinovic, Lazo Cesto Skånhällaskolan
2010-10-23 15:40 1006600021 Pixbo Wallenstam IBF Röd - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Amir Huseinovic, Kent Österström Mölnlycke Idrottshall
2010-10-24 10:10 1006600024 Lindome IBK F96 - Sportlife Kungälvs IBK Orange 1 - 2 Madeleine Boström, Apilou Dragin Almåshallen B
2010-10-24 16:50 1006600022 Floda IBK F95 - IBK Göteborg 1 - 3 Magnus Persson, Milan Siljegovic Alléhallen
2010-11-06 10:20 1006600027 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK F95 4 - 5 Tarek El Abtah, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2010-11-06 13:10 1006600029 Partille IBS - Lindome IBK F96 2 - 2 Milan Siljegovic, Jasmin Dzanic Lexby Idrottshall
2010-11-07 12:50 1006600030 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Lindome IBK Grön 11 - 0 Adem Can, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2010-11-12 20:00 1006600028 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF Röd 7 - 0 Apilou Dragin, Amir Huseinovic Torpahallen
2010-11-13 12:50 1006600036 Pixbo Wallenstam IBF Röd - Sportlife Kungälvs IBK Orange 1 - 1 Tobias Almroth, Emil Strand Wallenstamhallen
2010-11-14 10:15 1006600032 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 5 Magnus Persson, Jasmin Dzanic Landvetter Idrottshall
2010-11-14 11:00 1006600034 Lindås IBK - IBK Göteborg 2 - 4 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Salming Arena
2010-11-14 12:00 1006600035 Partille IBS - Floda IBK F95 4 - 2 Magnus Enberg, Adem Can Lexby Idrottshall
2010-11-20 08:00 1006600040 Pixbo Wallenstam IBF Röd - Lindome IBK Grön 10 - 0 Hillevi Söderberg, Adam Jällfält Wallenstamhallen
2010-11-20 12:30 1006600042 Lindome IBK F96 - Landvetter IBK 8 - 2 Eleonore Green, Adem Can Almåshallen B
2010-11-20 13:50 1006600041 Floda IBK F95 - Lindås IBK 2 - 2 Torbjörn Zahner, Joakim Amri Nilsson Alléhallen
2010-11-21 17:20 1006600039 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBK Göteborg 3 - 2 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Kastellegårdshallen
2010-11-26 20:10 1006600046 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF Röd 2 - 1 Milan Siljegovic, Narcis Hadziselimovic Salming Arena
2010-11-27 15:20 1006600045 Pixbo Wallenstam IBF - Sportlife Kungälvs IBK Orange 1 - 2 Amir Huseinovic, Jasmin Dzanic Wallenstamhallen
2010-11-28 09:40 1006600047 Floda IBK F95 - Lindome IBK F96 1 - 1 Daniel Margell, Milan Siljegovic Alléhallen
2010-11-28 12:30 1006600048 Lindome IBK Grön - Landvetter IBK 2 - 3 Johan Selindh, Patrik Nyman Almåshallen B
2010-12-04 08:30 1006600053 Lindome IBK Grön - Lindås IBK 0 - 22 Erik Gaberud, Therese Magnusson Almåshallen B
2010-12-04 09:00 1006600052 Pixbo Wallenstam IBF Röd - Lindome IBK F96 0 - 1 Mika Pulkkinen, Henry Tames Wallenstamhallen
2010-12-04 10:10 1006600049 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS 5 - 3 Mika Pulkkinen, Henry Tames Wallenstamhallen
2010-12-05 14:05 1006600054 Landvetter IBK - Floda IBK F95 0 - 16 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Landvetter Idrottshall
2010-12-11 13:20 1006600059 Lindome IBK F96 - Lindome IBK Grön 14 - 0 Amir Huseinovic, Oscar Carestam Almåshallen B
2010-12-12 10:55 1006600060 Landvetter IBK - Lindås IBK 0 - 12 Erik Carlsson, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2010-12-12 14:20 1006600057 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Partille IBS 3 - 1 Joakim Amri Nilsson, Henry Tames Kastellegårdshallen
2010-12-17 20:00 1006600056 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 0 Lazo Cesto, Pierre Eberhard Berg Svingelns Sporthall
2011-01-29 17:20 1006600058 Floda IBK F95 - Pixbo Wallenstam IBF Röd 2 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2010-12-16 20:40 1006600063 Partille IBS - IBK Göteborg 0 - 9 Henrik Haglund, Pontus Ekengränd Jonsereds Idrottshall
2010-12-17 19:00 1006600066 Lindås IBK - Lindome IBK F96 1 - 3 Narcis Hadziselimovic, Goran Kuduzovic Salming Arena
2010-12-19 15:40 1006600065 Lindome IBK Grön - Floda IBK F95 0 - 6 Adnan Tongur, Adem Can Almåshallen B
2011-01-23 10:20 1006600064 Pixbo Wallenstam IBF Röd - Landvetter IBK 13 - 1 Amir Huseinovic, Oscar Carestam Wallenstamhallen
2011-01-14 18:10 1006600070 Lindome IBK F96 - IBK Göteborg 2 - 2 Erik Gaberud, Therese Magnusson Almåshallen B
2011-01-14 20:15 1006600069 Lindome IBK Grön - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 4 Håkan Engquist, Jesper Axelsson Skånhällaskolan
2011-01-15 19:00 1006600071 Lindås IBK - Partille IBS 7 - 7 Tomas Levin, Torbjörn Zahner Salming Arena
2011-01-16 09:05 1006600072 Landvetter IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange 1 - 6 Jasmin Dzanic, Johan Hällgren Landvetter Idrottshall
2011-01-22 14:20 1006600077 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF Röd 2 - 3 Pierre Eberhard Berg, Magnus Rutqvist Lexby Idrottshall
2011-01-22 15:20 1006600075 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås IBK 1 - 2 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Mölnlycke Idrottshall
2011-01-22 16:00 1006600076 IBK Göteborg - Landvetter IBK 8 - 0 Apilou Dragin, Maximilian Ziegler Svingelns Sporthall
2011-02-02 17:00 1006600078 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Floda IBK F95 2 - 1 Linda Lindskog, Apilou Dragin Kastellegårdshallen
2011-01-26 20:40 1006600082 Lindome IBK Grön - IBK Göteborg 0 - 10 Magnus Persson, Goran Kuduzovic Skånhällaskolan
2011-01-28 19:10 1006600081 Lindome IBK F96 - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 2 Milan Siljegovic, Josef Nilsson Ekenhallen
2011-01-30 09:15 1006600083 Landvetter IBK - Partille IBS 2 - 5 Magnus Enberg, Torbjörn Zahner Landvetter Idrottshall
2011-01-30 13:40 1006600084 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange 6 - 2 Oscar Carestam, Narcis Hadziselimovic Salming Arena
2011-02-05 08:40 1006600089 Partille IBS - Lindome IBK Grön 6 - 0 Dejan Cesto, Christoffer Esteban Hernandez Lexby Idrottshall
2011-02-06 13:20 1006600090 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Lindome IBK F96 4 - 3 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Kastellegårdshallen
2011-02-06 14:00 1006600087 Pixbo Wallenstam IBF - Pixbo Wallenstam IBF Röd 0 - 3 Erik Sjöstedt, Magnus Enberg Wallenstamhallen
2011-02-21 18:20 1006600088 IBK Göteborg - Floda IBK F95 0 - 1 Erik Westh, Håkan Engquist Svingelns Sporthall
2011-02-12 13:10 1006600093 Floda IBK F95 - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 2 Erik Sjöstedt, Adem Can Alléhallen
2011-02-13 13:30 1006600095 Lindome IBK F96 - Partille IBS 1 - 4 Oscar Carestam, Amir Huseinovic Almåshallen B
2011-02-13 14:40 1006600096 Lindome IBK Grön - Sportlife Kungälvs IBK Orange 1 - 5 Oscar Carestam, Amir Huseinovic Almåshallen B
2011-02-27 18:00 1006600094 Pixbo Wallenstam IBF Röd - IBK Göteborg 2 - 5 Therese Magnusson, Magnus Persson Mölnlycke Idrottshall
2011-02-19 12:30 1006600098 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 8 - 1 Therese Magnusson, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2011-02-19 13:10 1006600101 Floda IBK F95 - Partille IBS 11 - 1 Torbjörn Zahner, Mika Pulkkinen Alléhallen
2011-02-20 17:00 1006600102 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Pixbo Wallenstam IBF Röd 4 - 2 Peter Novakovic, Fredrik Sävestrand Kastellegårdshallen
2011-03-19 14:00 1006600100 IBK Göteborg - Lindås IBK 2 - 0 Linda Emanuelsson, Viktor Insgård Svingelns Sporthall
2011-02-26 11:20 1006600106 Lindome IBK Grön - Pixbo Wallenstam IBF Röd 2 - 4 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Almåshallen B
2011-02-26 16:00 1006600105 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK Orange 4 - 1 Lazo Cesto, Anders Bergström Svingelns Sporthall
2011-02-27 14:45 1006600108 Landvetter IBK - Lindome IBK F96 0 - 9 Goran Kuduzovic, Fredrik Bergstrand Landvetter Idrottshall
2011-02-27 17:30 1006600107 Lindås IBK - Floda IBK F95 2 - 1 Tobias Almroth, Emil Strand Askims Sporthall
2011-02-25 19:10 1006600112 Pixbo Wallenstam IBF Röd - Lindås IBK 2 - 3 Erik Carlsson, Joel Gustafsson Wallenstamhallen
2011-03-06 11:20 1006600113 Lindome IBK F96 - Floda IBK F95 1 - 1 Oscar Carestam, Amir Huseinovic Almåshallen B
2011-03-06 13:15 1006600114 Landvetter IBK - Lindome IBK Grön 4 - 0 Adem Can, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2011-03-06 13:40 1006600111 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 1 Therese Magnusson, Mika Pulkkinen Kastellegårdshallen
2011-03-12 14:10 1006600115 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 0 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Lexby Idrottshall
2011-03-13 09:00 1006600118 Lindome IBK F96 - Pixbo Wallenstam IBF Röd 4 - 2 Magnus Enberg, Erik Sjöstedt Almåshallen B
2011-03-13 13:00 1006600119 Lindås IBK - Lindome IBK Grön 10 - 0 Emil Strand, Erik Westh Askims Sporthall
2011-03-13 16:50 1006600120 Floda IBK F95 - Landvetter IBK 8 - 1 Jervand Hakopian, Josef Nilsson Alléhallen
2011-03-19 09:10 1006600124 Pixbo Wallenstam IBF Röd - Floda IBK F95 2 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2011-03-19 15:30 1006600123 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK Orange 2 - 4 Apilou Dragin, Fredrik Sävestrand Lexby Idrottshall
2011-03-20 11:20 1006600125 Lindome IBK Grön - Lindome IBK F96 3 - 6 Mika Pulkkinen, Jervand Hakopian Almåshallen B
2011-03-20 12:00 1006600122 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg 1 - 7 Dejan Cesto, Christoffer Esteban Hernandez Wallenstamhallen
2011-03-20 20:30 1006600126 Lindås IBK - Landvetter IBK 18 - 1 Apilou Dragin, Linda Lindskog Salming Arena
2011-03-26 15:30 1006600130 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF Röd 2 - 8 Mika Pulkkinen, Erik Carlsson Landvetter Idrottshall
2011-03-27 11:20 1006600132 Lindome IBK F96 - Lindås IBK 2 - 5 Hillevi Söderberg, Adam Jällfält Almåshallen B
2011-03-27 14:45 1006600129 IBK Göteborg - Partille IBS 4 - 3 Goran Kuduzovic, Henrik Haglund Torpahallen
2011-03-27 16:40 1006600131 Floda IBK F95 - Lindome IBK Grön 8 - 1 Fredrik Sävestrand, Peter Novakovic Alléhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Göteborg 18 15 1 2 107-18 89 46
2. Sportlife Kungälvs IBK Orange 18 12 3 3 62-35 27 39
3. Lindås IBK 18 11 4 3 108-37 71 37
4. Floda IBK F95 18 9 5 4 76-29 47 32
5. Lindome IBK F96 18 8 4 6 63-38 25 28
6. Pixbo Wallenstam IBF 18 7 3 8 52-41 11 24
7. Pixbo Wallenstam IBF Röd 18 7 2 9 63-47 16 23
8. Partille IBS 18 7 2 9 63-67 -4 23
9. Landvetter IBK 18 2 0 16 21-155 -134 6
10. Lindome IBK Grön 18 0 0 18 9-157 -148 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis