Herrar Division 2 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 11:00 1019120004 Täfteå IK - IF Vildmännen 1 - 9 Täftehallen
2010-09-25 14:00 1019120001 Örnsköldsvik IBF - Gimonäs Umeå IF 8 - 8 Jimmy Fredin, Jon Forsberg Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-09-25 14:00 1019120003 IK SPIF Umeå - Gamla Stan IBK 10 - 9 Vildmannahallen
2010-09-25 14:00 1019120005 TBS Umeå SK - Skellefteå IBS 16 - 4 Elofssonhallen
2010-09-25 15:00 1019120006 Hörnefors IF - IBK Ersboda 7 - 7 Bråvallahallen
2010-09-25 16:30 1019120002 Strands IK - Obbola IK 5 - 12 Hammarhallen Vännäs
2010-10-02 11:00 1019120011 Gimonäs Umeå IF - TBS Umeå SK 6 - 4 Sjöfruhallen
2010-10-02 11:30 1019120010 IBK Ersboda - Täfteå IK 4 - 5 Vildmannahallen
2010-10-02 12:00 1019120009 Skellefteå IBS - IK SPIF Umeå 5 - 8 Lejonströmshallen
2010-10-02 14:00 1019120008 IF Vildmännen - Strands IK 10 - 3 Vildmannahallen
2010-10-02 14:00 1019120012 Obbola IK - Hörnefors IF 3 - 7 Olasjöhallen
2010-10-02 14:30 1019120007 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBF 12 - 5 Lejonströmshallen
2010-10-10 11:00 1019120014 Strands IK - Gimonäs Umeå IF 8 - 11 Hammarhallen Vännäs
2010-10-10 11:00 1019120015 IK SPIF Umeå - IF Vildmännen 4 - 6 IKSU Sport
2010-10-10 11:00 1019120017 TBS Umeå SK - IBK Ersboda 19 - 1 Elofssonhallen
2010-10-10 14:00 1019120016 Täfteå IK - Gamla Stan IBK 5 - 8 Täftehallen
2010-10-10 14:30 1019120013 Örnsköldsvik IBF - Obbola IK 6 - 7 Jimmy Fredin, Jonas Ulander Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-10-10 15:00 1019120018 Hörnefors IF - Skellefteå IBS 16 - 3 Bråvallahallen
2010-10-16 11:00 1019120024 IF Vildmännen - Hörnefors IF 4 - 5 Vildmannahallen
2010-10-16 12:00 1019120021 Gimonäs Umeå IF - IK SPIF Umeå 8 - 4 Sjöfruhallen
2010-10-16 12:00 1019120022 Obbola IK - Täfteå IK 10 - 3 Olasjöhallen
2010-10-16 14:00 1019120019 Skellefteå IBS - Örnsköldsvik IBF 8 - 8 Lejonströmshallen
2010-10-16 14:00 1019120020 IBK Ersboda - Strands IK 10 - 9 Ersängshallen
2010-10-19 20:00 1019120023 Gamla Stan IBK - TBS Umeå SK 8 - 5 Eddahallen
2010-10-24 10:00 1019120027 IK SPIF Umeå - Obbola IK 6 - 4 IKSU Sport
2010-10-24 14:00 1019120026 Strands IK - Skellefteå IBS 8 - 10 Hammarhallen Vännäs
2010-10-24 14:00 1019120030 Hörnefors IF - Gamla Stan IBK 5 - 10 Bråvallahallen
2010-10-24 14:30 1019120025 Örnsköldsvik IBF - IBK Ersboda 13 - 5 Tommy Nordin, Göran Norberg Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-10-24 15:00 1019120029 TBS Umeå SK - IF Vildmännen 7 - 3 Elofssonhallen
2010-10-26 20:00 1019120028 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 5 - 12 Täftehallen
2010-10-30 11:00 1019120032 IBK Ersboda - IK SPIF Umeå 13 - 8 Ersängshallen
2010-10-30 11:00 1019120035 TBS Umeå SK - Obbola IK 3 - 10 Elofssonhallen
2010-10-30 12:00 1019120031 Gamla Stan IBK - Strands IK 12 - 2 Eddahallen
2010-10-30 13:00 1019120034 Skellefteå IBS - Täfteå IK 5 - 10 Lejonströmshallen
2010-10-30 13:30 1019120033 IF Vildmännen - Örnsköldsvik IBF 3 - 7 Vildmannahallen
2010-11-01 20:30 1019120036 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF 4 - 4 Sjöfruhallen
2010-11-05 19:00 1019120042 IF Vildmännen - IBK Ersboda 12 - 1 Vildmannahallen
2010-11-06 11:00 1019120039 Hörnefors IF - Täfteå IK 4 - 2 Bråvallahallen
2010-11-06 12:30 1019120037 Örnsköldsvik IBF - IK SPIF Umeå 17 - 6 Peter Kallin, Viktoria Lindé Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-11-06 14:00 1019120038 Strands IK - TBS Umeå SK 2 - 13 Hammarhallen Vännäs
2010-11-06 14:00 1019120040 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK 8 - 7 Sjöfruhallen
2010-11-06 14:30 1019120041 Obbola IK - Skellefteå IBS 14 - 5 Olasjöhallen
2010-11-21 11:00 1019120043 Täfteå IK - Strands IK 10 - 8 Täftehallen
2010-11-21 11:00 1019120045 IK SPIF Umeå - Hörnefors IF 6 - 7 IKSU Sport
2010-11-21 14:00 1019120044 TBS Umeå SK - Örnsköldsvik IBF 12 - 2 Elofssonhallen
2010-11-21 16:00 1019120046 Skellefteå IBS - Gimonäs Umeå IF 3 - 6 Lejonströmshallen
2010-11-21 16:30 1019120048 Gamla Stan IBK - IBK Ersboda 9 - 4 Eddahallen
2010-11-23 20:00 1019120047 Obbola IK - IF Vildmännen 6 - 15 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Olasjöhallen
2010-11-26 19:00 1019120053 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBS 7 - 5 Eddahallen
2010-11-27 11:00 1019120049 IK SPIF Umeå - TBS Umeå SK 3 - 11 Vildmannahallen
2010-11-27 13:00 1019120052 Gimonäs Umeå IF - IF Vildmännen 5 - 5 Sjöfruhallen
2010-11-27 14:00 1019120054 IBK Ersboda - Obbola IK 9 - 7 Ersängshallen
2010-11-27 16:00 1019120051 Strands IK - Hörnefors IF 6 - 6 Hammarhallen Vännäs
2010-11-27 17:00 1019120050 Örnsköldsvik IBF - Täfteå IK 5 - 4 Kent Eriksson, Daniel Hälldahl Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-12-03 19:30 1019120057 Hörnefors IF - TBS Umeå SK 6 - 4 Bråvallahallen
2010-12-04 11:00 1019120056 Täfteå IK - IK SPIF Umeå 7 - 8 Täftehallen
2010-12-04 12:30 1019120058 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF 4 - 7 Olasjöhallen
2010-12-04 14:00 1019120059 IF Vildmännen - Gamla Stan IBK 7 - 2 Vildmannahallen
2010-12-04 14:00 1019120060 IBK Ersboda - Skellefteå IBS 10 - 8 Ersängshallen
2010-12-04 16:00 1019120055 Strands IK - Örnsköldsvik IBF 6 - 10 Hammarhallen Vännäs
2010-12-11 11:00 1019120062 IK SPIF Umeå - Strands IK 9 - 7 IKSU Sport
2010-12-11 11:00 1019120063 TBS Umeå SK - Täfteå IK 8 - 7 Elofssonhallen
2010-12-11 12:00 1019120066 Skellefteå IBS - IF Vildmännen 5 - 19 Eddahallen
2010-12-11 13:30 1019120064 Gimonäs Umeå IF - IBK Ersboda 12 - 3 Sjöfruhallen
2010-12-11 14:30 1019120065 Gamla Stan IBK - Obbola IK 12 - 7 Eddahallen
2010-12-11 15:00 1019120061 Örnsköldsvik IBF - Hörnefors IF 7 - 5 Johnnie Lundmark, Alexander Hellström Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-12-19 11:00 1019120070 IF Vildmännen - Täfteå IK 10 - 9 Vildmannahallen
2010-12-19 11:00 1019120072 IBK Ersboda - Hörnefors IF 5 - 13 Ersängshallen
2010-12-19 12:30 1019120068 Obbola IK - Strands IK 11 - 9 Olasjöhallen
2010-12-19 13:00 1019120071 Skellefteå IBS - TBS Umeå SK 8 - 7 Eddahallen
2010-12-19 14:00 1019120067 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBF 14 - 8 Sjöfruhallen
2010-12-19 15:30 1019120069 Gamla Stan IBK - IK SPIF Umeå 9 - 5 Eddahallen
2011-01-07 19:00 1019120078 Hörnefors IF - Obbola IK 7 - 9 Bråvallahallen
2011-01-08 11:00 1019120074 Strands IK - IF Vildmännen 3 - 14 Hammarhallen Vännäs
2011-01-08 11:00 1019120076 Täfteå IK - IBK Ersboda 10 - 11 Täftehallen
2011-01-08 14:00 1019120075 IK SPIF Umeå - Skellefteå IBS 5 - 5 Vildmannahallen
2011-01-25 20:15 1019120077 TBS Umeå SK - Gimonäs Umeå IF 6 - 4 Elofssonhallen
2011-03-05 15:30 1019120073 Örnsköldsvik IBF - Gamla Stan IBK 3 - 8 Jon Forsberg, Tommy Nordin Örnsköldsviks Sporthall
2011-01-14 19:00 1019120081 IF Vildmännen - IK SPIF Umeå 6 - 4 Vildmannahallen
2011-01-15 11:00 1019120083 IBK Ersboda - TBS Umeå SK 3 - 10 Ersängshallen
2011-01-15 12:00 1019120082 Gamla Stan IBK - Täfteå IK 12 - 4 Eddahallen
2011-01-15 12:00 1019120084 Skellefteå IBS - Hörnefors IF 1 - 12 Lejonströmshallen
2011-01-15 14:00 1019120079 Obbola IK - Örnsköldsvik IBF 7 - 8 Olasjöhallen
2011-01-15 14:00 1019120080 Gimonäs Umeå IF - Strands IK 14 - 3 Sjöfruhallen
2011-01-23 11:00 1019120086 Strands IK - IBK Ersboda 11 - 9 Hammarhallen Vännäs
2011-01-23 11:00 1019120087 IK SPIF Umeå - Gimonäs Umeå IF 1 - 2 IKSU Sport
2011-01-23 11:00 1019120090 Hörnefors IF - IF Vildmännen 4 - 6 Bråvallahallen
2011-01-23 13:30 1019120085 Örnsköldsvik IBF - Skellefteå IBS 17 - 12 Tommy Nordin, Göran Norberg Skyttis Arena Örnsköldsvik
2011-01-23 13:30 1019120088 Täfteå IK - Obbola IK 10 - 8 Täftehallen
2011-01-23 14:00 1019120089 TBS Umeå SK - Gamla Stan IBK 4 - 8 Elofssonhallen
2011-01-30 11:00 1019120094 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK 14 - 6 Sjöfruhallen
2011-01-30 12:00 1019120095 IF Vildmännen - TBS Umeå SK 6 - 8 Vildmannahallen
2011-01-30 14:00 1019120091 IBK Ersboda - Örnsköldsvik IBF 5 - 7 Ersängshallen
2011-01-30 14:00 1019120093 Obbola IK - IK SPIF Umeå 10 - 8 Olasjöhallen
2011-01-30 15:30 1019120092 Skellefteå IBS - Strands IK 6 - 5 Lejonströmshallen
2011-01-30 16:00 1019120096 Gamla Stan IBK - Hörnefors IF 12 - 4 Eddahallen
2011-02-04 19:30 1019120102 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 6 Bråvallahallen
2011-02-05 12:00 1019120098 IK SPIF Umeå - IBK Ersboda 8 - 7 IKSU Sport
2011-02-05 13:00 1019120101 Obbola IK - TBS Umeå SK 8 - 12 Olasjöhallen
2011-02-05 14:00 1019120100 Täfteå IK - Skellefteå IBS 16 - 9 Täftehallen
2011-02-05 14:30 1019120097 Strands IK - Gamla Stan IBK 4 - 10 Hammarhallen Vännäs
2011-02-05 16:30 1019120099 Örnsköldsvik IBF - IF Vildmännen 7 - 8 Jon Forsberg, Jonas Ulander Skyttis Arena Örnsköldsvik
2011-02-18 19:15 1019120103 IK SPIF Umeå - Örnsköldsvik IBF 8 - 7 Vildmannahallen
2011-02-20 11:00 1019120104 TBS Umeå SK - Strands IK 12 - 3 Elofssonhallen
2011-02-20 12:00 1019120105 Täfteå IK - Hörnefors IF 7 - 6 Täftehallen
2011-02-20 13:30 1019120106 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF 6 - 11 Eddahallen
2011-02-20 14:00 1019120108 IBK Ersboda - IF Vildmännen 4 - 12 Ersängshallen
2011-02-20 16:00 1019120107 Skellefteå IBS - Obbola IK 9 - 11 Eddahallen
2011-02-26 11:00 1019120109 Strands IK - Täfteå IK 7 - 9 Hammarhallen Vännäs
2011-02-26 12:00 1019120113 IF Vildmännen - Obbola IK 10 - 1 Vildmannahallen
2011-02-26 14:00 1019120110 Örnsköldsvik IBF - TBS Umeå SK 9 - 13 Alexander Hellström, Göran Edlund Skyttis Arena Örnsköldsvik
2011-02-26 14:00 1019120114 IBK Ersboda - Gamla Stan IBK 5 - 10 Ersängshallen
2011-02-26 15:00 1019120111 Hörnefors IF - IK SPIF Umeå 6 - 4 Bråvallahallen
2011-02-26 15:00 1019120112 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS 16 - 3 Sjöfruhallen
2011-03-02 20:00 1019120119 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK 6 - 12 Eddahallen
2011-03-06 11:00 1019120115 TBS Umeå SK - IK SPIF Umeå 14 - 2 Elofssonhallen
2011-03-06 11:00 1019120118 IF Vildmännen - Gimonäs Umeå IF 4 - 8 Vildmannahallen
2011-03-06 11:00 1019120120 Obbola IK - IBK Ersboda 8 - 9 Olasjöhallen
2011-03-06 14:00 1019120116 Täfteå IK - Örnsköldsvik IBF 15 - 9 Täftehallen
2011-03-06 15:00 1019120117 Hörnefors IF - Strands IK 17 - 6 Bråvallahallen
2011-03-12 15:30 1019120122 IK SPIF Umeå - Täfteå IK 9 - 4 IKSU Sport
2011-03-13 11:00 1019120123 TBS Umeå SK - Hörnefors IF 7 - 6 Elofssonhallen
2011-03-13 11:00 1019120124 Gimonäs Umeå IF - Obbola IK 10 - 0 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud IKSU Sport
2011-03-13 13:00 1019120121 Örnsköldsvik IBF - Strands IK 15 - 5 Mikael Körning, Jimmy Fredin Skyttis Arena Örnsköldsvik
2011-03-13 16:00 1019120126 Skellefteå IBS - IBK Ersboda 8 - 7 Lejonströmshallen
2011-03-13 16:30 1019120125 Gamla Stan IBK - IF Vildmännen 6 - 10 Eddahallen
2011-03-19 14:00 1019120127 Hörnefors IF - Örnsköldsvik IBF 14 - 4 Bråvallahallen
2011-03-19 14:00 1019120128 Strands IK - IK SPIF Umeå 7 - 15 Hammarhallen Vännäs
2011-03-19 14:00 1019120129 Täfteå IK - TBS Umeå SK 9 - 14 Täftehallen
2011-03-19 14:00 1019120130 IBK Ersboda - Gimonäs Umeå IF 6 - 10 Michaela Pålsson, Janika Aho Ersängshallen
2011-03-19 14:00 1019120131 Obbola IK - Gamla Stan IBK 3 - 5 Olasjöhallen
2011-03-19 14:00 1019120132 IF Vildmännen - Skellefteå IBS 18 - 5 Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 22 18 3 1 196-103 93 57
2. Gamla Stan IBK 22 17 0 5 194-122 72 51
3. IF Vildmännen 22 16 1 5 197-105 92 49
4. TBS Umeå SK 22 16 0 6 209-118 91 48
5. Hörnefors IF 22 11 3 8 166-123 43 36
6. Örnsköldsvik IBF 22 10 2 10 182-185 -3 32
7. IK SPIF Umeå 22 9 1 12 141-171 -30 28
8. Obbola IK 22 9 0 13 160-175 -15 27
9. Täfteå IK 22 8 0 14 158-190 -32 24
10. IBK Ersboda 22 6 1 15 138-216 -78 19
11. Skellefteå IBS 22 4 2 16 133-248 -115 14
12. Strands IK 22 1 1 20 127-245 -118 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis