Herrar Division 3 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Div 3 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-24 19:30 1013131004 Hjärnarps IBK - Hörby UNF 8 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2010-09-25 13:00 1013131002 VV-84 SK Bjuv - Bromölla IBK 7 - 4 Jim Forsberg, Peter Jönsson Brogårdaskolan
2010-09-25 14:00 1013131005 Perstorps IBK - Örkelljunga IF 3 - 7 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Centralskolans IH
2010-09-26 11:30 1013131006 IBK Slottshöjden - Röke IBF 10 - 2 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Högastenshallen
2010-10-01 19:30 1013131012 Bromölla IBK - IBK Slottshöjden 3 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tianshallen
2010-10-01 20:00 1013131010 Röke IBF - Hjärnarps IBK 2 - 6 Peter Kellgren, Dennie Lind T4 Sporthall
2010-10-03 13:00 1013131009 Örkelljunga IF - Munka Ljungby IBK Akademi 0 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Örkelljunga Idrottshall
2010-10-03 18:00 1013131008 Hörby UNF - VV-84 SK Bjuv 5 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Lågehall 1
2010-10-08 19:30 1013131013 Åby IBK Klippan - Bromölla IBK 5 - 3 Mårten Högblom, Tony Petersson Klippans Idrottshall
2010-10-09 14:00 1013131017 Perstorps IBK - Röke IBF 5 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Centralskolans IH
2010-10-10 13:00 1013131018 IBK Slottshöjden - Örkelljunga IF 7 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Högastenshallen
2010-10-10 18:30 1013131015 Munka Ljungby IBK Akademi - Hörby UNF 8 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Munkahallen
2010-10-13 20:00 1013131020 Röke IBF - VV-84 SK Bjuv 6 - 6 Håkan Bondesson, Roger Jönsson T4 Sporthall
2010-10-15 19:30 1013131022 Bromölla IBK - Hjärnarps IBK 8 - 8 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tianshallen
2010-10-16 13:00 1013131019 Örkelljunga IF - Åby IBK Klippan 4 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Örkelljunga Idrottshall
2010-10-17 18:00 1013131024 Hörby UNF - IBK Slottshöjden 3 - 10 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Lågehall 1
2010-10-23 13:00 1013131026 VV-84 SK Bjuv - Örkelljunga IF 14 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Brogårdaskolan
2010-10-23 14:00 1013131029 Perstorps IBK - Hörby UNF 3 - 7 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Centralskolans IH
2010-10-24 14:30 1013131025 Åby IBK Klippan - Röke IBF 12 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Klippans Idrottshall
2010-10-24 18:30 1013131027 Munka Ljungby IBK Akademi - Bromölla IBK 9 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2010-10-29 20:00 1013131032 Röke IBF - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 8 Tony Hellborg, Martin Persson T4 Sporthall
2010-10-30 13:00 1013131034 Örkelljunga IF - Hjärnarps IBK 9 - 8 Fredrik Roos, Jürgen Neuenhofen Örkelljunga Idrottshall
2010-10-30 14:00 1013131035 Perstorps IBK - Bromölla IBK 4 - 4 Mikael Bohman, Christian Olofsson Centralskolans IH
2010-11-12 20:00 1013131033 Hörby UNF - Åby IBK Klippan 3 - 4 Leon Fuchs, Anders Jönsson Lågehall 1
2010-11-13 13:00 1013131038 VV-84 SK Bjuv - Perstorps IBK 9 - 3 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Brogårdaskolan
2010-11-14 12:45 1013131037 Åby IBK Klippan - Munka Ljungby IBK Akademi 4 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Klippans Idrottshall
2010-11-14 13:00 1013131039 IBK Slottshöjden - Hjärnarps IBK 8 - 3 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Högastenshallen
2010-11-14 16:00 1013131041 Bromölla IBK - Örkelljunga IF 5 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tianshallen
2010-12-10 20:00 1013131042 Hörby UNF - Röke IBF 3 - 8 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Lågehall 1
2010-11-19 19:30 1013131043 Hjärnarps IBK - VV-84 SK Bjuv 3 - 11 Kevin Cardell, Jesper Landén Rantzowhallen
2010-11-19 20:00 1013131045 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Slottshöjden 11 - 4 Mikael Bohman, Roger Jönsson Munkahallen
2010-11-21 16:00 1013131047 Bromölla IBK - Hörby UNF 5 - 2 Mikael Bohman, Mattias Sjöstedt Tianshallen
2010-12-01 20:15 1013131044 Perstorps IBK - Åby IBK Klippan 8 - 8 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Centralskolans IH
2010-11-26 20:00 1013131054 Röke IBF - Bromölla IBK 7 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Tyrs Hovs Sportcentra
2010-11-27 13:00 1013131050 Åby IBK Klippan - Hjärnarps IBK 3 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Klippans Idrottshall
2010-11-27 13:00 1013131051 VV-84 SK Bjuv - IBK Slottshöjden 6 - 7 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Brogårdaskolan
2010-11-28 16:30 1013131049 Munka Ljungby IBK Akademi - Perstorps IBK 3 - 1 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Munkahallen
2010-12-03 20:00 1013131060 Röke IBF - Örkelljunga IF 1 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen T4 Sporthall
2010-12-03 20:15 1013131056 Hjärnarps IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 6 Henrik Lundgren, Peter Jönsson Rantzowhallen
2010-12-04 13:00 1013131055 VV-84 SK Bjuv - Åby IBK Klippan 7 - 7 Peter Kellgren, Dennie Lind Brogårdaskolan
2010-12-05 11:30 1013131057 IBK Slottshöjden - Perstorps IBK 12 - 6 Kevin Cardell, Jesper Landén Högastenshallen
2010-12-12 16:00 1013131061 Åby IBK Klippan - IBK Slottshöjden 8 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Ljungbyheds Idrottshall
2010-12-17 20:00 1013131062 Munka Ljungby IBK Akademi - VV-84 SK Bjuv 6 - 3 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Munkahallen
2010-12-18 13:00 1013131066 Örkelljunga IF - Hörby UNF 7 - 6 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Örkelljunga Idrottshall
2010-12-18 14:00 1013131063 Perstorps IBK - Hjärnarps IBK 2 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Centralskolans IH
2011-01-07 20:00 1013131070 Hörby UNF - Hjärnarps IBK 3 - 1 Tony Hellborg, Martin Persson Lågehall 1
2011-01-07 20:00 1013131072 Röke IBF - IBK Slottshöjden 4 - 11 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen T4 Sporthall
2011-01-08 13:00 1013131071 Örkelljunga IF - Perstorps IBK 13 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Örkelljunga Idrottshall
2011-01-09 16:00 1013131068 Bromölla IBK - VV-84 SK Bjuv 4 - 8 Tony Hellborg, Martin Persson Tianshallen
2011-01-14 20:00 1013131075 Munka Ljungby IBK Akademi - Örkelljunga IF 3 - 2 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Munkahallen
2011-01-14 20:00 1013131076 Hjärnarps IBK - Röke IBF 13 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén Rantzowhallen
2011-01-15 13:00 1013131074 VV-84 SK Bjuv - Hörby UNF 8 - 6 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Brogårdaskolan
2011-01-16 14:30 1013131078 IBK Slottshöjden - Bromölla IBK 9 - 3 Kevin Cardell, Jesper Landén Högastenshallen
2011-01-21 20:00 1013131083 Röke IBF - Perstorps IBK 14 - 0 Peter Kellgren, Dennie Lind Tyrs Hovs Sportcentra
2011-01-22 13:00 1013131084 Örkelljunga IF - IBK Slottshöjden 2 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Örkelljunga Idrottshall
2011-01-22 15:00 1013131081 Hörby UNF - Munka Ljungby IBK Akademi 5 - 6 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Lågehall 1
2011-03-11 20:00 1013131079 Bromölla IBK - Åby IBK Klippan 6 - 7 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Tianshallen
2011-01-28 20:00 1013131088 Hjärnarps IBK - Bromölla IBK 3 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2011-01-29 13:00 1013131086 VV-84 SK Bjuv - Röke IBF 10 - 4 Jim Forsberg, Peter Jönsson Brogårdaskolan
2011-01-29 17:00 1013131085 Åby IBK Klippan - Örkelljunga IF 5 - 4 Tony Petersson, Per-Ivar Kullman Klippans Idrottshall
2011-01-30 13:00 1013131090 IBK Slottshöjden - Hörby UNF 12 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Högastenshallen
2011-02-04 19:30 1013131093 Bromölla IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 7 Mattias Alm-Nielsen, Tojje Sildén-Glemark Tianshallen
2011-02-04 20:00 1013131091 Röke IBF - Åby IBK Klippan 2 - 5 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg T4 Sporthall
2011-02-04 20:00 1013131095 Hörby UNF - Perstorps IBK 20 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén Lågehall 1
2011-02-05 13:00 1013131092 Örkelljunga IF - VV-84 SK Bjuv 6 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Örkelljunga Idrottshall
2011-02-11 19:30 1013131100 Hjärnarps IBK - Örkelljunga IF 6 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2011-02-11 20:00 1013131098 Munka Ljungby IBK Akademi - Röke IBF 12 - 2 Mikael Gräntz, Henrik Olofsson Munkahallen
2011-02-12 13:00 1013131099 Åby IBK Klippan - Hörby UNF 8 - 2 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Klippans Idrottshall
2011-02-13 16:00 1013131101 Bromölla IBK - Perstorps IBK 8 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tianshallen
2011-02-15 19:30 1013131104 Perstorps IBK - VV-84 SK Bjuv 0 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Centralskolans IH
2011-02-15 20:00 1013131108 Röke IBF - Hörby UNF 3 - 5 Håkan Bondesson, Roger Jönsson T4 Sporthall
2011-02-16 20:00 1013131103 Munka Ljungby IBK Akademi - Åby IBK Klippan 12 - 4 Kevin Cardell, Jesper Landén Munkahallen
2011-02-16 20:00 1013131105 Hjärnarps IBK - IBK Slottshöjden 4 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2011-02-19 13:00 1013131107 Örkelljunga IF - Bromölla IBK 6 - 3 Kevin Cardell, Jesper Landén Örkelljunga Idrottshall
2011-02-25 20:00 1013131113 Hörby UNF - Bromölla IBK 4 - 7 Peter Kellgren, Dennie Lind Lågehall 1
2011-02-26 13:00 1013131109 VV-84 SK Bjuv - Hjärnarps IBK 9 - 6 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Brogårdaskolan
2011-02-26 14:00 1013131111 IBK Slottshöjden - Munka Ljungby IBK Akademi 4 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Högastenshallen
2011-02-27 14:00 1013131110 Åby IBK Klippan - Perstorps IBK 7 - 2 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Klippans Idrottshall
2011-03-04 19:30 1013131116 Hjärnarps IBK - Åby IBK Klippan 3 - 6 Kevin Cardell, Jesper Landén Rantzowhallen
2011-03-05 14:00 1013131115 Perstorps IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 25 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Centralskolans IH
2011-03-06 13:00 1013131117 IBK Slottshöjden - VV-84 SK Bjuv 7 - 5 Kent Fagerberg, Anders Jönsson Högastenshallen
2011-03-06 16:00 1013131120 Bromölla IBK - Röke IBF 9 - 7 Mikael Bohman, Mattias Sjöstedt Tianshallen
2011-03-11 20:00 1013131122 Munka Ljungby IBK Akademi - Hjärnarps IBK 10 - 1 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Munkahallen
2011-03-12 13:00 1013131126 Örkelljunga IF - Röke IBF 8 - 1 Kevin Cardell, Jesper Landén Örkelljunga Idrottshall
2011-03-12 14:00 1013131123 Perstorps IBK - IBK Slottshöjden 1 - 21 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Centralskolans IH
2011-03-13 17:00 1013131121 Åby IBK Klippan - VV-84 SK Bjuv 8 - 9 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Klippans Idrottshall
2011-03-20 12:00 1013131129 Hjärnarps IBK - Perstorps IBK 17 - 1 Kevin Cardell, Jesper Landén Rantzowhallen
2011-03-20 15:00 1013131127 IBK Slottshöjden - Åby IBK Klippan 6 - 2 Jim Forsberg, Henrik Lundgren Högastenshallen
2011-03-20 15:00 1013131128 VV-84 SK Bjuv - Munka Ljungby IBK Akademi 6 - 6 Peter Kellgren, Dennie Lind Brogårdaskolan
2011-03-20 15:00 1013131132 Hörby UNF - Örkelljunga IF 3 - 5 Simon Broman, Daniel Jakobsen Lågehall 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munka Ljungby IBK Akademi 18 17 1 0 148-51 97 52
2. IBK Slottshöjden 18 15 0 3 150-80 70 45
3. Åby IBK Klippan 18 11 2 5 109-89 20 35
4. VV-84 SK Bjuv 18 10 4 4 135-93 42 34
5. Örkelljunga IF 18 8 1 9 90-85 5 25
6. Hjärnarps IBK 18 7 1 10 104-103 1 22
7. Bromölla IBK 18 6 2 10 86-101 -15 20
8. Hörby UNF 18 4 1 13 91-110 -19 13
9. Röke IBF 18 3 2 13 76-129 -53 11
10. Perstorps IBK 18 1 2 15 47-195 -148 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 3 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-24 20:00 1013132003 FBC Ystad - Hofterups IBF 4 - 2 Leon Fuchs, Anders Jönsson Gamla Sporthallen
2010-09-25 14:00 1013132006 IBS Svedala - Malmhaug KFUM IBK 7 - 10 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Svedala Sporthall
2010-09-26 12:30 1013132004 IBK Finn - Genarps IBK 7 - 1 Leon Fuchs, Anders Jönsson Tunahallen
2010-09-26 15:00 1013132001 IBK Höken - Falken IBF 3 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Landskrona Idrottshall
2010-09-26 17:00 1013132005 IBK Höllviken - IBK SödraDal 3 - 4 Peter Kellgren, Dennie Lind Gyahallen
2010-09-26 18:00 1013132002 Åkarps IBK - Skurups IBK 4 - 5 Lars Jönsson, William Storey Dalslunds Idrottshall
2010-10-01 19:30 1013132011 Falken IBF - IBK Höllviken 6 - 4 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Landskrona Idrottshall
2010-10-02 14:30 1013132012 Skurups IBK - IBS Svedala 8 - 3 Kevin Cardell, Jesper Landén Skurups Sparbank Arena
2010-10-02 16:30 1013132009 IBK SödraDal - FBC Ystad 8 - 2 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Nyvångsskolan
2010-10-03 15:00 1013132007 Hofterups IBF - IBK Höken 8 - 3 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Tolvåkershallen
2010-10-03 17:00 1013132008 Genarps IBK - Åkarps IBK 2 - 2 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Genarps Idrottshall
2010-10-05 20:00 1013132010 Malmhaug KFUM IBK - IBK Finn 4 - 1 Henrik Lundgren, Rickard Nilsson Kulladals Sporthall
2010-10-06 20:00 1013132015 FBC Ystad - Genarps IBK 6 - 6 Henrik Lundgren, Rickard Nilsson Gamla Sporthallen
2010-10-08 20:00 1013132017 IBK Höllviken - Malmhaug KFUM IBK 1 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Gyahallen
2010-10-09 13:15 1013132013 IBK Höken - Skurups IBK 5 - 12 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Semmehallen
2010-10-10 15:00 1013132016 IBK Finn - Hofterups IBF 6 - 8 Peter Kellgren, Dennie Lind Tunahallen
2010-10-10 16:00 1013132018 IBS Svedala - IBK SödraDal 4 - 0 Jim Forsberg, Henrik Lundgren Svedala Sporthall
2010-10-10 18:00 1013132014 Åkarps IBK - Falken IBF 7 - 6 Leon Fuchs, Anders Jönsson Lillevångshallen
2010-10-12 19:00 1013132024 Genarps IBK - IBS Svedala 3 - 8 Leon Fuchs, Anders Jönsson Genarps Idrottshall
2010-10-12 20:00 1013132021 Falken IBF - FBC Ystad 8 - 2 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Landskrona Idrottshall
2010-10-12 20:30 1013132023 Hofterups IBF - IBK Höllviken 12 - 2 Tony Hellborg, Martin Persson Tolvåkershallen
2010-10-14 20:00 1013132020 Malmhaug KFUM IBK - Åkarps IBK 4 - 2 Simon Broman, Daniel Jakobsen Sundsbrohallen
2010-10-14 20:30 1013132022 Skurups IBK - IBK Finn 5 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Skurups Sparbank Arena
2010-10-15 19:30 1013132019 IBK SödraDal - IBK Höken 9 - 8 Leon Fuchs, Anders Jönsson Nyvångsskolan
2010-10-22 20:00 1013132029 IBK Höllviken - Genarps IBK 2 - 3 Peter Kellgren, Dennie Lind Gyahallen
2010-10-22 20:30 1013132027 FBC Ystad - Skurups IBK 0 - 11 Jim Forsberg, Peter Jönsson Gamla Sporthallen
2010-10-23 16:00 1013132025 IBK Höken - Malmhaug KFUM IBK 10 - 7 Henrik Lundgren, Johan Bolinder Semmehallen
2010-10-24 12:30 1013132028 IBK Finn - Falken IBF 3 - 8 Henrik Lundgren, Johan Bolinder Tunahallen
2010-10-24 18:00 1013132026 Åkarps IBK - IBK SödraDal 7 - 8 Leon Fuchs, Anders Jönsson Lillevångshallen
2010-10-24 19:00 1013132030 IBS Svedala - Hofterups IBF 6 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Svedala Sporthall
2010-10-29 19:30 1013132036 Falken IBF - IBS Svedala 9 - 4 Rikard Ohlin, Rickard Nilsson Landskrona Idrottshall
2010-10-29 20:30 1013132035 IBK Höllviken - Skurups IBK 1 - 10 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Gyahallen
2010-10-30 14:00 1013132033 Genarps IBK - IBK Höken 8 - 4 Peter Kellgren, Dennie Lind Genarps Idrottshall
2010-10-30 15:30 1013132032 Malmhaug KFUM IBK - FBC Ystad 7 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2010-10-30 16:00 1013132034 IBK SödraDal - IBK Finn 3 - 4 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Nyvångsskolan
2010-10-31 12:30 1013132031 Hofterups IBF - Åkarps IBK 2 - 3 Leon Fuchs, Anders Jönsson Tolvåkershallen
2010-11-11 20:30 1013132041 Skurups IBK - IBK SödraDal 5 - 6 Leon Fuchs, Anders Jönsson Skurups Sparbank Arena
2010-11-12 18:30 1013132040 Falken IBF - Hofterups IBF 7 - 6 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Landskrona Idrottshall
2010-11-13 14:00 1013132042 Genarps IBK - Malmhaug KFUM IBK 3 - 2 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2010-11-14 15:00 1013132039 IBS Svedala - IBK Finn 5 - 8 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Roslättshallen
2010-11-14 16:00 1013132037 IBK Höken - FBC Ystad 3 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Semmehallen
2010-11-14 18:00 1013132038 Åkarps IBK - IBK Höllviken 10 - 1 Martin Matti, Robert Nilsson Lillevångshallen
2010-11-19 20:00 1013132044 IBK Höllviken - IBK Höken 15 - 4 Tony Hellborg, Martin Persson Gyahallen
2010-11-19 20:00 1013132045 FBC Ystad - IBS Svedala 5 - 4 Peter Kellgren, Dennie Lind Gamla Sporthallen
2010-11-20 14:30 1013132047 Skurups IBK - Genarps IBK 8 - 3 Peter Kellgren, Dennie Lind Skurups Sparbank Arena
2010-11-21 15:00 1013132043 IBK Finn - Åkarps IBK 6 - 7 Jim Forsberg, Peter Jönsson Tunahallen
2010-11-21 15:00 1013132048 Hofterups IBF - Malmhaug KFUM IBK 6 - 6 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Tolvåkershallen
2011-03-04 19:30 1013132046 IBK SödraDal - Falken IBF 5 - 9 Anders Jönsson, Petter Niklasson Tunahallen, Lund
2010-11-26 19:30 1013132052 Falken IBF - Genarps IBK 12 - 2 Jim Forsberg, Peter Jönsson Landskrona Idrottshall
2010-11-26 20:00 1013132049 FBC Ystad - IBK Höllviken 8 - 8 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Gamla Sporthallen
2010-11-27 13:00 1013132050 IBK Höken - IBK Finn 7 - 10 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Semmehallen
2010-11-28 18:00 1013132051 Åkarps IBK - IBS Svedala 5 - 5 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Lillevångshallen
2010-11-28 18:00 1013132054 Malmhaug KFUM IBK - Skurups IBK 2 - 3 Adam Kristoffersen, David Tönnesen Kulladals Sporthall
2010-11-28 19:00 1013132053 Hofterups IBF - IBK SödraDal 4 - 3 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Tolvåkershallen
2010-12-04 14:00 1013132059 Genarps IBK - Hofterups IBF 4 - 7 Jim Forsberg, Peter Jönsson Genarps Idrottshall
2010-12-05 12:30 1013132056 IBK Finn - FBC Ystad 2 - 6 Christian Olofsson, Filip Olsson Tunahallen
2010-12-05 17:00 1013132057 IBS Svedala - IBK Höllviken 8 - 0 Tony Hellborg, Martin Persson Svedala Sporthall
2010-12-05 18:00 1013132055 Åkarps IBK - IBK Höken 9 - 2 Leon Fuchs, Anders Jönsson Lillevångshallen
2010-12-05 18:00 1013132060 Malmhaug KFUM IBK - IBK SödraDal 4 - 6 Peter Kellgren, Dennie Lind Kulladals Sporthall
2011-02-10 20:30 1013132058 Skurups IBK - Falken IBF 7 - 6 Lars Jönsson, William Storey Skurups Sparbank Arena
2010-12-17 20:00 1013132062 FBC Ystad - Åkarps IBK 4 - 4 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Gamla Sporthallen
2010-12-17 20:00 1013132063 IBK Höllviken - IBK Finn 5 - 5 Andreas Bergman, Anders Lindberg Gyahallen
2010-12-18 14:15 1013132061 IBK Höken - IBS Svedala 3 - 9 Leon Fuchs, Anders Jönsson Semmehallen
2010-12-18 17:30 1013132066 IBK SödraDal - Genarps IBK 6 - 2 Simon Broman, Daniel Jakobsen Nyvångsskolan
2010-12-19 15:00 1013132065 Hofterups IBF - Skurups IBK 2 - 4 Leon Fuchs, Anders Jönsson Tolvåkershallen
2011-01-13 20:15 1013132064 Falken IBF - Malmhaug KFUM IBK 6 - 3 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Landskrona Idrottshall
2011-01-08 14:30 1013132068 Skurups IBK - Åkarps IBK 5 - 4 Tony Hellborg, Martin Persson Skurups Sparbank Arena
2011-01-08 16:00 1013132071 IBK SödraDal - IBK Höllviken 2 - 4 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Nyvångsskolan
2011-01-09 15:00 1013132069 Hofterups IBF - FBC Ystad 8 - 5 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Tolvåkershallen
2011-01-09 19:00 1013132067 Falken IBF - IBK Höken 18 - 0 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Landskrona Idrottshall
2011-03-17 20:15 1013132070 Genarps IBK - IBK Finn 5 - 8 Rickard Bjelk, Agron Hyseni Genarps Idrottshall
2011-03-17 20:30 1013132072 Malmhaug KFUM IBK - IBS Svedala 6 - 11 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Sundsbrohallen
2011-01-14 20:00 1013132075 FBC Ystad - IBK SödraDal 5 - 3 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Gamla Sporthallen
2011-01-15 13:00 1013132073 IBK Höken - Hofterups IBF 4 - 7 Anders Jaensson, Tojje Sildén-Glemark Semmehallen
2011-01-15 16:30 1013132078 IBS Svedala - Skurups IBK 5 - 11 Anders Jaensson, Tojje Sildén-Glemark Svedala Sporthall
2011-01-16 15:00 1013132076 IBK Finn - Malmhaug KFUM IBK 6 - 7 Tony Hellborg, Martin Persson Tunahallen
2011-01-16 17:00 1013132077 IBK Höllviken - Falken IBF 5 - 7 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Gyahallen
2011-01-16 18:00 1013132074 Åkarps IBK - Genarps IBK 7 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Lillevångshallen
2011-01-21 19:30 1013132080 Falken IBF - Åkarps IBK 4 - 2 Tony Hellborg, Martin Persson Landskrona Idrottshall
2011-01-22 14:00 1013132081 Genarps IBK - FBC Ystad 4 - 7 Mårten Högblom, Tony Petersson Genarps Idrottshall
2011-01-22 14:30 1013132079 Skurups IBK - IBK Höken 13 - 3 Tony Hellborg, Martin Persson Skurups Sparbank Arena
2011-01-23 15:30 1013132082 Hofterups IBF - IBK Finn 9 - 4 Rikard Ohlin, Jim Forsberg Tolvåkershallen
2011-01-23 15:30 1013132083 Malmhaug KFUM IBK - IBK Höllviken 2 - 3 Peter Dahlberg, Agron Hyseni Kulladals Sporthall
2011-02-25 19:30 1013132084 IBK SödraDal - IBS Svedala 5 - 3 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Tunahallen, Lund
2011-01-28 20:00 1013132087 FBC Ystad - Falken IBF 6 - 13 Martin Matti, Robert Nilsson Gamla Sporthallen
2011-01-29 13:00 1013132085 IBK Höken - IBK SödraDal 7 - 6 Bengt Carlsson, Henrik Olofsson Semmehallen
2011-01-30 12:30 1013132088 IBK Finn - Skurups IBK 7 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tunahallen, Lund
2011-01-30 17:00 1013132089 IBK Höllviken - Hofterups IBF 2 - 9 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Gyahallen
2011-01-30 17:30 1013132090 IBS Svedala - Genarps IBK 7 - 4 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Svedala Sporthall
2011-01-30 18:00 1013132086 Åkarps IBK - Malmhaug KFUM IBK 4 - 6 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Lillevångshallen
2011-02-04 19:30 1013132094 Falken IBF - IBK Finn 7 - 5 Per-Ivar Kullman, Jonas Pettersson Landskrona Idrottshall
2011-02-04 20:00 1013132093 Skurups IBK - FBC Ystad 10 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Skurups Sparbank Arena
2011-02-05 14:00 1013132095 Genarps IBK - IBK Höllviken 7 - 8 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Genarps Idrottshall
2011-02-06 12:30 1013132096 Hofterups IBF - IBS Svedala 4 - 8 Kjell-Åke Olsson, Filip Olsson Tolvåkershallen
2011-02-06 15:30 1013132091 Malmhaug KFUM IBK - IBK Höken 5 - 4 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Kulladals Sporthall
2011-02-14 20:00 1013132092 IBK SödraDal - Åkarps IBK 2 - 1 Anders Jönsson, Rickard Nilsson Nyvångsskolan
2011-02-11 20:00 1013132098 FBC Ystad - Malmhaug KFUM IBK 11 - 7 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Petter Niklasson Gamla Sporthallen
2011-02-12 13:15 1013132099 IBK Höken - Genarps IBK 6 - 7 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Semmehallen
2011-02-12 14:00 1013132102 IBS Svedala - Falken IBF 10 - 7 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Svedala Sporthall
2011-02-12 14:30 1013132101 Skurups IBK - IBK Höllviken 8 - 6 Tony Hellborg, Martin Persson Skurups Sparbank Arena
2011-02-13 15:00 1013132100 IBK Finn - IBK SödraDal 3 - 7 Rickard Bjelk, Agron Hyseni Tunahallen
2011-02-13 18:00 1013132097 Åkarps IBK - Hofterups IBF 4 - 6 Lars Jönsson, William Storey Lillevångshallen
2011-02-16 20:30 1013132103 FBC Ystad - IBK Höken 8 - 4 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Gamla Sporthallen
2011-02-18 19:30 1013132107 IBK SödraDal - Skurups IBK 4 - 6 Peter Kellgren, Dennie Lind Nyvångsskolan
2011-02-20 12:30 1013132105 IBK Finn - IBS Svedala 10 - 6 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Tunahallen
2011-02-20 15:00 1013132106 Hofterups IBF - Falken IBF 2 - 6 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Tolvåkershallen
2011-02-20 16:00 1013132108 Malmhaug KFUM IBK - Genarps IBK 5 - 4 Tony Hellborg, Martin Persson Sundsbrohallen
2011-02-28 19:30 1013132104 IBK Höllviken - Åkarps IBK 8 - 5 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Gyahallen
2011-02-17 19:30 1013132111 IBS Svedala - FBC Ystad 13 - 3 Anders Jönsson, Rickard Nilsson Svedala Sporthall
2011-02-19 13:00 1013132110 IBK Höken - IBK Höllviken 8 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Semmehallen
2011-02-22 19:00 1013132113 Genarps IBK - Skurups IBK 4 - 3 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Genarps Idrottshall
2011-02-22 20:30 1013132109 Åkarps IBK - IBK Finn 5 - 5 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Lillevångshallen
2011-02-24 20:00 1013132112 Falken IBF - IBK SödraDal 8 - 5 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Landskrona Idrottshall
2011-02-27 18:00 1013132114 Malmhaug KFUM IBK - Hofterups IBF 4 - 3 Fredrik Roos, Johan Södergren Kulladals Sporthall
2011-03-05 14:00 1013132118 Genarps IBK - Falken IBF 3 - 24 Lars Jönsson, William Storey Genarps Idrottshall
2011-03-05 14:30 1013132120 Skurups IBK - Malmhaug KFUM IBK 6 - 6 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Skurups Sparbank Arena
2011-03-05 15:00 1013132117 IBS Svedala - Åkarps IBK 5 - 6 Rickard Bjelk, Agron Hyseni Svedala Sporthall
2011-03-05 18:00 1013132119 IBK SödraDal - Hofterups IBF 3 - 4 Kent Fagerberg, Petter Niklasson Killebäckshallen
2011-03-06 15:00 1013132116 IBK Finn - IBK Höken 10 - 5 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Tunahallen
2011-03-06 17:00 1013132115 IBK Höllviken - FBC Ystad 7 - 7 Lars Jönsson, William Storey Gyahallen
2011-03-11 19:30 1013132124 Falken IBF - Skurups IBK 10 - 1 Martin Matti, Robert Nilsson Landskrona Idrottshall
2011-03-11 20:00 1013132123 IBK Höllviken - IBS Svedala 8 - 11 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Gyahallen
2011-03-11 20:30 1013132122 FBC Ystad - IBK Finn 5 - 9 Peter Dahlberg, Dennie Lind Gamla Sporthallen
2011-03-12 13:00 1013132121 IBK Höken - Åkarps IBK 2 - 6 Bengt Carlsson, Henrik Olofsson Semmehallen
2011-03-12 17:30 1013132126 IBK SödraDal - Malmhaug KFUM IBK 5 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Nyvångsskolan
2011-03-13 18:30 1013132125 Hofterups IBF - Genarps IBK 11 - 3 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Tolvåkershallen
2011-03-19 12:00 1013132127 IBS Svedala - IBK Höken 12 - 1 Andreas Bergman, Anders Lindberg Svedala Sporthall
2011-03-19 12:00 1013132128 Åkarps IBK - FBC Ystad 19 - 0 Mårten Högblom, Tony Petersson Dalslunds Idrottshall
2011-03-19 12:00 1013132129 IBK Finn - IBK Höllviken 7 - 5 Tony Hellborg, Martin Persson Tunahallen
2011-03-19 12:00 1013132130 Malmhaug KFUM IBK - Falken IBF 3 - 4 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Kulladals Sporthall
2011-03-19 12:00 1013132131 Skurups IBK - Hofterups IBF 6 - 3 Peter Kellgren, Dennie Lind Skurups Sparbank Arena
2011-03-19 12:00 1013132132 Genarps IBK - IBK SödraDal 7 - 7 Lars Jönsson, William Storey Genarps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Falken IBF 22 19 0 3 194-88 106 57
2. Skurups IBK 22 16 2 4 152-94 58 50
3. IBS Svedala 22 12 1 9 154-121 33 37
4. Hofterups IBF 22 12 1 9 128-97 31 37
5. IBK SödraDal 22 11 1 10 107-104 3 34
6. IBK Finn 22 10 3 9 131-125 6 33
7. Malmhaug KFUM IBK 22 10 2 10 109-112 -3 32
8. Åkarps IBK 22 9 4 9 123-92 31 31
9. FBC Ystad 22 8 4 10 109-160 -51 28
10. IBK Höllviken 22 5 3 14 105-148 -43 18
11. Genarps IBK 22 5 3 14 89-157 -68 18
12. IBK Höken 22 3 0 19 96-199 -103 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis