USM Flickor (2010/11)

Gruppspel
USM F16 Kvalgrupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-19 10:00 1058601001 Gullänget-Kroksta IBS - Moälvens IBK 2 - 4 Peter Kallin, Mikael Körning Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-09-19 11:15 1058601002 Örnsköldsvik IBF - IBF Dalen 1 - 3 Mikael Körning, Peter Kallin Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-09-19 13:45 1058601003 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF 4 - 2 Jimmy Fredin, Andreas Nyman Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-09-19 15:00 1058601004 Moälvens IBK - IBF Dalen 2 - 3 Andreas Nyman, Lars-Åke Norman Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-09-19 17:30 1058601005 IBF Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 1 Johnnie Lundmark, Alexander Hellström Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-09-19 18:45 1058601006 Örnsköldsvik IBF - Moälvens IBK 1 - 1 Alexander Hellström, Johnnie Lundmark Skyttis Arena Örnsköldsvik
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 3 3 0 0 11-4 7 9
2. Moälvens IBK 3 1 1 1 7-6 1 4
3. Gullänget-Kroksta IBS 3 1 0 2 7-11 -4 3
4. Örnsköldsvik IBF 3 0 1 2 4-8 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-18 09:00 1058610001 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 20 - 0 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Wallenstamhallen
2010-09-18 10:00 1058610002 Lindome IBK - Lindås IBK 1 - 0 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Wallenstamhallen
2010-09-18 12:00 1058610003 Varla IBK F95 - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 9 Tarek El Abtah, Jonas Hansson Wallenstamhallen
2010-09-18 14:00 1058610004 Landvetter IBK - Lindome IBK 0 - 11 Tarek El Abtah, Jonas Hansson Wallenstamhallen
2010-09-18 15:00 1058610005 Lindås IBK - Varla IBK F95 4 - 0 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Wallenstamhallen
2010-09-19 12:30 1058610006 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 2 - 0 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Wallenstamhallen
2010-09-19 13:30 1058610007 Varla IBK F95 - Landvetter IBK 8 - 0 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Wallenstamhallen
2010-09-19 15:30 1058610008 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 2 Anders Bergström, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2010-09-19 16:30 1058610009 Lindome IBK - Varla IBK F95 4 - 1 Kim Nielsen, Anders Bergström Wallenstamhallen
2010-09-19 17:30 1058610010 Landvetter IBK - Lindås IBK 1 - 11 Kim Nielsen, Anders Bergström Wallenstamhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 4 4 0 0 33-0 33 12
2. Lindome IBK 4 3 0 1 16-3 13 9
3. Lindås IBK 4 2 0 2 15-4 11 6
4. Varla IBK F95 4 1 0 3 9-17 -8 3
5. Landvetter IBK 4 0 0 4 1-50 -49 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-18 09:30 1058611001 IBK Vöikers - Sävsjö IBK 5 - 0 Hovshaga Sporthall
2010-09-18 10:30 1058611002 Linköping IBK Ungd. - FBC Kalmarsund 1 - 1 Hovshaga Sporthall
2010-09-18 12:00 1058611004 Sävsjö IBK - FBC Kalmarsund 0 - 10 Hovshaga Sporthall
2010-09-18 13:00 1058611003 IBK Vöikers - Linköping IBK Ungd. 2 - 1 Hovshaga Sporthall
2010-09-18 14:30 1058611006 Linköping IBK Ungd. - Sävsjö IBK 6 - 1 Hovshaga Sporthall
2010-09-18 15:30 1058611005 FBC Kalmarsund - IBK Vöikers 7 - 1 Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund 3 2 1 0 18-2 16 7
2. IBK Vöikers 3 2 0 1 8-8 0 6
3. Linköping IBK Ungd. 3 1 1 1 8-4 4 4
4. Sävsjö IBK 3 0 0 3 1-21 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-19 10:10 1058612007 Malmö FBC - FBC Engelholm Idrottens Hus A
2010-09-19 12:30 1058612009 IBK Landskrona - Malmö FBC Idrottens Hus A
2010-09-19 13:40 1058612010 FBC Engelholm - IK Stanstad Idrottens Hus A
2010-09-18 09:00 1058612001 FBC Engelholm - IBK Landskrona 4 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Idrottens Hus A
2010-09-18 10:00 1058612002 IK Stanstad - Malmö FBC 0 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Idrottens Hus A
2010-09-18 12:00 1058612003 IBK Landskrona - Malmö FBC 4 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Idrottens Hus A
2010-09-18 13:00 1058612004 FBC Engelholm - IK Stanstad 3 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Idrottens Hus A
2010-09-18 15:00 1058612005 IK Stanstad - IBK Landskrona 3 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Idrottens Hus A
2010-09-18 16:00 1058612006 Malmö FBC - FBC Engelholm 2 - 2 Mattias Sjöstedt, Tojje Sildén-Glemark Idrottens Hus A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmö FBC 3 2 1 0 11-6 5 7
2. FBC Engelholm 3 2 1 0 9-6 3 7
3. IBK Landskrona 3 1 0 2 10-14 -4 3
4. IK Stanstad 3 0 0 3 5-9 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-19 09:00 1058602001 Gävle GIK - Sandvikens AIK 5 - 2 Thomas Sterner, Magnus Undén
2010-09-19 10:15 1058602002 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora IF 2 - 5 Thomas Sterner, Magnus Undén
2010-09-19 12:45 1058602004 Sandvikens AIK - KAIS Mora IF 1 - 8 Joel Zetterlund, Jonathan Blank
2010-09-19 14:00 1058602003 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 5 - 1 Mats Fernlund, Jakob Westerlund
2010-09-19 16:30 1058602006 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK 2 - 4 Mats Fernlund, Jakob Westerlund
2010-09-19 17:45 1058602005 KAIS Mora IF - Gävle GIK 3 - 1 Benny Grönblad, Bo Lundberg
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KAIS Mora IF 3 3 0 0 16-4 12 9
2. Gävle GIK 3 2 0 1 11-6 5 6
3. Sandvikens AIK 3 1 0 2 7-15 -8 3
4. IBF Falun Ungdom 3 0 0 3 5-14 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-18 10:00 1058603001 FBC Uppsala Ungdom - Gottsunda IBF 1 - 0 Simon Johansson, Martin Gustafsson Gamla Uppsala Sporthall
2010-09-18 12:00 1058603004 Gottsunda IBF - Storvreta IBK 2 - 2 Martin Gustafsson, Simon Johansson Gamla Uppsala Sporthall
2010-09-18 14:00 1058603005 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 2 Martin Gustafsson, Simon Johansson Gamla Uppsala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 2 1 1 0 6-4 2 4
2. FBC Uppsala Ungdom 2 1 0 1 3-4 -1 3
3. Gottsunda IBF 2 0 1 1 2-3 -1 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-17 18:00 1058604001 Högdalens AIS - Älvsjö AIK 2 - 0 Björkebyhallen
2010-09-17 18:50 1058604002 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 1 Björkebyhallen
2010-09-17 19:40 1058604003 Täby IS IBF - Högdalens AIS 6 - 2 Björkebyhallen
2010-09-17 20:30 1058604004 Älvsjö AIK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 10 Björkebyhallen
2010-09-18 10:10 1058604005 Täby IS IBF - Järfälla IBK 3 - 2 Viksjö Sporthall
2010-09-18 11:05 1058604006 Bele Barkarby IF IBF - Högdalens AIS 4 - 1 Viksjö Sporthall
2010-09-18 12:00 1058604007 Täby IS IBF - Älvsjö AIK 5 - 1 Viksjö Sporthall
2010-09-18 13:00 1058604008 Högdalens AIS - Järfälla IBK 2 - 1 Viksjö Sporthall
2010-09-18 14:00 1058604009 Bele Barkarby IF IBF - Täby IS IBF 2 - 3 Viksjö Sporthall
2010-09-18 15:00 1058604010 Järfälla IBK - Älvsjö AIK 3 - 2 Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby IS IBF 4 4 0 0 17-7 10 12
2. Bele Barkarby IF IBF 4 3 0 1 17-5 12 9
3. Högdalens AIS 4 2 0 2 7-11 -4 6
4. Järfälla IBK 4 1 0 3 6-8 -2 3
5. Älvsjö AIK 4 0 0 4 4-20 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-17 18:00 1058605001 Åkersberga IBF - Täby FC 3 - 4
2010-09-17 19:00 1058605002 Huddinge IK - FBI Tullinge 2 - 5
2010-09-17 21:00 1058605003 Åkersberga IBF - Huddinge IK 3 - 3
2010-09-19 09:00 1058605004 Täby FC - FBI Tullinge 3 - 3 Åkersberga Sporthall
2010-09-19 11:00 1058605006 Huddinge IK - Täby FC 5 - 1 Åkersberga Sporthall
2010-09-19 12:00 1058605005 FBI Tullinge - Åkersberga IBF 4 - 2 Åkersberga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge 3 2 1 0 12-7 5 7
2. Huddinge IK 3 1 1 1 10-9 1 4
3. Täby FC 3 1 1 1 8-11 -3 4
4. Åkersberga IBF 3 0 1 2 8-11 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-18 09:00 1058606001 Turinge IBF - IFK Gnesta 5 - 1 Björn Landin, Roger Borgs Björkestahallen
2010-09-18 10:15 1058606002 Telge SIBK - Visby IBK 3 - 4 Björn Landin, Roger Borgs Björkestahallen
2010-09-18 11:45 1058606003 Turinge IBF - Telge SIBK 5 - 0 Roger Borgs, Björn Landin Björkestahallen
2010-09-18 13:00 1058606004 IFK Gnesta - Visby IBK 3 - 6 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Björkestahallen
2010-09-18 14:30 1058606005 Visby IBK - Turinge IBF 0 - 4 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Björkestahallen
2010-09-18 15:45 1058606006 Telge SIBK - IFK Gnesta 3 - 1 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Turinge IBF 3 3 0 0 14-1 13 9
2. Visby IBK 3 2 0 1 10-10 0 6
3. Telge SIBK 3 1 0 2 6-10 -4 3
4. IFK Gnesta 3 0 0 3 5-14 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-18 09:30 1058607001 Skälby IBK - Rönnby IBK Ungdom 0 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-09-18 10:30 1058607002 Forsby FF - Västerås IBS 3 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-09-18 12:00 1058607004 Rönnby IBK Ungdom - Västerås IBS 3 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-09-18 13:00 1058607003 Skälby IBK - Forsby FF 0 - 10 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-09-18 14:30 1058607006 Forsby FF - Rönnby IBK Ungdom 5 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-09-18 15:30 1058607005 Västerås IBS - Skälby IBK 9 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Forsby FF 3 2 1 0 18-4 14 7
2. Rönnby IBK Ungdom 3 2 0 1 9-6 3 6
3. Västerås IBS 3 1 1 1 13-7 6 4
4. Skälby IBK 3 0 0 3 1-24 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-18 11:00 1058608001 Kumla IBK - Sjöstads IF 1 - 2 Fredrik Månbacke, Tony Wennberg Kumlahallen
2010-09-18 12:20 1058608002 Hagfors IF Ungdom - Skoghalls IBK 4 - 3 Fredrik Månbacke, Tony Wennberg Kumlahallen
2010-09-18 14:00 1058608003 Sjöstads IF - Skoghalls IBK 4 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Tony Wennberg Kumlahallen
2010-09-18 15:20 1058608004 Kumla IBK - Hagfors IF Ungdom 0 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Fredrik Månbacke Kumlahallen
2010-09-18 17:00 1058608005 Hagfors IF Ungdom - Sjöstads IF 2 - 3 Tony Wennberg, Robert Forslind Lovrencic Kumlahallen
2010-09-18 18:20 1058608006 Skoghalls IBK - Kumla IBK 5 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Fredrik Månbacke Kumlahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sjöstads IF 3 2 1 0 9-7 2 7
2. Hagfors IF Ungdom 3 2 0 1 8-6 2 6
3. Skoghalls IBK 3 1 1 1 12-10 2 4
4. Kumla IBK 3 0 0 3 3-9 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM F16 Kvalgrupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-18 09:00 1058609001 IBK Lockerud Ungdom - IBK Lidköping 8 - 1 Kronoslav Kis, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-09-18 11:00 1058609002 Floda IBK - Ale IBF 0 - 5 Kronoslav Kis, Jan Andersson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-09-18 13:00 1058609003 IBK Lockerud Ungdom - Floda IBK 9 - 0 Jan Andersson, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-09-18 14:00 1058609004 IBK Lidköping - Ale IBF 0 - 6 Kronoslav Kis, Jan Andersson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-09-18 16:00 1058609005 Ale IBF - IBK Lockerud Ungdom 1 - 3 Jan Andersson, Kronoslav Kis ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-09-18 17:00 1058609006 Floda IBK - IBK Lidköping 5 - 4 Kronoslav Kis, Jan Andersson ICA-kvantum hallen, Mariestad
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Ungdom 3 3 0 0 20-2 18 9
2. Ale IBF 3 2 0 1 12-3 9 6
3. Floda IBK 3 1 0 2 5-18 -13 3
4. IBK Lidköping 3 0 0 3 5-19 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis